Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 19:37   #321
Quote:
BubaMara2011 kaže: Pogledaj post
Studiram na filozofskom fakultetu Mostar
Zanima me dali se itko iz Mostara prebacivao u Zagreb ili bilo koji drugi grad?
Kažu diplome će nam vrijediti u Hrvatskoj ali problem je sada kako će nam se vrednovati te diplome kada uđemo u EU... unaprijed hvala na pokojem savjetu
Ima jedna koja samnom studira, bila je na filozofskom u mostaru i dosla prosle godine u zagreb.
Samo neke statistike joj bas nisu zeljeli priznat, ali mislim da ostalo jesu.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:26   #322
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Ima jedna koja samnom studira, bila je na filozofskom u mostaru i dosla prosle godine u zagreb.
Samo neke statistike joj bas nisu zeljeli priznat, ali mislim da ostalo jesu.


hvala na odgovoru
BubaMara2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 20:54   #323
Školarine

Sretna Nova Godina svima!!

Imam jedno pitanje, tražio sam po ostalim temama ali nisam pronašao odgovor!
Trenutno sam upisan na jedno veleučilište sa kojim nisam nimalo zadovoljan i planiram se ispisati i upisati nešto drugo na ljetnom roku ove godine.Redovan sam student po prvi puta upisan na nekakav fax!
Jel možda netko zna mogu li upisati po drugi puta fax redovno na teret države(bez plačanja školarine)?
biker-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 10:49   #324
Quote:
biker-x kaže: Pogledaj post
Sretna Nova Godina svima!!

Imam jedno pitanje, tražio sam po ostalim temama ali nisam pronašao odgovor!
Trenutno sam upisan na jedno veleučilište sa kojim nisam nimalo zadovoljan i planiram se ispisati i upisati nešto drugo na ljetnom roku ove godine.Redovan sam student po prvi puta upisan na nekakav fax!
Jel možda netko zna mogu li upisati po drugi puta fax redovno na teret države(bez plačanja školarine)?
Mislim da ne možeš. Na mom faksu su onima koji su ove godine upisali 1. godinu, a prošle godine su bili brucoši na nekom drugom faksu rekli da plaćaju punu školarinu. Ne znam jel su ljudi već plaćali, ali tako im je rečeno.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 14:05   #325
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Mislim da ne možeš. Na mom faksu su onima koji su ove godine upisali 1. godinu, a prošle godine su bili brucoši na nekom drugom faksu rekli da plaćaju punu školarinu. Ne znam jel su ljudi već plaćali, ali tako im je rečeno.
Hvala na odgovoru!
a jel možda znaš gdje to mogu saznati, baš nigdje ne mogu pronaći to da budem siguran?!
biker-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 23:01   #326
Ne znam, ovo sam čula od prijatelja. A ne bi se uopće čudila ni da se ispostavi da po tom pitanju toga svaki fakultet ima neku svoju politiku i pravila, sve je moguće
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:07   #327
Dal ima neko iskustva s prebacivanjem z nekog ekonomskog fakulteta na ekonomski fakultet u Zagrebu?? plesasee heeelp 1.sam godina,i dal je moguće to učniti nakon 1.semestra,ili??
trixipixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:29   #328
Quote:
trixipixi kaže: Pogledaj post
Dal ima neko iskustva s prebacivanjem z nekog ekonomskog fakulteta na ekonomski fakultet u Zagrebu?? plesasee heeelp 1.sam godina,i dal je moguće to učniti nakon 1.semestra,ili??

