Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 22:02   #81
Oni su pricali pao je Kljuc

Srpske snage su usle u Kljuc

A onda kaze, zbog sigurnosti, nismo spremni da vam prikazemo sliku samog grada

A Srpski novinar stoji na nekom brdu, i jos se saginje ispot i tvrdi da je hrabra Srpska vojska usla u Kljuc.i tako tri puta

I svaki put kaze, zbog sigurnostih razloga nismo spremni da vam dadnemo ''izvestaj iz Kljuca

rackoza is offline  
Old 09.02.2007., 23:02   #82
haha... opet cetnicki smecari petljanci lazu sami sebe. Nista novo. Ali tamo je narod toliko nepismen, toliko zadrt i toliko je upetljan u sopstvenim lazima da nema toga koji ima muda da im kaze kako stoje stvari.

Ne bih previse komentarisao ovu videokonstrukciju vec cu se samo ukratko osvrnuti na ovu izjavu u vezi "rezisera, scenariste..."

Radi se o vrlo dobro isceniranoj i izvrsno dobro uradenoj akciji. 1994 je napravljena akcija kojom su prevareni abdipilici i cetnici. Naime General Dudakovic je isplanirao sljedeci scenario. Komandant Hamdija Abdic Tigar je treba odglumiti sukob sa V Korpusom i prelazak sa svojim vojnicima na stranu abdipilica, naoruzati se i vratiti se ponovo u V Korpus. To je i ucinjeno. Abdipilici i cetnici su zagrizli za mamac i povjerovali da su ovu presli na njihovu stranu...dali im oruzje, hranu, opremu itd... a onda su se ovi odlicni "glumci" opet vratili na stranu ARMIJE RBIH... a cetnici i abdipilici ostali ko POPISANI...

Koja genijalnost i koje umijece! Koja hrabrost!!!

Ko zeli da sazna o tome moze da pogleda i video.
http://video.google.com/videoplay?do...50970&q=bosnia

A vidi danas ovih srbalja i njihovih videomonataza.
Sjecam se i njihovih 150kg papira koje su oni poslali u Hag kao dokaze za optuzbu protiv rahmetli Izetbegovica a sud im to vratio nazad i rekao da mu trebaju dokazi a ne tona smeca.

Dakle sam cilj ovih videopetljanija i lazi nije nikakav vid potrage za istinom vec i dalje mantranje velikosrpske politike, pricanja o belosvetksoj zaveri, mucenju serpske nejaci itd...i mentalnog pripremanja serpskog stanovnistva za novi rat.
Ovako su poceli i krajem '80-tih i pocetkom '90-tih.. Kopanje kojekakvih kostiju ,posjecivanje kojekakvih jama, snimanja filmova a la "kosovski boj" itd...



I kao sto je vec receno.


SVI SMO MI DUDAKOVIC


I jos jedan video
http://video.google.com/videoplay?do...28158&q=bosnia
Jekna is offline  
Received Infraction
Old 11.02.2007., 10:27   #83
http://video.google.nl/videoplay?doc...&q=peti+korpus

http://video.google.nl/videoplay?doc...&q=peti+korpus

Evo oslobadanje Sanskog Mosta...
Dragan1986. is offline  
Old 11.02.2007., 11:39   #84
Koliko se Hrvata borilo u 5. korpusu ArBiH?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 11.02.2007., 11:47   #85
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
da nije bilo oluje i HV-a koji je slomio okupaciju bihaca on bi pao, to pitaj koga hoces, to je sam dudakovic prizno...
da nije bilo slobodnog Bihaća-raskrižja svih puteva prema Kninu-ne bi bilo niti slobodnih Plitvica,Slunja,Korenice. Ja sam rođen na Plitvicama i dobro znam kako su moje susjede i sunarodnjake iz Rakovice,Drežnika,Grabovca u bježanju pred do zuba naoružanim četnicima 1991 prihvaćali Bošnjaci po Cazinskoj Krajini (to ti je odmah preko Korane) u svoje kuće i hranili ih tjednima,dok se ovi nekako nisu dokopali Siska i dalje. Spomeni nešto protiv protiv Bišćana i Cazinjana u Slunju,Rakovici,Plitvicama i popljuvati će te.
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
a sto se tice dudakovica on je gnjida koja je palila zadar i zadarsko zalede, te ga zbog toga treba tuzit u hrvatskog zbog ratnog zlocina...
On često putuje u Hrvatsku,pa ako ima nešto da mu se stavi na teret,vrlo lako ga se može uhititi i suditi mu
Constatinopol is offline  
Old 11.02.2007., 12:07   #86
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koliko se Hrvata borilo u 5. korpusu ArBiH?

