Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Voda kao ljudsko pravo?
Da 24 80.00%
Ne 6 20.00%
Glasovatelji: 30. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 00:04   #1
Bundestag izglasao da pravo na vodu nije ljudsko pravo!

Većina zastupnika u Njemačkom parlamentu podigla je ruku za zakon kojim se pravo na vodu izbacuje s popisa temeljnih ljudskih prava. Radi se o svojevrsnoj civilizacijskoj tekovini koju su Ujednjenji narodi usvojili nakon Drugog svijetskog rata.

- Mislim da je ovo početak kraja civilizacije kakvu poznajemo. Mislim da će nakon ovoga biti svima jasno da je i famozni Zakon o strateškim investicijama samo jedan dio dijaboličnog plana svih onih koji plaćaju veliku većinu europskih vlada, dakle svojih vazala. Mislim isto tako da vam je sada svima jasno zašto će obični, pa i svi oni nebitni europarlamentarci imati osam tisuća eura plaću i sve troškove plaćene. Još nismo ušli u pakao iako smo prvi pred vratima - objavili su na svome Facebook profilu pripadnici pokreta Occupy Croatia.


http://www.bundestag.de/bundestag/pl...dex.jsp?id=213

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...sko-pravo.html



Mislim da počinju vodeni ratovi
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 00:45   #2
Svašta.. pitke vode u svijetu nikad više i nikad jeftinije nego danas.

Kako voda uopće može biti ljudsko pravo? Koje su praktične posljedice, za običnog čovjeka?
Meni to sve izgleda kao mlaćenje prazne slame.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 06:24   #3
Zanimljiva logika... Ljudsko pravo = ne privatizacija.

Kao što Aphex kaže, mlačenje prazne slame gdje se privatizacija prikazuje kao nepoštivanje ljudskih prava, što je debilno, nevezano jedno uz drugo i jedini razlog takvog načina interpretacije je igranje emocijama, kao što su kod tebe Artois uspjeli.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 06:59   #4
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Svašta.. pitke vode u svijetu nikad više i nikad jeftinije nego danas.

Kako voda uopće može biti ljudsko pravo? Koje su praktične posljedice, za običnog čovjeka?
Meni to sve izgleda kao mlaćenje prazne slame.
Ovo je i više nego dovoljno da se sa tobom ne nastavi dalje rasprava.

Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Zanimljiva logika... Ljudsko pravo = ne privatizacija.

Kao što Aphex kaže, mlačenje prazne slame gdje se privatizacija prikazuje kao nepoštivanje ljudskih prava, što je debilno, nevezano jedno uz drugo i jedini razlog takvog načina interpretacije je igranje emocijama, kao što su kod tebe Artois uspjeli.
Pa dobro eto ti ako želiš voda više nije tvoje ljudsko pravo!
I što ćeš sada? Možeš je platiti milijune dolara ali to nije tvoje ljudsko pravo i umri žedna.

Ljudska prava će polagano nestajati... ovo je tek početak.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 09:13   #5
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Svašta.. pitke vode u svijetu nikad više i nikad jeftinije nego danas.

Kako voda uopće može biti ljudsko pravo? Koje su praktične posljedice, za običnog čovjeka?
Meni to sve izgleda kao mlaćenje prazne slame.
Posljedice su da ti kada ne placas mogu zavrnut spinu... A ne da se pozivas na ljudska prava pa da tvoju vodu placaju drugi
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 09:36   #6
Čak su i stari Rimljani znali važnost vode, tj. pravo na nju. U vremenima suše, vode na gradskim fontanama moralo je bit. Doduše, vjerojatnije iz praktičnih razloga (čitaj sprječavanje pobune) nego iz osjećaja ljudskosti, prava i sl.

Ovaj zakon je možda tek jedan korak ka tome da se zabrane bunari i da vodu za domaćinstvo moramo kupovat od službenih vodovoda po paprenoj cijeni.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 09:38   #7
Sasvin ocekivan slijed dogadjaja... Voda pocinje bit problem u svijetu( na starim kontinentima je vec davno problem). Sve je manje pitke vode, i samim time ju je nelogicno davat besplatno.


Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Ovaj zakon je možda tek jedan korak ka tome da se zabrane bunari i da vodu za domaćinstvo moramo kupovat od službenih vodovoda po paprenoj cijeni.
ne misli da ce to zabranit. Nece smjeti. Jednostavno se nece davati bespaltno, onaj tko je ima bit ce sretan i bogat covjek, onaj tko je nema ce je kupit od toga sta je ima. Ona ce biti kao danas nafta. Mozes prodat svoje rezerve al ti je nitko nece smijeti uzet bar ne nenasilno...
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 10:21   #8
Quote:
Abomb kaže: Pogledaj post
Sasvin ocekivan slijed dogadjaja... Voda pocinje bit problem u svijetu( na starim kontinentima je vec davno problem). Sve je manje pitke vode, i samim time ju je nelogicno davat besplatno.




ne misli da ce to zabranit. Nece smjeti. Jednostavno se nece davati bespaltno, onaj tko je ima bit ce sretan i bogat covjek, onaj tko je nema ce je kupit od toga sta je ima. Ona ce biti kao danas nafta. Mozes prodat svoje rezerve al ti je nitko nece smijeti uzet bar ne nenasilno...
Pa neće zabraniti bunare, barem ne one za "osobnu" upotrebu koje imaš u svakom dvorištu na selu, ali će ljudi koji ih imaju plaćati licence za eksploatiranje.
Razumio bih da se radi o fosilnoj vodi iz dubokih i geološki starih vodonosnika, ali ovu koja se slijeva s površine do prvog vodonosnog sloja na dubini do tridesetak metara ne da mi nema nikakvog smisla nego to smatram i poprilično gnjusnim.
Što je iduće? Jelo? Odjeća? Oš biti obučen plati porez. Mjesečno. Nudisti su oslobođeni, osim ako su ružni, debeli ili stari. Tada plaćaju za povredu javnog reda i mira. Pa onda zrak. Hoćeš disati, na godinu minimalno potrošiš 0.5*12*60*24*365 = 131.4 kubika zraka * npr. kunu i pol po kubiku = 197.1 kuna na godinu po osobi.
Za čitavu Hrvatsku (4 290 000 stanovnika) to iznosi 845 559 000 kuna na godinu. Linić će se rascvjetati.
A onda porez na život. Rodili ste se? Ima nas preko 7 milijardi, ne treba vas. Plati porez. Što ste duže ovdje, porez raste. Kad navršite 65 poželjet ćete umrijeti od muke jer je porez na život jednak prosječnoj mjesečnoj mirovini. Zato su tu aparati za samoubojstvo, ko u Futurami.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:38   #9
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Ovo je i više nego dovoljno da se sa tobom ne nastavi dalje rasprava.
Nema potrebe za raspravom. Dovoljno je pogledati tabelu, rast dostupnosti pitke vode u svijetu:
http://apps.who.int/gho/data/node.main.606
Treća kolona - ukupni postotak ljudi koji koristi "Improved drinking water sources"

Znači, nikad više pitke vode.
Quote:
Pa dobro eto ti ako želiš voda više nije tvoje ljudsko pravo!
I što ćeš sada? Možeš je platiti milijune dolara ali to nije tvoje ljudsko pravo i umri žedna.

Ljudska prava će polagano nestajati... ovo je tek početak.
Meh. Gluposti. Bar je voda jeftina. Kakvi milijuni. Iskopaš rupu i imaš vodu.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:41   #10
Quote:
Abomb kaže: Pogledaj post
Sasvin ocekivan slijed dogadjaja... Voda pocinje bit problem u svijetu( na starim kontinentima je vec davno problem). Sve je manje pitke vode, i samim time ju je nelogicno davat besplatno.
Noup.
Pitka voda je sve dostupnija i jeftinija. Imaš hrpu novih tehnologija za pročišćavanje vode.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:45   #11
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Pa dobro eto ti ako želiš voda više nije tvoje ljudsko pravo!
I što ćeš sada? Možeš je platiti milijune dolara ali to nije tvoje ljudsko pravo i umri žedna.
Nisam žensko.

A što se tiče prava, rekao sam da su te emotivno potegnuli na svoju stranu, jer voda nije ni sada ljudsko pravo, pa ne umiremo žedni.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:48   #12
A jeste znali da nam EU sprema i Porez na zrak ?
Potempkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 21:10   #13
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Čak su i stari Rimljani znali važnost vode, tj. pravo na nju. U vremenima suše, vode na gradskim fontanama moralo je bit. Doduše, vjerojatnije iz praktičnih razloga (čitaj sprječavanje pobune) nego iz osjećaja ljudskosti, prava i sl.

