Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 07:03   #561
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Mi smo nedavno opet proveli cry out koji je hvala Bogu trajao kratko. Ali moja beba je nakon njega naspavana i sretna! Po cijele dane je razigrana i vesela, brblja non-stop, svašta isprobava. Tako da mislim da je cry out potreban da bi dijete bilo sposobno funkcionirati i učiti preko dana. Dobar san je potreban da bi se mozak dobro razvijao. A bebe koje nemaju dovoljno sna, podložnije su bolestima.
oprosti no morala sam se na ovo osvrnuti jer mi je ovo sto pises totalno kontradiktorno. U izbor metode ne ulazim.

Ako dijete (ili mi odrasli) nesto nauci onda to zna jel tako? Npr. dijete nauci puzati, pa kad to nauci vise nikad ne mora to uciti... Ako sam te dobro shvatila primjenila si cry out metodu i naucila svoje dijete spavati i rijesen problem - super. Ali kazes morala si je primjeniti ponovo? Onda su na stvari moguce samo dvije opcije:

br. 1: ako si svoje dijete naucila spavati cry out metodom onda ono zna zaspati samo - sigurno nije plakalo zato sto ne zna zaspati vec zato sto te treba ili sto ga nesto boli, smeta, muci zar ne?

br.2: ako si ponovo trebala primijeniti navedenu metodu da ga "ponovno" naucis spavati onda oprosti to nije metoda vec samo ignoriranje djetetovog placa i dijete je odustalo plakati i zaspalo usamljeno, ili s boli itd.. itd..

Da se ponovim jos jednom - ne ulazim u tude izbore metode niti sudim no daj malo razmisli - ne zbog mene vec zbog svoje bebe koja te ocito treba
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:08   #562
Po meni svako dijete može naučiti spavati kad je za to spremno. Moja curka ima skoro 6 mjeseci. Do 4 mj. je spavala super. Pod tim mislim da se budila svaka 3, max. 4 sata, jer ja nisam nikada niti očekivala da beba spava cijelu noć. Zatim su krenuli zubi, sr, motorika i sl. i počela se buditi bez pravila...ima boljih i lošijih noći. Ona ZNA sama zaspati i ne uspavljuje se na cici ( nije nikada htjela). Od nunanja navečer smo došli do toga da ju se nakon dojenja samo spusti budnu i kindač i sama zaspe. To smo postigli bez ijedne prolivene suze jer je bila SPREMNA. Po danu ju još uvijek treba umiriti na rukama, ali sve manje i opet ne forsiram. Po noći se nekad probudi i nakon malo komešanja,gugutanja sama zaspe, ali kad se probudi i plače ja ju umirim na cici jer se odmah prema njoj okreće kad ju dižem i onda nastavi spavati.
Mislim da dobro poznajem svoje dijete, ali kao što je netko rekao ne bi se usudila pretpostaviti da se budi bez veze, a ne zbog bolova, zubi, ružnog sna i sl. i pustiti ju da plače.
Smatram da male bebe ne rade nešto da bi nas zajebavale već ne znaju bolje. Nekom treba više vremena za nešto savladati nekom manje. Ne treba forsirati. Što to znači...ako beba sporo prihvaća dohranu treba ju šopati?!... Karikiram, ali poanta je jasna.
Ja svoju curku ne puštam da plače jer mislim da me treba. Unatoč tim buđenjima isto je sretna i vesela....i da nije do sada bila niti dana bolesna
Tako da cry it je kod mene definitivno out
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:38   #563
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
oprosti no morala sam se na ovo osvrnuti jer mi je ovo sto pises totalno kontradiktorno. U izbor metode ne ulazim.

