Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 10:40   #241
Quote:
worldbridger kaže: Pogledaj post
..kao što rekoh

ali dobro, tak su nas odgojili, da bacamo svoju slobodnu volju u vjetar i da tratimo tih 100%.
srećom, sve su to samo navike. navika, po definiciji, prestane biti navika kad si je svjestan, ona tada postaje izbor.

što zapravo dovodi do toga da, sve je izbor, ti sam stvaraš svoju stvarnost koju percipiraš svakodnevno. ovisno o tvojim mentalnim vjerovanjima djeluješ na vanjski svijet, te on reflektira natrag što si poslao van. zar nije oslobađajuće znati to? i zar nije to jednostavno za isprobati u svojoj svakodnevnoj stvarnosti?

naravno isprobavanje tako nečega zahtjeva veći postotak korištenja kapaciteta mozga, utoliko da si sposoban biti objektivan prema stvarnosti koju doživljavaš. ako si neurone istrenirao da vrte filmove i serije i sportove i pokemone, teško da ćeš imati dovoljno radne memorije da tako nešto obuhvatiš. srećom, Japanci dokazali da je mozak fleksibilan preko 40e godine i da nastavlja biti takvim daleko u starost. iz toga bi mogli ekstrapolirati da smo zbilja bića izbora. da su naše navike također serije izbora koje smo napravili.

toliko je ugodnije živjeti život zdravih navika! toliko se osjećaš bolje i ostvarenije kad voziš bicikl, vježbaš, kad se zdravo hraniš! zar nemaš više energije i poleta kad radiš stvari koje voliš i kad stvarnost približiš svojim snovima? naravno da da svi smo bili djeca i znamo taj osjećaj.

TL;DR:
a sad, film il dva možda nisu problem.
pitanje je više, kakve navike odabireš i praksaš?
Jako lijepo slično mislimo , nove zdrave navike mjenjaju čovjeka .

Netko je tu rekoa da bi koristili 100% mozga tmperatura tijela bi se povećala , što ima nekog smilsla (logičkog) , ali slažem se da možda ta brojka ima smisla mada nisu svi ljudi isti ali upavo je u tome stvar , rijetko tko koristi sva centra istovremeno ( a čini se da je to ključ)
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 14:04   #242
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
...

Netko je tu rekoa da bi koristili 100% mozga tmperatura tijela bi se povećala , što ima nekog smilsla (logičkog) ...
Zašto misliš da je to točno?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 14:35   #243
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je to točno?
pa konkretno tu se radi o stalnim električnim nabojima (impuls ) pa onda ako svi centri rade svako svakom šalje inf više el naboja odnonosn impulsa pa predpstavljam da bi temperatura mogla gore , ali predpostavka je majka svih zakjeba zar ne , ti misliš da ne ? Živio
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 16:34   #244
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
pa konkretno tu se radi o stalnim električnim nabojima (impuls ) pa onda ako svi centri rade svako svakom šalje inf više el naboja odnonosn impulsa pa predpstavljam da bi temperatura mogla gore , ali predpostavka je majka svih zakjeba zar ne , ti misliš da ne ? Živio
Prvo, svi centri u mozgu su aktivni u budnom stanju. Ne znam odakle netko vuče te bedastoće o samo 2, 3 ili 5% aktivnosti -toliki je postotak od totalne tjelesne mase, nekome očito ne ide čitanje s razumijevanjem. Nigdje to ne tvrdi neurologija (link u postu 223 na prethodnoj stranici).

Drugo, temperatura u vodičima nastaje zbog električnog otpora materijala. Ne možeš izjednačavati električni otpor bakrenog vodiča i neurona & električnih sinapsi, bakar je nešto bolji vodič.

