Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2011., 21:51   #61
ništa. to je gubljenje vremena i bacanje para. govorim iz iskustva išla sam ove godine u trinom i jedino šta mi je pomogla je matematika, al i to moraš sama vježbat i rješavat zadatke. jedino ak ti ne ide baš najbolje pa da ti netko pokaže princip jer ti to uzme manje vremena neg da sama pokušavaš shvatit ili tražit po starim bilježnicama.
alcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 22:33   #62
fala na odgovorima.
a matisa mi ide. i ocu ju upisat. ali nam je profa rekla da ne idemo a A razinu ako nismo prethodno isli na pripreme.
a fiziku trebam pisat. a nikad nisam imala nikakvog prof koji me je nes naucio. onak apsolutno nis ne znam. tak da nemrem bas to sama. ://
malatkd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:17   #63
Quote:
malatkd kaže: Pogledaj post
fala na odgovorima.
a matisa mi ide. i ocu ju upisat. ali nam je profa rekla da ne idemo a A razinu ako nismo prethodno isli na pripreme.
a fiziku trebam pisat. a nikad nisam imala nikakvog prof koji me je nes naucio. onak apsolutno nis ne znam. tak da nemrem bas to sama. ://
Ako si možeš platiti....uzmi si trosatnicu fiz i trosatnicu mat (dakle 3x mat i 3x fiz po danu) u pomaka i rasturat ćeš maturu bez ikakvih problema...samo vježbaj doma svaki dan i nemaš beda
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:15   #64
Evo da se i ja uključim malo Ljudi,iskreno,ne trebaju vam te pripreme..Ja sam bila na pripremama za ovogodišnju maturu i jedino za matematiku ako mislite ić na višu razinu i kemiju i fiziku,onda preporučam pripreme A za sve ostalo,kopirate si neke knjige za pripreme i učite,ionako ćete pola toga i sami znati,pa će vam to poslužit samo da pročitate i podsjetite se
__________________
Always be a first-rate version of yourself,instead of a second-rate version of somebody else.
EnMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:05   #65
Quote:
EnMe kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim malo Ljudi,iskreno,ne trebaju vam te pripreme..Ja sam bila na pripremama za ovogodišnju maturu i jedino za matematiku ako mislite ić na višu razinu i kemiju i fiziku,onda preporučam pripreme A za sve ostalo,kopirate si neke knjige za pripreme i učite,ionako ćete pola toga i sami znati,pa će vam to poslužit samo da pročitate i podsjetite se
Evo ja baš mislim da pogotovo za matematiku ne trebaju pripreme jer se gradivo kroz sve četiri godine nadovezuje i ne moš znat nešto u četvrtom a da ne znaš nešto iz drugog. Slažem se u ovome da generalno ljudima ne bi trebale ove pripreme jer su one samo prilika nekima da se obogate u kratkom roku na račun panike ljenčina i/ili onih nesigurnih u svoje znanje.

U biti vam se sve svodi na ovo. Ni sve pripreme svijeta neće vam biti dovoljne da rasturite maturu ak vi niste spremni upregnuti mozak. A ak ste spremni upregnuti mozak, možete to napraviti i samo u svojoj sobi, uz udžbenike. Nema previše mudrosti.

S druge strane, ak ste tolko nesigurni u svoju sposobnost da se sami naučite nečemu ( ajd, razumijem one koji su imali katastrofa profesore, al većina predmeta se svejedno svodi na to da uz današnje udžbenike možeš sve savladati i sam naknadno ), idite na pripreme, ak već imate novca za bacat ( pardon, pametno uložiti ).

Osobno znam ljude koji su išli na pripreme, nisu tulavi uopće inače, a svejedno nisu ostvarili rezultate kakve su očekivali i priželjkivali, te nisu upisali željeni faks. A isto tak znam i one koji nisu išli ni na kakve pripreme i samo su ponovili stvari koje su slušali na nastavi tijekom četiri godine i rasturili su maturu.

Drugim riječima! Ak stvarno mislite da vam trebaju pripreme, idite na njih, al nemojte očekivati da će vas to nekim čudom opremiti svim znanjem ovog svijeta. Na kraju se sve svodi na vas i vašu volju da znanje primite. Osobno mislim da oni koji se mogu skulirati dovoljno da shvate da su im pripreme samo sredstvo, a ne i rješenje, mogu to savladati i sami, al dobro, tu i moje predrasude igraju ulogu. U svakom slučaju, sretno svima, pa tko što odabere
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 23:16   #66
čisto bacanje para, ništa drugo!
ako se nećeš primit knjige, ne mogu ti oni ništa pomoć.
lucas676 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:01   #67
Da li bi mi netko mogao reći da li je prerano već u 3. razredu pripremati se za maturu, zanima me da li bi se mogao upisati na neke pripreme ove zimske praznike iako sam treći razred?
Nightmare1066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:22   #68
Quote:
Nightmare1066 kaže: Pogledaj post
Da li bi mi netko mogao reći da li je prerano već u 3. razredu pripremati se za maturu, zanima me da li bi se mogao upisati na neke pripreme ove zimske praznike iako sam treći razred?
Nemoj se toliko žuriti.
Ako ti se baš priprema, onda se potrudi da dobro shvatiš gradivo od ove godine.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:43   #69
to vam je samo gubljenje vremena. jedino dvoje iz mog razreda koji su išli na pripreme nisu nigdje upali. mi ostali koji smo doma sjeli i družili se s knjigama smo se većinom svi upisali na željeni fakultet

