Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 11:09   #61
Ali u filmovima uvijek završe zajedno, pa možda će i s nama bit tak
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:31   #62
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ali u filmovima uvijek završe zajedno, pa možda će i s nama bit tak
Ja sam u svojim teen godinama zenama bio zanimljiv ko stranica s motornim pilama baumaxovog prospekta.

Ekstremno puno sebe i svog vremena sam davao u ta svoje "prijateljstva" jer mi je to jedino bilo dostupno. Zivio sam u zabludi da ako sam dovoljno pazljiv i tu za nju mozda skuzi koliko si mi u biti pasemo i zavrsimo jednog dana skupa.

Kad se situacija preokrenula i one ostale single a ja pocel dejtat/upadat u veze prilikom svakog mog razgovora o drugim curama te dugogodisnje "frendice" kojima sam tepal bi redom iznenadno "imale posle" ili "nemoj pricat o drugim curama, im jealous".
Dakle, cim su prestale bit centar mog svemira, nestale su glavom bez obzira.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:34   #63
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ja sam u svojim teen godinama zenama bio zanimljiv ko stranica s motornim pilama baumaxovog prospekta.

Ekstremno puno sebe i svog vremena sam davao u ta svoje "prijateljstva" jer mi je to jedino bilo dostupno. Zivio sam u zabludi da ako sam dovoljno pazljiv i tu za nju mozda skuzi koliko si mi u biti pasemo i zavrsimo jednog dana skupa.

Kad se situacija preokrenula i one ostale single a ja pocel dejtat/upadat u veze prilikom svakog mog razgovora o drugim curama te dugogodisnje "frendice" kojima sam tepal bi redom iznenadno "imale posle" ili "nemoj pricat o drugim curama, im jealous".
Dakle, cim su prestale bit centar mog svemira, nestale su glavom bez obzira.
mhm. A tebi je čudno, što točno?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:36   #64
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
mhm. A tebi je čudno, što točno?
Nikaj.

Samo kazem kak su moje frendzone funkcionirale. Odnos za pozeljet.

True friendship!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:41   #65
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ja sam u svojim teen godinama zenama bio zanimljiv ko stranica s motornim pilama baumaxovog prospekta.

Ekstremno puno sebe i svog vremena sam davao u ta svoje "prijateljstva" jer mi je to jedino bilo dostupno. Zivio sam u zabludi da ako sam dovoljno pazljiv i tu za nju mozda skuzi koliko si mi u biti pasemo i zavrsimo jednog dana skupa.

Kad se situacija preokrenula i one ostale single a ja pocel dejtat/upadat u veze prilikom svakog mog razgovora o drugim curama te dugogodisnje "frendice" kojima sam tepal bi redom iznenadno "imale posle" ili "nemoj pricat o drugim curama, im jealous".
Dakle, cim su prestale bit centar mog svemira, nestale su glavom bez obzira.
Zato jer frendzoniranje tak izgleda. Best frendići ste. Ona kuka o svojim dečkima ili onima koje bi htjela da su joj dečki. Uvijek se negdje provuče rečenica "joj, da barem mogu nać dečka kakav si ti". Takvi odnosi su samozavaravanje na toliko razina.

Nema to veze s prijateljstvom.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:42   #66
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Nikaj.

Samo kazem kak su moje frendzone funkcionirale. Odnos za pozeljet.

True friendship!
Ljudi su ljudi su ljudi.
uvijek sebi najzanimljiviji.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:58   #67
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
baš lijepa priča! Hvala autore što si ju odlučio napisati! Teško se nađu dobri prijatelji koji si pašu, pogotovo kako su ljudi stariji pa svatko ide nekim svojim putem i ima više posla i obiteljskih obaveza.
Pa Mantel je mlad (rane dvadesete?) bez obzira na to što je dugo prijateljstvo u pitanju pitanje je hoće li uspjeti izdržati test vremena i novih interesa.
Mislim da bi se prijateljstvo vrlo lako moglo raspasti kad Mantel počne raditi ili nađe djevojku.

Plus, istina je ovo što veli Tutankamon - puno je ljudi na netu kojima je problem izaći iz sobe ili ovi koji traže nešto sa strane (iako su u braku ili u vezi). Ako si taj kojem je problem izaći iz sobe onda naravno da i samo tipkanje s nekim izgleda ko big deal jer je i to barem nekakav oblik komunikacije. Ne kažem da to nije nešto što je vrijedno ali bilo bi bolje izaći u svijet (sport, priroda, neki live eventi ;kazalište, kino, utakmice, druženje na pijači vani ili kod nekog doma, koncerti).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:37   #68
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post

Ovo je frendzona, ne prijateljstvo. Preocito je.
Pa vidim da i drugi to pišu, pa valjda imate neki razlog zbog čega to mislite.

