Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 23:35   #41
baš lijepa priča! Hvala autore što si ju odlučio napisati! Teško se nađu dobri prijatelji koji si pašu, pogotovo kako su ljudi stariji pa svatko ide nekim svojim putem i ima više posla i obiteljskih obaveza.

Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Koliko su takva prijateljstva prijateljstva a ne iskoristavanje?
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
... šit će samo privući upravo takve koje traže nekakvog papka da ih dvori.
Može li meni netko objasniti tu modu na čitavom ovom podforumu da muško-žensko prijateljstvo znači iskorištavanje i dvorenje od strane muške osobe u tom prijateljskom odnosu?

U čemu se točno manifestira to iskorištavanje?

Zar vi nikad niste imali niti sada imate nikakve prijateljice u normalnom prijateljskom odnosu?

Zaista me zanima, pitam bez ikakve provokacije. (većinom sam bila u pretežno muškom društvu, uz to imala dečka, pa me zanima jesam li ja njih zapravo iskorištavala)

Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Zekoslav, a kako ćeš onda određenoj ženi dati do znanja da ti je ona bitnija nego ostale žene? Ja se slažem da sa svim ljudima treba postupati jednako bez obzira na spol, ali tako možeš postupati prema ljudima koji nisu od tvog interesa. Prema osobi koja ti se sviđa moraš imati neki drugačiji pristup. Ovo za pepeljugu, barbiku su priče za malu djecu, ne vjerujem da bi neki odrasli muškarac tim nazivima oslovljavao bilo koju curu.
A ja mislim da nije problem dati do znanja nekome da ti se sviđa na normalan način, ali pričekat ću ti i ja što će ti znalci odgovoriti jer ja ovu modu iskazivanja naklonosti putem "hvatanja nepoznatih žena za sisu usred tramvaja" iskreno ne razumijem.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:25   #42
Quote:
Mantel kaže:
Pa, meni odgovara naš odnos. Kad imam problem - znam kome ću prvo šibnuti poruku. I kad ona ima problem zna koga prvog može nazvati. Ne vidim zbilja problem u takvom odnosu.
Odnos baziran iskljucivo na uzajamnom kukanju nije dobar nit koristan. Jedan drugog vucete prema dnu.

Iskreno ti kazem, cura te iskoristava. No ako tebi pase, super.

Quote:
zeleni mentol kaže:
Vidim da većina muških na ovoj temi autora na finjaka podjebava.
Kad vidim kakicu na cesti tokom setnje s mojom boljom polovicom, instinktivno uzviknem "Pazi drek!"

Quote:
zeleni mentol kaže:
Govorite da ne treba prema curama biti pažljiv, romantičan itd jer im onda postaneš prijatelj, kako se onda vi prema curama odnosite?
Apsolutno krivo. Ok je biti i pazljiv, i romantican, i pricljiv, i sutljiv, i smotan, i djetinjast, i ozbiljan.. nastaviti niz. Svaku osobu privlaci nesto drugo. Neke cure vole dominantne muskarce, neke vole njezne, neke romanticne.. itd..
Sve je prihvatljivo i ok sve dok to ne preraste u slinjenje i skakutanje ko da si malo stene zeljno mlijeka.

Quote:
zeleni mentol kaže:
Uhvatite ju za sisu ili guzicu u tramvaju? Pred svima joj udijelite kompliment "rođena si da te izjebem tu pred svima"? Ili joj diskretno kažete "e bok, znaš kak si dobra pička, uletio bi u tebe ko izbjeglica u Europu"?
Zene su, pazi sad iznenadenja li, LJUDI, OSOBE. Nisu stvari. Ovaki ispadi su uvredljivi bez imalo postovanja prema njoj kao individui.

Quote:
zeleni mentol kaže:
Jel to onda vaš način da vas ne smjesti u frend zonu?
Zene, kao i mi koji nosimo pimpace okolo su seksualna bica. Njima, kao i nama jedna od prvih misli u interakciji s drugim spolom je upravo SEKS.

Muskom logikom, dali bi se ti trudio s nekom zenom koja prica samo o krpicama i svojim problemima i slicnim pizdarijama kad u isto vrijeme imas neku drugu zenu koja ti jasno daje signale da se hoce pojebat ko macka u veljaci?

I interakciji sa zenama MORATE odrzat seksualno napetost i dati joj DO ZNANJA da ste zainteresirani upravo za PARENJE.