Treće, mozak u dokolici proizvodi struju svega 12,6 wata snage(1), intenzivnom aktivnosti to se penje na 20W, pa nek bude i 40W kao što piše na wikipediji(2) (u što nisam siguran jer link kojim je to potkrijepljeno je znanstveno validno zastario).
Sjeti se koliko topline proizvodi žarulja od 60W, i usporedi to sa toplinom koju kompletno ljudsko tijelo razvije recimo prilikom teškog fizičkog rada -> 400-450W(3).
Dakle krvožilni rashladni sustav može s lakoćom riješiti svaki višak topline nastale moždanom aktivnošću. Problem jedino može biti pregrijavanje mozga zbog tjelesne aktivnosti(4).

Evo provjeri sam:
(1) http://www.scientificamerican.com/ar...hard-calories/
(2) http://en.wikipedia.org/wiki/Orders_of_magnitude_(power)
(3) http://www.engineeringtoolbox.com/me...ons-d_706.html
(4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12456844

Zadnje uređivanje haram : 24.03.2015. at 16:45.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 16:59   #245
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Prvo, svi centri u mozgu su aktivni u budnom stanju. Ne znam odakle netko vuče te bedastoće o samo 2, 3 ili 5% aktivnosti -toliki je postotak od totalne tjelesne mase, nekome očito ne ide čitanje s razumijevanjem. Nigdje to ne tvrdi neurologija (link u postu 223 na prethodnoj stranici).

Drugo, temperatura u vodičima nastaje zbog električnog otpora materijala. Ne možeš izjednačavati električni otpor bakrenog vodiča i neurona & električnih sinapsi, bakar je nešto bolji vodič.

Treće, mozak u dokolici proizvodi struju svega 12,6 wata snage(1), intenzivnom aktivnosti to se penje na 20W, pa nek bude i 40W kao što piše na wikipediji(2) (u što nisam siguran jer link kojim je to potkrijepljeno je znanstveno validno zastario).
Sjeti se koliko topline proizvodi žarulja od 60W, i usporedi to sa toplinom koju kompletno ljudsko tijelo razvije recimo prilikom teškog fizičkog rada -> 400-450W(3).
Dakle krvožilni rashladni sustav može s lakoćom riješiti svaki višak topline nastale moždanom aktivnošću. Problem jedino može biti pregrijavanje mozga zbog tjelesne aktivnosti(4).

Evo provjeri sam:
(1) http://www.scientificamerican.com/ar...hard-calories/
(2) http://en.wikipedia.org/wiki/Orders_of_magnitude_(power)
(3) http://www.engineeringtoolbox.com/me...ons-d_706.html
(4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12456844
toliko te poštujem da ću vjerovatno na nekoliko linkova stsnuti , mada ti vjerujem , Svaka čast malo si me osvjetlio

Možda sam se prešturo i krivo izrazio , naravno da su aktivni u budnom stanju ali nisu u stalnom pogonu (nego ko kada startaš auto , akada nešto radiš razmišljaš ili sl onda se stisne gas pa taj centra jače radi )

ovo boldano odlično . Znači mozak bi mogao imati radnu teperaturu veću ukoliko tijelo miruje . izvrsno živio
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 04:16   #246
Mislim da ne koristimo 100% mozga, ali za par stotina godina cemo mozda uspjeti.
Naime, covjecjem mozgu jako slabo ide multitasking,

probajte gledati jedan film na tvu,
slusati neki intervju na radiju
i razgovarati s nekim preko telefona
bez da izgubite sve detalje
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 09:18   #247
I sposobnost multitaskinga se vježbom može povećati do neke razine. Zato su npr. mlađe generacije vještije od starijih u korištenju različitih uređaja zajedno, zato neki mogu voziti kroz gradsku vrevu i pričati na mobitel dok je to drugima nemoguća misija (i zbog tih nekih je to zakonom zabranjeno, kao i zbog potrebe za obje ruke u upravljanju).
Ali i dalje su aktivni isti moždani centri -jedina je razlika u stupnju njihove aktivnosti.

Ono što definitivno ograničava naše multitasking sposobnosti, je konkretno "usko grlo", regija u mozgu u kojoj dolazi do zagušenja prevelikim brojem istovremenih podražaja iz više centara. Da bi se to prevazišlo, ta regija bi trebala hipertrofirati nekakvom mutacijom u novoj generaciji. A to bi već bila evolucija na djelu.

