Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2018., 11:50   #81
Evo ja ću za koji dan ići po bor. Koji stane u bilo koji hatchback, ali ne stane u gotovo nijedan sedan.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 11:57   #82
Ovaj je visuk 220 cm i stane u clio, ili thailu ako voliš limuzine: https://www.ekupi.hr/Bor-sa-podijelj...m-1240072.aspx
A ni to ne treba, jer imaju besplatno dostavu.
A pravi bor smo poslednji put trpali u renault 4...
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 11:59   #83
Ako hoćeš umjetni bor, onda stane bez problema. Pravom baš i ne možeš polomiti grane i sastavljati ih kasnije natrag.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 12:23   #84
Stvarno dobar razlog za definiranje tipa vozila - prijevoz bora.

Nekako mi se čini najbolje uzeti pickup, pa možeš i živi čempres presaditi na obližnje groblje?
nesesekiras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 12:31   #85
Ma samo ga baciš na krov, otvoriš malo prozore i svežeš ga!
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 12:56   #86
Quote:
nesesekiras kaže: Pogledaj post
Stvarno dobar razlog za definiranje tipa vozila - prijevoz bora.
Ne, nego se ljudi konstantno zavaravaju da su kupnjom sedana napravili dobar posao i da im se eto baš tako jako sviđa to što imaju.

A u realnosti, ne mogu ni najobičniji bor staviti u auto. O nekom komadu makar i malog namještaja, ili polovici odojka da ne pričamo.

Sedan je ljepši.

Ali je totalno ZAKURAC jer u njega ne možeš staviti ništa osim tri kofera.

Jedva uguraš mali prijenosni frižider kad ideš nekamo na izlet ("ali zašto u gepek", veli vlasnik sedana, "kad ga možeš staviti na sic i privezati pojasem?").

Ili "nemam ja potrebe voziti gume vulkanizeru na zamjenu, ja plaćam HOTEL za gume!".
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 13:48   #87
Quote:
nesesekiras kaže: Pogledaj post
Stvarno dobar razlog za definiranje tipa vozila - prijevoz bora.

Nekako mi se čini najbolje uzeti pickup, pa možeš i živi čempres presaditi na obližnje groblje?


Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne, nego se ljudi konstantno zavaravaju da su kupnjom sedana napravili dobar posao i da im se eto baš tako jako sviđa to što imaju.

....
Nadam se da se šališ..

Zašto misliš da nisu napravili dobar posao ako su kupili sedana, a ne "heća"? Jer si ne mogu dovesti božićni bor doma? A što ako su neke druge vjere ili su ateisti?

Svakome je nešto važno..meni stanu gume dok ih idem mijenjat, dvije u gepek, dvije na zadnje sjedalo i stvar riješena..i meni je to više nego ok..obično idem sam kod vulkanizera mijenjat gume..
Meni osobno ne pada na pamet da bih auto kupovao zato da vidim jel će mi 300l ledenica stati u auto koju ću možda jednom kupiti u život, ako uopće hoću.
Ja jednostavno volim limuzinske varijante i "heć" mi ne dolazi u obzir nikako..osnovno što moram prevoziti stane, što ne ili ide dostava ili uzmem ženin auto
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 15:50   #88
kaj nemaš novca za hotel za gume? pa to je samo 35kn po gumi po sezoni znači samo 280kn godišnje
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 16:00   #89
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne, nego se ljudi konstantno zavaravaju da su kupnjom sedana napravili dobar posao i da im se eto baš tako jako sviđa to što imaju.

A u realnosti, ne mogu ni najobičniji bor staviti u auto. O nekom komadu makar i malog namještaja, ili polovici odojka da ne pričamo.

Sedan je ljepši.

Ali je totalno ZAKURAC jer u njega ne možeš staviti ništa osim tri kofera.

Jedva uguraš mali prijenosni frižider kad ideš nekamo na izlet ("ali zašto u gepek", veli vlasnik sedana, "kad ga možeš staviti na sic i privezati pojasem?").

Ili "nemam ja potrebe voziti gume vulkanizeru na zamjenu, ja plaćam HOTEL za gume!".
Imao sam i imam sada sadean i mislim da sam napravio dobar posao. Gume uredno stavim u gepek i na zadnje siceve.