Takoder, izbjegavajte svo ponasanje koje stavlja zenu u ulogu vase MAME. Zene radaju djecu, ne posvajaju ih po cesti/barovima/online.

Quote:
zeleni mentol kaže:
Zekoslav, a kako ćeš onda određenoj ženi dati do znanja da ti je ona bitnija nego ostale žene?
Nemoras ti nikom nikakve racune polagat. Jebote, pa zene nisu porezna uprava.
Flirtaj i to je to. Kakvo bozje "ti si najbolja na svijetu"? I to jos prema curi koju jedva poznajes? Ocita laz!!

Quote:
zeleni mentol kaže:
Prema osobi koja ti se sviđa moraš imati neki drugačiji pristup.
Pretvaranje je odvratno. Zene to nanjuse ko dresirani psi drogu.

Quote:
zeleni mentol kaže:
Ovo za pepeljugu, barbiku su priče za malu djecu, ne vjerujem da bi neki odrasli muškarac tim nazivima oslovljavao bilo koju curu.
Ponovo procitaj autorov post. Pazljivo!

Quote:
Alienica kaže:
Može li meni netko objasniti tu modu na čitavom ovom podforumu da muško-žensko prijateljstvo znači iskorištavanje i dvorenje od strane muške osobe u tom prijateljskom odnosu?

U čemu se točno manifestira to iskorištavanje?
Tebi je normalno da si prijatelji tipkaju poruke "ti mene kuzis u dusu, ti si mi najbolji frend".. i sad ona ceka odgovor "i ti meni".. pa da si malo napumpa ego.
Kakvi su to razgovori za milog boga?
Sigurno 80% njenih razgovora je o decku/bivsima, kukanju, samohvali. Mantel to trpi jer je decko u takvoj poziciji da je bilo kakva paznja zenske osobe bolja od nikakve. A ta cura lijepo elegantno iskoristava tu cinjenicu. Ona voli njegovu paznju koja je realno veca nego koju moze dobit od izgradene muske osobe u vezi, ikad.

Quote:
Alienica kaže:
Zar vi nikad niste imali niti sada imate nikakve prijateljice u normalnom prijateljskom odnosu?
Procitaj boldano i pogledaj njegov screenshot, uzmi par minuta, promuckaj, i onda ispljuni tu na forum.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:25   #43
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
A ja mislim da nije problem dati do znanja nekome da ti se sviđa na normalan način, ali pričekat ću ti i ja što će ti znalci odgovoriti jer ja ovu modu iskazivanja naklonosti putem "hvatanja nepoznatih žena za sisu usred tramvaja" iskreno ne razumijem.
Pa evo ja pitam što je to normalan način. Calea kaže postoji niz nijansi, koje su to nijanse? Puno je općenitih odgovora a malo konkretnih.

Međutim vas dvije ste cure, čekam da se jave ovi turbo jebači koji Mantela zajebavaju zato što upada u frend zonu. Siguran sam da oni znaju način kako da se to izbjegne. U tom kontekstu sam napisao da je način možda hvatanje za sisu u tramvaju, možda to žene vole. Trebamo pričekati da odgovore oni koji znaju.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:33   #44
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Apsolutno krivo. Ok je biti i pazljiv, i romantican, i pricljiv, i sutljiv, i smotan, i djetinjast, i ozbiljan.. nastaviti niz. Svaku osobu privlaci nesto drugo. Neke cure vole dominantne muskarce, neke vole njezne, neke romanticne.. itd..
Sve je prihvatljivo i ok sve dok to ne preraste u slinjenje i skakutanje ko da si malo stene zeljno mlijeka.



Zene su, pazi sad iznenadenja li, LJUDI, OSOBE. Nisu stvari. Ovaki ispadi su uvredljivi bez imalo postovanja prema njoj kao individui.



Zene, kao i mi koji nosimo pimpace okolo su seksualna bica. Njima, kao i nama jedna od prvih misli u interakciji s drugim spolom je upravo SEKS.

Muskom logikom, dali bi se ti trudio s nekom zenom koja prica samo o krpicama i svojim problemima i slicnim pizdarijama kad u isto vrijeme imas neku drugu zenu koja ti jasno daje signale da se hoce pojebat ko macka u veljaci?

I interakciji sa zenama MORATE odrzat seksualno napetost i dati joj DO ZNANJA da ste zainteresirani upravo za PARENJE.

Takoder, izbjegavajte svo ponasanje koje stavlja zenu u ulogu vase MAME. Zene radaju djecu, ne posvajaju ih po cesti/barovima/online.