Ovdje je stručni rad o tom "uskom grlu".
Isolation of a Central Bottleneck of Information Processing with time-resolved fMRI
(pročitaj si LSP -nije baš na nivou LUNovog znanja, ali ipak možeš nešto naučiti. )


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
...
ovo boldano odlično . Znači mozak bi mogao imati radnu teperaturu veću ukoliko tijelo miruje . izvrsno živio
Ne, do pregrijavanja mozga dolazi samo u krajnjim slučajevima maksimalne tjelesne aktivnosti (ili prevruće okoline) kada tijelo više nije sposobno odvoditi toplinu. Do tada mozak može raditi punom parom jer u malom udjelu pridonosi zagrijavanju organizma.

Zadnje uređivanje haram : 25.03.2015. at 10:25.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 09:34   #248
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Mislim da ne koristimo 100% mozga, ali za par stotina godina cemo mozda uspjeti.
Naime, covjecjem mozgu jako slabo ide multitasking,
Multitasking je apsolutno najveca specijalnost mozga, ne samo covjeceg, nego bilo cijeg, jer ti dok ovo citas osjetis kompletno svoje tijelo sa milijunima osjetnih stanica, nesvjesno si cohas uho, odrzavas ravnotezu da ne roknes sa stolice i to putpuno spontano i bez napora, osjetis da lagano smrdis ispod pazuha i odulucujes se oprati, snimis dobru sisu koja ti je prosla ispred prozra di sjedis, drzis salicu sa kavom bez da se prolijeva okolo, i sve to u istoj sekundi.
Ne brkati nacin rada kompjutera sa multitaskingom.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:21   #249
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Mislim da ne koristimo 100% mozga, ali za par stotina godina cemo mozda uspjeti.
Naime, covjecjem mozgu jako slabo ide multitasking,

probajte gledati jedan film na tvu,
slusati neki intervju na radiju
i razgovarati s nekim preko telefona
bez da izgubite sve detalje

Pa, recimo ja sam vise audiotivni tip, no i to se pomalo mijenja s vremenom.

Ono sto mi bolje ostalo u sjecanju su radijske emisije koje sam slusao prije ili poslije nekih zanimljivih dogadjaja na globalnoj razini, kao i nekih svojih osobnih uspjeha.

Mislim da u boljem pamcenju odredjenog sadrzaja ovisi i raspolozenje, kada sam bolje volje, bolje i pamtim.

I vrlo puno uspomena na neke radijske i televizijske programe mi ostaje tijekom proljeca, ljeta i rane jeseni. Mislim da na to utjece i veci boravak po vani, pa samim time gledam i slusam kolicinski manje, ali zato je veca vjerojatnost da naidjem nesto sto smatram kvalitetnijim.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 17:40   #250
Zamislite ovo...svi ljudi na svjetu zajedno koriste 100% mozga svako od nas koristi neke djelove u odredjenim kolicinama, ali svi imamo potencijale isto kao i netko drugi ko koristi druge sposobnosti...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:29   #251
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Mislim da ne koristimo 100% mozga, ali za par stotina godina cemo mozda uspjeti.
Naime, covjecjem mozgu jako slabo ide multitasking,

probajte gledati jedan film na tvu,
slusati neki intervju na radiju
i razgovarati s nekim preko telefona
bez da izgubite sve detalje
To je upravo ono što bi trebali vježbati konstantno. Biti u tijelu, osjećati tijelo, biti s svakim udahom i izdahom, i primijetiti trenutak takav kakav je. A očima samo snimati okolinu bez potrebe za uplitanjem u bilo koju situaciju.
brandoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:58   #252
100% koristim mozak. A i ostale organe.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:45   #253
Quote:
brandoholik kaže: Pogledaj post
To je upravo ono što bi trebali vježbati konstantno. Biti u tijelu, osjećati tijelo, biti s svakim udahom i izdahom, i primijetiti trenutak takav kakav je. A očima samo snimati okolinu bez potrebe za uplitanjem u bilo koju situaciju.
Tako je.
Primjerice, kada ti mlijeko koje grijes samo sto nije iskipilo, opusti se, dopusti da ti usere cijeli stednjak, njezno ga gledaj kako frca iz lonca i zivi svoj zen.
Ili kada primjetis da se vlak velikom brzinom primice tebi a stojis na pruzi, samo ocima to snimi, nema potrebe da ucinis nesto oko toga, ionako je energija vjecna, samo mjenja oblik, stoga nije bitno jesi li covjek ili palacinka. I ful je bitno osjetiti kako te kotaci gaze i komadaju, da budes jedno sa svojim tijelom. Udah.... Izdah.... Nirvana...
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 00:55   #254
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
jos jedan,

