Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2013., 23:33   #141
već sam pisao u temi Snovi..tumačenja al evo i ovdje ću:

u zadnjih par mjeseci dvaput sam sanjao prijatelja koji je umro prošle godine u nesreći u šumi.

u prvom snu kad sam ga sreo, naivno sam rekao 'pa ti si živ', na što se on samo nasmiješio (a i čudi me moja reakcija jer me nije strah smrti, dapače mislim da pravi život tek slijedi a da je ovaj samo jedna lekcija).
svaki put me prijateljski pozdravi i zagrli.
ono što je zanimljivo je da sam ga zadnji put vidio 2005 a o smrti sam saznao preko web-a.

A sanjao sam i drugog prijatelja koji je izvršio samoubojstvo prije 4 godine, u snu je bilo pognute glave i zamišljen a ja sam mu govorio u stilu:
"da nikad ne treba odustati i da treba tražit podršku od bližnjih ako se nalazi u teškoj situaciji" - a on je i dalje bio zamišljen i pognute glave.
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:59   #142
..

Meni nije čudno da ih sanjam,nego mi nije jasno šta ustvari hoće od mene jer osjećam da je tako,mada sam se molila za njih i da nađu spokoja i sve,i to šta ih ne mogu direktno pogledati u oči,već iz profila.
__________________
" To be old and wise you must first be young and stupid".
enica2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 15:59   #143
Pozdrav svima! Prošlo je točno mj.dana otkad je umrla voljena osoba. A ja sam ga već i 3.put sanjala. Što da radim? Imate li savjet?
SamoMarina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 16:40   #144
Quote:
SamoMarina28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Prošlo je točno mj.dana otkad je umrla voljena osoba. A ja sam ga već i 3.put sanjala. Što da radim? Imate li savjet?
, što zapravo želiš? što te muci?.....budi konkretnija,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 16:48   #145
Da li da gledam na to kao nešto pozitivno(kao što su i snovi),ili... :-)
SamoMarina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 17:52   #146
Quote:
SamoMarina28 kaže: Pogledaj post
Da li da gledam na to kao nešto pozitivno(kao što su i snovi),ili... :-)
ne znam što si sanjala ,al da, gledaj na njih kao na nešto pozitivno, ....vjerojatno tvoj san nosi neku poruku a, dal je to poruka da su dobro, da im je žao, da te vole, da te i dalje štite ili xy...

btw. ako te straše one price kad sanjaš pokojnika, ti si iduci na redu, zaboravi, nisu istinite.....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 07:53   #147
Thumbs up

Sanjala sam da je ziv,pa vjerujem da mi se javlja da je dobro. Nismo se stigli oprostiti prije nego ga je bolest pokosila... I dugo sam bila ljuta što je odbio da se vidimo) (3,4 dana prije smrti) valjda nisam shvacala da je kraj. A u te price da je došao po mene ne vjerujem
SamoMarina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 14:01   #148
Quote:
SamoMarina28 kaže: Pogledaj post
Sanjala sam da je ziv,pa vjerujem da mi se javlja da je dobro. Nismo se stigli oprostiti prije nego ga je bolest pokosila... I dugo sam bila ljuta što je odbio da se vidimo) (3,4 dana prije smrti) valjda nisam shvacala da je kraj. A u te price da je došao po mene ne vjerujem
nitko ne želi da ga se vidi uništenog, pogotovo ljudi koji su za nas uvijek bili olicenje hrabrosti i snage...koliko je tada teško nama, sigurna sam da je još teže njima i, u svojim najtežim trenucima žele nas poštedjeti, sacuvati ...smatraj se pocašcenom radi takvih snova jer oni su dokaz velike ljubavi i povezanosti
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 14:35   #149
Hvala!
SamoMarina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:54   #150
Imam 2situacije di sam sanjala jednog dečka iz srednje i jednog s faksa koji su poginuli.

Znači dečko iz srednje- malog san samo iz viđenja znala.... Samo mi se jednom nasmijao ... Ali bio je u drustvu jednog dečka koji mi se sviđao- i mozda je to i znao.
I sad mali pogine. Njegova slika u atriju škole.
Ja pogledan tu sliku.
Par dana nakon, srijeda-pogreb (nisan isla ali neki iz razreda jesu).
Srijeda navečer oden leć sanjam njega kako se igramo- lovimo... I on me upita: A ti si se zanimala za ******* ...ja ga upitan: kako ti to znas? ja se kao zasramila se.. i probudila ...