Nemoras ti nikom nikakve racune polagat. Jebote, pa zene nisu porezna uprava.
Flirtaj i to je to. Kakvo bozje "ti si najbolja na svijetu"? I to jos prema curi koju jedva poznajes? Ocita laz!!



Pretvaranje je odvratno. Zene to nanjuse ko dresirani psi drogu.
Vidi ovo što ti LBO kaže. Dosta lijepo je tu stvari opisao. Ima sredina između krkana i šonje, a to je normalan čovjek. Ali za to moraš znati tko si i što si i tretirati drugo ljudsko biće baš kao to. Ljudsko biće. Sa svojim manama, vrlinama, jakim i slabim stranama, željama, težnjama, vrckastostima, nabrajat možemo danima. Niti se trebaš ti postavljati kao božanstvo, niti stavljati nju u taj položaj. Jer to niste.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:43   #45
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Zene su, pazi sad iznenadenja li, LJUDI, OSOBE. Nisu stvari. Ovaki ispadi su uvredljivi bez imalo postovanja prema njoj kao individui.
Da, znam. Ali pošto se spomenuo jedan ekstrem da ne treba biti previše pažljiv i romantičan, ja sam onda napisao drugi ekstrem.


Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Muskom logikom, dali bi se ti trudio s nekom zenom koja prica samo o krpicama i svojim problemima i slicnim pizdarijama kad u isto vrijeme imas neku drugu zenu koja ti jasno daje signale da se hoce pojebat ko macka u veljaci?

I interakciji sa zenama MORATE odrzat seksualno napetost i dati joj DO ZNANJA da ste zainteresirani upravo za PARENJE.
A zašto se nebi trudio? Žene pričaju o onome što je njima važno u životu, muškarci o onome što je njima važno. Pa iskreno, žena koja mi odmah na prvu daje do znanja da se hoće pojebat bi me odmah asocirala na drolju. Ako ona tako svakom muškarcu daje do znanja, koliko ih je onda prešlo preko nje?
I opet pitanje što znači održati seksualnu napetost? Misliš da te Mantel razumije što si rekao npr? Ni ja te ne razumijem koji nisam djevac i koji sam imao curu. Meni je seksualna napetost prilikom ljubljenja ili seksa, ili s druge strane kad mi se digne na zgodnu žensku. Kakva je to seksualna napetost u razgovoru? I opet, ako cura skuži da joj daješ do znanja da se hoćeš pariti s njom, vjerojatno će te odjebat jer će mislit da ju trebaš samo zbog toga.


Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Pretvaranje je odvratno. Zene to nanjuse ko dresirani psi drogu.
Kakvo pretvaranje? Da djeluješ da ti se sviđa ako ti se stvarno sviđa? Gdje je tu pretvaranje?
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:56   #46
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Da, znam. Ali pošto se spomenuo jedan ekstrem da ne treba biti previše pažljiv i romantičan, ja sam onda napisao drugi ekstrem.




A zašto se nebi trudio? Žene pričaju o onome što je njima važno u životu, muškarci o onome što je njima važno. Pa iskreno, žena koja mi odmah na prvu daje do znanja da se hoće pojebat bi me odmah asocirala na drolju. Ako ona tako svakom muškarcu daje do znanja, koliko ih je onda prešlo preko nje?
I opet pitanje što znači održati seksualnu napetost? Misliš da te Mantel razumije što si rekao npr? Ni ja te ne razumijem koji nisam djevac i koji sam imao curu. Meni je seksualna napetost prilikom ljubljenja ili seksa, ili s druge strane kad mi se digne na zgodnu žensku. Kakva je to seksualna napetost u razgovoru? I opet, ako cura skuži da joj daješ do znanja da se hoćeš pariti s njom, vjerojatno će te odjebat jer će mislit da ju trebaš samo zbog toga.



Kakvo pretvaranje? Da djeluješ da ti se sviđa ako ti se stvarno sviđa? Gdje je tu pretvaranje?
Previše bilo čega nije dobro. Treba biti pažljiv i romantičan, ali valjda će i ona to biti prema tebi. Valjda i ona mora pokazati pažnju.

Pričat ćeš ti što je tebi važno, pričat će ona što je njoj važno. Bit je da oboje pričate i da slušate jedno drugo, a ne da jedno stalno priča, a drugo kao pas samo sluša. Između ostalog će doć i priča o seksu. Prije ili kasnije, već ovisno o vašem odnosu i vama kao osobama. Pa sam valjda možeš procijeniti s kim o čemu i u kojem trenutku pričaš.

