Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 15:23   #1
Živčani slom zbog stresa

Poštovanje,
evo pišem iz očaja. Vlasnik sam jedne od rijetkih firmi koja još uvijek nekako posluje. Nisam jedan od onih koji se bave samo uslugama pa je on eto poduzetnik jer iznajmljuje ležaljke ili preprodaje 3.14zdarije. Radi se o firmi koja nešto PROIZVODI. Izvoz je otprilike 60%, međutim upravo onih 40%, odnosno svi ti nenaplaćeni dugovi su ono što firmu dalje koči dok je naplata od izvoza je manje-više uredna. Naravno da se okrećemo isključivo izvozu jer više nema smisla poslovati sa domaćim tvrtkama (od kojih su neke velike, a neke čak i državne) ali uvijek se nadaš pa ipak uđeš u posao sa našima (ovo nadaš je više iz očaja da ipak sjedne neka lova i platiš barem neke dugove). Da se razumijemo, ne živim u vili nego u nasljeđenoj obiteljskoj kući od 220 m2, vozim staru opel astru, i samom sebi isplaćujem plaću neto 5.000 kuna. Imam 28 zaposlenika, inženjeri sa peteroznamenkastom plaćom, ostali iznadprosječnom (iznadprosječnom i za njihova zanimanja), nitko nije otpušten, svi rade normalno radno vrijeme 8 sati dnevno 5 puta tjedno. Zbog dugova su se plaće eto 2 puta rezale za 10% i jedanput za 5%, sve to u zadnjih godinu i pol. Najveći apsurd u dugovima je HEP koji je debelo-debelo prekoračio svaku normalnu mjeru za neisplatu ugovora. I sad meni taj isti HEP prijeti ovrhom jer sam rekao da neću plaćati struju dok se stari dug ne riješi, nikakvi pozivi, pisma i slično nisu pomogli da se dug eventualno "prebije" odnosno kompenzira. Banka naravno ne želi ni čuti za novi kredit (stari kredit hvala Bogu istječe u 10. mjesecu a bio je za modernizaciju proizvodnog pogona) dok se stari ne isplati, a pitanje je hoće li se moći platiti, ali nekak bumo valjda zdurali do desetog. Sve ovo pišem jer sam prošli tjedan doživio živčani slom zbog inspekcije i "novog" viljuškara (stari viljuškar je bio iz 91. i na servisu su rekli da je najbolje da ga se riješim jer će na njemu za mjesec dana opet nekaj riknuti, pa sam uzeo "novi" iz 2005.). Iz nekog razloga viljuškar nije bio atestiran, moja krivica u svakom slučaju što to nisam osobno išao provjeravati, nego je imao "samo" CE atest. Znači zbog j*benog Europskog atesta koji je kod nas apsolutno isti, ali eto nije hrvatska markica sam popušio 10.000 kuna i završio na psihijatriji. Bio sam u takvom stanju da sam odmah zvao knjigovođu i odvjetnika da se firma zatvara i svi lete na ulicu pa nek država od tih 10.000 kuna plaća socijalne naknade. Hvala Bogu da je odvjetnik shvatio u kakvom sam stanju te nije ništa po tom pitanju napravio jer bi inače 28 ljudi završilo na burzi, a neki i na ulici jer se više krediti ne bi mogli vraćati. Naravno da nije u pitanju 28 ljudi nego i njihove obitelji.

E sad ljudi moji, to je bio samo šlag na vrhu torte uz sve ostale 3.14zdarije naše države.

Jel to normalno?
Jel normalno da porezna na tvoj prvi, sasvim slučajni krivi potez za nekoliko kuna radi sr*nja?
Jel normalno da porezna na njihovu grešku reagira sa mjesecima zakašnjenja?
Jel normalno da državne firme ne plaćaju istim tim firmama od kojih još uvijek rade?
Jel normalno da državna firma duguje firmi i prijeti se ovrhom iako oni duguju puno veći iznos, puno duže vrijeme?
Jel normalno da država koja ulazi u EU ne priznaje europske ateste već eto moraš imati našu markicu jer inače bi valjda viljuškar bio ilegalni imigrant?
Jel normalno da ako zaposliš osobu koja je invalid ne dobiješ nikakvu potporu od države (ne radi se o novcima nego smo htjeli biti primjer drugim tvrtkama i pozvali hzz da slobodno pozove sve poslodavce kod nas da vide kako se mi nosimo sa nekim problemima, jer oni nemaju pojma o tome)?