Općenito, prebacivanje s bilo kakvog faxa na neki drugi je moguće samo po završetku godine...! Dakle, morat ćeš odraditi i 2. semestar i POLOZITI SVE ISPITE i tek onda pisati zamolbe i ostale procedure da se to sve odobri...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 15:59   #329
Exclamation Prebacivanje s PFZG na EFZG/FFZG

Hello, ekipa Trenutacno studiram na Pravnom fakultetu u Zagrebu, i unatoc parcijalnom upisu druge godine, redovna sam studentica, no htjela bih se prebaciti na neki drugi faks (u obzir dolaze FFZG i EFZG), pa me zanima kakve su mi opcije i zna li netko koje korake dalje trebam poduzet? Pravo sam upisala 2010. godine, znaci imam polozenu drzavnu maturu i izborne predmete koji su potrebni i za pravo i za ffzg, no sto se tice ekonomije, imam polozenu nizu razinu matematike (a za efzg je potrebna visa) pa me zanima moram li onda polagat tu visu razinu DM, posto znam ljude s moje godine koji su se nakon prve godine ispisali s prava i prebacili na ekonomiju, a sigurna sam da su polagali nizu razinu matematike, kao i ja. I jel moram ponovno ulazit u sustav postanistudent.hr ukoliko imam sve polozeno? :O I ako ne, kak se onda upisujem na faks? Zbilja se nadam da postoji netko sa slicnim tendencijama i problemima te da ce podijelit svoje informacije sa mnom! Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
P.S. Sto se tice prava, polozila sam opcu teoriju prava i drzave, politicku ekonomiju i eng I i II zasad, znaci nemam uvjet s prve, ali ga ganjam sad na rokovima i ne znam jel i to mozda utjece na neki nacin na prebacivanje i placanje/neplacanje mog buduceg studija? :O Jer znam da se mogu dva faksa upisat na teret drzave, treci se vec placa, al jel to vrijedi i ako se padne prva godina na prvom upisanom faksu?
ISPRICAVAM se na puno pitanja, ali sam pomalo ocajna od ovog prava i zelim se uspjesno rijesit njegovih okova pa se nadam da me razumijete
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:02   #330
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Općenito, prebacivanje s bilo kakvog faxa na neki drugi je moguće samo po završetku godine...! Dakle, morat ćeš odraditi i 2. semestar i POLOZITI SVE ISPITE i tek onda pisati zamolbe i ostale procedure da se to sve odobri...


Ovo bas i nije točno. Ne moraju se položiti svi ispiti jer sam se i sama u akad. godini 2011/2012. prebacila na drugi fakultet. I ne mora se odraditi 2.semestar - ne moras ici na faks, u 6 mjesecu se ispises i nitko te nista ne pita.

Isto tako nisam platila punu školarinu , nego to ovisi o odluci koju donese novi fakultet.
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 19:33   #331
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Ovo bas i nije točno. Ne moraju se položiti svi ispiti jer sam se i sama u akad. godini 2011/2012. prebacila na drugi fakultet. I ne mora se odraditi 2.semestar - ne moras ici na faks, u 6 mjesecu se ispises i nitko te nista ne pita.

Isto tako nisam platila punu školarinu , nego to ovisi o odluci koju donese novi fakultet.

Kakav je to fax...

Gle, možeš se ti prebaciti kada god hoces, ali, hoce li ti biti predmeti priznati...?

Ne možeš se upisati u prvi semestar jednog faxa, i ne zavrsiti 2. i prebaciti se u drugu grad i ocekivati da ces na istom tom faxu, samo u drugom gradu, krenuti od 2. godine... Malo nelogocino...!

A na kojem je to faxu?
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:13   #332
bok ljudi imam jedno pitanje,, 3. sam godina ekonomije u Rijeci,, pa me sad zanima koji se mogu diplomski studiji upisat nakon toga,, a da nije ekonomija,, ako itko zna,, puno će mi pomoći,, hvala
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 15:11   #333
Da ne otvaram novu temu.... što je s polaganjem ispita u drugom gradu?
Naime, imam jedan ispit s prve godine, koji me koči da upišem treću (ok, tek je siječanj, ali moram misliti o tome). Naime, druga godina mi ide odlično i ne želim ni slučajno pasti zbog ispita s prve i ne imati mogućnost upisati treću.

