Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 20:34   #1581
puno sreće ti želim... ja sam također počela s tom terapijom prije 7 dana, osim lampe koristim ovo naše lijepo suuunce...:-)
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 22:39   #1582
Mene mogu samo mrtvog otpeljat na Mrtvo more.
Dragi Bože, ne mogu se (oprostite na izrazu) nasrat novaca za sve moje bolesti. Bem ti genetiku i stres. Te vitiligo, te paradontopatično zubno meso. Za nove kljove i Hollywoodski osmijeh platio sam ni manje ni više već 22.400 kn. F**K!
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:56   #1583
da bome da si u pravu...nikad dosta tih je... novaca!!!! ja ću uspit skrpat za mrtvo more...ove godine, pa se nadam da će se stanje bar malo poboljšat... depra me puca čim krene ovo lipo vrime... tuđi pogledi me doslovno ubijju :-(
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:21   #1584
Quote:
limun666 kaže: Pogledaj post
da bome da si u pravu...nikad dosta tih je... novaca!!!! ja ću uspit skrpat za mrtvo more...ove godine, pa se nadam da će se stanje bar malo poboljšat... depra me puca čim krene ovo lipo vrime... tuđi pogledi me doslovno ubijju :-(
Ma šta te briga za poglede. Obuci npr. neku glupu majicu i opet će te svi gledat..ljudi sve gledaju. Čak i farmu...
Samo se ti ne daj.
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:58   #1585
Quote:
limun666 kaže: Pogledaj post
da bome da si u pravu...nikad dosta tih je... novaca!!!! ja ću uspit skrpat za mrtvo more...ove godine, pa se nadam da će se stanje bar malo poboljšat... depra me puca čim krene ovo lipo vrime... tuđi pogledi me doslovno ubijju :-(
A kad planiraš na mm?? ide nas jedna grupica koji smo bili i lani, pa ako hoćeš javi se na pp....
nelica rc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:03   #1586
Nemojte se odmah ljutit, znam da to vjerovatno piše na prethodnim stranicama,ali ne stignem sad listat... imam jedno pitanje u vezi ove kreme dr. Vukadin, u kojem se omjeru to mješa? Hvala....
nelica rc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:02   #1587
Evo novih smjernica za prehranu ljudi oboljelih od vitiliga: (preveo sam vam)

Preporučeni proizvodi za uporabu:

Voće i povrće

Proizvodi koji sadrže bakar: bakalara, riba, plodovi mora, gljive, ananas, banane, trešnje, maline, povrće i mahunarke listopadne.

Proizvodi koji sadrže tirozin: grah, sjemenke bundeve

Proizvodi koji sadrže željezo, bakar, cink: heljda, peršin, celer korijen, plod smokve, marelice, kruške, kupine, maline, trešnje, orah orasi, dinja, mahunarke (grašak, grah, leća).

Žitarice: heljde, prosa, ječma (kaša)

Povrće: cikla, mrkva, rajčica, krastavci, tikvice, cvjetača

Umjesto šećera: slatko voće i bobičasto voće, med, suho voće (šljive, mozga, smokve), sokovi

-kupus, špinat, brokula. Zeleni čaj s metvicom
Vitamini: C, E, B12, folna kiselina

! Ne koristiti u hrani

Masnoće, jaki začini, slanog, kiselog (naranče, mandarine, itd.)

Govedine, kruha, brašna, pržena i dimljena hrana, borovnica, dunje

Čokolada, začini i umaci masti, hren, senf, papar, jaki čaj, maslac i margarin, alkohola, kafe.