Sve su ovo naravno retorička pitanja, i ne očekujem nikakve odgovore jer su normalnim ljudima sasvim jasni.

Samo sam se htio izjadati, i predlažem da se tema ostavi kao mjesto za sve bivše, sadašnje i buduće poslodavce gdje se mogu izjadati i žao mi je ako je na krivom mjestu na forumu.
gospodarstvenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 09:22   #2
Država pili granu na kojoj sjedi. Ja i muž svakodnevno o tome razglabamo ( iako nema smisla ). Dižu poreze godpodarstvenicima, poduzetniku da bi oni i dalje mogli sjediti u fotelji i državna uprava aparat i ost. sranja tipa drž. agencije. lezbijske udruge. Ako želiš npr, radniku isplatit 4000 kn neto ukupni trošak istog te stoji 7000 kn. I mgla bih ovako do sutra. Razumijem vas u potpunosti. Banke više ne daju kredite poduzetnicima...
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:57   #3
jučer sam mužu čitala Vaš post. a kao što je i klara rekla, također nam je situacija u državi postala jedina tema.


i iskreno, zlo mi je od toga.

jer ne vidim rješenje, osim u tome da postanem totalni frik i okrenem se prirodi, ne mareći za komentare ljudi-kako bez interneta, ne možeš dijete otkinuti od njegove generacije i slični komentari zbog kojih nisam načisto što napraviti.

zaista nije bitno prodaješ li zjake,ležaljke, ili ih proizvodiš, kada si upao u mašinu bolesnog sustava kao što je naš.

naravno, činjenica da proizvodite i izvozite je nešto čemu trebamo težiti i poticati, stoga mi preostaje jedino pomisliti da nas netko sustavno i namjerno uništava.

jad i bijeda gdje god se okrenem.

nama posao ne cvjeta, zbilja ne, moja djelatnost je vezana za turizam-znate već, prokleti ugostitelji koji su stjerali državu dovraga (j...državu koju će spasiti 3 kave. generalno. izuzetaka će biti uvijek.). ni da dilam drogu ne bi država toliko dahtala za vratom, a kamoli osjećali toliko gnjeva među nama, običnim smrtnicima....
ne znam, ne znam, bojim se da sam se od jedne vesele osobe pretvorila u osušenu šparugu, punu straha. jer mi doslovno svaka šuša može uništiti život.
jeste li pogledali micu-ubicu na youtubeu? to je video koji se vrti već duže vrijeme, ali je genijalan preslik našeg mentaliteta. kada kažem našeg, ipak se distanciram jer me tuđa nesreća ne čini sretnom. i vidim da oko mene ima još puno duša koje mogu poslužiti kao primjer.

a onda opet....zašto je onda sve skupa tako kako je?

eto, rekla sam svašta, na kraju ipak ništa. činjenica je da će porezna i dalje paliti kazne i dijeliti ovrhe ko bombone, što zbog atesta, što zbog inih situacija...

da zaključim-nadam se da ćete se izvući. bilo bi lako kada bismo imali snage život shvatiti kao komediju, sad si gori, pa si doli...ali nije to lako, pogotovo kada ovisi puno ljudi o nama.

no ipak, želim Vam puno sreće i živaca! voljela bih upoznati tog čovjeka koji vas je doveo do ovog stanja, eto, balkanac u meni bi ga volio pitati par stvari. koji pravilnik ga je tjerao da uništava druge...ma bolje da šutim.

lijepi pozdrav.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:44   #4
Sve je ovo, na žalost, točno. I ne samo to... ima tih problema još i više.
Svatko onaj tko pokaže imalo volje da krene u privatan biznis i napravi nešto odmah postane svačija meta,a da ne spominjem da se na sve poduzetnike već u startu gleda kao na lopove.

