Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 09:05   #101
čl.17 st.1 Zakona o policijskim poslovima i ovlastima
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 10:19   #102
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Trebala bi, ali o konkretnom slučaju bi trebali čuti i iz nečijih drugih usta.
ah, otom potom.

sjecam se prije puno godina kada mi je policija dosla na vrata radi tuluma.
namjerno ih nisam htjela pustiti unutra da ne "broji" koliko je osoba u stanu.
kad su rekli da nece pisati prijavu vec da su nas samo dosli upozoriti da se razidjemo, pustila sam ih unutra. lijepo porazgovarali, vidjeli da sam pozatvarala sve prozore, kako me nitko od susjeda nije zvao niti upozorio...razisli se, oni, mi...nakon par mejseci, evo prijave sa tocnim brojem osoba koliko ih je bilo u stanu.

isto tako svjedocila sam bezobrazluku prometnih policajaca koji su na sudu negirali svoje ponasanje.

tako da, samim time sto je netko sluzbena osoba ne znaci da ce reci istinu.

bas zbog toga, savjetovala sam moldy.peach da pozove SVOJE svjedoke
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 10:46   #103
Njezini "svjedoci" su bili pijani.treba pozvat ekipu koja je razgovarala sa tzv.policajkom ako ih zna i da oni kažu istinu, normalno ako žele jer je pitanje u kakvim su oni odnosima prema policajki.

Za tulume u stanovima zgrada postoji lokalne odluke o kućno redu prema kojim policija isto može postupat ako i nije bilo narušavanja JRiM-a.

A da ima lažova,bezobraznih, nekulturni i nesposobnih stoji.Ali kao i svagdje.I žito špricaš pa ima kukolja a kamoli tamo gdje ne špricaš
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 10:49   #104
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Njezini "svjedoci" su bili pijani.treba pozvat ekipu koja je razgovarala sa tzv.policajkom ako ih zna i da oni kažu istinu, normalno ako žele jer je pitanje u kakvim su oni odnosima prema policajki.

Za tulume u stanovima zgrada postoji lokalne odluke o kućno redu prema kojim policija isto može postupat ako i nije bilo narušavanja JRiM-a.

A da ima lažova,bezobraznih, nekulturni i nesposobnih stoji.Ali kao i svagdje.
naravno da ima, ali mi ne moze uci u stan bez mog poziva kojeg necu dati ako je meni na stetu, zar ne? (bez naloga, svjedoka, opravdane sumnje za pocinjeno kd...)

rekla je da njeni prijatelji nisu bili bas pijani i isto tako na njima nisu napravili alkotest.
al slazem se da treba imati kredibilnog svjedoka.

slazem se s tvojim postom.
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:03   #105
Ne mora ti ući u stan.Otvorit ćeš vrata a pored otvorenih vrata izlaze glasovi,muzika,galama koje čuju jer nisu gluhi i dovoljno im je.S druge strane izdat će ti zapovjed koju možeš i nemoraš poslušat pa eto opet prekršaja.Nije toliko bitno da li je bilo 10 ili 17 gostiju, dovoljno je grupa osoba.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:04   #106
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne mora ti ući u stan.Otvorit ćeš vrata a pored otvorenih vrata izlaze glasovi,muzika,galama koje čuju jer nisu gluhi i dovoljno im je.S druge strane izdat će ti zapovjed koju možeš i nemoraš poslušat pa eto opet prekršaja.Nije toliko bitno da li je bilo 10 ili 17 gostiju, dovoljno je grupa osoba.
hm...jedno vrijeme je bio "limit" od 20 (ili 30) osoba. preko njega bio je "tezi" prekrsaj.
ili je to bio mit?
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:15   #107
Nikad nisam uživo vidio policijsku značku/iskaznicu, otkud da znam jel autentična ako mi je pokaže netko u civilu? Mogu li zahtijevati da ja pozovem policiju i odbiti suradnju s tom osobom dok se ne pojave policajci u uniformi?
Gomez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:19   #108
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
hm...jedno vrijeme je bio "limit" od 20 (ili 30) osoba. preko njega bio je "tezi" prekrsaj.
ili je to bio mit?
Mit.

Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Nikad nisam uživo vidio policijsku značku/iskaznicu, otkud da znam jel autentična ako mi je pokaže netko u civilu? Mogu li zahtijevati da ja pozovem policiju i odbiti suradnju s tom osobom dok se ne pojave policajci u uniformi?
Možeš odbit suradnju, bit će ti izdana zapovjed koju nećeš poslušat pa ćeš imat besplatni prijevoz do postaje.Uživo si vidio značku na uniformirano policajcu a krim.policija ima malo različitu.Uz nju posjeduju i iskaznicu sa slikom i imenom koje možeš gledat da utvrdiš da li je to ta osoba.
http://www.propisi.hr/print.php?id=2162
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 10.06.2011. at 12:24.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:34   #109
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Nikad nisam uživo vidio policijsku značku/iskaznicu, otkud da znam jel autentična ako mi je pokaže netko u civilu? Mogu li zahtijevati da ja pozovem policiju i odbiti suradnju s tom osobom dok se ne pojave policajci u uniformi?
Ovak ti izgleda značka krim policije:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/PU_...i/grb_krim.png
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:18   #110
Quote:
cantona007 kaže: Pogledaj post
Pa rekla je...
Pa nije baš da to MORA biti istina ako nam je tako rekla. Ili sam u krivu?


Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
naravno da ima, ali mi ne moze uci u stan bez mog poziva kojeg necu dati ako je meni na stetu, zar ne?...
Kao što je već napisano, za utvrđivanje tog prekršaja nije potrebno ući u stan niti je potrebno da se radi o više osoba u tom stanu. Uostalom, u konkretnom slučaju si bila stvarno kriva za prekršaj, tako da mi nije jasno u čemu je problem.


Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Nikad nisam uživo vidio policijsku značku/iskaznicu, otkud da znam jel autentična ako mi je pokaže netko u civilu? Mogu li zahtijevati da ja pozovem policiju i odbiti suradnju s tom osobom dok se ne pojave policajci u uniformi?
Ne smiješ odbiti suradnju, ali možeš reći da nisi siguran jesu li pravi policajci i tražiti da ti dozvole da nazoveš 92 i provjeriš. Tu se radi o poslu od nekoliko sekundi, a do toga dolazi relativno često i nikada nije bio neki problem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:43   #111
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kao što je već napisano, za utvrđivanje tog prekršaja nije potrebno ući u stan niti je potrebno da se radi o više osoba u tom stanu. Uostalom, u konkretnom slučaju si bila stvarno kriva za prekršaj, tako da mi nije jasno u čemu je problem.
napisah u tom postu u cemu je bio problem. osim sto je rekao da nece pisati prijavu ako se odmah razidjemo, bio je mit (i to od njih) da je razlika da li je u stanu vise od 20 osoba (okupljanje) ili ne. a to moze ustvrditi samo ako je fizicki unutra, zar ne.

no nevermind. bilo je to prije vise od 10 godina

ista stvar je bila kada nas je policija rastjerala sa tuluma, uzela podatke od vlasnika radi prijave, no ne i svjedoka i mene kasnije zaustavila kao prometna patrola u istoj ulici, uzela podatke, pustila i nakon 2mj. dobila poziv kao svjedok za taj tulum.

my point je: ima svacega, pa ako cura ima svjedoka, neka ga pozove
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...