Ovaj zakon je možda tek jedan korak ka tome da se zabrane bunari i da vodu za domaćinstvo moramo kupovat od službenih vodovoda po paprenoj cijeni.
Hm..zar nije u EU već neki zakon da se ne smiju imat bunari nego da svako domaćinstvo MORA imati priključak na mrežu?
Čini mi se da sam čak čitala nekaj u vezi onih spremnika kišnice... Mrzim kad popamtim djelomične informacije al to sve zato jer me takvi naslovi toliko raspamete da poludim...
Isto ko i onaj plan 21 ili kak se točno zove. Onaj da ljudi ne smiju imati vrt na vlastitom dvorištu..
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 23:30   #14
Voda? Pravo na nju?
Hm... Ja bih rekla da svatko ima pravo na kisnicu ili na koristenje prirodnog izvora, potoka, rijeke dokle je to na nosi koliko mozes ponjeti, 10 /20 L na dan. No da, voda na pipu nije Bogom dano pravo. S tim se slazem apsloutno!! Mozda veci dio RH to ne moze shvatiti jer im je voda po naplati samo distribucija, no u nekim djelovima RH voda zahtjeva prilicno skupu obradu da bi dosla u "pitkom" stanju u nase domove. Nije nimalo jeftina, a posebno ne besplatna privilegija imati ju.
Ja bih, da, rekla da voda na pipi nije Bogom dano pravo, no pravo na skupljanje kisnice svakako jeste....Uostalom svi placate racune za vodu, svi iako se grozite tog bojnog otrova u njoj (klora) zahvaljujete onome tko je skuzio da moze ostatiu rezidualu i tako vam ju transportirati par desetaka do stotina kilometrara cjevovodom a da ne umrete od nje, svi placate pumpe koje vuku tu vodu, pumpe koje guraju tu vodu, ljude koji rade na njima (pogonu za distribuciju), ljude koji prate analiticke parametre (kemijske, fizikalno kemijjske i mikrobioloske)..Dakle nije s neba pala voda u mojoj slavini. Moguce je naravno skupljeti vodu, koja dolazi s "neba", no onda ju treba konzervirati i o svom trosku naciniti zdravstveno ispravnom, te platiti pumpe, struju koje ce ih pogonovati itd itd...
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:37   #15
pitku izvorsku vodu dobivam na pipe direktno iz prirodnog resursa u netretiranom stanju, bez korištenja el. energije za dobavu, s konstantnim tlakom 2,4 b u mirovanju. tako da nema šanse da se priključim na gradski vodovod.

Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Ljudska prava će polagano nestajati... ovo je tek početak.
sve se to već dobrano događa!
prema tome, naivno je pretpostavljati kak će se pomodni nezasitan superkapitalizam popraviti i doći k zdravoj pameti. ta neman ne zna stati. ona traži, više, više, još više.... sve!
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 11:02   #16
Je li pod ovo spadaju gusterne i je li se može privatizirati kiša?
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 11:25   #17
Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
Je li pod ovo spadaju gusterne i je li se može privatizirati kiša?
U mnogim dijelovima Amerike je zakonom zabranjeno sakupljanje kišnice.
Kako smo budale (ne mi, nego budale u vladi i saboru) usvojit ćemo sve iz Amerike pa makar to i graničilo sa ludošću.

Ali još to do nas nije došlo, tako da tankiraj samo
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:14   #18
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
U mnogim dijelovima Amerike je zakonom zabranjeno sakupljanje kišnice.
Kako smo budale (ne mi, nego budale u vladi i saboru) usvojit ćemo sve iz Amerike pa makar to i graničilo sa ludošću.

Ali još to do nas nije došlo, tako da tankiraj samo
Mozda zbog kiselih kisa? Ako mogu unistiti koru stabla, mogu i nase tijelo.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:26   #19
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mozda zbog kiselih kisa? Ako mogu unistiti koru stabla, mogu i nase tijelo.
Da, zamisli vlasti se brinu o našem zdravlju.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:30   #20
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mozda zbog kiselih kisa? Ako mogu unistiti koru stabla, mogu i nase tijelo.
Aha :-)) Ta kvazo briga mi radi zgaravicu :-(
Pojasnjenje kod zabrane skupljanja kisnice ide iz jednog apsurdnog pojasnjenja a ono kaze: Ako vi pokupite kisnicu onda zemlja ne dobi dovoljno vode. Sad cu kak onaj budalas iz Haga rec: "ha ha ha na ovo mogu samo slatko da se nasmejem" Kisa koja se slupi po kucanstvu je ona kiusa koja padne na pov krova kuce ciju zemlju (ispod temelja niti ne treba vlaziti) te tako nikakakv utjecaj nema ukoliko se skupi. Tim vise nema utjecaj jer cete tu istu vodu vratiti u prirodu bilo kroz wc- poljevanje, bilo kroz zaljevanje vrta. Ukoliko pak imate para pa tu vodu dotjerate (malim ulaganjima) u pitku opet cete istu popisat (da budem brutalna) i vratit nazad.
Takodjer ukoliko netko dolazi po vodu na potok sa kanisterom ili dva (od po 10 L9 ne steti prirodi ni najmanje tj ne zuzima znacajnije kolicine vode. Samo opet je naravno pitanje kvalitete vode, kako i izvorske. Ljudi obicno misle da ako je bista i organolepticki prihvatljiva da je u redu.. No to inista ne znaci.
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.