Pošto je riječ o ispitu s nikakvom prolaznosti i nemam se snage više boriti s dekanom/tajnicom/referadom da se nešto učini po pitanju toga profesora, razmišljam da ga odem položiti u drugi grad koji ima moja fakultet isto, pa kolika god bila procedura i koliko god platila. Mislim, čula sam za ovu opciju, ali ništa konkretno, pa ako netko zna
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:45   #334
Quote:
didi07 kaže: Pogledaj post
bok ljudi imam jedno pitanje,, 3. sam godina ekonomije u Rijeci,, pa me sad zanima koji se mogu diplomski studiji upisat nakon toga,, a da nije ekonomija,, ako itko zna,, puno će mi pomoći,, hvala
Vjerojatno nesto usko vezano uz ekonomiju: Financije, računovodstvo ili nesto slično tome...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:15   #335
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nesto usko vezano uz ekonomiju: Financije, računovodstvo ili nesto slično tome...!
ma to sve i je na mom faksu,, samo u smjerovima,, ali nije to sto me zanima,, nego bas na neki drugi faks,, ic na diplomski,, meni je sestrična isla na pomorski,, ali oni isto tako imaju neki smjer logistika,, sto je kao menadžment,, ja sam npr. mislila dalje na odnose s javnošću, a to čini mi se ima u Zadru
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:01   #336
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Kakav je to fax...

Gle, možeš se ti prebaciti kada god hoces, ali, hoce li ti biti predmeti priznati...?

Ne možeš se upisati u prvi semestar jednog faxa, i ne zavrsiti 2. i prebaciti se u drugu grad i ocekivati da ces na istom tom faxu, samo u drugom gradu, krenuti od 2. godine... Malo nelogocino...!

A na kojem je to faxu?
Najmanje je bitno na kojem sam faksu sad, bitno je u svemu tome da se za prebacivanje na neki faks ne moraju poloziti svi ispiti kak ti tvrdis.

Isto tak se prebacila na 2 godinu cura koja je imala polozena 2 predmeta - isla je na faks samo 3 mjeseca, i od toga je jedan bil tjelesni.

Priznali su nam se ispiti koje smo polozili, ostale smo polozili kao predmete razlike i prebacili smo se na 2. godinu kao redovni studenti ( tijekom 2.godine su se predmeti s prve morali položiti) .
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:35   #337
Prebacivanje sa veleučilišta na neko drugo veleučilište.

Kolege, koleginice i itd. Trenutno studiram na TVZu - Graditeljstvo , posto mi se blizi kraj studiranja , rado bih upisao jos jedno veleučilište, ali po mogucnosti da se mogu prebacit neki predmeti (matematika, engleski,tjelesni bilo sta) tj. da ne krecem od pocetka. Pa me zanima dlai je to uopce moguce ili cu svakako morat na drzavnu maturu i sve iz nova ?

Fala.

__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:52   #338
Quote:
didi07 kaže: Pogledaj post
bok ljudi imam jedno pitanje,, 3. sam godina ekonomije u Rijeci,, pa me sad zanima koji se mogu diplomski studiji upisat nakon toga,, a da nije ekonomija,, ako itko zna,, puno će mi pomoći,, hvala
Imas jako velik izbor...
Sta te barem otprilike zanima?
Otvaraj stranice fakulteta, gledaj uvjete za upis na diplomski, naci ces sigurno nesto.
Ja sam npr. nakon prvostupnicke diplome iz ekonomije (Ika), studij nastavila na Fakultetu politickih znanosti - smjer medjunarodni odnosi i diplomacija.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:07   #339
Bok. zanima me da li se može prebaciti nakon 1. godine fizioterapije iz Vukovara u Zagreb? Ima li ko kakva iskustva i kakve su procedure oko toga?
zac54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:26   #340
E narode, jel se ispis s pojedinog fakulteta placa?? I ak neko zna kolko??
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.