Zadnje uređivanje dimnjak : 10.06.2011. at 20:49.
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 09:20   #112
Zašto ne bi malo lagali da si olakšaju posao.Nema veze da li je 6 ili 25 osoba jer nije javno okupljanje.Ljudi se mogu okupljat u stanu bez obzira na broj ali ne smiju druge uznemiravat glasnom muzikom,vikanjem,lupanjem i drugim a što propisuju lokalne vlasti sukladno čl.37 zakona o javnom redu i miru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 11.06.2011. at 09:26.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 10:05   #113
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi malo lagali da si olakšaju posao.Nema veze da li je 6 ili 25 osoba jer nije javno okupljanje.Ljudi se mogu okupljat u stanu bez obzira na broj ali ne smiju druge uznemiravat glasnom muzikom,vikanjem,lupanjem i drugim a što propisuju lokalne vlasti sukladno čl.37 zakona o javnom redu i miru.
e pa bas zbog tog: zasto ne bi malo lagali da si olaksaju posao je razlog zasto cura treba pozvat svjedoka jer ce uvijek biti onako kako je drot napisao "to ona tako kaze". i uvijek ce ona policajka imati svjedoka drugog policajca. pa zasto ne bi i ona imala svoga.
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 10:14   #114
Nije svako laganje laganje.Samo su joj lagali da neće pisat i da lakše bace pogled po stanu.Da su izmislili prekršaj onda bi bilo protuzakonito.Ali nisu.Sud poziva svjedoke da utvrdi pravo činjenično stanje ali isto tako i okrivljenik ima pravo na svjedoke da pokuša dokazati da nije bilo onako kako je napisano nego drugačije.Nitko nikome ne brani svjedoka a sud će utvrditi da li je svjedok vjerodostojan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 10:48   #115
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije svako laganje laganje.Samo su joj lagali da neće pisat i da lakše bace pogled po stanu.Da su izmislili prekršaj onda bi bilo protuzakonito.Ali nisu.Sud poziva svjedoke da utvrdi pravo činjenično stanje ali isto tako i okrivljenik ima pravo na svjedoke da pokuša dokazati da nije bilo onako kako je napisano nego drugačije.Nitko nikome ne brani svjedoka a sud će utvrditi da li je svjedok vjerodostojan.
ma ne, to su dva razlicita slucaja.
mene je prometna policija u autu u ulici zaustavila, uzela podatke iz vozacke i kasnije me pozvala kao svjedoka za tulum jer na tulumu nisu uzeli od nikog podatke osim od vlasnika.
oprosti, ali to bas i nije po propisu, zar ne?

s ovim boldanim se slazem i zato sam savjetovala curi da i ona pozove svjedoka jer po njenoj prici nije bilo prekrsaja, a policajka ima svog svjedoka, kolegu, koji tvrde drugacije, inace ne bi ni bilo prijave, zar ne
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 11:18   #116
Je ako si bila na tulumu.pomogli kolege s druge strane da ovi iz stana sami sebi i drugima ne stvaraju dodatne probleme jer bi se moglo svašta dogodit (zavisno od ljudi) pri uzimanju podataka a "razbijen" tulum.

Tako je.Obje imaju svjedoke.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 11:21   #117
cek, cek...mene policija zaustavi na cesti, standardna procedura vikendom.
ne pitaju me di sam bila vec vide da dolazim iz smjera mcdonaldsa.
zapisu moje podatke i onda dobijem poziv za svjedoka jer se u to vrijeme kraj mcdonaldsa dogodila saobracajka? ili kradja?

iako me nisu zatekli na mjestu dogadjaja vec stotinjak metara dalje? :/
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...

Zadnje uređivanje Katrin : 11.06.2011. at 11:30.
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:53   #118
Kako kaže Riđan ma boli te briga.odeš na sud, kažeš da nemaš pojma o događaju i tražiš dnevnicu i putne troškove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 08:41   #119
Pozdrav
Ako sam kao zaštitar (u radnom odnosu) dobila kaznu za javno remećenje reda i mira hoću li dobiti otkaz na poslu ako me se okrivi i platim kaznu. (inače radi se da sam se našla u jednom naguravanju i pošla sam razdvojit ove šta su se naguravali i sada se mene spominje da sam JA napala i vrijeđala jednu stranu mada nisam. Sad je moja riječ i riječ dva prijatelja što su se naguravali protiv njihove riječi)
I kako bi mi to u firmi mogli saznati ako im ja ne kažem.

Hvala
__________________
** Love MySelf **
krekerpl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:45   #120
Policija obavještava zaštitarske firme o takvim događajima u kojima su sudjelovali njihovi djelatnici, ali nemaš nikakve brige, otkaz nećeš dobiti. Oni u najvećem broju slučajeva jednostavno ignoriraju te stvari (ako se radi o takvim prekršajima).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.