I evo prosle godine... Poginuo kolega s faksa..
Ja u atriumu faksa- bacin pogled na sliku- i promislin: sanjat ću te.

I gle.. navečer sanjam tog momka...
Inaće tog dečka s faksa bas mi je zao, momak je bio bas dobar, mirnica, sve je polozio ispite skoro.. uvijek bismo se jedno drugom javili al nikad s njim u dublju priču nisam upala.. tako mi je zao..

+uz njih jos...
-sanjala pok.babu- tu san se usrala samo tako ali nakon toga mi je sanjat mrtve postalo peace of cake..
-pok.ujca-kako mi prepričava odakle mu trauma iz djetinjstva i kao da san u nekom vremenoplovu;
- jednog decka sa sela- u snu san kuzila da je on vec mrtav; ali drugi oko mene nisu.. i ja u snu kao gledan hoce umrit usred sna sta ce se dogoditi :-O .
-pok.oca- s njim sam u nekim snovima doslovno komunicirala;

Šta mislite šta znači kad mi sanjamo osobu i mi kuzimo da je ona mrtva- a osoba koja je umrla to ne kuzi....... Ono skuzis jbt ovo je osoba koja je umrla i to ti izleti usred sna- a ostali sudionici sna se kao čude tebi?
o.O jel to podsvjest, ili osoba koja je mrtva ne moze prihvatiti svoju smrt. šta bi to značilo?

najinteresantniji mi je bio san-
brat mi se baca niz balkon kao pada...
iduca scena sanjam pok oca kako razgovara s bratom, brat nema doslovno desnu ruku-ko da je isčupana ... i ja stojin sa strane al ne mogu cut sto govore prisni su(ne vidin ja sebe-vec samo promatran njih kako side na MOM krevetu) .......
a mami govorim: gle u sobi su tata i brat pricaju.. a mama mi u snu govori: o čemu pričaš, nisu....

ujutro se probudim... i ostanem o.O .. obavim sve poslove..
popodne zove brat mamu na tel...
inace zamrseni obiteljski odnosi.
ali taj san kao da je bio nagovijestaj da ce on nazvati...
nemos virovat.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:49   #151
Događa li se nekom da mu u snu dođe nepoznata osoba, više kao mrak...?

Desilo mi se dosta puta i da mi je došla na vrata osvjetljena osoba, a oko nje mrak... nisam zapamtila lice... Uvijek sam imala osjećaj da je muška osoba. Uvijek stoji... Imam osjećaj da me netko trzne iz sna i vidim to... Nakon toga počnem panično vikati.

Kad je umrla bakina sestra s kojom nisam bila gotovo u nikakvom kontaktu, nešto me trznulo i u tom trenu sjedila je ženska osoba u sobi. Obasjana. Vjerujem da je to bila ona, za ove prethodne ne znam...

"Dolazila" mi je neko vrijeme i jedna muška osoba kojoj sam upamtila lice. Dobro sam upamtila. Bojim se te osobe. Tu sam bila prilično svjesna da ne spavam. Kod gore navedenih situacija sam negdje između sna i jave.

Jesam li luda?
Bojim se spavati više...
Uvijek refleksno panično vičem u takvim situacijama...

Zna netko nešto više o ovim situacijama? Je li vrijeme za psihijatra?
username21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:02   #152
Quote:
username21 kaže: Pogledaj post
Događa li se nekom da mu u snu dođe nepoznata osoba, više kao mrak...?

Desilo mi se dosta puta i da mi je došla na vrata osvjetljena osoba, a oko nje mrak... nisam zapamtila lice... Uvijek sam imala osjećaj da je muška osoba. Uvijek stoji... Imam osjećaj da me netko trzne iz sna i vidim to... Nakon toga počnem panično vikati.

Kad je umrla bakina sestra s kojom nisam bila gotovo u nikakvom kontaktu, nešto me trznulo i u tom trenu sjedila je ženska osoba u sobi. Obasjana. Vjerujem da je to bila ona, za ove prethodne ne znam...

"Dolazila" mi je neko vrijeme i jedna muška osoba kojoj sam upamtila lice. Dobro sam upamtila. Bojim se te osobe. Tu sam bila prilično svjesna da ne spavam. Kod gore navedenih situacija sam negdje između sna i jave.

Jesam li luda?
Bojim se spavati više...
Uvijek refleksno panično vičem u takvim situacijama...