svaki covjek koristi 100% mozga


zivjeli urbani mitovi, zivjele naifcine koje padaju na njih
Citajuci pojedince s gospodarstva, uvidjam da si u zabludi svih zabluda
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 01:05   #255
Svašta, nisam znao da je ovaj mit još uvijek živ.

A šta ćeš, gluposti se šire ko virus...
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:25   #256
evo slučajno sam se dotako ove teme u drugoj temi o mozgu...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=183
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:11   #257
NE....koristimo 0.01% mozga...ljudi su najgluplja bića na svijetu,bez obzira na nase zgradice i kompjuterice. da smo pametni nebi unistavali svoj dom,koji je,gle cuda Zemlja...prema dogadajima sa vijesti vidi se da nam se kraj blizi jer samo zahtjevamo i iskoristavamo prirodu na negativne nacine..i sad se sve poremetilo i naravno viša sila se rješava nametnika (nas)... steta samo zivotinja koje ce nastradati
subclavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 17:11   #258
Quote:
subclavia kaže: Pogledaj post
NE....koristimo 0.01% mozga...ljudi su najgluplja bića na svijetu,bez obzira na nase zgradice i kompjuterice. da smo pametni nebi unistavali svoj dom,koji je,gle cuda Zemlja...prema dogadajima sa vijesti vidi se da nam se kraj blizi jer samo zahtjevamo i iskoristavamo prirodu na negativne nacine..i sad se sve poremetilo i naravno viša sila se rješava nametnika (nas)... steta samo zivotinja koje ce nastradati
Ne, da si imalo pametniji shvatio bi da ljudi kao i sve životinje koriste 100% mozga.
Ti stvarno misliš da smo evoluirali i razvili ovakav mozak koji imamo da bi oko 90% bilo neiskorišteno? Priroda ne radi na taj način sine. Kao i obično uzeli ste stvari iz konteksta, koje su pričali puno pametniji i sad razvijate svoje teorije.
Čovječe snimali smo mozak, imamo vizualnu reprezentaciju podataka koji centri se kad pale i VIDJELI (doslovno) da u budnom stanju koristimo 100% mozga.

Druga stvar je što možda ne koristimo puni potencijal onoga što možemo biti ali za to treba malo zagrijati stolicu i učiti da bi se sinapse bolje povezale. Ovako ako radiš posao gdje ne razmišljaš puno, što već vidim da je slučaj, ako uopće i imaš posao i samo pričaš gluposti (viša sila i slično) ništa od toga. Većina ljudi jesu ovce ali ste i većina vas alternativaca, niste ništa drukčiji jer ne želite učiti i razmišljati, samo furate drugi film.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 13:48   #259
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
100% koristim mozak.
Kad bi ljudi koristili 100% tada im ne bi trebao internet jer taj je za 100% u tom slučaju nazadan. Ljudi bi pričali telepatski a to je nešto daleko daleko u odnosu na struja žica.

Kad bi ljudi doista koristili 100% mozga, tada ne bi izumili atomsku bombu.

Kad bi ljudi 100% koristili svoj mozak Planeta ne bi došla pod pitanje.

A opet, zapravo nam ni ne treba 100% mozga da shvatimo to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 14:33   #260
ja koristim 10% svog cekaj ovo nije LJES
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.