Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2002., 08:40   #1
Zaželi želju...

Čarobni štapić je želja mnogih mališana, pa i onih odraslijih, ne znam jedino gdje bi ga se moglo kupiti.
Zlatna ribica i poznate tri želje, kronično caruju u našim mislima, samo nikako da ih u stvarnosti sretnemo tu ribicu.

Tajanstvene osobe koje imaju moć ispunjavati naše želje, naši su heroji, ipak ih rijetko susrećemo.


Želje, mogućnosti, stvarnost.

Sve se vrti u krug.


Ne čine li naše želje pogonsko gorivo naše budućnosti?
Ne određuju li želje pravac kretanja nas samih jer si zadajemo određeni cilj?
Kada je cilj jasniji, prepreke se lakše prelaze.


Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.

Istina, izreci želju, pusti je u eter i samo čekaj i dalje želi.
Kada se tvoje želja uskladi, sa tvojim "programom" tamo negdje gore, započeti će njeno ostvarenje.

Zato zaželi želju.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:09   #2
Re: Zaželi želju...

Quote:
Originally posted by Nemruth Dagi
Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.
Da, kaže Coelho u Alkemičaru. Ta rečenica mijenja život.

Quote:
Originally posted by Nemruth Dagi
Istina, izreci želju, pusti je u eter i samo čekaj i dalje želi.
Kada se tvoje želja uskladi, sa tvojim "programom" tamo negdje gore, započeti će njeno ostvarenje.

Zato zaželi želju.
Ja stalno želim i što češće želim želje to je vrijeme čekanja kraće.
Za početak današnjeg dana želim svima lijepo i dobro jutro. Želim da provedete lijepi dan, bez obzira gdje ste i što radite. Uživajte u životu danas... To vam svima od srca želim... Pogledajte pahulje vani i radujte se prekrasnom zimskom danu...
__________________
A ja(goda)?
fragola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:25   #3
Quote:
Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.
Ovo je možda najodvratnija stvar koju sam ikad čuo. Čak i od ljigavog Coelha je previše. Recite to onima koji crkavaju od raka, onima koji su izgubili svoje najmilije, onima koje gaze i koji nemaju za kruh. Kako oni samo jako žele... ali ništa od toga. Svijet ostaje mrtav hladan i nema nikakve urote. Zašto? Jer nisu dovoljno jako željeli? Jebena demagogija. Gade mi se ovakve trećerazredne mudrosti koje se dobro prodaju.
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 15:25   #4
Quote:
Originally posted by Tufir II
Ovo je možda najodvratnija stvar koju sam ikad čuo. Čak i od ljigavog Coelha je previše. Recite to onima koji crkavaju od raka, onima koji su izgubili svoje najmilije, onima koje gaze i koji nemaju za kruh. Kako oni samo jako žele... ali ništa od toga. Svijet ostaje mrtav hladan i nema nikakve urote. Zašto? Jer nisu dovoljno jako željeli? Jebena demagogija. Gade mi se ovakve trećerazredne mudrosti koje se dobro prodaju.

Želim da ti nestane gorčina koja te izjeda, da zaželiš, poželiš
jer ne možeš zamisliti ništa što već ne postoji u vanjskim i unutarnjim svjetovima.

I kao što ti Fragola želi i ja ti želim da lijepo provedeš ovaj dan.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 16:15   #5
Vidiš želje su mamci,one su te koje nas manje ili više čine nezadovoljnima,ogorčenima,jer ako nam se ne ispuni želja loše smo volje,a ako nam se ispuni sretni smo....stalno smo sretni-nesretni,jer previše želimo...

I zato bolje kvaliteta ,a ne kvantiteta želja....

U svakom sučaju svi bi trebali raditi strop nad željama,kako bi smanjili svoje apetite!!!
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 16:36   #6
Quote:
Originally posted by Tufir II
Ovo je možda najodvratnija stvar koju sam ikad čuo. Čak i od ljigavog Coelha je previše. Recite to onima koji crkavaju od raka, onima koji su izgubili svoje najmilije, onima koje gaze i koji nemaju za kruh. Kako oni samo jako žele... ali ništa od toga. Svijet ostaje mrtav hladan i nema nikakve urote. Zašto? Jer nisu dovoljno jako željeli? Jebena demagogija. Gade mi se ovakve trećerazredne mudrosti koje se dobro prodaju.
Da, Coehlo i njegova self-help shity "filozofija". I nije to nikakva ogorčenost, nego obična, ali surova realnost.

Mislim, i ja bi najrađe da da danas nitko nije tužan i gladan, ali prema toj teoriji, izgleda da nas nema dovoljno.
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 18:30   #7
Re: Zaželi želju...

Quote:
Originally posted by Nemruth Dagi
Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.

Istina, izreci želju, pusti je u eter i samo čekaj i dalje želi.
Kada se tvoje želja uskladi, sa tvojim "programom" tamo negdje gore, započeti će njeno ostvarenje.