Država samo reda namete, županije i općine isto tako. A svako toliko pojavi se i neki lokalni šerif koji bi sve nešto badava.
Ma svi bi nešto badava, svi bi nešto a da ne plate.... a poduzetnik nek daje porez ovakav i onakav, komore, šume, vode, i sto čudesa...


Radimo i po 12-14 sati dnevno, brinemo kako napravit posao, kako ga naplatiti, isplatiti plaće... a za što? I do kad?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:34   #5
Nije normalno da država enormnim kaznama sankcionira jednostavne propuste.
U više navrata sam čula kako inspektori: "jednostavno moraju nešto naći i kazniti jer to od njih očekuju njihovi nadređeni".
Žalosno, jadno, otužno,... i puno govori o čovjeku inspektoru, koji je u stanju čuvajući svoju kožu, svoje radno mjesto, svoju obitelj, ... pristati na takve gadosti. Fuj!
Možemo im samo poželjeti da se danas, sutra nađu u našoj ulozi (kolo sreće uokoli,....) i ništa više. To će im biti, ne dovoljno, nego preko svake mjere,.. gore od bilo kakve kletve i ružnih riječi. Dobrodošli!!!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:34   #6
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post

Radimo i po 12-14 sati dnevno, brinemo kako napravit posao, kako ga naplatiti, isplatiti plaće... a za što? I do kad?
samo pričaj da radiš 12-14 sati dnevno. doći će vidjeti jel je obračunat prekovremeni i plaćeni doprinosi i porezi
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:38   #7
Otiđite na politika pdf, pa pogledajte kakav stav 'narod' ima prema poduzetnicima i sve će vam biti jasno
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:37   #8
Ovo sve me podsjetilo na događaj od prije par dana. Stranka ima ugostiteljski objekt i došla mu je inspekcija. Standardno...normativi, naljepnice i ostale bezvezarije koje nitko nikad zapravo pošteno ni ne pogleda niti uspoređuje sa računovodstvom već to služi samo za piskaranje kazni. Uglavnom, inspektor mu je poznanik i otvoreno mu je rekao: "Gle, najbolje je da ti nešto napišemo, plati neku kaznu od recimo 3.000 kuna i miran si tri godine, nitko ti neće više doći u kontrolu. Šalju nas na lokacije za koje gledaju da dugo netko nije platio nekakvu kaznu." Eto,prošli tjedan je to bilo. Radim računovodstvo nekih 10 godina, volim taj posao,ali ovo što gledam je odvratno i često me ostavlja bez teksta,te se nekad pitam jel i ovo kaj mi radimo uopće ima smisla kad će ti i tako doći neki majmun i bio ti pošten ili ne,strpat će te u isti koš sa svim gadovima koji su doveli do ovog stanja.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:34   #9
Dok ne postoji osobna odgovornost vladajućih i skrivaju se iza raznih državnih firimi i tijela, uvjek će biti isto.
npr. kad bi dobio neku masnu tužbu portiv HEP-a i odgovornim u upravi skidalo sa osobnog računa, možda bi se nešto promjenilo. Do tada će si ekipa samo napucavati bonuse od čega stignu i zaboli ih neka stvar... za ovu generaciju samo SF.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:21   #10
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
samo pričaj da radiš 12-14 sati dnevno. doći će vidjeti jel je obračunat prekovremeni i plaćeni doprinosi i porezi
Pametno zboriš. Bolje šutit.

Al onda ima tu još nekaj: s jedne strane imamo državne službenike/ inspektore koji konroliraju prekovremene sate i plaćene doprinose i kažnjavaju ako se to ne plati , a s druge strane imamo opet državne službenike/tete u HZMO i HZZ koje se totalno zbune kad vide na raznim obrascima i potvrdama da su plaće različite i onda zivkaju i provjeravaju... jer, ajme čuda, kako je moguće da netko ima npr. 6000,00 bruto u travnju, a 5.500,00 u svibnju. To je njima odmah sumnjivo. Totalno se jadne zbune kad vide da netko i plati prekovremene sate.