Ako dijete (ili mi odrasli) nesto nauci onda to zna jel tako? Npr. dijete nauci puzati, pa kad to nauci vise nikad ne mora to uciti... Ako sam te dobro shvatila primjenila si cry out metodu i naucila svoje dijete spavati i rijesen problem - super. Ali kazes morala si je primjeniti ponovo? Onda su na stvari moguce samo dvije opcije:

br. 1: ako si svoje dijete naucila spavati cry out metodom onda ono zna zaspati samo - sigurno nije plakalo zato sto ne zna zaspati vec zato sto te treba ili sto ga nesto boli, smeta, muci zar ne?

br.2: ako si ponovo trebala primijeniti navedenu metodu da ga "ponovno" naucis spavati onda oprosti to nije metoda vec samo ignoriranje djetetovog placa i dijete je odustalo plakati i zaspalo usamljeno, ili s boli itd.. itd..

Da se ponovim jos jednom - ne ulazim u tude izbore metode niti sudim no daj malo razmisli - ne zbog mene vec zbog svoje bebe koja te ocito treba
Nije kontradiktorno. Beba mi se prehladila kad smo bili na putu i onda smo ju mazili - nosili, dojili da bi zaspala pa se naviknula i očekivala da ćemo to raditi i dalje. Kad je ozdravila, opet smo ju pustili da se isplače i sad samo traži da ju spustim u krevetić, pruža ručice prema njemu kad je vrijeme za spavanje.
Zato što je naspavana je sretna. Kad nije bila naspavana je samo centrala, njurgala..
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:53   #564
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Nije kontradiktorno. Beba mi se prehladila kad smo bili na putu i onda smo ju mazili - nosili, dojili da bi zaspala pa se naviknula i očekivala da ćemo to raditi i dalje. Kad je ozdravila, opet smo ju pustili da se isplače i sad samo traži da ju spustim u krevetić, pruža ručice prema njemu kad je vrijeme za spavanje.
Zato što je naspavana je sretna. Kad nije bila naspavana je samo centrala, njurgala..
"kad si bolesna onda cemo te maziti"
"kad si zdrava, necemo" (jer ti ne treba)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:59   #565
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
"kad si bolesna onda cemo te maziti"
"kad si zdrava, necemo" (jer ti ne treba)
Potpisujem dijete uopce nije zbunjeno bolje biti dosljedan i držati se jednog načina nego ovako
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:00   #566
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ono sto meni nikada nece biti jasno, kojom to carobnom kuglom roditelj odredi da dijete place zato jer ne zna samo zaspati, a ne zato jer ga nesto boli...jer se necega uplasio i treba utjehu....
Kad treba ići na spavanje plače zato jer je stvorila naviku da ju se nosa i da ju netko drugi uspavljuje. Zato djeca plaču neposredno prije spavanja, tj. u vrijeme kad ih se stavi u krevetić. Mislim, kak to da ne plače u neko drugo vrijeme nego baš prije spavanja?

Quote:
kojom metodom si dosla do te spoznaje?
Iskustvom. Svojim i tuđim.

Quote:
i nikada mi nece biti jasna ta potreba da se bebu sto prije "osamostali" i to u podrucju pruzanja podrska i utjehe, koja je itekako socijalno uvjetovana....
Moje dijete dobiva podršku ali u vrijeme kada je za to predviđeno - kad je budna.
Kad je vrijeme za spavanje, onda se spava, a ne daje podrška.
Osamostaliti se u nekim područjima treba jer je to dobro za nju i za funkcioniranje cijele obitelji. Obitelj ima i druge potrebe osim da se dijete stalno uspavljuje, nosa.

Quote:
krajaut ne moze proci bez stresa.
nikako
a ljudi pod stresom su itekako podlozniji bolestima
i mali i veliki, pa ti glede bolesti dodje na isto
Da, možda, pitanje je kako je to mjerenje izvršeno. N0, bez obzira na to, stres koji beba prolazi je kratkotrajan, a nespavanje je dugotrajno. Tak da nije isto.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:03   #567
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Potpisujem dijete uopce nije zbunjeno bolje biti dosljedan i držati se jednog načina nego ovako
Ma baš ste neke Ko da vi svojoj djeci ne ugađate kad su bolesni. To je posebna situacija. To pak stvarno znači biti neosjetljiv. Mislim pa baš tad dijete treba tvoju pažnju i blizinu i znaš da će plakati jer mu nešto jest - bolesno je.