A kako misliš da se u razgovoru ne može održati seksualna napetost? Pa zar se ona samo kod ljubljenja javlja? Seksualna napetost se može probuditi na niz načina.
I da, ako budeš sirov pritom, vjerojatno će te odjebati. Jer si sirov. A ne jer se ona ne bi seksala.

Pretvaranje je bilo što što radiš a nije iskreno. Ulizivanje, umiljavanje, dijeljenje nepotrebnih komplimenata ili ovakvih izjava tipa "ti si najbolja na svijetu" a jedva se poznate, sigurno nisu iskreni i nijedna neće biti njima očarana niti ih shvatiti iskreno ni ozbiljno.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 02:12   #47
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Pričat ćeš ti što je tebi važno, pričat će ona što je njoj važno. Bit je da oboje pričate i da slušate jedno drugo, a ne da jedno stalno priča, a drugo kao pas samo sluša. Između ostalog će doć i priča o seksu. Prije ili kasnije, već ovisno o vašem odnosu i vama kao osobama. Pa sam valjda možeš procijeniti s kim o čemu i u kojem trenutku pričaš.
Pa evo ja sam sa dosta cura pričao o seksu, ali se nisam seksao s njima. Sa kolegicama s faksa sam često pričao o seksu, ali sve to u ležernom stilu. Koliko puta smo nas desetak iz grupe poslije faksa znali sjesti na kavu i nakon nekog vremena počet pričat o seksu, svi skupa i dečki i cure. Ali nije se nitko s nikim seksao zbog tog razgovora. Pričali smo u tih 5 godina o svemu, pa i o tomu.

Quote:
calea kaže: Pogledaj post
A kako misliš da se u razgovoru ne može održati seksualna napetost? Pa zar se ona samo kod ljubljenja javlja? Seksualna napetost se može probuditi na niz načina.
I da, ako budeš sirov pritom, vjerojatno će te odjebati. Jer si sirov. A ne jer se ona ne bi seksala.
A kako se može? Jedino ako ovaj moj primjer razgovora o seksu podrazumijevaš pod seksualnu napetost. Ali prilično sam siguran da kod tih zajebancija i priča o seksu nitko nikada nije bio seksualno napet.
Ne znam, možda ne mislimo na istu stvar. Ali ja sam o seksu pričao stvarno sa svim i svakim, zbog nekih osoba me danas pomalo i sram, ali tko im kriv, nisam samo ja pričao. Ali kod takvih razgovora u većini slučajeva nisam bio seksualno napet.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 02:32   #48
Quote:
A zašto se nebi trudio?
Ne citas pazljivo.
Pretjerani trud je sulud, recimo na primjer:
Upoznas curu online, sve ide glatko i ona pocne o svojim bivsima / opcenito o frajerima. Pretjerani trud u ovom slucaju znaci da ti to trpis i odslusas do kraja jer je to kakti znak tvoje zainteresiranosti.
To je kriv pristup. Ti kao osoba, bas kao i ona, imas pravo postavit svoje granice/kriterije i ona ih mora postovat kao i tebe kao osobu. U suprotnom slijedi frendzona.


Quote:
Pa iskreno, žena koja mi odmah na prvu daje do znanja da se hoće pojebat bi me odmah asocirala na drolju.
Quote:
Ako ona tako svakom muškarcu daje do znanja, koliko ih je onda prešlo preko nje?
Mani se ovakvog razmisljanja o zenama. Drolje, kurve, fufe i slicne spike.

Iskazivanje seksualne zainteresiranosti ne znaci da se ona BI/NE BI pojebala s tobom. Nego da postoji sansa da to toga dode u odredenom vremenskom periodu koje po mogucnosti nije 15 godina. Isto vrijedi i za muskarce.

Quote:
I opet pitanje što znači održati seksualnu napetost?
Znaci upravo to. Da tokom cijele svoje interakcije s tom zenom ti njoj dajes do znanja da si spreman za nesto vise osim same interakcije s njom.
Pokazes to kroz male detalje u govoru, tipkanju, dodirima, sitne provokacije itd..
Ne, ne kazes "usel bi u tebe ko pijanac u birtiju". Cak moze i to, ak znas to izvest na zanimljiv nacin.