Treba se ova država najprije sama sa sobom dogovorit oko nekih stvari.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 10:53   #11
Gospodarstvenik, pokusaj sad kad ti istekne kreda u 10 mj da apliciras na nekom natjecaju iz EU fondova...za proizvodne djelatnosti mozes dobiti i 75% bespovratnih sredstava....probaj radje to nego da dizes novi kredit u banci.....
Ne znam jesi li probao dignuti kredit preko HBOR-a....imaju jako male kamate.....

Da je ovoj drzavi u interesu poticati poduzetnistvo drugacije bi se postavila prema poduzetnicima....pomagala bi ih ,a ne ih kocila na svakom mogucem koraku i kaznjavala za debilne gluposti...zato kaj nemas nemas neku naljepnicu i slicno.....a najveca idiotiarija,bas sam pricao sa jednim likom neki dan....europski certifikat se ne priznaje u rh,nego ti nasi(uglavnom tvrtke koje su u vlasnistvu politicara) izdaju taj certifikat koji ti masno naplate

I da....posavjetuj se sa odvjetnikom....ali ako je ta kazna svjeza i ako jos nije prosao rok za zalbu,a a ko se nisi zalio,zali se.....jer kad udjemo u EU za mjesec i pol dana vazit ce europske norme,europski certifikati,nece biti potrebe za hrvatskim certificiranjem,te bi sud onda zbog toga mogao ukinuti rjesenje kojim ti je nalozena kazna

A te inspektore....rekao bih mu da cu se osobno pobrinuti da on i cijela njegova obitelj dobije otkaze....ljudska bijeda
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:18   #12
U potpunom suosjecam s autorom teme jer sam i ja bio a i dandanas sam u slicnoj situaciji,te izbliza znam kako ti je,no,kad malo analiziras i vidis oko sebe sto se sve dogadja,moze ti bit lakse kad shvatis zasto se sve ovo dogadja.

Moj zakljucak je vrlo jednostavan,a to je da je sve ovo namjerno proizvedeno iz drzavne politike,a sve u ime osobnih interesa politicara koje su potplatili veliki igraci u ime svijetskih korporacija,kojima je cilj ovladat resursima i nekretninama.

Zasto je meni lakse?

Zato jer ne mogu nista promjenit,uz sav svoj trud trubljenja i po ovom forumu.

Gospodo forumasi,dragi sugradjani propale drzave,

uzivajte u propasti jedinog sto ovu drzavu jos moze spasit.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:24   #13
ima i onih koji su gore prosli a postavljali su opakija pitanja od tvojih . Kad dodjes do spoznaje da se iz vana namjerno financiraju ljudi koji nisu sposobni raditi kako bi unistili one koji mogu i zele onda se pomiris sa situacijom takva kakva je jer se za sada nemoze promjeniti. Ako radis sa strancima otvori offshore firmu preko koje vrtis komercjalni dio poslovanja a pod d.o.o. ostavi proizvodnju i pokrivanje troskova
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 15:50   #14
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Gospodarstvenik, pokusaj sad kad ti istekne kreda u 10 mj da apliciras na nekom natjecaju iz EU fondova...za proizvodne djelatnosti mozes dobiti i 75% bespovratnih sredstava....probaj radje to nego da dizes novi kredit u banci.....
Ne znam jesi li probao dignuti kredit preko HBOR-a....imaju jako male kamate.....

Da je ovoj drzavi u interesu poticati poduzetnistvo drugacije bi se postavila prema poduzetnicima....pomagala bi ih ,a ne ih kocila na svakom mogucem koraku i kaznjavala za debilne gluposti...zato kaj nemas nemas neku naljepnicu i slicno.....a najveca idiotiarija,bas sam pricao sa jednim likom neki dan....europski certifikat se ne priznaje u rh,nego ti nasi(uglavnom tvrtke koje su u vlasnistvu politicara) izdaju taj certifikat koji ti masno naplate

I da....posavjetuj se sa odvjetnikom....ali ako je ta kazna svjeza i ako jos nije prosao rok za zalbu,a a ko se nisi zalio,zali se.....jer kad udjemo u EU za mjesec i pol dana vazit ce europske norme,europski certifikati,nece biti potrebe za hrvatskim certificiranjem,te bi sud onda zbog toga mogao ukinuti rjesenje kojim ti je nalozena kazna

A te inspektore....rekao bih mu da cu se osobno pobrinuti da on i cijela njegova obitelj dobije otkaze....ljudska bijeda
Upravo sam u postpuku sređivanja jednog manjeg kredita baš preko hbor-a opet za opremu, a i plan je poček otplate do 11. mjeseca. Što se tiče atesta i naljepnice, tako mi je i odvjetnik savjetovao da ne platim nego uložim žalbu pa dok dođe na red, već smo u EU.