Početak obroka neka bude salata sa biljnim uljem, a zatim pojesti nešto jače: primjerice, žitarice- kašu

Svako jutro na prazan želudac pojesti jedno bobičasto voće ili 150-200 gr

Nakon 20-30 minuta, (ne jesti ništa masno)-kašu za doručak. Čaj bez šećera i mlijeka

Samo kuhano meso

Dodajte đumbir u hrani

Zadnje uređivanje decec : 01.05.2010. at 16:07.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:10   #1588
Pojavio se i novi antivitiligo proizvod: tablete Vitilem!!

http://vitilem.bravehost.com/vitilem.html
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 17:30   #1589
Evo ja predlažem da se striktno pridržavamo ove djete kroz 6mj.(koju je naveo decec) i da svako kaže da li ima kakvih pomaka nabolje. Znam da je to jako teško....jer sigurno svi nešto volimo od zabranjenih namirnica.....ja obožavam čips i čokoladu.....ali evo svaki put kad se pogledamo možemo si reći da treba izdržati....i tako mislim da cemo se bolje osjećati od "dozvoljene hrane".....Šta kažete?
sarabanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 22:58   #1590
imam jedno pitanje za vas: događa li se vama da vam ljeti područje zahvaćeno vitiligom "gori" tj. da vas peče? iako taj dio nije direktno izložen suncu (a ne koristim nikakve kreme)?
Morphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 11:49   #1591
Hej ljudi čitam vaše postove redovito al nikako da se uključim. Započet ću s vašom anketom.
1. 22, 27
2. štitnjača, otkrila sam ju poslije vitiliga, al mislim da upala štitnjače trajala duže jer su nalazi bili užaš, pa da se onda pojavio vitiligo
3. ne
4. ispod očiju, brada, šake, malo na laktovima, malo ispod grudi, i na stopalu.kako na lijevoj tako na dsnoj strani tijela
5. širi mi se jedino na šakama, i to dosta
6. da vrlo malo uz terapiju dr.vukadin

Od terapija sam probala Rangelova dok mi na suncu nisu fleke na stopalima izgorile, pa sam rekla neka hvala ne bi željela još si neku goru bolest. Probala sam i kortikosteroide al sam se po licu sva osula jedva se riješila osipa.Fototerapiju u bolnici nisam probala jer mi je dokt.odmah ubila nadu.Sad sam na kremi dokt.Vukadin.Tri kreme sam potrošila dok nisam uvidjela nekih rezultata.Znači ima nešto i bila sam kod nje vidjela sam da su se neki ljudi uspjeli izlječiti.Onda sam stala i opet sam krenila se mazati s tom kremom.Čula sam da su prepeličja jaja dobra piti zbog vitamina, isto ih je jedna gospođa s maminog posla pila koja je imala vitiligo dugo godina i njoj se od toga zaustavilo.Čim bude kakih rezultata javim vam.I SUNCE ti si jedna prekrasna osoba volim čitati tvoje postove...pozz svima...
toncica_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 20:59   #1592
joooj crni vrh, kad ja nemrem bit tako ravnodušna...nekako se osjećam jadno i tužno, bezvrijedno - uvijek u proljeće.......
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 08:54   #1593
Limun666 hvala puno na lijepim željama.I ja tebi želim puno,puno tačkica :-).
Nastavljam da se mažem,ne vidim zasad nikakve promjene,ali trudim se da ne gledam previše kako se ne bi suvišno opteretila,ionako je sve već teško.
Najviše nade polažem u Narrow band lampu,mada znam da će ta bitka trajati na duge staze.
A ti se pored lampe izlažeš i suncu????Pitam jer sam čula da kad je se na terapiji lampom nije potrebno sunčati se..negdje čak piše zabranjeno..ali poslije su mi rekli da je zabranjeno kad je Puva u pitanju.
Veliki pozdrav svima.
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 09:09   #1594
Quote:
limun666 kaže: Pogledaj post
joooj crni vrh, kad ja nemrem bit tako ravnodušna...nekako se osjećam jadno i tužno, bezvrijedno - uvijek u proljeće.......
Ne tribaš limun, viruj mi...u našj glavi to izgleda gore, nego što u biti je...po meni je npr. gore mlad proćelavit, a takvih momaka je svaki treći...ali to je kao normalno?!. Sve se radi o većinama i manjinama...

