Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 23:13   #241
Quote:
istarski pršut kaže: Pogledaj post
To je ovo što je alim napisao.
Ti si mi sad odsjekao hipotenuzu (katete bi morale biti metar i metar)

No, ako bih ja uzela neki mjerni instrument, i ako bih izmjerila tu špagu koju si mi odrezao - ta bi špaga imala neku mjerljivu dužinu, i ta ne bi bila korijen iz dva.
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ta bi špaga možda i bila korjen iz dva .. samo .. zašto matematika mulja .. zašto ona ne može do korjen iz dva .. di je .. za isukrsta krista .. taj korjen iz dva .. u drugoj dimenziji .. ? .. i još kažu da je matematika precizna .. a špagom mjeri .. u današnji dan .. pa primitiva čista .. gore od pitagore .. vele .. pred samoubojstvom bio kad je shvatio šta se događa .. taj .. pitagora .. pošten .. neki .. čovo .. principjelnost .. sigurno je bio komunistički orjentiran .. danas neima taki ljudi ..
Stvar je u tome da mozes dobiti preciznost koju zelis.
E tu vec dolaze u igru infinitezimalne gadarije, a to mi se fakat ne da objasnjavati. Upravo oko toga se i vrti razlika izmedu transcendentalnih brojeva i racionalnih brojeva.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 00:17   #242
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Inače, interesantno je ovdje tražiti od ljudi da dokažu da postoji korijen od dva. Elementaran je dokaz da korijen od dva nije racionalan broj, ali, zanimljivo, na dokazivanju postojanja često ljudi zapnu.
Zar to ne slijedi direktno iz aksioma o postojanju inverza za svaki broj u skupu realnih brojeva?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 00:20   #243
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Zar to ne slijedi direktno iz aksioma o postojanju inverza za svaki broj u skupu realnih brojeva?
Ne vidim kako? Jesi vidio moju skicu dokaza?
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 00:30   #244
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Zar to ne slijedi direktno iz aksioma o postojanju inverza za svaki broj u skupu realnih brojeva?
Ne, zasto bi ?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 23:33   #245
Pardon, my bad
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.