Zato zaželi želju.
Kaze Coelho, a njega gledaju s prijezirom, shto im i ne zamjeram prevec.

Inache,energija je strashna stvar, na stranu gospon Coelho,pa usmjerish li ju prema objektu zelje znaju se dogadjati chuda.
Nije teorija.
Provjereno.

Zaželjela sam zelju.I pustila ju u eter.Uh, s kakvim zadovoljstvom.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 18:36   #8
Re: Zaželi želju...

Quote:
Originally posted by Nemruth Dagi

Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.

Istina, izreci želju, pusti je u eter i samo čekaj i dalje želi.
Kada se tvoje želja uskladi, sa tvojim "programom" tamo negdje gore, započeti će njeno ostvarenje.

Zato zaželi želju.

Apsolutno točno. Pogotovo ako nešto onako istinski, iz sveg srca i duše zaželiš. Meni se jedan takav životni san dogodio. Čekala sam na njega 5 god., ali isplatilo se
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 18:43   #9
Quote:
Originally posted by Tufir II
Ovo je možda najodvratnija stvar koju sam ikad čuo. Čak i od ljigavog Coelha je previše. Recite to onima koji crkavaju od raka, onima koji su izgubili svoje najmilije, onima koje gaze i koji nemaju za kruh. Kako oni samo jako žele... ali ništa od toga. Svijet ostaje mrtav hladan i nema nikakve urote. Zašto? Jer nisu dovoljno jako željeli? Jebena demagogija. Gade mi se ovakve trećerazredne mudrosti koje se dobro prodaju.
Sorry, a jesi li se ikada upitao da li oni to zapravo istinski žele ili koja je njihova zadaća u ovom životu? Znam da se ova dva pitanja čine totalno apsurdnim, ali vjeruj, ima istine u njima.
Na žalost, ljudska psiha je jedno, a ono neotkriveno, enigma, je s druge strane našeg svijeta. I u toj enigmi se kriju odgovori.
Zašto se neki ljudi izlječe od opake bolesti (sami, svojom voljom), dok se drugi pate? Zašto je jedan pušač kojemu je cigareta najbolji prijatelj cijeli život (ne računajući prvo desetljeće života) i koji ima 75 g. i još pljuga, zdrav ko dren, a neki mlad čovjek umre u svom 4. desetljeću ili ranije od raka pluća-uzrok cigarete. Jesi li se ikada tako zapitao? Znam da zvuči nevjerojatno, ali pročačkaj malo dublje o tim stvarima, literatua, dokazi, pa čak i vlastiti banalni primjeri.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 23:36   #10
nekoliko komenara

"Apsolutno točno. Pogotovo ako nešto onako istinski, iz sveg srca i duše zaželiš. Meni se jedan takav životni san dogodio. Čekala sam na njega 5 god., ali isplatilo se"

apsolutno točno nije. to što se tebi to dogodilo ne znači da se svima to može dogoditi. Mislim, ovo je kao da kažeš da će sanader dobit izbore jer si ti za njega. a dobar ti je uzorak, jedna jedina osoba. možeš ti sad govoriti kako ti se to dogodilo sto puta, ili kako se tvojim frendovima ispunilo sto želja kad su ih poželili no to još uvijek nije nikakav dokaz. vjerojatno zaboravljaš na druge želje koje ti se nisu ostvarile, dovoljna ti je jedna ostvarena da odah ideš generalizirati stvari.

"Zašto se neki ljudi izlječe od opake bolesti (sami, svojom voljom), dok se drugi pate? "

jer su se tako složile zvijezde. neću sada o medicini jer niti ne znam dovoljno niti medicina uvijek može objasniti sve takve slučajeve ali činjenica ostaje da ima ljudi koji JEDNAKO JAKO žele ozdraviti pa ipak na kraju umru. da, ako želiš ozdraviti sigurno imaš malo veće šanse da se to i dogodi, no daleko je to od ikakva dokaza.

"Zašto je jedan pušač kojemu je cigareta najbolji prijatelj cijeli život (ne računajući prvo desetljeće života) i koji ima 75 g. i još pljuga, zdrav ko dren, a neki mlad čovjek umre u svom 4. desetljeću ili ranije od raka pluća-uzrok cigarete. "

je l' ovdje želiš reći da ovaj koji umre od raka u biti nije želio živiti? spominjala si nekakvu zadaću u životu... možda je to to? to mi vuče na sudbinu, eh... ima već otvoren topic o tome pa mi se sad ne da ponavljati što su drugi već rekli.

nadam se da ovo ne zvuči kao nekakav napad na gothicu, samo diskutiramo kao normalni ljudi...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 02:21   #11
"be careful what you wish for..."
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 17:15   #12
Quote:
"Zašto se neki ljudi izlječe od opake bolesti (sami, svojom voljom), dok se drugi pate? " jer su se tako složile zvijezde
Tako se složile zvijezde? ne, neg je stvar u samim osobama. Osoba kojoj je toliko jako jako stalo do nečega, uspjet će. Ako je pak neka osoba pasivna i čeka da se "zvijezde poslože" , onda to vjerojatno i neće dočekati, niti će uspjeti srediti sve što treba.