Zna netko nešto više o ovim situacijama? Je li vrijeme za psihijatra?
Moliš li??
Počni molit.
Ja san isto imala svakakvih snova, procitaj malo o paralizi sna i astralnoj projekciji......
nemoj se plašiti jer ako se bojiš samo češ i tokom dana biti tjeskobna..
jesi tokom dana opustena ili te muci nesto?
ja mogu rec da kad san bolje psihicki i stalozenije da spavan ko beba.
da kucnen od drvo dugo nisan sranja sanjala.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:04   #153
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Moliš li??
Počni molit.
Ja san isto imala svakakvih snova, procitaj malo o paralizi sna i astralnoj projekciji......
nemoj se plašiti jer ako se bojiš samo češ i tokom dana biti tjeskobna..
jesi tokom dana opustena ili te muci nesto?
ja mogu rec da kad san bolje psihicki i stalozenije da spavan ko beba.
da kucnen od drvo dugo nisan sranja sanjala.
Puno sam pod stresom.
Ne molim
username21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:24   #154
Quote:
username21 kaže: Pogledaj post
Puno sam pod stresom.
Ne molim
1. nemoj opce razmisljati o tome...
2. popij neki čaj prije spavanja, kupku. da se opustis i mirno utones u san..
znam tocno kako se bojis zaspat sve san to prosla.. lijepo pomoli se i to je to. bit ce ti podsvjest mirna..
3. znaj da ti se nista ne moze dogoditi kad ti se psiha oporavi od stresa i strahova neces imat ni nocne more..

drzi se.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:39   #155
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
1. nemoj opce razmisljati o tome...
2. popij neki čaj prije spavanja, kupku. da se opustis i mirno utones u san..
znam tocno kako se bojis zaspat sve san to prosla.. lijepo pomoli se i to je to. bit ce ti podsvjest mirna..
3. znaj da ti se nista ne moze dogoditi kad ti se psiha oporavi od stresa i strahova neces imat ni nocne more..

drzi se.

Hvala
username21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 02:52   #156
Quote:
username21 kaže: Pogledaj post
Događa li se nekom da mu u snu dođe nepoznata osoba, više kao mrak...?

Desilo mi se dosta puta i da mi je došla na vrata osvjetljena osoba, a oko nje mrak... nisam zapamtila lice... Uvijek sam imala osjećaj da je muška osoba. Uvijek stoji... Imam osjećaj da me netko trzne iz sna i vidim to... Nakon toga počnem panično vikati.

Kad je umrla bakina sestra s kojom nisam bila gotovo u nikakvom kontaktu, nešto me trznulo i u tom trenu sjedila je ženska osoba u sobi. Obasjana. Vjerujem da je to bila ona, za ove prethodne ne znam...

"Dolazila" mi je neko vrijeme i jedna muška osoba kojoj sam upamtila lice. Dobro sam upamtila. Bojim se te osobe. Tu sam bila prilično svjesna da ne spavam. Kod gore navedenih situacija sam negdje između sna i jave.

Jesam li luda?
Bojim se spavati više...
Uvijek refleksno panično vičem u takvim situacijama...

Zna netko nešto više o ovim situacijama? Je li vrijeme za psihijatra?
Oke, definitivno nemoj čitat o astralnoj projekciji, ne sa tim predrasudama koje imaš.

Prvo, odbaci strah. Ništa, apsolutno ništa te ne može povrijediti niti ti nauditi dok spavaš odnosno sanjaš. Sve što vidiš, sve što osjećaš stvaraš si sama. S obzirom da vičeš, prilično sam sigurna da se ne radi o paralizi sna.

Ovo je samo odraz tebe. Prave tebe, koja je po svemu sudeći, uplašena. Nemaš se čega bojati dok sanjaš, doduše postoje doline toga što možeš naučiti. Samo odbaci predrasude i strah, i imat ćeš nešto predivno.

I kako misliš, bila si svjesna da ne spavaš?
Hater is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:25   #157
Quote:
Hater kaže: Pogledaj post
Oke, definitivno nemoj čitat o astralnoj projekciji, ne sa tim predrasudama koje imaš.

Prvo, odbaci strah. Ništa, apsolutno ništa te ne može povrijediti niti ti nauditi dok spavaš odnosno sanjaš. Sve što vidiš, sve što osjećaš stvaraš si sama. S obzirom da vičeš, prilično sam sigurna da se ne radi o paralizi sna.

