Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 22:29   #1
Upisi - prije postanja obavezno čitanje uvodnog posta

U ovoj temi možete postavljat pitanja i raspravljat o upisima na faks. Od datuma upisa, prek (ne)potrebnih dokumenata do objašnjenja kak doć do kojeg faksa...

Da ponovimo gradivo: ako imate kakvo ozbiljno pitanje/problem općenite naravi, pitajte na Top temi, bilo kakvu raspravu o odgovorima s Top teme pokrećete na Komentarima, a za pojedina određenija pitanja imate zasebne teme poput ove.

Stara tema je zaključana jer joj nije bilo spasa. S ovom to neće biti slučaj.
Drž'te se pravila i ontopica and we're good.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 17:53   #2
Računa li se ovaj ''naknadni'' rok, koji će bit umjesto jesenskog kao ljetni?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 18:53   #3
Koliko obično iznose troškovi upisa na studij (stručni)?
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 20:50   #4
Obično 350 kuna za troškove upisa (upisni listovi, matični, statistički, indeks...) + 25 kuna za iksice = 375 kuna ali najbolje provjeriti na web stranici željenog fakulteta
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:15   #5
s obzirom da su sa stranice postani-student maknuli naše informacije, a meni je sutra upis... a treba mi upisni broj koji naravno nisam prepisala nego samo zapamtila... jel ima negdje nešto gdje bi ja mogla pogledat taj svoj upisni broj?
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:19   #6
Quote:
Niara kaže: Pogledaj post
s obzirom da su sa stranice postani-student maknuli naše informacije, a meni je sutra upis... a treba mi upisni broj koji naravno nisam prepisala nego samo zapamtila... jel ima negdje nešto gdje bi ja mogla pogledat taj svoj upisni broj?

Nisu maknuli naše podatke, nego ti vjerojatno pokazuje rezultate jesenskog roka. Samo pod ''moji rezultati'' promijeni u ljetni rok.
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:32   #7
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Nisu maknuli naše podatke, nego ti vjerojatno pokazuje rezultate jesenskog roka. Samo pod ''moji rezultati'' promijeni u ljetni rok.
da, istina. hvala... sad su i oni to istaknuli na naslovnoj stranici
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:55   #8
Ljudi, sve vam lijepo piše

Započinje jesenski ispitni rok

Prijave ispita državne mature u jesenskome ispitnom roku započet će danas u 12.00 sati i trajat će do 20. srpnja 2011. godine. U svezi s prijavama ispita i plaćanjem istih, Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je važne upute koje možete pročitati u obavijesti od 8. srpnja na mrežnim stranicama www.ncvvo.hr i kojih je nužno pridržavati se.

Iz gore navedenoga razloga, od 12.00 na mrežnim stranicama bit će aktivan jesenski rok te ako kandidati žele pogledati rezultate ispita državne mature ili rezultate po studijskim programima ljetnoga roka, morat će na poveznici Moji rezultati odabrati ljetni rok i pritisnuti Prikaži.

Danas, ujedno, ističe i rok za slanje dokumenata potrebnih za prijavu ispita državne mature, kao što je opisano u prethodnoj obavijesti.
Za sve detalje vezane uz prijavu ispita državne mature i studijskih programa (koji će se moći prijavljivati od 15. srpnja), upućujemo na brošuru „Državna matura 2010./2011. i prijava za upis na studijske programe“.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:21   #9
Upisi na tvz...

Ako nije problem objasniti mi kako do Konavoske 2 na najbrži način
Također zanima me gdje i kako uplatiti upisninu? Frend veli da se sve more baš na faksu (i kupiti uplatnica i uplatiti dotična) dok s druge strane to mogu napraviti samo u pošti/banci.

Imajte na umu da je moja malenkost seljak koji nije baš prepuno vremena provodio u zg-u

Unaprijed hvala!
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:01   #10
Quote:
mario92 kaže: Pogledaj post
Upisi na tvz...

Ako nije problem objasniti mi kako do Konavoske 2 na najbrži način
Također zanima me gdje i kako uplatiti upisninu? Frend veli da se sve more baš na faksu (i kupiti uplatnica i uplatiti dotična) dok s druge strane to mogu napraviti samo u pošti/banci.