Quote:
Nightmare1066 kaže: Pogledaj post
Da li bi mi netko mogao reći da li je prerano već u 3. razredu pripremati se za maturu, zanima me da li bi se mogao upisati na neke pripreme ove zimske praznike iako sam treći razred?
da, prerano ti je. većinu ćeš zaboravit.. radije se bavi školom jer ti se boduje i prosjek ocijena u školi.
zlikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 23:39   #70
Quote:
Keenado kaže: Pogledaj post
Evo ja baš mislim da pogotovo za matematiku ne trebaju pripreme jer se gradivo kroz sve četiri godine nadovezuje i ne moš znat nešto u četvrtom a da ne znaš nešto iz drugog.
A dobro, ovo baš i nije istina, indukcija i prebrojavanje - to je defintivno neovisno o logaritmima, kompleksnim brojevima i trigonometriji.
Neo The Anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 10:51   #71
Quote:
Neo The Anomaly kaže: Pogledaj post
A dobro, ovo baš i nije istina, indukcija i prebrojavanje - to je defintivno neovisno o logaritmima, kompleksnim brojevima i trigonometriji.
Naravno da nije SVE direktno povezano -.-" Osvrtala sam se na stvari iz nižih razreda u odnosu na gradivo zadnjeg razreda, jer obično ljudi na pripreme idu zbog prisjećanja stvari koje su davno radili, a ne pripremanja iz nečeg što paralelno uče u školi. To stvarno moraš bit specijalan, uz uvjet da imaš prosječnog profesora, da ideš dodatno na pripreme zbog četvrtog razreda DOK si u četvrtom razredu. Al dobro, možda meni u glavi neš nije čisto.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 21:29   #72
trinom

hy.. ja sam ove godine upisala one zimsko-proljetne pripreme za medicinu u trinomu.. ima li tko kakva iskustva s tim?
inke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 22:51   #73
ako mislite ići na pravo,filozofski,političke znanosti,hrvatske studije i slične studije ne trebaju vam pripreme
pogotovo ne nasjedajte na pripreme za prijamni iz tih fakulteta,bolje ćete se sami pripremiti
jennyL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 13:29   #74
Quote:
inke kaže: Pogledaj post
hy.. ja sam ove godine upisala one zimsko-proljetne pripreme za medicinu u trinomu.. ima li tko kakva iskustva s tim?
upisao sam i ja kod njih pripreme. frendovi su mi rekli za trinom, oni su prošle godine upisali su ono kaj su htjeli.svi živi hvale taj trinom, onda valjda valja btw. nisam upisao zimske, nedam svoje dragocjene praznike
chuck is king is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 10:18   #75
bok ljudi. Ako je netko iz Osijeka i zeli na pripreme iz mature za engleski, javite mi se u inbox Pripreme bi bile u manjoj grupi u jednoj predavaoni subotom, a ako zelite moze i 2 puta tjedno.
afrodita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 16:56   #76
Nemate pripreme u školama?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 17:11   #77
Meni su pripreme, super pomogle, jer jednostavno nisam imao volje sjediti satima doma i bubetati napamet, a dio gradiva, naročito matematika sam i zaboravio. Frend od brata mi je rekao da zaboravim Trinom, jer su grupe od cca. 40 ljudi i da upišem negdje gdje su grupe manje. Raspitao sam se i otišao u Presto centar. Stvarno, ljudi koji ih hvale su potpuno u pravu. Mislim ako stvarno ideš da naučiš Pozdrav brucošima s FER-a. Presto rocks!
zeko.ma77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:04   #78
...kako ono...da se i ja malo uključim..:P Imam jedan zanimljivi paradoks...zahvaljujem unaprijed onome tko me riješi nedoumice...
Ovak..recimo da mi za upis na faks ne treba A-razina iz matematike... E sad, ako ja ipak odem na tu mrtvu A-razinu...je li onda..bolje da sam ipak išla na B-razinu i rasturila i dobila pet..ili da sam došla na A-razinu i dobila dva? Je li moguće da se ovaj dva s A-razine više boduje ako filozofski traži 5% niže razine..?? Hvala unaprijed..xD
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:44   #79
Quote:
zeko.ma77 kaže: Pogledaj post
Meni su pripreme, super pomogle, jer jednostavno nisam imao volje sjediti satima doma i bubetati napamet, a dio gradiva, naročito matematika sam i zaboravio. Frend od brata mi je rekao da zaboravim Trinom, jer su grupe od cca. 40 ljudi i da upišem negdje gdje su grupe manje. Raspitao sam se i otišao u Presto centar. Stvarno, ljudi koji ih hvale su potpuno u pravu. Mislim ako stvarno ideš da naučiš Pozdrav brucošima s FER-a. Presto rocks!
Grupe u Trinomu su od 25-30 ljudi a ne 40. I takvo stanje popunjenosti je prvih par tjedana da bi kasnije grupa realno imala od 20 - 25 ljudi jer uvijek netko iz ovih ili onih razloga izostane (netko je zaspao, netko se nije otrijeznio od provoda petkom, netko je tu subotu na svadbi, netko ima nastavu, nekome se ne da jer je baba Vanga rekla da taj dan nije pametno izlaziti van, ...)
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:59   #80
Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
...kako ono...da se i ja malo uključim..:P Imam jedan zanimljivi paradoks...zahvaljujem unaprijed onome tko me riješi nedoumice...
Ovak..recimo da mi za upis na faks ne treba A-razina iz matematike... E sad, ako ja ipak odem na tu mrtvu A-razinu...je li onda..bolje da sam ipak išla na B-razinu i rasturila i dobila pet..ili da sam došla na A-razinu i dobila dva? Je li moguće da se ovaj dva s A-razine više boduje ako filozofski traži 5% niže razine..?? Hvala unaprijed..xD
Ako si na B razini matematike dobila 5, to ti je kao 3 na A razini.
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.