Quote:
je l' ovdje želiš reći da ovaj koji umre od raka u biti nije želio živiti?
Čuj, teško je raspravljat o tome kao oželji te osobe. Možda je ona podsvijesna, tko zna što se krije s druge strane te osobe i njenog svijeta (da, sudbina, al neću sad o tome)
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 20:42   #13
Kolko ulozis tolko ces nazad dobit, ak to cinis na dovoljno primjeren nacin
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 23:48   #14
Quote:
Originally posted by GothicA
ne, neg je stvar u samim osobama. Osoba kojoj je toliko jako jako stalo do nečega, uspjet će.
krivo. osoba kojoj je toliko jako stalo do nečega ima veće šanse da uspije ali još uvijek postoji čisto pristojna mogućnost da se njena želja, ma koliko jaka bila, nikad ne ispuni. malo nagađam ali pretpostaviti ću da ti vjeruješ u neki oblik sudbine. što ako je nakoj osobi suđeno da nikad ne postane astronaut ali ta osoba to ne zna i ona čitav život pokušava postati astronaut. što onda? (jest, primjer je glupav ali ne i posve nelogičan)

želja sama po sebi NIJE dovoljna. Ona povećava šansu ti se nešto zbilja dogodi u životu ali to je to. naravno da će ljudi koji samo sjede i očekuju da im se život složi kako si oni zamišljaju ostati sami sa svojim jadnim fantazijicama i svojim malim životićem. ajde, recimo da se ponavljam pa ču sad ušutiti.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 07:25   #15
Quote:
Originally posted by el Duderino
malo nagađam ali pretpostaviti ću da ti vjeruješ u neki oblik sudbine. što ako je nakoj osobi suđeno da nikad ne postane astronaut ali ta osoba to ne zna i ona čitav život pokušava postati astronaut. što onda? (jest, primjer je glupav ali ne i posve nelogičan)

želja sama po sebi NIJE dovoljna. .

1) Da, napisala sam u postu o sudbini na koji način vjerujem u nju. Da skratim: vjerujem da je neka "osnovna" sudbina određena, ali da je ti sa svojim postupcima možeš mijenjati (na bolje, il na gore).

2) Želja nije sama po sebi dovoljna, naravno. Ti isto tako moraš nešto i sam poduzeti ako želiš da ti se to ostvari.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 12:01   #16
Wink tamo negdje

...i ja cu ovdje sa zadovoljstvom pustiti jednu svoju zelju u eter...i znam da mi je zelja vec ostvarena, tamo negdje gore...
gotta jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 00:21   #17
SVATKO ZNA ŠTO ŽELI, ALI RIJETKI SU ONI KOJI ZNAJU ŠTO IM JE POTREBNO.


Želje se ispunjavaju, s tim se slažem !

No, osobno smatram da bi trebalo opreznosti (pogotovo kod većih želja) jer želja kada se ostvari TU JE, ali sa sobom donese i stvari koje nismo željeli.............

Evo jedan primjer:

Nedavno sam pročitao kako je jedan čovjek u Americi zaželio
1 000.000 dolara, želeći to iz srca, i raznim ritualima...........
Uspio!!! ostvarila mu se želja i dobio je točno onoliko koliko je želio 1 000 000 dolara.
Super bajno sjajno!!! Zar ne!?

Funkconira, to je točno! I hrpa knjiga koje daju razne recepte (rituale) daju masu ovakvih primjera, koji su točni!


Ali pošto ja nepišem takvu knjigu, nije mi u interesu da se zaustavim sada kada je želja ispunjena.

Tom Amerikancu se dogodila saobračajna nesreča, poslije koje ostaje cijeli život u kolicima, a osiguranje mu je poslalo odštetu od
1 000 000 dolara.

Cijena je ipak u ovom slučaju bila previsoka.
Agri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 00:52   #18
... samo zelim da Netko ozdravi
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 01:06   #19
Quote:
Originally posted by -Watashi!i!i!i-
"be careful what you wish for..."
....it may come true.....

i što onda?

Sjećate se one epizode X Files, o duhu iz tepiha koja je ispunjavala želje?
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 01:38   #20
By Solaris :
Quote:
Sjećate se one epizode X Files, o duhu iz tepiha koja je ispunjavala želje?

Jel to ono di je lik pozelio biti nevidljiv pa ga pukne auto pred kucom?

By Nemruth:
Quote:
Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.

Nemojmo pretjerivat
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.