Od jarana mi je stari bio neki mislim Bojnik,bojovnik tako nekako i spomenu neku cifru od 500 do 700 ljudi
Dal3 is offline  
Old 11.02.2007., 12:08   #87
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Od jarana mi je stari bio neki mislim Bojnik,bojovnik tako nekako i spomenu neku cifru od 500 do 700 ljudi
Plus HVO Bihaca.
BOSHNJAK is offline  
Old 11.02.2007., 12:17   #88
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Plus HVO Bihaca.
Pardon ova brojka od 500/700 se odnosi na HV-o
Dal3 is offline  
Old 11.02.2007., 12:20   #89
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Pardon ova brojka od 500/700 se odnosi na HV-o
Oprostite, pitanje je bilo vezano za peti korpus pa sam pretpostavio da na to odgovaras posto se radi o dvije razlicite vojske.

Zar nije i bilo toliko Hrvata u Armiji BiH izvan komande HVO?
BOSHNJAK is offline  
Old 11.02.2007., 12:26   #90
Imam ja cifre, u vezi vojnika

Naci cu u roku par sati mislim

rackoza is offline  
Old 11.02.2007., 12:28   #91
Znam da je bilo Hrvata u Kladusi u selu Siljkovaca mislim, i jos jedno selo, ne znam kako se zove

Te oni u Bihacu(Zavalje, Skocaj)

Imam podatke u vezi vojnika 5 korpusa iz knjige Fejde Balica 5 korpus
rackoza is offline  
Old 11.02.2007., 15:56   #92
Quote:
Ferrari kaže: Pogledaj post
Interesantan je tajming, tu mislim na prije svega globalne obavještajne službe MI5, CIA, tuže Dudakovića, tuže Cikotića (sanđakaliju sa čistim srpskim prezimenom) onda talijanska tužba protiv bošnjačkog JNA pilota. Jako neobičan tajming.
E moj ferari, Šišić je u Italiji već odgulio zatvora a nedavno je premješten u Sremsku Mitrovicu.
Toliko o tajmingu.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 11.02.2007., 15:58   #93
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Sto je najveci paradoks, tu je brat na brata pucao.
U ratu sam upoznao decka iz sela Todorovo, odakle je i sam Fikret Abdic kako mi rekose, i lik je bio borac 5. korpusa a u djepu nosi slike sa sahrane svog brata koji je bio pripadnik Abdiceve vojske.
I sad, on u uniformi Alijine vojske, drzi slike sa sahrane svoga brata kojeg je ubio neki njegov suborac, i sav vazan govori o Didu Aliji.
Koji je to mentalni sklop.
Da tu je bilo prilično konfuzno. Krenu Alijini na Babine, pogine ih 10 a vrati se 20 više. Ti su ratovali jedan dan za jedne a drugi za druge.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 11.02.2007., 15:59   #94
Quote:
rsbl kaže: Pogledaj post
Bitno je da istina o ratu u BiH izlazi na svjetlo dana.
Jeste bitno ali kada su sudili ovi u Hagu što zatvaraju na doživotnu onda su samo Srbi i poneki Hrvat (sjetimo se koliko je u prvoj presudi dobio Blaškić i zdravlje izgubio u Hagu) procesuirani, a sada kada će se suditi po Zakonu ex Yu gdje maksimalno 20 godina onda se sjetiše da su i Alijini „vitezovi“ bili zločinci.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 11.02.2007., 16:05   #95
Kad sam radio prije 3-4 ljeta malo na građevini u nekom selu između Cazina i Kladuse priča mi jedan nas borac kaze 5 km dalje mi našli u kući zenu,malog 15-16 godina i tri mu starije sestre.Kaze pitamo mi njega imaš oružja kaže mali nemam.Kaze naš vojnik dobro nemaš ali imat ćeš uskoro i ovi naši borci krenuli mu na sestre(mlade dobre cure),kad će ti mali nemojte na sestre imam oruzje i odvede ih na brdo kad ono ispod panja municije i oruzja za 5-6 ljudi Ziva istina
Dal3 is offline  
Old 11.02.2007., 16:07   #96
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
da nije bilo slobodnog Bihaća-raskrižja svih puteva prema Kninu-ne bi bilo niti slobodnih Plitvica,Slunja,Korenice. Ja sam rođen na Plitvicama i dobro znam kako su moje susjede i sunarodnjake iz Rakovice,Drežnika,Grabovca u bježanju pred do zuba naoružanim četnicima 1991 prihvaćali Bošnjaci po Cazinskoj Krajini (to ti je odmah preko Korane) u svoje kuće i hranili ih tjednima,dok se ovi nekako nisu dokopali Siska i dalje. Spomeni nešto protiv protiv Bišćana i Cazinjana u Slunju,Rakovici,Plitvicama i popljuvati će te.
On često putuje u Hrvatsku,pa ako ima nešto da mu se stavi na teret,vrlo lako ga se može uhititi i suditi mu
a prijatelju to je tako jer hrvatska nije pravna drzava, razumijes... pa prije nekoliko mjeseci su na htv-u bili prikazali video snimak herojskih djela dudakovica po dalmaciji, i kako se on hrabro bori protiv ustasa sa svojim drugovima...
horus is offline  
Old 11.02.2007., 17:37   #97
2 Bihacka Muslimansko-Hrvatska pjesacka brigada