Quote:
miky0 kaže:
U potpunom suosjecam s autorom teme jer sam i ja bio a i dandanas sam u slicnoj situaciji,te izbliza znam kako ti je,no,kad malo analiziras i vidis oko sebe sto se sve dogadja,moze ti bit lakse kad shvatis zasto se sve ovo dogadja.

Moj zakljucak je vrlo jednostavan,a to je da je sve ovo namjerno proizvedeno iz drzavne politike,a sve u ime osobnih interesa politicara koje su potplatili veliki igraci u ime svijetskih korporacija,kojima je cilj ovladat resursima i nekretninama.

Zasto je meni lakse?

Zato jer ne mogu nista promjenit,uz sav svoj trud trubljenja i po ovom forumu.

Gospodo forumasi,dragi sugradjani propale drzave,

uzivajte u propasti jedinog sto ovu drzavu jos moze spasit.
Nisam ljubitelj teorija zavjere iako mislim da neke stvari imaju smisla. Konkretno u mojoj brani i stvarima kojima se ja bavim davno su me mogli ne slomiti nego samljeti. Na kraju krajeva, ako me već skoro 3 godine Alstom, GM i Rolls Royce traže određene proizvode koje oni samo ne mogu (/znaju?) proizvesti onda me očito ne uništavaju. O tome da se moje tehnologije žele dočepati je sasvim sigurno, ali industrijska špijunaža, reverse engineering i slične teme ipak nisu dio nwo teorija

Inače obavijest, zbog jednog većeg ugovora, malo se lakše diše (uz normabele naravno )
gospodarstvenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:50   #15
Quote:
gospodarstvenik kaže: Pogledaj post

Inače obavijest, zbog jednog većeg ugovora, malo se lakše diše (uz normabele naravno )
Lijepo je ovako nešto pročitati! Čestitam! Još ako i plaćanje bude u roku
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:49   #16
Quote:
gospodarstvenik kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
evo pišem iz očaja. Vlasnik sam jedne od rijetkih firmi koja još uvijek nekako posluje. Nisam jedan od onih koji se bave samo uslugama pa je on eto poduzetnik jer iznajmljuje ležaljke ili preprodaje 3.14zdarije. Radi se o firmi koja nešto PROIZVODI. Izvoz je otprilike 60%, međutim upravo onih 40%, odnosno svi ti nenaplaćeni dugovi su ono što firmu dalje koči dok je naplata od izvoza je manje-više uredna. Naravno da se okrećemo isključivo izvozu jer više nema smisla poslovati sa domaćim tvrtkama (od kojih su neke velike, a neke čak i državne) ali uvijek se nadaš pa ipak uđeš u posao sa našima (ovo nadaš je više iz očaja da ipak sjedne neka lova i platiš barem neke dugove). Da se razumijemo, ne živim u vili nego u nasljeđenoj obiteljskoj kući od 220 m2, vozim staru opel astru, i samom sebi isplaćujem plaću neto 5.000 kuna. Imam 28 zaposlenika, inženjeri sa peteroznamenkastom plaćom, ostali iznadprosječnom (iznadprosječnom i za njihova zanimanja), nitko nije otpušten, svi rade normalno radno vrijeme 8 sati dnevno 5 puta tjedno. Zbog dugova su se plaće eto 2 puta rezale za 10% i jedanput za 5%, sve to u zadnjih godinu i pol. Najveći apsurd u dugovima je HEP koji je debelo-debelo prekoračio svaku normalnu mjeru za neisplatu ugovora. I sad meni taj isti HEP prijeti ovrhom jer sam rekao da neću plaćati struju dok se stari dug ne riješi, nikakvi pozivi, pisma i slično nisu pomogli da se dug eventualno "prebije" odnosno kompenzira. Banka naravno ne želi ni čuti za novi kredit (stari kredit hvala Bogu istječe u 10. mjesecu a bio je za modernizaciju proizvodnog pogona) dok se stari ne isplati, a pitanje je hoće li se moći platiti, ali nekak bumo valjda zdurali do desetog. Sve ovo pišem jer sam prošli tjedan doživio živčani slom zbog inspekcije i "novog" viljuškara (stari viljuškar je bio iz 91. i na servisu su rekli da je najbolje da ga se riješim jer će na njemu za mjesec dana opet nekaj riknuti, pa sam uzeo "novi" iz 2005.). Iz nekog razloga viljuškar nije bio atestiran, moja krivica u svakom slučaju što to nisam osobno išao provjeravati, nego je imao "samo" CE atest. Znači zbog j*benog Europskog atesta koji je kod nas apsolutno isti, ali eto nije hrvatska markica sam popušio 10.000 kuna i završio na psihijatriji. Bio sam u takvom stanju da sam odmah zvao knjigovođu i odvjetnika da se firma zatvara i svi lete na ulicu pa nek država od tih 10.000 kuna plaća socijalne naknade. Hvala Bogu da je odvjetnik shvatio u kakvom sam stanju te nije ništa po tom pitanju napravio jer bi inače 28 ljudi završilo na burzi, a neki i na ulici jer se više krediti ne bi mogli vraćati. Naravno da nije u pitanju 28 ljudi nego i njihove obitelji.

