Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 08:29   #681
Koju "struku" se trebalo pitati?
Koliko sam uspjela upratiti nasa prosvjetna "struka" se slaze samo oko toga da se oko niceg ne slaze
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:31   #682
ja ne znam nikoga iz struke tko misli da bi trebalo vratiti zaključivanje ocjena na polugodištu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 11:36   #683
Oni očito doslovno ne znaju što bi sa sobom i kako bi ostavili dojam da nekog vraga rade-odlučili su...vratit ocjene na polugodištu
Sad su se totalno iskupili za propalu reformu školstva.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 12:03   #684
kad god sam s ucenicima pricala o tome, apsolutno svi do jednog, bez iznimke su rekli da im je zao sto se vise ne zakljucuju ocjene na polugodistu jer se ovako previse opuste, nanizu ocjene kojima nisu zadovoljni, ostave si previse vremena za ispravljanje tih ocjena i na kraju godine nisu zadovoljni rezultatima.
ja ne znam sto bi mislila o tome, podjednako mi i jedno i drugo ima minusa i pluseva.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 12:17   #685
moja najmanje je do sad svako polugodište donosila ispis ocjena (rukom učiteljica ispisala) i bilo je izračunati i opći uspjeh.to je bilo neformalno ali je klincima u razredu bil jako dobar pokazatelj gdje treba malo više truda uložiti.po meni nije to loše
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 12:29   #686
navodno ništa od vraćanja ocjena, jer se treba promjeniti zakon o O i S školstvu za koje je potreban Sabor kojeg nema
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:53   #687
koliko ja znam, još uvijek postoji mogućnost da se ocjena na polugodištu zaključi - samo što to više nije obavezno. da ljudi misle da je zaključivanje na polugodištu dobra stvar, zaključivali bi.

meni je zaključna ocjena na polugodištu samo (još jedan) dernek histerije i žicanja - za ocjenu koja ne znači apsolutno ništa. ja je, čak i kad se obavezno zaključivala, uopće nisam gledalapri zaključivanju ocjene na kraju godine. gledam sve ocjene u rubrikama kroz čitavu godinu i to je to.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 19:07   #688
Vraćanje ocjene na kraju polugodišta samo bi se olakšalo kampanjicima. Treba li se država petljeti u to što su neki učenici lijeni i nezainteresirani? Što ta djeca ne bi trebala redovito učiti?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:44   #689
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Što ta djeca ne bi trebala redovito učiti?
četiri riječi: okvirni vremenik pisanih provjera
o kakvoj redovitosti onda govorimo?

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:00   #690
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:44   #691
S tim se slažem.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 16:45   #692
meni je ovo bas glupo.

u odredjenim strukovnim skolama uce vecinu od ovdje navedenih stvari, ako ne i sve.
samo jbg, strukovne skole nisu popularne, zato se hrpimice ide u gimnazije gdje se detaljno analizira zasjedanje avnoja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 17:13   #693
Mislim da bi to trebalo ići u građanski odgoj i one interdisciplinarne gluposti koje se ne dotiču, ali pišemo u pripremi da se dotiču.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:08   #694
mislim da nema ekonomske skole (i srodnih strukovnih skola) u kojoj se ovakve i slicne prakticne stvari ne rade (kad smo vec kod primjera poreznih prijava, kredita i sl.).
zivotopisi se pisu i na stranim jezicima, ne samo na hrv.
samo, opet ponavljam, popularnije je u opcoj gimnaziji drviti po povijesnim detaljima iz doba SFRJ ili po gustoci naseljenosti juznoazijskih drzava.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:18   #695
u gimnaziji postoji predmet Politika i gospodarstvo i tamo bi se to trebalo obrađivati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:22   #696
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u gimnaziji postoji predmet Politika i gospodarstvo i tamo bi se to trebalo obrađivati
osobno sam na tom predmetu u 4. razredu puno toga naucila o tim nekim stvarima koje me nikad nisu zanimale, ni tad ni sad.

a ako netko nakon zavrsene srednje skole ne zna sto je porez, ja bi se tu zapitala je li to uopce problem skole.
onak, mene je moj petipolgodisnjak nedavno pitao sto je pdv.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 22:34   #697


ako pricamo samo o OS, svih 8 godina je pokriveno matematikom u raznim varijantama, zbrajanja, minusa i plusa, geometrija raznih (tlocrta jel?),.... kamatni racun, postoci, se uci u 6. ili 7.razredu.
ne znam sto bi jos trebalo ucit?

Jajce se spominje samo u 8. razredu, jedan ili dva sata
pa nije valjda da su ovima sto su se zajebali sa svicarcima krivi partizani

ah da, imamo i vjeronauk svih 8 godina, pa se valjda nesto spomene, a mozda cak i nauci o pohlepi, neumjerenosti u jelu/ picu/ potrepstinama, ....po meni, sasvim dovoljno da se primjeni na zivot u odrasloj dobi, uz dobro baratanje matematikom, prije nego se sjedne ispred bankara
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 23:20   #698
Kamatni račun se istina uči u 6. ili 7. razredu, kao jedna jedina lekcija. To bi kao trebalo biti dovoljno da se nauči sve o kreditima, štednji i sličnim stvarima gdje se koristi kamatni račun?

U Hrvatskoj su partizani i ustaše krivi za sve od 1945. do danas, što uključuje i lošu vremensku prognozu, prejak vjetar, ili sunce.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 12:50   #699
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kamatni račun se istina uči u 6. ili 7. razredu, kao jedna jedina lekcija. To bi kao trebalo biti dovoljno da se nauči sve o kreditima, štednji i sličnim stvarima gdje se koristi kamatni račun?
a koliko bi ti sati obradjivao kamatni racun u osnovnoj skoli?

i ovo za glasovanje... kako glasovati?
to bi trebala biti kao neka posebna nastavna jedinica u kojoj se detaljno objasnjava kako doci do glasackog mjesta i zaokruziti nesto ili nekoga na birackom listicu?
za ime boga.
nemojmo raditi debile od djece.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:02   #700
I nisam sigurna da taj netko sve zna o zasjedanju u jajcu, bar oni rodeni iznad 1940. Samo se kurce da bi pljuvali po danasnjem skolstvu i istovremeno bili silno pametni.

Skola nije tu samo za konkretne informacije koje ionako se mogu naci guglanjem za 5 min.

Skola treba siriti horizonte, razvijati znatizelju prema zivotu u svom varijantama, uciti cijeniti znanje.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.