Formirana je 19/7/1992 u Zegaru, predgradju Bihaca

U svom formacijskom sastavu brigada je imala 1 Hrvatski bataljon iz sela Veliki i Mali Skocaj, Medudrazje, Zavalje, Vedro Polje te iz prigradskih naselja Zegar, Kralje i Vrkasic

Brigada je imala 83 oficira, 120 podoficira i 1136 boraca, ukupno 1339

Brigada je preimenovana u 502 brdsku brigadu 1/4/1993

Vlado Santic je 1/11/1993 izdvojio 1 Hrvatski bataljon iz brigade
rackoza is offline  
Old 11.02.2007., 17:39   #98
J
Quote:
este bitno ali kada su sudili ovi u Hagu što zatvaraju na doživotnu onda su samo Srbi i poneki Hrvat (sjetimo se koliko je u prvoj presudi dobio Blaškić i zdravlje izgubio u Hagu) procesuirani, a sada kada će se suditi po Zakonu ex Yu gdje maksimalno 20 godina onda se sjetiše da su i Alijini „vitezovi“ bili zločinci.

Bitno je da su Buzimljani jos uvijek u Buzimu, dodji pa posjedi Turbe Izeta Nanica, ili probaj da dizes tri prsta.A u Hrvatsku je 4.05% takvih

Sto i nije tacno, jer broj vam opada.Pokusaj sada 3.87%

'
rackoza is offline  
Old 11.02.2007., 17:53   #99
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
Bitno je da su Buzimljani jos uvijek u Buzimu, dodji pa posjedi Turbe Izeta Nanica, ili probaj da dizes tri prsta.A u Hrvatsku je 4.05% takvih
Sto i nije tacno, jer broj vam opada.Pokusaj sada 3.87%
'
Probaj osporiti ono što sam rekao. A ne mudrovati o tome koliko posto ima Srba u Hrvatskoj. Osim toga taj podatak nema ni veze sa mojim nickom.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 11.02.2007., 18:06   #100
Ima svakakve veze s nikom.I probaj da ne budes sarkastican toliko

Znas i sam, koga je 4.05% i ne trebas da pametujes previse
rackoza is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.