Ja sam imao prilike biti na Mrtvom Moru ali poslom. U biti bio sam u Tel Avivu pa smo jedan dan izletovali na Mrtvo More.
Evo par tips, ako će pomoć, za tebe i sve koji će jednom ići a koje sam uspio pohvatat u nažalost kratkom vrimenu:

1. Ponijeti borolete (natikače..kako već tko kaže) jer je pijesak vreo da ne možeš stajati na njemu bos. U protivnom morat ćete ih kupit a tamo je sve
jaa..aako skupo!
2. Stolice za ležat na plaži i odložit robu, prodaju nekakvi crnci naravno skupo, pa ako vas je više uzmite jednu stolicu za na nju nabacat robu.
3. Ne kupujute Ahava (ljekovito blato) proizvode od lokalnih prodavača, sumnjivi su. Nedaleko uz cestu ima tvornica Ahave pa tamo kupujte. (i jeftinije je)
4. Ako ima slučajno netko ko ne zna plivat, ne možete potonut !!!
5. Kad se budete vraćali kući (iz Izraela) dođite puno ranije na aerodrom, jer su provjere prije nego uđete u avion duge i mukotrpne, a onako po slučajnom odabiru vas mogu odabrat pa onda ispitivat i maltretirat.
6. Ništa ne lažite carini!!!
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:46   #1595
Quote:
decec kaže: Pogledaj post

1. S koliko godina si dobio vitiligo, koliko imaš godina?
2. Boluješ li od neke kronične bolesti?
3. Ima li netko od članova obitelji također vitiligo, tko?
4. Koja su područja zahvaćena?
5. Širi li se, ako da koliko često?
6. Je li nastupila repigmentacija nekih područja, ako da uz kakvu terapiju
1. u pubertetu, sa 15-16 god
2. jedino alergija na pljesan koju sam dobio prije par godina, vjerojatno sam i na pelud alergican
3. nema
4. genitalno najvise i par manjih fleka kod gleznja, pazuha, malo na donjem dijelu trbuha
5. ne siri mi se od puberteta ali sam lani dobio jednu malu flekicu na preponi sto pripisujem konstantnom stresu oko operacije koljena i duzem periodu neaktivnosti u kojem nisam pazio na prehranu i kvalitetu zivota
6. na kapcima mi se skroz povuklo jos sa 16 god od fototerapije na salati. od tada nisam nikakve terapije pokusavao osim ove dr. vukadin koja mi se pokazala neuspjesnom (1 mj. sam mazao genitalno podrucje).
povuklo mi se kod koljena te primjecujem pomake na bolje gotovo na svim flekama (pigmentne tockice unutar zarista).

inace idem u teretanu najmanje tri puta tjedno. hranim se maksimalno zdravo, multivitamini/minerali svaki dan, puno proteina, povrca i voca, tekucine, riblje ulje, orasasti plodovi...

od ovih "zabranjenih" namirnica gore jedino pijem kavu pa molim da mi netko obrazlozi zasto je nepozeljna kod oboljelih od vitiliga. hvala.
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:12   #1596
Wink

Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
Limun666 hvala puno na lijepim željama.I ja tebi želim puno,puno tačkica :-).
Nastavljam da se mažem,ne vidim zasad nikakve promjene,ali trudim se da ne gledam previše kako se ne bi suvišno opteretila,ionako je sve već teško.
Najviše nade polažem u Narrow band lampu,mada znam da će ta bitka trajati na duge staze.
A ti se pored lampe izlažeš i suncu????Pitam jer sam čula da kad je se na terapiji lampom nije potrebno sunčati se..negdje čak piše zabranjeno..ali poslije su mi rekli da je zabranjeno kad je Puva u pitanju.
Veliki pozdrav svima.
Ne draga moja, nemam lampu..pa zato samo sunce kombiniram...
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:14   #1597
Cool

Quote:
crni_vrh kaže: Pogledaj post
Ne tribaš limun, viruj mi...u našj glavi to izgleda gore, nego što u biti je...po meni je npr. gore mlad proćelavit, a takvih momaka je svaki treći...ali to je kao normalno?!. Sve se radi o većinama i manjinama...