E sad ljudi moji, to je bio samo šlag na vrhu torte uz sve ostale 3.14zdarije naše države.

Jel to normalno?
Jel normalno da porezna na tvoj prvi, sasvim slučajni krivi potez za nekoliko kuna radi sr*nja?
Jel normalno da porezna na njihovu grešku reagira sa mjesecima zakašnjenja?
Jel normalno da državne firme ne plaćaju istim tim firmama od kojih još uvijek rade?
Jel normalno da državna firma duguje firmi i prijeti se ovrhom iako oni duguju puno veći iznos, puno duže vrijeme?
Jel normalno da država koja ulazi u EU ne priznaje europske ateste već eto moraš imati našu markicu jer inače bi valjda viljuškar bio ilegalni imigrant?
Jel normalno da ako zaposliš osobu koja je invalid ne dobiješ nikakvu potporu od države (ne radi se o novcima nego smo htjeli biti primjer drugim tvrtkama i pozvali hzz da slobodno pozove sve poslodavce kod nas da vide kako se mi nosimo sa nekim problemima, jer oni nemaju pojma o tome)?

Sve su ovo naravno retorička pitanja, i ne očekujem nikakve odgovore jer su normalnim ljudima sasvim jasni.

Samo sam se htio izjadati, i predlažem da se tema ostavi kao mjesto za sve bivše, sadašnje i buduće poslodavce gdje se mogu izjadati i žao mi je ako je na krivom mjestu na forumu.
Rista ja ću ti samo reći:"Da Bog da ja propo ko ti."
Da mi ostane kuća od 220 m2 i auto a sigurno imas nekaj i u madracu. Ljudi nemaju kaj jest a ovaj se buni i jos završi lud u ludnici. O Bože zašto uvjek daš šansu krivim ljudima. Pa ja bi sve prodo i otvorio birtiju otišo u podstanare i štepo konobarice u skladištu na gajbama Coca-Cole i Velebitske i nebi se nikad trijeznio.
Ali zato ja nemam ništa jer sam hedonista, a ovaj ima sve jer je ziheraški jazavac i štreberski očalinko.

Zadnje uređivanje Loui : 20.05.2013. at 14:04.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:59   #17
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Rista ja ću ti samo reći:"Da Bog da ja propo ko ti."
Da mi ostane kuća od 220 m2 i auto a sigurno imas nekaj i u madracu. Ljudi nemaju kaj jest a ovaj se buni i jos završi lud u ludnici. O Bože zašto uvjek daš šansu krivim ljudima. Pa ja bi sve prodo i otvorio birtiju otišo u podstanare i štepo konobarice u skladištu na gajbama Coca-Cole i Velebitske i nebi se nikad trijeznio.
Ne budi jalan za početak. Čovjek skrbi o djelatnicima i njihovim obiteljima i nije mu sigurno lagano sve ih poslati na cestu. Jer da je, nebi bio na normabelima, nego bi napravio ovo što si mu ti savjetovao.