Imajte na umu da je moja malenkost seljak koji nije baš prepuno vremena provodio u zg-u

Unaprijed hvala!
iz kojeg smjera ides do tvz-? a uplatnicu imas na tvz-ovoj stranici sa desne strane, al posebno za svaki smjer tako da pazi, lijepo je uplatis prije nego odes na faks da tam ne stojis bzvz u redu da ju uzmes, pa na postu/banku pa opet do faksa
prostbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:23   #11
Quote:
mario92 kaže: Pogledaj post
Upisi na tvz...

Ako nije problem objasniti mi kako do Konavoske 2 na najbrži način
Također zanima me gdje i kako uplatiti upisninu? Frend veli da se sve more baš na faksu (i kupiti uplatnica i uplatiti dotična) dok s druge strane to mogu napraviti samo u pošti/banci.

Imajte na umu da je moja malenkost seljak koji nije baš prepuno vremena provodio u zg-u

Unaprijed hvala!
jedina poveznica sa tvz-om koji se nalazi na kvartu voltino ti je autobus voltino - mažuranićev trg...najbolje ti je s tim busom do zadnje stanice pa malo pješačiti kojih 2 minute nazad od okretišta i došao si do tvz-a...
a ako ideš od nekog bližeg mjesta onda ti je malo kompliciranije za objasniti
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 05:19   #12
Jesi uspio što upisati na kraju Ultrahardcore?
MII2o is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.07.2011., 15:43   #13
Jel itko zna sto je s onim sto su nam govorili na upisima da nesto studomat treba aktivirat u roku 48h? Wtf ,o cem se tu radi?
The_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 01:42   #14
Quote:
MII2o kaže: Pogledaj post
Jesi uspio što upisati na kraju Ultrahardcore?
FOI i plašim se jer su mi kao več sljedeći mjesec prvi ispiti :/
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.07.2011., 10:22   #15
mene zanima jeste li svi vi koji ste brucši dobili index prilikom upisa?
patuljcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 16:17   #16
Nisu svi. Ne znam sve kriterije za nedobivanje indeksa, al jedan je neplaćanje školarine (oni koji moraju platit) pri upisu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 21:04   #17
ja ne moram platit školarinu,.
al nisam dobila index pri upisu.
ispunila sma ga i vratila. rekla je da cu ga dobit prvi dan
a nije ni da mi treba pa ono
__________________
- Nikada nećeš znati razumjeti tu maglu u mom pogledu... Kad odlutam, kad zastanem u pola riječi, u pola koraka. Uvijek ću ti ostati daleka... Uvijek ću ti odgovoriti: "Nije mi ništa." A svašta mi je...
A. Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 09:29   #18
Nitko ne dobije indeks pri upisu zbog toga što ti tete u referadi moraju polupati xy pečata u njemu i dodijeliti matični broj, tj. svi podaci svih studenata se upisuju u matičnu knjigu po redu (abecednom ili po studiju) i koji si po redu u knjizi dobiješ broj u indeksu (broj iznad slike).
A što se tiče plaćanja školarine nedobivanje indeksa je jedan od načina utjerivanja duga
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 16:35   #19
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Nitko ne dobije indeks pri upisu zbog toga što ti tete u referadi moraju polupati xy pečata u njemu i dodijeliti matični broj, tj. svi podaci svih studenata se upisuju u matičnu knjigu po redu (abecednom ili po studiju) i koji si po redu u knjizi dobiješ broj u indeksu (broj iznad slike).
A što se tiče plaćanja školarine nedobivanje indeksa je jedan od načina utjerivanja duga
Ja sam dobila indeks. Tu je doma kod mene. Imam i pečate i matični broj i potpise i ovjeru I. semestra i sve.
Mi smo na upisu ispunjavali svoje indekse u jednoj velikoj učionici. Tete iz referade su također bile tamo i upućivale i pomagale i obavile svoje odmah. Uglavnom, lijepo iskustvo, za razliku od Zagreba prošle godine gdje ti daju hrpu papira pa se idi snalazi. Iako su bili vrlo ljubazni i uslužni u referadi kada ih dođeš nešto pitati, no ovo na sadašnjem faksu mi je puno praktičnije. I sve se odmah obavi.
I da, prošle godine u Zagrebu nisam odmah dobila indeks. Valjda ovisi od faksa do faksa.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:28   #20
Dali je sad moguće prijaviti sa trogodišnjom srednjom školom državnu maturu , pa se upisati na bilo kakav stručni studij?
duduj89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.