Ali imati toliko suprotno tumačenje - autor piše da je sretan zbog svoje situacije i otvara temu da drugima to prenese da ne gubimo nadu, a vi smatrate da je on u odnosu torture (i to još podebljate masnim slovima) i iskorištavanja.

Drugim riješima, govorite da je autor toliko duboko in denial i delusional i da vi bolje znate što se događa i kako se osjeća.

Pa dobro, sve je to za forum.

p.s. little big - žao mi je što ti se to dogodilo s tvojim "prijateljicama". Ja sam dosta vremena bila u jednom muškom društvu (koje sam upoznala preko bivšeg dečka) i isto smo se svi nekako razišli kad su se oni poženili. Ali tu nije bilo nikakvog iskorištavanja, nego jednostavno više nije bilo toliko vremena za druženje, a i ja sam se preselila. Tako da ne mora značiti da su te one iskorištavale, nekad ljudi čisto odu na svatko na svoju stranu, život te odnese.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:41   #69
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa Mantel je mlad (rane dvadesete?) bez obzira na to što je dugo prijateljstvo u pitanju pitanje je hoće li uspjeti izdržati test vremena i novih interesa.
Mislim da bi se prijateljstvo vrlo lako moglo raspasti kad Mantel počne raditi ili nađe djevojku.
Tek sad ovo vidim. nažalost mnogi prijatelji se s vremenom udalje jer kako vrijeme prolazi imamo sve više drugih obaveza i sve manje vremena.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:43   #70
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Tek sad ovo vidim. nažalost mnogi prijatelji se s vremenom udalje jer kako vrijeme prolazi imamo sve više drugih obaveza i sve manje vremena.
Razlika je udalje li se jer su se uparili ili jer ih je život odnio na različite strane.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:09   #71
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Razlika je udalje li se jer su se uparili ili jer ih je život odnio na različite strane.
Pa neki se udalje jer su se uparili, ne znam zašto bi to trebalo činiti neku razliku u kontekstu teme. (neki ljudi kad se upare udalje se od svih, neovisno o tome radi li se m.-m. ž.-ž. ili m.-ž. prijateljstvu)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:12   #72
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa neki se udalje jer su se uparili, ne znam zašto bi to trebalo činiti neku razliku u kontekstu teme. (neki ljudi i muški i ženske kad se upare udalje se od svih, neovisno o tome radi li se m.-m. ž.-ž. ili m.-ž. prijateljstvu)
A nekima samo frend glumi dečka dok ne nađe dečka. Pa onda rame za plakanje, pa opet dečka dok ne nađe dečka i tak. Isto je i s frendicama koje to glume.

Velika je razlika između "ne trebam te jer si mi surogat dečka/cure" i "životne okolnosti su nas razdvojili".
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:26   #73
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Kad se situacija preokrenula i one ostale single a ja pocel dejtat/upadat u veze prilikom svakog mog razgovora o drugim curama te dugogodisnje "frendice" kojima sam tepal bi redom iznenadno "imale posle" ili "nemoj pricat o drugim curama, im jealous".
Dakle, cim su prestale bit centar mog svemira, nestale su glavom bez obzira.
To je poznat fenomen, i vrlo vjerojatno nije samo do toga jer su "prestale bit centar tvog svemira".
Quote:
To the men in the experiment, and to the women who were already in relationships, it didn’t make a significant difference whether their match was single or attached. But single women showed a distinct preference for mate poaching. When the man was described as unattached, 59 percent of the single women were interested in pursuing him. When that same man was described as being in a committed relationship, 90 percent were interested.
Bredon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:58   #74
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
A nekima samo frend glumi dečka dok ne nađe dečka. Pa onda rame za plakanje, pa opet dečka dok ne nađe dečka i tak. Isto je i s frendicama koje to glume.

Velika je razlika između "ne trebam te jer si mi surogat dečka/cure" i "životne okolnosti su nas razdvojili".
Ne razumijem. Zašto misliš da kod ljudi koji se udaljavaju od frendova zbog svog partnera dok su solo - frend glumi dečka.

Ako ja imam dobru frendicu koja se prestane javljati kad nađe dečka pa kad prekinu opet se javlja, dok je solo - nit joj ja glumim dečka, niti rame za plakanje.