Ali pretpostavljam da ste to samo napisale jer ste ljute na metodu.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:08   #568
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Ma baš ste neke Ko da vi svojoj djeci ne ugađate kad su bolesni. To je posebna situacija. To pak stvarno znači biti neosjetljiv. Mislim pa baš tad dijete treba tvoju pažnju i blizinu i znaš da će plakati jer mu nešto jest - bolesno je.

Ali pretpostavljam da ste to samo napisale jer ste ljute na metodu.
ja svoje dijete mazim kad god mu to treba, bila ona bolesna ili ne. ne postavljam joj uvjete za mazenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:13   #569
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post


Moje dijete dobiva podršku ali u vrijeme kada je za to predviđeno - kad je budna.
Kad je vrijeme za spavanje, onda se spava, a ne daje podrška.
dakle, ne mozes traziti podrsku kad trebas, nego kada rdoitelj odredi kad je vrijeme za davanje podrske

btw, kad place, onda je pretpostavljam budna pa mozda ipak ima pravo na podrsku
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:18   #570
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
dakle, ne mozes traziti podrsku kad trebas, nego kada rdoitelj odredi kad je vrijeme za davanje podrske :confused
Što se tiče spavanja to je točno tako. Neće dobiti podršku da može spavati u mojem naručju ili na sisi.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 13:19   #571
Ima tko knjigu u PDFu? Bas bi je procitala a nema nigdje.. Ako ima saljem mail na PM!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:45   #572
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Gugolina koliko je stara tvoja bebacica??
Mi imamo skoro godinu dana, ali ovu metodu smo prvi put isprobali već s par mjeseci iako se preporuča tek sa 6 mjeseci.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:56   #573
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja svoje dijete mazim kad god mu to treba, bila ona bolesna ili ne. ne postavljam joj uvjete za mazenje
Sad ispada da ona mazi svoje dijete samo kad je bolesno, a vjerujem da to nije tako. Osim toga maziti i nositi/nanasati nije isto. A i ti sama si rekla da svoje dijete nisi nosila da se ne navikne.
Moze se maziti i bez nosenja.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:31   #574
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sad ispada da ona mazi svoje dijete samo kad je bolesno, a vjerujem da to nije tako. Osim toga maziti i nositi/nanasati nije isto. A i ti sama si rekla da svoje dijete nisi nosila da se ne navikne.
Moze se maziti i bez nosenja.
Ne, ona mazi svoje dijete kad ona odredi da je to ok i da to djetetu treba.
umjesto da ga mazi kad dijete to trazi.
ja moju nisma nosila jer nije trazila, bila je na rukama ill na meni lezala i to joj je bilo ono sto je htjela. fakat ne vidim razlog da dijete kojem je ok biti na rukama na kaucu nosas i hodas uokolo i lomis kicmu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:33   #575
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja moju nisma nosila jer nije trazila, bila je na rukama ill na meni lezala i to joj je bilo ono sto je htjela. fakat ne vidim razlog da dijete kojem je ok biti na rukama na kaucu nosas i hodas uokolo i lomis kicmu
Sasvim se slazem s tvojim misljenjem da nije pametno navikavati bebu na nosenje, ako nisi bas odusevljen time da ju stalno nosis.
I moja je bila sasvim zadovoljna bez nosenja. Mazenja i bliskosti je i bez toga bilo napretek, valjda zato i je bila sretna/nasmijana beba koja nikad ne place.
Imala me svih 24h u blizini...nije se bunila.
Ali...nosenje je ovdje off, pa necu dalje o tome.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:56   #576
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sad ispada da ona mazi svoje dijete samo kad je bolesno, a vjerujem da to nije tako. Osim toga maziti i nositi/nanasati nije isto. A i ti sama si rekla da svoje dijete nisi nosila da se ne navikne.
Moze se maziti i bez nosenja.
Naravno da se i inače puno mazimo. I prije nego ju stavim u krevetić se izgrlimo i izljubimo.