Ovo je samo odraz tebe. Prave tebe, koja je po svemu sudeći, uplašena. Nemaš se čega bojati dok sanjaš, doduše postoje doline toga što možeš naučiti. Samo odbaci predrasude i strah, i imat ćeš nešto predivno.

I kako misliš, bila si svjesna da ne spavaš?
Ako san ju ja dobro skuzila ona je zapravo vec bila budna i vidila nesto u sobi.......
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:12   #158
kao da se događa u nekom prijelazu između sna i jave

spavam i netko kao da me trzne iz sna, par puta je bilo stvarno jako, kao da me netko rukom zdrma po ramenu i tad kreće to...
username21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 15:05   #159
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ako san ju ja dobro skuzila ona je zapravo vec bila budna i vidila nesto u sobi.......
Velika vjerojatnost da se radi o vividnim snovima ili false awakening. Ti su, po meni, najgori. Imala sam jedan vividan san, nikad se više ne ponovio.
Ti snovi nisu sami po sebi ništa strašni, glavna karakteristika vividnog sna je ta što ti misliš da si budan (da si se probudio), ali nisi, no razlika od običnog sna je toliko velika da ti ne možeš raspoznat činjenicu da sanjaš. Primjer: Jednostavno se probudiš (alarm), ustaneš, ideš prat zube, oblačiš se i sve samo da bi se odjednom ponovno probudio i zapravo shvatio da je ovo bio oblik sna. Iako tada, nakon što se probudiš, pošto je san toliko realan bio, ti ne možeš doći sebi i shvatiti da toliko svjestan možeš bit prilikom sna. Jednostavno, razlika između svijesti sada i svijesti prilikom vividnog sna je minimalna, gotovo nepostojana.

Dok false awakening je sličan, također sanjaš da si se probudio, no razlika je glavna što kad se stvarno probudiš ti ipak imaš taj osjećaj da si sanjao buđenje, za razliku od vividnog sna.

Drugim riječima, iako je smatrala da je bila budna, ona je zapravo samo proživjela različita iskustva i stupnjeve svijesti koje možeš imat prilikom spavanja. Naposljetku se sve svodi na već rečeno, u bilo kojem od tih snova, uvijek postoji taj strah koji mora pobijediti sama prije nego što će činiti išta drugo. A vjeruj mi, to je najteži korak. Čak se i ja sama još nađem zapetljana strahom, iako sam se riješila glavnog problema koji sam imala, a to su paralize sna.

Čisto jedan slučaj što mi se dogodio:
Zamisli si (ukoliko si imala) paralizu sna koju prati false awakening. Ti ležiš na krevetu, nepomična, osjećaš prisutnosti, čuješ glasove, samo da kad bi se napokon trgnula i probudila, zapravo bi shvatila da se nisi probudila te da se paraliza sna ponavlja. Svako buđenje je bila nova paraliza sna. Svaki puta čuješ drugačije glasove, vidiš drugačije slike, osjećaš drugačije osobe pored sebe kako leže ili sjede na tebi, odvlače te iz kreveta, itd.. Nakon 11. paralize sna koja mi se ponovila zaredom prestala sam brojati, imala sam osjećaj da su prolazili sati dok se sve događalo. Kad sam se napokon probudila za stvarno, morala sam se ići tuširat koliko sam bila mokra od znoja.

I onda sam napravila grdnu grešku, otišla sam čitati o astralnoj projekciji i svemu drugome. Što sam tek onda zanimljivih kombinacija proživila, bilo je fenomenalno, svaku noć paraliza sna sa ekstra začinjenim sranj*ma. Kad sam se već počela bojat spavat znajući što me čeka (nekih cca 3-4 tjedna, svaku noć), našla sam jedan forum čisto o astralnoj projekciji gdje sam napisala jedan poduži post i nakon svega par sati sam dobila odgovor od 3 moderatora koja su mi fino sve objasnila. Nakon razgovora s tim osobama napokon sam razumjela i od tada (čitaj: siječanj 2015) nisam imala paralizu sna.

Quote:
username21 kaže: Pogledaj post
kao da se događa u nekom prijelazu između sna i jave

spavam i netko kao da me trzne iz sna, par puta je bilo stvarno jako, kao da me netko rukom zdrma po ramenu i tad kreće to...
Meni se dogodi da se probudim u snu. Jednostavno kao sto se probudiš za prave, tako sanjam nešto i ne shvatim da sanjam usred nekog događaja, već se probudim u snu, kao da ponovno otvaram oči i ako uspijem zadržat svijest imam lucidan san bez imalo problema. Možda se i tebi događa ista stvar?