Trkeljaš.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 16:16   #90
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
kaj nemaš novca za hotel za gume? pa to je samo 35kn po gumi po sezoni znači samo 280kn godišnje
Zašto bih davao 280 kn ako imam ih gdje smjestiti u garaži?! a mogu ih i sam zamijeniti ako poželim..
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 18:46   #91
zato jer je lakše? ne gubiš vrijeme i prostor.

to je kao da pitaš nekoga zašto da plaća sve sa papirnatim novcima a ne sa karticom. Umjesto da čekaš 30 sec da ti netko isplati ostatak, s karticom platiš za 10 sec, platiš 1000 puta u kešu, po 20 sec razlike to je 20 000 sec života koje si uzaludno potrošio u životu. (5.55 h) Da ne pričam kolko takvih primjera još ima, a jedan od njih je 'ručno mijenjanje i skladištenje'.

Tak da da, rađe to vrijeme utrošim u neš bolje.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 19:37   #92
Quote:
nesesekiras kaže: Pogledaj post
Stvarno dobar razlog za definiranje tipa vozila - prijevoz bora.

Nekako mi se čini najbolje uzeti pickup, pa možeš i živi čempres presaditi na obližnje groblje?
haha



Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 08:49   #93
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
kaj nemaš novca za hotel za gume? pa to je samo 35kn po gumi po sezoni znači samo 280kn godišnje
Dokaz da se ljudima može svašta prodati - da je "čuvanje guma", onda bi to plaćalo manje ljudi nego da je "HOTEL za gume".

U stvarnosti ti to često izgleda tako da se gume naslažu na hrpu, jedna na drugu, dvadeset u visinu da zauzmu čim manje mjesta. Ako imaš sreće, tvoje će biti na vrhu. Ako nemaš, bit će dolje pod pritiskom svih ostalih guma.

Gume koje su friško skinute stavljaju se na nosače, u slučaju da vlasnik traži da mu se pokaže gdje gume stoje. Nakon tjedan dana idu na hrpu.

Kad se približi sezona zamjene guma, gume se polako slažu po nosačima i vade iz hrpa prema tome kako se ljudi najavljuju vulkanizeru.

Ima i ozbiljnijih "hotela" koji imaju dovoljan kapacitet nosača, pa to ne rade, no većina ima dovoljno za 20-ak setova guma, a ostatak ide na hrpe.

Kod nekih "hotel" za gume izgleda ovako: https://margetic-ac.com/images/galerija/prodaja_08.jpg

Kod nekih ovako: https://inch.hr/wp-content/uploads/2015/08/inch.jpg

Kod nekih ovako: http://ccautovision.hr/wp-content/up...el-za-gume.jpg

A kod nekih ovako http://www.bat.hr/wp-content/uploads...ge-870x560.jpg ili ovako https://www.auto-antonio.hr/wp-conte...i-1024x681.jpg

Ili ovako: http://www.hlanuda.com/images/radion...disteGuma1.png

Nagradno pitanje: mislite li da gume itko rotira svakih par tjedana, da se one s felgama slažu na šipke i ispumpavaju, odnosno da im se mijenja pozicija ako su poslagane vodoravno? LOL.

Prvi najlakši način za uništiti gumu je neispravan špur.

Drugi najlakši način je ostaviti ju u "HOTELU za gume".
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 09:20   #94
Možda netko nema gdje čuvati gume pa plaća... nismo svi isti a ti baš navlačiš.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 11:12   #95
Ja besplatno čuvam frendu gume u svojoj šupi. Nisu na felgama, pa ih svakog 1. i 15. u mjesecu odem zarotirati za trećinu kruga, zajedno sa svojima.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 14:00   #96
previše se brineš oko nebitnih stvari. sitnice poput rotacije gume i sl. koje će uzrokovat lošiju gumu se dese u valjda 0.0001% slučajeva ili su promjene toliko sitne da su nebitne.

da je sve to oko guma tako jako bitno, mislim da bi svaki dan imali po tisuće nesreća jer su eto gume odlučile prdnut svakom drugom autu koji ih čuva u hotelu ili u nekom smeće skladištu.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 15:35   #97
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Imao sam i imam sada sadean i mislim da sam napravio dobar posao. Gume uredno stavim u gepek i na zadnje siceve.

Trkeljaš.
Potpis.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 10:22   #98
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ja besplatno čuvam frendu gume u svojoj šupi. Nisu na felgama, pa ih svakog 1. i 15. u mjesecu odem zarotirati za trećinu kruga, zajedno sa svojima.
I moje su u garaži i ne rotiram ih niti gledam do proljeća pa im nije ništa.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 10:25   #99
Vjerojatno ne bi bilo ništa ni da voziš na Hifly ili Čingplong gumama. Probaj i njih, umjesto da nasjedaš na Big Tyre propagandu.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 14:35   #100
Poljske cijene

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.