Quote:
I opet, ako cura skuži da joj daješ do znanja da se hoćeš pariti s njom, vjerojatno će te odjebat jer će mislit da ju trebaš samo zbog toga.
Samo joj nemoj pokazat pimpek.
Uz pokazivanje da se hoces parit takoder moras pokazat i ostale svoje kapacitete. Bas kao i s muskim frendovima + dodas seksualnost.

Jos k tome dodaj humor i "poduzetnost", i nema ti kraja.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 02:38   #49
Čovjek se došao pohvaliti prijateljstvom (ne ulazim u motive zašto i čemu), a vi ste ga razapeli jer ju ne jebe. Otkud vam pretpostavka da to želi? Rekao je da mu odgovara takav odnos. Vi nemate prijateljice ili u čemu je točno problem?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 02:41   #50
Quote:
A kako se može? Jedino ako ovaj moj primjer razgovora o seksu podrazumijevaš pod seksualnu napetost.
Seksualna napetost = davanje suprotnoj strani do znanja da si zainteresiran za nju u seksualnom smislu a ne prijateljskom.

Nikakvo pricanje i ispadi o tome nemaju veze s tim.

Dakle, ne radi se o nekakvom specjalnom pricanju ili kaj ja znam cemu nego o tvojoj POSTAVI/STAVU.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 07:20   #51
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Tebi je normalno da si prijatelji tipkaju poruke "ti mene kuzis u dusu, ti si mi najbolji frend".. i sad ona ceka odgovor "i ti meni".. pa da si malo napumpa ego.
Kakvi su to razgovori za milog boga?
Sigurno 80% njenih razgovora je o decku/bivsima, kukanju, samohvali. Mantel to trpi jer je decko u takvoj poziciji da je bilo kakva paznja zenske osobe bolja od nikakve. A ta cura lijepo elegantno iskoristava tu cinjenicu. Ona voli njegovu paznju koja je realno veca nego koju moze dobit od izgradene muske osobe u vezi, ikad.


Procitaj boldano i pogledaj njegov screenshot, uzmi par minuta, promuckaj, i onda ispljuni tu na forum.
Hvala ti na odgovoru, stvarno me zanimalo, ali i dalje ne kužim poantu.

Npr. ja vjerojatno ne bih napisala ni prijatelju ni prijateljici da me pozna u dušu jer nije moj stil, ali napisano je samo način da mu kaže da se dobro slažu i ne vidim zašto bi odgovaranje iste poruke nazad (koju sigurna sam cura ne očekuje) bilo pumpanje ega?

Ako meni netko kaže da ga ja dobro razumijem i da se dobro slažemo, to samo znači da sam s tom osobom slična, s nekom drugom ne bih bila i kakav je to razlog za pumpanje ega? (To da znam da postoje ljudi koji su mi sličniji i koji su različitiji od mene - pa to znam i sad, ne treba mi poruka da mi to kaže)

Naravno da se osobe koje su po nečem slične međusobno bolje kuže od onih koje su različite i ne vidim ikakav način da bi ta činjenica da postoje slični ljudi trebala biti temelj za nečije pumpanje ega.

Što se tiče tema razgovora, opet polazim od sebe, ali s prijateljima (muškim i ženskim) baš 80% ne pričam takve teme, nego više, ne znam, sport, aktualne teme u društvu, razmišljanja o nekim stvarima, tipa različitim stilovima života i sl., zezancija, planiranje što ćemo raditi, igranje društvenih igara i općenito više je naglasak na aktivnostima (planinarenje, bicikliranje, izleti...) nego na razgovorima. OK, ako netko ima neki problem, iznese ga, ali nije da kuka, nego normalno objektivno kaže o čemu se radi pa mu drugi daju neke savjete što misle da bi mogao napraviti i to je to.

Kao i na forumu. Jel ja sad na forumu dok mi odgovaraš na postove dobivam više pažnje od tebe nego što bih mogla dobiti od izgrađenog muškarca u vezi?