Bilo kako bilo, pobjedi strah, ne moraš ni znat sve žive nazive za svaku vrstu, sve je to više ili manje ista stvar. Sretno

Zadnje uređivanje Hater : 02.04.2015. at 15:26.
Hater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:46   #160
Quote:
Hater kaže: Pogledaj post
Velika vjerojatnost da se radi o vividnim snovima ili false awakening. Ti su, po meni, najgori. Imala sam jedan vividan san, nikad se više ne ponovio.
Ti snovi nisu sami po sebi ništa strašni, glavna karakteristika vividnog sna je ta što ti misliš da si budan (da si se probudio), ali nisi, no razlika od običnog sna je toliko velika da ti ne možeš raspoznat činjenicu da sanjaš. Primjer: Jednostavno se probudiš (alarm), ustaneš, ideš prat zube, oblačiš se i sve samo da bi se odjednom ponovno probudio i zapravo shvatio da je ovo bio oblik sna. Iako tada, nakon što se probudiš, pošto je san toliko realan bio, ti ne možeš doći sebi i shvatiti da toliko svjestan možeš bit prilikom sna. Jednostavno, razlika između svijesti sada i svijesti prilikom vividnog sna je minimalna, gotovo nepostojana.

Dok false awakening je sličan, također sanjaš da si se probudio, no razlika je glavna što kad se stvarno probudiš ti ipak imaš taj osjećaj da si sanjao buđenje, za razliku od vividnog sna.

Drugim riječima, iako je smatrala da je bila budna, ona je zapravo samo proživjela različita iskustva i stupnjeve svijesti koje možeš imat prilikom spavanja. Naposljetku se sve svodi na već rečeno, u bilo kojem od tih snova, uvijek postoji taj strah koji mora pobijediti sama prije nego što će činiti išta drugo. A vjeruj mi, to je najteži korak. Čak se i ja sama još nađem zapetljana strahom, iako sam se riješila glavnog problema koji sam imala, a to su paralize sna.

Čisto jedan slučaj što mi se dogodio:
Zamisli si (ukoliko si imala) paralizu sna koju prati false awakening. Ti ležiš na krevetu, nepomična, osjećaš prisutnosti, čuješ glasove, samo da kad bi se napokon trgnula i probudila, zapravo bi shvatila da se nisi probudila te da se paraliza sna ponavlja. Svako buđenje je bila nova paraliza sna. Svaki puta čuješ drugačije glasove, vidiš drugačije slike, osjećaš drugačije osobe pored sebe kako leže ili sjede na tebi, odvlače te iz kreveta, itd.. Nakon 11. paralize sna koja mi se ponovila zaredom prestala sam brojati, imala sam osjećaj da su prolazili sati dok se sve događalo. Kad sam se napokon probudila za stvarno, morala sam se ići tuširat koliko sam bila mokra od znoja.

I onda sam napravila grdnu grešku, otišla sam čitati o astralnoj projekciji i svemu drugome. Što sam tek onda zanimljivih kombinacija proživila, bilo je fenomenalno, svaku noć paraliza sna sa ekstra začinjenim sranj*ma. Kad sam se već počela bojat spavat znajući što me čeka (nekih cca 3-4 tjedna, svaku noć), našla sam jedan forum čisto o astralnoj projekciji gdje sam napisala jedan poduži post i nakon svega par sati sam dobila odgovor od 3 moderatora koja su mi fino sve objasnila. Nakon razgovora s tim osobama napokon sam razumjela i od tada (čitaj: siječanj 2015) nisam imala paralizu sna.



Meni se dogodi da se probudim u snu. Jednostavno kao sto se probudiš za prave, tako sanjam nešto i ne shvatim da sanjam usred nekog događaja, već se probudim u snu, kao da ponovno otvaram oči i ako uspijem zadržat svijest imam lucidan san bez imalo problema. Možda se i tebi događa ista stvar?

Bilo kako bilo, pobjedi strah, ne moraš ni znat sve žive nazive za svaku vrstu, sve je to više ili manje ista stvar. Sretno

Hvala ti puno na ovome. Sad mi je ipak lakše, jer već ludim. Iz noći u noć... Iscrpljena sam totalno. Nisam znala da i ovo postoji.
username21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.