Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 10:06   #81
Catia v5 r18

Pročitao sam negdje da Catia V5 R18 ne radi na Visti 32bit, je li istina?

Upravo ju skidam za doma pa me interesira da li će šljakati?
...na poslu radimo na XP pro i leti...

Usput, koji je ke zadnji service pack izašao za R18???

Pozzz i hvala
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:29   #82
CAD CAM Programiranje

Pozdrav ljudi,dali tko zna raditi u catiji v5 i koliko je tesko nauciti raditi u tom programu.Isto tako me zanima dali taj program ima integrisan cam ili koristi vanjski cam.Hvala
amargedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:22   #83
Quote:
Pinus kaže: Pogledaj post
Molim, tko ima tutorials za autocad 2009.
Poznajem osnove prijašnjih verzija, instalirao sam '09 koji ima drugačije sučelje.sviđa mi se, ali trebam malo pomoći. Hvala.
odi na A->tools->workspaces-> AutoCad Classic i eto ti starog poznatog sucelja...
mado2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:04   #84
Quote:
amargedon kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,dali tko zna raditi u catiji v5 i koliko je tesko nauciti raditi u tom programu.Isto tako me zanima dali taj program ima integrisan cam ili koristi vanjski cam.Hvala
znam ja raditi u catia-i. uglavnom, ja sam ga radio u srednjoj školi oko godinu i pol, ali tu me profesor učio. kad sam završio srednju, počeo sam sam raditi u catia-i. bez predznanja ćeš jako teško krenuti sa njom, no ako imaš volje, imaš tutoriala po netu i sve se može svladati
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:16   #85
Quote:
amargedon kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,dali tko zna raditi u catiji v5 i koliko je tesko nauciti raditi u tom programu.Isto tako me zanima dali taj program ima integrisan cam ili koristi vanjski cam.Hvala
Ima integriran CAM al rijetko ko koristi njihov CAM. Da odes u 5 firmi koje koriste CAM-ove, valjda bi svaka koristila drugi, tako da to ide kako kome pase koji. Najcesci su: Mastercam, Featurecam, Hypermill, esprit, solidcam, cam od proE-a itd... Naučit crtat je onoliko teško koliko ti imas volje za učit, al definitivno bi ti netko trebao pokazat na početku neke osnove.
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:10   #86
Google Sketchup 7 pro

Sketchup 7 pro, gdje i kako "kupiti" pro verziju.
Pinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:24   #87
Quote:
GoGs777 kaže: Pogledaj post
Upravo sam instalirao CATIA-u V6R2009. Sučelje 90% promjenjeno, još nisam skužio kako se sprema file koji nacrtaš i ne mogu prokužit kako otvorit rad koji je napravljen u V5R16 verziji...

Nadasve, simpatično izgleda, makar mi default opcije ne leže na prvu ruku, tako da ću si morat prilagodit neke stvari. Plus, rotaciju su debilno napravili. Sa akceleracijom. Također kao i move opciju.

Zasad, dojmovi pozitivni na prvi pogled, malo se samo moram snaći i ići će. Sučelje je čista petica
Imam problem sa instalacijom, je li mi možda možeš pomoći???
Kada pokrenem setup.exe javlja mi se sljedeća greška:

__________________
Close your eyes
Look deep in your soul
Step outside yourself a
And let your mind go
Frozen eyes stare deep in your mind as you die
insekt9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:20   #88
Quote:
insekt9 kaže: Pogledaj post
Imam problem sa instalacijom, je li mi možda možeš pomoći???
Kada pokrenem setup.exe javlja mi se sljedeća greška:

ja sam je instalirao na sedmici i radila mi je uredno. Na XP-u nisam ni pokušao. pomoći će ti netko tko je probao na XP-u
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:09   #89
AutoCAD pitanje?