Evo, stvarno ako bi mi mogao malo detaljnije objasniti jer promućkala sam i stvarno ne vidim u čemu je problem i iskorištavanje. Svu pažnju koju "dobivam" u m-ž prijateljstvu, isto tako i dajem natrag (glupo mi je govoriti o nekoj pažnji u kontekstu prijateljstva, pažnje je najčešće usmjerena na neku aktivnost kojom se bavimo, a ne na mene). Niti tražim neko pumpanje ega - to pumpanje ega se obično dobije od nekih laskavih udvarača, a ne od prijatelja (koji mi ne dijele komplimente, nego mi čak iskreno kažu što mi ne valja)

Isto tako, noramalno da se u vezi daje i dobiva puno više pažnje nego u prijateljstvu jer ste nekako više usmjereni jedan na drugoga i imate puno više područja života nego u prijateljstvu (od stanovanja, vaših roditelja i ostalih članova obitelji itd.) pa mi nije jasno kako to cura dobiva više pažnje od prijatelja nego od izgrađenog muškarca u vezi? (malo mi je čudna takva veza, a i prijateljstvo)

Jedino što mislim da nije dobro je ako je jedna strana (bilo koja) zaljubljena pa se pretvara prijatelj/ica, a zapravo želi nešto više. Mislim da se u tom slučaju treba maknuti. Ali ti pišeš kao da si zaljubljen u svaku curu s kojom si ikad pričao.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 08:25   #52
Jutar iz pocetno proljetnog beca

Kad sam otvorila temu ocekivala sam sljedeci razvoj:1. bio sam na oglasima, iskrici, pasivno/aktivno 3 godine i taman kad sam htio ugasiti profil dosla je ona- moja najbolja prijateljica, ljubavnica i soon to be majka deckica, uz vec divnu curicu....

Zasto to velim- ne zato sto ne cijenim musko zensko prijateljstvo, vec zato sto je to pozitivni ishod online dating upoznavanje stranica....

Mantel, sve najbolje s hospitalizacijom zelim, i drago mi je da si sretan. Ali svojom pricom taman jedes iz ruke ljudima koji rovare protiv stranica, nenamjerno. Najgora stvar vecini mojih prijatelja je biti frend zoniran... a ti to advertiziras. Cisto povrsna procjena. Manje povrsna je da mozda ti ocekujes vise od nje danas sutra.

Ja sam online upoznavanjem upoznala jednog divnog decka kojeg smatram super frendom, i on mene (valjda). U Austriji su decki bili vise iskljucivi na stranici na kojoj sam bila (nije tinder)- valjda jer smo stariji- ili veza ili sex ili nista. sex je u pravilu bio ok za sve njih.

Moja odluka je druziti se s ekipom slicnih interesa, i tu sam upoznavala full interesantne decke. Ono sto mi se u meduvremenu dogodilo (not proud of myself), zelim Hrvata, zelim pricati hrvatski nakon teskog dana na poslu. Zelim nekog kome nece biti problem ako radim 10-12sati, ali sam tu duhom i tijelom od 7.... i za kog mogu dedicirati vikende. I da, mora biti tu-mislim u Austriji, pozeljno slicnog tempa. Plus jos neke stvari. U sve ostalo mi se ne ulaze trud i slobodno vrijeme.

Online stranice po mom iskustvu nisu pune socijalno aktivnih ljudi monogamnih namjera, tj. najcesce ili imas extremnog introverta, ili kurvisa (to jest nemonogamnu osobu, vise ili manje iskrenu o navedenom konceptu). Ja nisam nijedno, to jest da sutra hocu fizicku aktivnost, imala bih. Jos uvijek mi je teretana drazi izbor od seksualne razbibrige... zapravo se malo i cudim sama sebi...

Ne znam kakve su bile stranice prije xy godina, ali koliko sam cula vise kao ovaj forum. Na forumu mislim da je zdravija osnova upoznavanja osoba, ili barem primjerenija meni.

Ova tema bi bila u punom smislu rijeci motivirajuca (Mantel no hard feelings) da ljudi tipkaju o svojim vezama, brakovima, djeci.... vjerujem vecini... ali to je opet vanjski utjecaj.

sve na kraju svodi na motivaciju pojedinca, ovo je samo alat, kao i izlazenja, badmintoniranje....
I dode kada treba doci, i u obliku u kojem treba doci. Sto sam starija, sve vise to vjerujem. Ljudi najcesce nisu ni svjesni koliko otjeravaju potencijalne partnere jer sami nisu spremni, ili podsvjesno osjecaju nekompatibilnost ili nose prtljagu bivsih odnosa... u pasivno/agresivne/manipulativno check list odnose naizgled presretne prema okolini necu ni ulaziti... a ima ih pun kuki....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 08:44   #53
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Ali svojom pricom taman jedes iz ruke ljudima koji rovare protiv stranica, nenamjerno. Najgora stvar vecini mojih prijatelja je biti frend zoniran... a ti to advertiziras. Cisto povrsna procjena. Manje povrsna je da mozda ti ocekujes vise od nje danas sutra.
Nije mi jasno ako im je najgora stvar biti prijatelj sa ženskom osobom tzv. frend zone, zašto su ti onda prijatelji?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:07   #54
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ako im je najgora stvar biti prijatelj sa ženskom osobom tzv. frend zone, zašto su ti onda prijatelji?
Imaš problema s terminologijom.