Niti mi je jasno kakvu to razliku čini za mene je li se manje čujemo i vidimo zato jer se jedna od nas uparila ili se manje čujemo i vidimo jer je jedna od nas otišla studirati/raditi u drugi grad/državu.

Što se tiče m.-ž. - moji frendovi su se udaljili kad su ušli u ozbiljne veze i tad si ih još mogao dobiti na neko kućno okupljanje, ali kad su se oženili i dobili djecu - nema šanse. Pa sad, jesam li ja njima glumila surogat cure - mislim da nisam.

Quote:
Bredon kaže: Pogledaj post
To je poznat fenomen, i vrlo vjerojatno nije samo do toga jer su "prestale bit centar tvog svemira".
Ovo je dosta zanimljivo! Baš su mi neki prijatelji rekli da su primijetili kod sebe taj efekt. Pogotovo da im se više upucavaju cure ako imaju jako zgodnu curu.

Ali zar nije to obrnuta situacija od ove koju je on naveo - kad je našao curu, te njegove su se udaljile od njega - po ovome što piše, trebalo bi biti da su one odjednom postale zainteresiranije.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:02   #75
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ali zar nije to obrnuta situacija od ove koju je on naveo - kad je našao curu, te njegove su se udaljile od njega - po ovome što piše, trebalo bi biti da su one odjednom postale zainteresiranije.
Da, nisam siguran, nisam baš pozorno pročitao njegov post. Vidio sam ono "nemoj pricat o drugim curama, im jealous", i zaključio da su postale više zainteresirane za njega.
Bredon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:05   #76
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Zašto misliš da kod ljudi koji se udaljavaju od frendova zbog svog partnera dok su solo - frend glumi dečka.

Ako ja imam dobru frendicu koja se prestane javljati kad nađe dečka pa kad prekinu opet se javlja, dok je solo - nit joj ja glumim dečka, niti rame za plakanje.

Niti mi je jasno kakvu to razliku čini za mene je li se manje čujemo i vidimo zato jer se jedna od nas uparila ili se manje čujemo i vidimo jer je jedna od nas otišla studirati/raditi u drugi grad/državu.



Ovo je dosta zanimljivo! Baš su mi neki prijatelji rekli da su primijetili kod sebe taj efekt. Pogotovo da im se više upucavaju cure ako imaju jako zgodnu curu.

Ali zar nije to obrnuta situacija od ove koju je on naveo - kad je našao curu, te njegove su se udaljile od njega - po ovome što piše, trebalo bi biti da su one odjednom postale zainteresiranije.
Pa razlika je udalji li se netko od tebe jer ste si ti ili on našli dečka/curu, nego ako se udalji jer su vas životne okolnosti udaljile. Ovaj prvi slučaj će se dogoditi ako si ti njemu ili on tebi surogat (frendozona). Drugi će se dogoditi ako se radi o prijateljstvu nevezano za napaljenost na "frenda/frendicu".

Nemoguće je da ne razumiješ razliku između frendzoniranja i prijateljstva.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:29   #77
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Pa razlika je udalji li se netko od tebe jer ste si ti ili on našli dečka/curu, nego ako se udalji jer su vas životne okolnosti udaljile. Ovaj prvi slučaj će se dogoditi ako si ti njemu ili on tebi surogat (frendozona). Drugi će se dogoditi ako se radi o prijateljstvu nevezano za napaljenost na "frenda/frendicu".

Nemoguće je da ne razumiješ razliku između frendzoniranja i prijateljstva.
Razumijela sam razliku kako mi ju je netko na temi objasnio. Samo kažem da se i prijatelji koji nisu frendzonirani nego su prijatelji mogu udaljiti jer je netko našao curu/dečka. Dešavalo mi se da se i frend i frendica udalje od mene jer su našli curu/dečka. Nisam ni njoj ni njemu bila frendzona, uostalom kako me frendica mogla frendzonirat ako smo obje straight?

To je ono što ne razumijem. Zašto ako se dvoje udalje jer se jedno upari - ti uzimaš kao kriterij da se radilo o frednzoniranju, a ne o prijateljstvu?

Meni je to da se netko upario/osnovao vlastitu obitelj (a ti nisi pa nemate više ni zajedničkih tema) samo još jedan slučaj šire kategorije "život nas je odnio na razne strane".
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:30   #78
Nigdje to nisam rekla. Pročitaj još jednom što jesam rekla.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:34   #79
Što nisi rekla, što jesi rekla, što da pročitam...
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:38   #80
Pa možeš redom s razumijevanjem pročitati sve, jer neću objašnjavati da je normalno da se ljudi mogu razić iz različitih razloga.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.