Nacrtao sam tlocrt u AutoCAD-u 2009.
1. Kako ga isprintati u mjerilu 1:100 na A4 papir?
2. Kako ga prebaciti u neki format da se moze otvoriti u Corelu 12?
Hvala
Magistrala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:26   #90
2. trebalo bi da DXF/DWG podrzavaju oba programa!!
__________________
Luzifer666
Luzifer666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 15:55   #91
Quote:
Magistrala kaže: Pogledaj post
Nacrtao sam tlocrt u AutoCAD-u 2009.
1. Kako ga isprintati u mjerilu 1:100 na A4 papir?
2. Kako ga prebaciti u neki format da se moze otvoriti u Corelu 12?
Hvala
1.pomoću naredbe scale napraviš mjerilo, pa onda štimaj na A4 u print properties
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:21   #92
Quote:
Magistrala kaže: Pogledaj post
Nacrtao sam tlocrt u AutoCAD-u 2009.
1. Kako ga isprintati u mjerilu 1:100 na A4 papir?
2. Kako ga prebaciti u neki format da se moze otvoriti u Corelu 12?
Hvala

Pa trebao bis moc mijenjat mjerilo kad odeš na PLOT, pa tamo negdje biras mjerilo u kojem ces plotat. Barem svi acad-ovi do sad imaju tu opciju, pa mislim da bi i 2009 trebao (nisam ga jos koristio).
Ako ne uspijes tako mozes preko opcije scale, al mislim da onda moras i sve kote mijenjat jer ce ti umanjit i kote...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:25   #93
Radila sam prije više godina ko crtač tehnički pa smo imali u firmi Microstation od Bently-a, a počela sam na AutoCadu.

Meni je Microstation jako lagan i prilagodljiv kako kod crtanja u 3D-u tako i u 2D.

U ACadu sam kasnije manje radila, jer je firma propala, ali kod kuće imam ta dva programa. ACaD 2000 mi je nešto kompliciraniji od Microstation, a vidjela sam i Catia-u kad je tek bila prezentacija prije ovog rata, tada se je prvi puta pojavila i bila prvenstveno za strojarstvo kako bi se bregaste osovine mogle lakše modelirati. Fenomenalno se može jednostavno izvući nacrt iz 3D-a ... barem smo mi tako vidjeli. Htjeli smo da je firma nabavi, ali dogodilo se sve što se dogodilo, a posljedice svi mi dobro osjećamo.

Rad sa linijama i izvlačenje kota mi je lakše u Microstation, a može se iz njega izbaciti file koji ide u AutoCad.

Mi smo veće crteže koje smo imali na A4 formatu crtlai u mjerilu 1:1 i kad je gotov, selektirala bih cijeli crtež i umanjila ga na standardno mjerilo da stane na fomat A4.

Jedino se ne sjećam kako je išlo sa kotama, ali i to se dalo odjednom ispraviti.

Više ne crtam ni u kojem programu iako ih imam, a šteta. Ja ko teh. crtač nisam smjela crtati 3D iako sam znala sve komande i uskakala savjetima kad se inženjerima zakomplicirao rad .. he he he ... tako je to ..
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:10   #94
početak u autocadu

dakle nemam vremena za istraživanje i traženje tutoriala pa molim pomoć: nacrtati kvadrat i pravac u autocadu2004, Kako?
Hvala
farmirzs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:11   #95
pogledaj http://www.cadtutor.net/tutorials/
__________________
walk the talk
zmikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:52   #96
Quote:
zmikic kaže: Pogledaj post

hvala
farmirzs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:12   #97
Autodesk Viz

Volio bi se malo poigrati sa vizualizacijom i renderiranjem (iako nemam pojma o tome)...

Ima li tko kakva iskustva u Viz-u???
Da li je uopće Viz OK kao alat za vizualizaciju (građevine i okoliš)???

Hvala i pozzz
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:12   #98
autocad electrical

Interesira me gdje se može nači dobar tutorijal za electrical na hrvatskom jeziku.
dmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:50   #99
evo mog rada sad zadnjeg zadatka koji sam radio u catii, pa me zanima kako u simulaciji simulirati oprugu?
http://www.youtube.com/watch?v=maHXlNTJb2A
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:04   #100
Jel bi mi mogao netko objasniti opciju Annotation te opciju Use overall scale kod kotiranja te razliku kod pisanja texta u prostoru modela i prostoru papira? ako je ima...

Ovaj ovarall scale pretpostavljam da služi npr. ako ja želim neki svoj crtež printati u mjerilu 1:20 da ću i taj scale namjestiti na 20 jel?Ili bar blizu 20.

Zadnje uređivanje *Whitney* : 23.02.2009. at 09:56.
*Whitney* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.