Poistovjećuješ frendzoniranje i muško-žensko prijateljstvo. Frendzoniranje je situacija u kojoj jedna strana hoće vezu i jeb i sve, a druga samo prijateljstvo. Kao i svako drugo prijateljstvo, muško-žensko prijateljstvo je - ne bi čovjek nikad pogodio - upravo to: prijateljstvo, u kojemu nijedna strana nije poželjela nešto drugo, a dobila prijateljstvo kao utješnu nagradu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:35   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Imaš problema s terminologijom.

Poistovjećuješ frendzoniranje i muško-žensko prijateljstvo. Frendzoniranje je situacija u kojoj jedna strana hoće vezu i jeb i sve, a druga samo prijateljstvo. Kao i svako drugo prijateljstvo, muško-žensko prijateljstvo je - ne bi čovjek nikad pogodio - upravo to: prijateljstvo, u kojemu nijedna strana nije poželjela nešto drugo, a dobila prijateljstvo kao utješnu nagradu.
Hvala ti na napokon nekom jasnom i smislenom objašnjenju koje sam uspjela razumijeti.

čini mi se da autor govori o pravom prijateljstvu, a svi ostali mu uporno pokušavaju nametnuti da je frendzoniran (ne znam po čemu su to zaključili). Pa mi nije bilo jasno.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:56   #56
@Alienica

Procitaj pazljivo poruke. Curi godi njegov pretjeran interes za nju i za njene probleme, njegovo uvijek DOSTUPAN, pogotovo u vezi s vezama/deckima. Pitanje je, zasto ga muci s tim kad se postavlja u ulogu iskusnije?
Buduci da mu je seks manje poznata varijabla, ovo njemu dode skoro pa ko platonska veza.
Samim stvaranjem ove teme on daje uvid KOLIKO PUNO ona njemu znaci, i ne, nije prijateljstvo nego je frendzona. Ona njega zanima kao ZENA. Biti u frend-zoni i slusat pizdarije od strane nekog tko ti se svida a ne obraca paznju na tebe u tom smislu je TORTURA.
Takoder, ona referira da je poznaje u "dusu" jer je vjerojatno isla toliko daleko s komunikacijom da mu je ispricala koliko put joj ude-izade. A ona to radi jer zna cinjenicu svoje vrijednosti njemu. Koja je pretjerana pa cak i za pojam veze, a gdje zdravog plodnog prijateljstva.

Da vlak ima gume, napumpala bi cijeli kolosijek.

Mozda sam u krivu, a mozda i nisam.

p.s. Ja nigdje ne tvrdim da su M-Z prijateljstva losa. Moje drustvo se uglavnom sastoji od cura, i ne, nisu ovakva kao autorova. A koliko citam nisu ni tvoja.

Quote:
Zasto to velim- ne zato sto ne cijenim musko zensko prijateljstvo, vec zato sto je to pozitivni ishod online dating upoznavanje stranica....

Mantel, sve najbolje s hospitalizacijom zelim, i drago mi je da si sretan. Ali svojom pricom taman jedes iz ruke ljudima koji rovare protiv stranica, nenamjerno. Najgora stvar vecini mojih prijatelja je biti frend zoniran... a ti to advertiziras. Cisto povrsna procjena. Manje povrsna je da mozda ti ocekujes vise od nje danas sutra.
Odlicno napisano!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:57   #57
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Pa evo ja sam sa dosta cura pričao o seksu, ali se nisam seksao s njima. Sa kolegicama s faksa sam često pričao o seksu, ali sve to u ležernom stilu. Koliko puta smo nas desetak iz grupe poslije faksa znali sjesti na kavu i nakon nekog vremena počet pričat o seksu, svi skupa i dečki i cure. Ali nije se nitko s nikim seksao zbog tog razgovora. Pričali smo u tih 5 godina o svemu, pa i o tomu.