Problem je u tome kad uspavljuješ dijete, ono se dosta često budi preko noći i traži da ga se opet uspavljuje. Zato ne prakticiramo nosanje i uspavljivanje (na sisi). I zato ja potičem roditelje nek probaju cry out. Jer će na kraju biti bolje svima. I manje postova u topicu "Često buđenje noću - kutak za roditelje žrtve".
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 17:16   #577
Ja probala to i ništa trajno nisam postigla. Kratkoročno da al vrlo brzo (tjedan dana) sve po starom

Btw uopće nije točno da dijete koje zna samo zaspati da će se znati i samo uspavati i usred noći. Moja se sama uspavljivala od svoja 4mj al to nije pomoglo da se i noću sama umiri

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 17:22   #578
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Mi smo nedavno opet proveli cry out koji je hvala Bogu trajao kratko. Ali moja beba je nakon njega naspavana i sretna! Po cijele dane je razigrana i vesela, brblja non-stop, svašta isprobava. Tako da mislim da je cry out potreban da bi dijete bilo sposobno funkcionirati i učiti preko dana. Dobar san je potreban da bi se mozak dobro razvijao. A bebe koje nemaju dovoljno sna, podložnije su bolestima.
pa i moj je naspavan i sretan po danu. nije da se on budi po noći i igra, već onak se meškolji, zapomaže i ako mu se da cica,nastavi spavati nakon par min. i to nekoliko puta po noći....A to da ne doživi šok, nisam baš sigurna....Kažem, mi smo jednu noć provodili taj cry it out, i plakao je sat i pol....baš da to prolazi neprimjećeno u njihovim malim mozgovima- bojim se da ne. Ne mogu zamisliti da to iz dana u dan provodim u nadi da će jednog dana uspjeti. Prije svega smatram da to nije učenje spavanja, već dovođenje djeteta do krajnosti, tj. više nema izbora i zaspati će od iscrpljenosti
Kao drugo ne želim da moje dijete nauči kako nema mame kad ju on najviše treba
__________________
mari1605
mari1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 17:22   #579
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Naravno da se i inače puno mazimo. I prije nego ju stavim u krevetić se izgrlimo i izljubimo.

Problem je u tome kad uspavljuješ dijete, ono se dosta često budi preko noći i traži da ga se opet uspavljuje. Zato ne prakticiramo nosanje i uspavljivanje (na sisi). I zato ja potičem roditelje nek probaju cry out. Jer će na kraju biti bolje svima. I manje postova u topicu "Često buđenje noću - kutak za roditelje žrtve".
Ovo apsolutno ne vrijedi za sve bebe. Ponavljam da ja svoju curku nisam nikada uspavljivala na cici i navečer ju nakon podoja podrignem i spustim budnu u kinderbet i ona sama zaspe. Unatoč tomu se budi po noći, nekad brzo zaspe sama, a kad plače ja ju dignem. Ne mislim ju puštati da plače, a na spuštanje budne u kinderbet smo ju mm i ja također naučili bez puštanja da plače
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 17:24   #580
Quote:
mari1605 kaže: Pogledaj post
pa i moj je naspavan i sretan po danu. nije da se on budi po noći i igra, već onak se meškolji, zapomaže i ako mu se da cica,nastavi spavati nakon par min. i to nekoliko puta po noći....A to da ne doživi šok, nisam baš sigurna....Kažem, mi smo jednu noć provodili taj cry it out, i plakao je sat i pol....baš da to prolazi neprimjećeno u njihovim malim mozgovima- bojim se da ne. Ne mogu zamisliti da to iz dana u dan provodim u nadi da će jednog dana uspjeti. Prije svega smatram da to nije učenje spavanja, već dovođenje djeteta do krajnosti, tj. više nema izbora i zaspati će od iscrpljenosti
Kao drugo ne želim da moje dijete nauči kako nema mame kad ju on najviše treba
Isto ovako radi moja curka i zaspe za par minuta, nema tu razbuđivanja, osim mene, ali i to će proći
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.