Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 11:45   #1
Clio II 1.6e ventilator

Imam problem sa ventilatoru na cliu, termoprekidač radi, relej uključuje ventilator ali ventilatoru moram pomoći "ručno" da se počne okretati...

Ima li tko kakvu ideju, da li ići na opravak starog ventilatora, iako nisam ziher ni kako ga otvoriti ili kupovati novi/rabljeni
Cijene rabljenih i novih su i više nego nepopularne.

Cijenio bi svaki savjet i što se tiče kupovine i servisa...
Pomagajte!!!
Tarles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 12:14   #2
vjerovatno ti je otišao ležaj, ili možda ti negdje zapinje ventilator? jesi izmjetio napon struje? da nije preslab napon.... mislim da se to da popravit i da nije neki veliki kvar... a ako kupuješ novi, zamjenski, najjeftinije ti je u Velas-u u Velikoj Gorici ili neznam jel imaju u Zagrebu trgovinu....
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 14:13   #3
Skinuo sam motor i iz njega su počeli ispadati nekakvi komadići, po izgledu rekao bih da se radi o olovu, veličine glave šibice, ali i dalje motor zapinje i zasigurno ne radi brzinom kojom bi trebao. Naravno i dalje mu treba "ručno" pomoći da se krene vrtjeti.

Našao sam motor u Valeo katalogu, vjerojatno ga onda i ima u Velasu, ili se barem da naručiti, kakva su iskustva sa tim stvarima, koliko trebam čekati da se ta stvar isporuči ako ju naručim sutra?
Tarles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 17:41   #4
odi kupi to polovno na otpadu, imaš u oglasniku par njih što imaju dijelova
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:48   #5
po opisu izgleda kao da su ti se rasule četkice na elektromotoru ventilatora. raspitaj se po trgovinama za nove četkice,ali vjerojatno će ti rješenje biti na otpadu ili kupiti negdje zamjenski motor ventilatora.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:24   #6
Hvala na savjetima, nazvo svog servisera, čovjek mi dao broj telefona, nazvao, dogovorio cijenu, otišao, probao-radi, usput kupio unutarnju kvaku za suvozačeva vrata, platio, došao doma, montirao i sve radi....
Tarles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:26   #7
i zaboravio navesti: komplet motor+ventilator+nosač=250 kn
kvaka: 50 Kn
Shopping na otpadu: neprocjenjivo!
Tarles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.