A kako se može? Jedino ako ovaj moj primjer razgovora o seksu podrazumijevaš pod seksualnu napetost. Ali prilično sam siguran da kod tih zajebancija i priča o seksu nitko nikada nije bio seksualno napet.
Ne znam, možda ne mislimo na istu stvar. Ali ja sam o seksu pričao stvarno sa svim i svakim, zbog nekih osoba me danas pomalo i sram, ali tko im kriv, nisam samo ja pričao. Ali kod takvih razgovora u većini slučajeva nisam bio seksualno napet.
Jel na isti način razgovaraš o seksu s prijateljima kako razgovaraš s curom s kojom se ekšuli seksaš? Jel na isti način lagano zadirkuješ, napaljuješ, govoriš im što bi im radio kad se vidite i slično s prijateljima kao i s curom s kojom se seksaš?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:38   #58
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
@Alienica

...

Samim stvaranjem ove teme on daje uvid KOLIKO PUNO ona njemu znaci, i ne, nije prijateljstvo nego je frendzona. Ona njega zanima kao ZENA. Biti u frend-zoni i slusat pizdarije od strane nekog tko ti se svida a ne obraca paznju na tebe u tom smislu je TORTURA.
Takoder, ona referira da je poznaje u "dusu" jer je vjerojatno isla toliko daleko s komunikacijom da mu je ispricala koliko put joj ude-izade. A ona to radi jer zna cinjenicu svoje vrijednosti njemu. Koja je pretjerana pa cak i za pojam veze, a gdje zdravog plodnog prijateljstva.

...

Mozda sam u krivu, a mozda i nisam.

...
Mislim da se svatko slaže da je tako nešto tortura, samo ne znam zašto si zaključio da je autor u toj situaciji. Valjda sam bolje zna u kakvoj je situaciji nego mi ovdje.

Na temelju te poruke - pa ima nekih ljudi koji na taj način komuniciraju u prijateljstvu, to ne mora ništa značiti, a pogotovo ne da ga iskorištava i da je previše dostupan.

Meni je zapravo baš lijepo da imaju prijatelja/icu koji/a ih jako dobro kuži i poznaje jer je u takvom odnosu lakše jer se ne moraju neke stvari stalno dodatno pojašnjavat što je tko mislio itd. što može biti frustrirajuće.

Ti si zaključio što već jesi, ali evo, jedan zaključak isto može biti da su toliko slični pa se zato jako dobro kuže i pašu si, ali baš zbog toga jer su toliko slični nema među njima te seksualne napetosti.

I sad autor otvori temu i sretan je zbog svoje situacije, a ti zaključuješ i imputiraš da to što je otvorio temu znači da je zaljubljen u nju i da mu je taj odnos tortura i da mu ne bi trebala biti toliko važna. Pa naravno da važni prijatelji imaju važno mjesto u našem životu. Kakav bi to bio život bez njih. Zašto ne bi postojale i ovakve teme iako se nitko nije zaljubio.


i btw, ono da žene odmah misle na seks čim vide nekog muškarca - ne znam gdje si to pročitao, ali to ti nije istina.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:58   #59
Quote:
i btw, ono da žene odmah misle na seks čim vide nekog muškarca - ne znam gdje si to pročitao, ali to ti nije istina.
Pa cak ni frajerima to nije prva pomisao.
Taman kad sam pomislio da sam to jasno iznio, ipak ispada da nisam. Napisao sam JEDNA OD PRVIH, tj. da zene imaju seksualne interese istim intenzitetom kao i frajeri.

One, bas kao i muskarci u interakciji sa suprotnim spolom postanu/ili NE-postanu seksualno zainteresirane za osobu, vrlo brzo. Cijela mudrost.

Hoces reci, da ti kad upoznas frajera koji ti je napet ne pomislis o njemu kao seksualnom partneru, recimo prvih tjedan poznanstva (nebitno)?

Ovo je frendzona, ne prijateljstvo. Preocito je.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:06   #60
Meni su muškarci koji su "frendzonani" jednako nejasni kao i žene kojima tip kaže da ne želi ništa osim seksa i onda se mjesecima jebu s njim i plaču prijateljicama kako je bezobziran i zove ih samo kad mu se pri... a ne vodi ih u kino i ne upoznaje s mamom.
Ako ti se ne sviđa neki odnos i ne odgovaraju ti uvjeti pod kojima funkcionira, prekineš ga i makneš se od te osobe. Nije to Fritzlov podrum pobogu. A to što ti odnosi opstaju pod tim urnebesnim uvjetima znači samo da i ta "frendzonana" strana dobiva nešto iz tog odnosa. Sad je li to ono što on želi i koliko je to zdravo, a ne patološki to je druga stvar.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.