Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2016., 20:58   #641
Mi imamo zavrsnu priredbu razreda u skoli. Tako da nista od prosvjeda za nas.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 02:11   #642
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 08:45   #643
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 08:48   #644
srwcom nama je priredba u utorak u sri je zavrsni test iz engleskog, samo razmisljam.da.li da kasnimo 20 min.pa idemo svi ili da ju utrpam susjedi na cuvanje pa dodjemo na vrijeme
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 09:00   #645
ja nisam nikoga uspjela vrbovati da ide na prosvjed jer - koga god nazovem - svi već idu.

ja i mlađi bit ćemo tamo na vrijeme, muž i stariji pridružit će nam se kasnije.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:17   #646
Budu išli isto kak idu na fejsu

Evo ova proab koja tu sere po učiteljima sve u 16, ne stigne ići

Bit će vas manje nego u Hodu
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:22   #647
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da mi je moj dragi rodni grad blize bih. ...
Ne brini se ništa, i ovima koji su 5 ulica dalje je lakše prosvjedovati po fejsu.

A ovi prosvjedi...kad bih samo znao za (protiv) čega su?

Jel možda za Lepog Boru. Pa ljudi, on vam je dao ostavku. Kaj ne znate to? Nije objavio status na fejsu?

On vam je dao (neopozivu!) ostavku. Pa za koga ste onda? Nema veze, glavno da je fejs kako se ono kaže, proključao

Možda se prošetam s druge strane ceste, tek toliko da vidim šalu. Lijepo ćete se uklopiti u cirkuski Cest'D'Best fest.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:38   #648
imas nesto konstruktivno napisati o reformi?
pitati, na pristojan nacin nesto o tome zasto ljudi podrzavaju proces?
zasto imaju potrebu da se njihov glas o ovoj temi cuje?

da, nismo materijalno i logisticki organizirani ko Hod za zivot, al eto, ja naivno i djecje vjerujem da ce ljudi doci na trgove.
izvan fejsa
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:45   #649
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
imas nesto konstruktivno napisati o reformi?
pitati, na pristojan nacin nesto o tome zasto ljudi podrzavaju proces?
zasto imaju potrebu da se njihov glas o ovoj temi cuje?

da, nismo materijalno i logisticki organizirani ko Hod za zivot, al eto, ja naivno i djecje vjerujem da ce ljudi doci na trgove.
izvan fejsa
Pisao sam ovdje da se ne ponavljam

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=865

no s obzirom da mi još nitko nije argumentirano zagovarao reformu nego se sve svodi na "treba nešto promijeniti pa bilo što" , "on je stručnjak", i slične "argumente"
i s obzirom da se bez previše racionalnog promišljanja navija za "reformu" jer je to "za djecu", ne očekujem previše pametne diskusije

Zato je i moj doprinos na ovoj temi adekvatan tome.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:50   #650
Mi se skupljamo lagano.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:57   #651
Kaže fejs, 10 000. Znači bude možda 2
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:05   #652
jao, ovaj lik je i ovdje došao!

pokušala sam nešto s njim raspravljati na politici dok nisam shvatila da nema pojma ni o reformi ni o obrazovanju općenito.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 16:52   #653
mi svi dolazimo
kasnit cemo do pola sata zbog vrtickih predstava, nadam se da se do tada necete razici
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 20:23   #654
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa ništa cudno obzirom da su prije 10-tak g. izbacili anatomiju kao uvijet za upis na medicinu kako bi gimnazijalcima olakšali upis a, klincima iz medicinske koji se školuju 5g (2 opci predmeti, 3 samo strucni) isti onemogucili i, sve to u državi koja stalno kuka kako se nema novca za obrazovanje al, se zato ima novca za bacanje na "ucenje iz pocetka" mjesto da se isti utroši (upravo radi toga manjka u proracunu) za nadograđivanje i usavršavanje postojeceg znanja...
na fer-u ista stvar, za njega je bitnije za upis znanje iz hr i eng npr. neg znanje iz struke.
što, bar mene osobno, više asocira da je u našoj državi važniji papir neg stvarno znanje.
Kakve ja sve gluposti neću pročitati ovdje, to je nevjerojatno. Čisto vađenje podataka iz guzice.

Za početak znanje iz hrvatskog i engleskog nije bitnije od znanja iz hrvatskog i engleskog. Za upis na fer 320 bodova nose ocjene iz srednje škole. Onda se 80 bodova dobiva na temelju prosjeka ocjena obaveznih predmeta državne mature, a pritom se jednako vrednuju niža i viša razina iz hrvatskog i stranog jezika. I tih 80 bodova je jedino gdje se znanje iz hrvatskog i engleskog gledaju (a i tu matematika ulazi obzir) i to je zaista jako malo. Zatim ostaje još 600 bodova, od kojih 360 otpada na matematiku A razine s mature, a 240 na fiziku.