Ja sam imao prilike biti na Mrtvom Moru ali poslom. U biti bio sam u Tel Avivu pa smo jedan dan izletovali na Mrtvo More.
Evo par tips, ako će pomoć, za tebe i sve koji će jednom ići a koje sam uspio pohvatat u nažalost kratkom vrimenu:

1. Ponijeti borolete (natikače..kako već tko kaže) jer je pijesak vreo da ne možeš stajati na njemu bos. U protivnom morat ćete ih kupit a tamo je sve
jaa..aako skupo!
2. Stolice za ležat na plaži i odložit robu, prodaju nekakvi crnci naravno skupo, pa ako vas je više uzmite jednu stolicu za na nju nabacat robu.
3. Ne kupujute Ahava (ljekovito blato) proizvode od lokalnih prodavača, sumnjivi su. Nedaleko uz cestu ima tvornica Ahave pa tamo kupujte. (i jeftinije je)
4. Ako ima slučajno netko ko ne zna plivat, ne možete potonut !!!
5. Kad se budete vraćali kući (iz Izraela) dođite puno ranije na aerodrom, jer su provjere prije nego uđete u avion duge i mukotrpne, a onako po slučajnom odabiru vas mogu odabrat pa onda ispitivat i maltretirat.
6. Ništa ne lažite carini!!!

eeee hvala na informacijama...ja putujem u 6 mjesec
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:45   #1598
1. S koliko godina si dobio vitiligo, koliko imaš godina?
2. Boluješ li od neke kronične bolesti?
3. Ima li netko od članova obitelji također vitiligo, tko?
4. Koja su područja zahvaćena?
5. Širi li se, ako da koliko često?
6. Je li nastupila repigmentacija nekih područja, ako da uz kakvu terapiju?


1.DOBIO SA CCA 15,16
2.NE
3.NE ALI BAS NITKO
4.GENITALIJE,ŠAKE,PODLAKTICE NESTO,PRIMJETIO DA SAM DOBIO BIJELU TEPAVICU
5.MA ŠIRI SE I ZATO SAM LUD
6.NULA NE POMAZE NISTA

Bas sam jadan neznam kako da to drugacije kazem
jurazg82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:53   #1599
jurazg82, kako se hranis? kakvim nacin zivota vodis? kakav posao radis?
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 01:08   #1600
Pozdrav ljudi!!!

Nije me bilo sto godina; znam kriv sam!!! Naravno uvijek imam povod da dođem na ovaj forum, tu su ljudi isti kao ja haha... Ovako dobio sam onu kremu s Cube tj nije krema već neki losion koji ima čudan miris da ne može biti čudnije, znam da vas je većina to već probala ali hajde vrijedi mi pokušati! Nego vidim i dalje je aktivna tema oko tog Izralela, ajde hvala Bogu ako pomaže, nadam se jednoga dana i ja put Izraela . A vidim tu su i kreme neke doktorice, pa me zanima samo ako netko ima informaciju da mi javi odakle je ona točno, kako se naručuje krema i ostalo...inače moram vam priznati da sam bio pravo lijen, nisam koristio ništa već skoro dvije godine, i mogu vam reći da mi je stanje više-manje jednako kao i kada sam davao kamaru novca za vitix kreme, exomega i sl. Količinu stresa nažalost nisam smanjio jer studiram pa razumjet će svi koji su to prošli ili prolaze, prehranu sam malo popravio al ništa strašno, znači i dalje je stanje zima superrr jedva se išta vidi, ljeto užas pravi s obzirom da imam vitiligo na licu oko 80% i šake isto tako, ali ljudi moji treba se naučiti nositi s time više, mislim da nije vrijedno niti plakanja , zatvaranja u sobu, povlačenja u sebe, a svi to radimo...naravno kada nam dođe dan da nam se plače ok, ali ne smije nam biti tako svaki dan Čak sam prošlo ljeto otišao i na more, koristio jedino kremu za sunčanje i ništa se nije pogoršalo, naravno uvijek ima ljudi koji te čudno gledaju, koji te pitaju nešto , ali hajde A sada da vas više ne smaram s ogromnim postom, ako nije teško nek mi se jave ljudi koji imaju iskustva s ovim čudom s Cube i ljudi koji koriste kremu od te neke doktorice

Hvala!
jeronime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.