Sretno autoru teme, drago mi je da vam se nešto pozitivno otvorilo u međuvremenu i držim fige vama i vašim zaposlenicima.
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:08   #18
Pa ti djelatnici ga sutra da on propadne i oni recimo preuzmu firmu nebi ga pozdravili na cesti, pljuvali bi ga a on kao humanista znam takvih primjera milijun, ljudi su marva, frajer je se previše nagledao Američkih filmova.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 16:54   #19
@ loui : Zato i propadamo jer nam glavnu riječ u gospodarstvu vode "biznismeni" sa birtijama i eksport import firmama poput tebe kojima je glavni cilj u životu kupit bmw, kurčit se po selu, štancat konobarice pa kad se razboli dat joj otkaz jer je novu lako za naći.

Meni je cilj u životu osigurati svoju djecu da ne moraju prolaziti kroz sranja kroz koja sam ja prolazio a to mogu jedino izgradnjom stabilne tvrtke (to je put koji sam izabrao) koju ću kasnije prodati ili će ju oni nastaviti voditi.
A ako je bogatstvo naslijeđena kuća od 220 m2 u kojoj živi 5 osoba onda nemam pojma što je kuća, vikendica i novi auto. A i "masna" ušteđevina 4.000 € ak propadne firma da ne završim na cesti u mjesec dana. Stvarno danas ne smiješ imati ni kune više od susjeda jer si automatski lopov, izdajica, prevarant, štreber, očalinko...

Sasvim moguće da me radnici ne vole, ali iskustva sa bivšim radnicima mi pokazuju suprotno, sa svima koji su otišli iz firme iz razno raznih razloga uvijek normalno sa osmjehom popijem piće, popričamo i slično. Možda stječem krivi dojam, ali eto...
gospodarstvenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 17:26   #20
Quote:
gospodarstvenik kaže: Pogledaj post
@ loui : Zato i propadamo jer nam glavnu riječ u gospodarstvu vode "biznismeni" sa birtijama i eksport import firmama poput tebe kojima je glavni cilj u životu kupit bmw, kurčit se po selu, štancat konobarice pa kad se razboli dat joj otkaz jer je novu lako za naći.

Meni je cilj u životu osigurati svoju djecu da ne moraju prolaziti kroz sranja kroz koja sam ja prolazio a to mogu jedino izgradnjom stabilne tvrtke (to je put koji sam izabrao) koju ću kasnije prodati ili će ju oni nastaviti voditi.
A ako je bogatstvo naslijeđena kuća od 220 m2 u kojoj živi 5 osoba onda nemam pojma što je kuća, vikendica i novi auto. A i "masna" ušteđevina 4.000 € ak propadne firma da ne završim na cesti u mjesec dana. Stvarno danas ne smiješ imati ni kune više od susjeda jer si automatski lopov, izdajica, prevarant, štreber, očalinko...

Sasvim moguće da me radnici ne vole, ali iskustva sa bivšim radnicima mi pokazuju suprotno, sa svima koji su otišli iz firme iz razno raznih razloga uvijek normalno sa osmjehom popijem piće, popričamo i slično. Možda stječem krivi dojam, ali eto...
eto ti ga balkanski šarm, opet vi po birtijama. nasjedati na kritike ljudi i obilježavanja pojedinaca mi se gade.

a očito nam je to u krvi, da jedni druge gađamo govnima i ljubomorom rješavamo stvari.

to ti je za birtiju. a ovom gore je odavno ispran mozak pa neću komentirati.

tužakanje, kukanje i očekivanje suosjećanja jest ljudski, ali naknadno međusobno pljuvanje zbilja nije zdravo i samo podjaruje vatru koja samo što nije požderala sve što je stigala.

a ma. opet kažem, tuđa nesreća nije razlog za nasladu.

bubamara is off for a while.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.