A znanje iz srednje strukovne škole kao neko znanje iz struke u kontekstu fera je jednostavno smiješno. FER je prije svega fakultet i tu se stvari rade na fakultetski način, pa se te tkz. stručne stvari rade sto puta detaljnije i brže nego u srednjoj školi. Te neke stvari koje se rade u srednjoj školi ne izgledaju ni kao pregledi sadržaja kad se usporede s fakultetskim predmetima. A i matematički aparat su srednjoj školi je jako ograničen u odnosu na fakultetsku matematiku pa je sasvim logično da se srednjoškolski predmeti ne mogu ni u ludilu uspoređivati s fakultetskim. Srednja strukovna škola je namijenjna obučavanju učenika koji će poslije biti majstori, električari i sl, a fakultet obrazovanju inženjera i znanstvenika.

Ali meni je još smješnije kako ti, koja vjerojatno u životu nisi ni primirisala području računarstva ili elektrotehnike na nekoj višoj razini, misliš da bolje znaš što je struka od ljudi koji imaju titule redovitih profesora i time se bave cijeli život.

A i ovo s anatomijom kao uvjetom mi isto tako smrdi. Po tome bi ispalo da se do prije 10 godina medicina mogla isključivo upisati iz zdravstvenih i medicniskih škola za što sam apsolutno uvjeren da nije točno.

Ovo o trošenju novca za učenje iz početka neću ni komentirati.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:08   #655
https://www.facebook.com/dizajneriuakciji/?fref=ts

Hrvatski dizajneri u akciji!
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:47   #656
cure, gdje ima povoljan tisak na majice centar-istočni dio? napravila bih mlađem i sebi nešto ovako:


(ups, prevelika fortka. edit: )


__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 22:22   #657
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
A i ovo s anatomijom kao uvjetom mi isto tako smrdi. Po tome bi ispalo da se do prije 10 godina medicina mogla isključivo upisati iz zdravstvenih i medicniskih škola za što sam apsolutno uvjeren da nije točno.
naravno da nije tocno, glupost samo takva
uvjeti za upis na medicinu su bili ocjene iz srednje, prijemni - biologija, fizika, kemija
da anatomija kao uvjet za upis na medicinu...

za fer stvarno ne znam koji su sad uvjeti, u moje vrijeme ocjene max 400 bodova, prijemni - matematika i fizika max 600 bodova
vecina studenata FERa su kad sam ja studirala bili gimnazijalci
bio je dio ljudi iz srednjih tehnickih, vecina koje znam je odustala (izuzetak su rudjerasi) - jbga, mi smo savladali foe, oe, oni nisu mogli proci matematike
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 07:06   #658
Pa da, u stvari tada cak nisam sigurna da li se i moglo upisati medicinu sa srednjom medicniskom, sigurno ne s bilo kojom ako su postojale i trogodisnje. Trebalo je napisati hebeno dobar prijemni, isto kao i sad maturu, a oni nisu imali te predmete 4 godine i bilo im je tesko to polagati. Isto i za ekonomiju, bila je 4-godisnja ekonomska s koje se ekipa tesko upisivala na ekonomiju jer nisu znali matematiku, i trogodisnja trgovacka s koje se uopce nije moglo upisati na faks. Gimnazijalci su obicno imali dovoljno znanja za prijemne, kao i danas za maturu. Samo je danas bolje jer i s trogodisnjom mislim mozes poloziti maturu, sto je prije bio veliki problem (ok za ovo nisam 100% sigurna ali mislim da se nesto pisalo o tome).
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 09:20   #659
i meni je prvi glas za anatomiju kao uvjet za upis na medicinu.
od poznanika rođenih u prvoj polovici sedamdesetih znam samo jednog koji je nakon srednje medicinske upisao medicinu. radilo se o izvanredno uspješnom učeniku koji je imao i široko opće i specifično znanje koje se ne dobije samo u školi. završio je u roku, specijalizirao...
no znam par odlikaša iz srednje elektrotehničke koji su upisali i završili fer. naravno, većina ferovca su završili matematičke gimnazije.

uz to, nikakva politika ne postavlja uvjete za upis na faks, već profesori dotičnog fakultata koji iz iskustva znaju koja predznanja pomažu lakšem i boljem savladavanjem gradiva na tom faksu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 09:21   #660
ne možeš ni sada s trogodišnjom školom polagati maturu ni upisati faks. moraš položiti dodatno četvrtu godinu ako imaš takvih ambicija.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.