Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 16:42   #21
Pozdrav,sto se tice Ytonga ja sam u prostoriji 4*4 sa unutrasnje strane dva vanjska zida oblijepio sa ytongom debljine cini mi se (da je debljina bila )5cm,upotrijebio sam ljepilo za isto,posto sam zavrsio sa ugradnjom a sve to je jako ravno ispalo,sa dleterom sam jos poravnao neravnine od ljepila i tad sam prvo spojeve dletao,dok sam dosao do kraja dletanja spojeva vec se je ovo prvo posusilo i tad sam krenuo na dletanje cijele povrsine,moram reci da je sve super ispalo,poslje ovog sam obojao sa breskva bojom za zid i sad je vec 5godina super,a jos da napomenem da mi se ovo jako isplatilo,posto mi sad treba manje grijanja za ovu sobu-uopce ju netreba grijati po zimi
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:51   #22
Quote:
maksica6 kaže:
Pozdrav,sto se tice Ytonga ja sam u prostoriji 4*4 sa unutrasnje strane dva vanjska zida oblijepio sa ytongom debljine cini mi se (da je debljina bila )5cm,upotrijebio sam ljepilo za isto,posto sam zavrsio sa ugradnjom a sve to je jako ravno ispalo,sa dleterom sam jos poravnao neravnine od ljepila i tad sam prvo spojeve dletao,dok sam dosao do kraja dletanja spojeva vec se je ovo prvo posusilo i tad sam krenuo na dletanje cijele povrsine,moram reci da je sve super ispalo,poslje ovog sam obojao sa breskva bojom za zid i sad je vec 5godina super,a jos da napomenem da mi se ovo jako isplatilo,posto mi sad treba manje grijanja za ovu sobu-uopce ju netreba grijati po zimi



pozdrav

kaj si stavljal između cigla i ytonga, ljepilo ili kaj drugo
meni je zidar preporučil mort od namala jer su mi zidovi jako neravni.
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:46   #23
Quote:
provincijalac kaže:
Evo citat iz teksta o ytongu: Ako da, koje ljepilo?
Ploče se ljepe na zid sa Perlfix-om.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:48   #24
Quote:
maksica6 kaže:
Pozdrav,sto se tice Ytonga ja sam u prostoriji 4*4 sa unutrasnje strane dva vanjska zida oblijepio sa ytongom debljine cini mi se (da je debljina bila )5cm,upotrijebio sam ljepilo za isto,posto sam zavrsio sa ugradnjom a sve to je jako ravno ispalo,sa dleterom sam jos poravnao neravnine od ljepila i tad sam prvo spojeve dletao,dok sam dosao do kraja dletanja spojeva vec se je ovo prvo posusilo i tad sam krenuo na dletanje cijele povrsine,moram reci da je sve super ispalo,poslje ovog sam obojao sa breskva bojom za zid i sad je vec 5godina super,a jos da napomenem da mi se ovo jako isplatilo,posto mi sad treba manje grijanja za ovu sobu-uopce ju netreba grijati po zimi

5 cm ytonga je nekakva toplinska izolacija (bolja nego cigla u svakom slučaju), ali niti približno kao 5 cm mineralne vune i knauf.

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:01   #25
Quote:
cd_covers kaže:
5 cm ytonga je nekakva toplinska izolacija (bolja nego cigla u svakom slučaju), ali niti približno kao 5 cm mineralne vune i knauf.

Pozdrav
ali je bolje nego obična žbuka od 1 do 2 cm
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:52   #26
Quote:
pppppppp kaže:
ali je bolje nego obična žbuka od 1 do 2 cm
istina čista...ytong je u usporedbi sa žbukom dobar toplinski izolator..

pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 20:00   #27
Quote:
pppppppp kaže: Pogledaj post

Koje završne slojeve upotrebljavamo kod unutarnjih zidova?

Za završnu obradu unutrašnjih zidova preporučamo lagane tankoslojne, gipsane, vapneno-gipsane ili vapneno-cementne žbuke, koje su primjerene upotrebi na zidovima od YTONG elemenata. Ukoliko su zidovi ravno sazidani, moguće ih je umjesto žbukanja samo gletati, ali uz obvezno prethodno rabiciranje svih fuga.


Moze kakav primjer?
betonfix jednu ruku, pa teranil?
znam da su jednom poznatom radi jako neravnih zidova stavljali i mrezicu?
negdje sam procitala da radi neadekvatnih glet masa puca, kojih to?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 11:00   #28
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Moze kakav primjer?
betonfix jednu ruku, pa teranil?
znam da su jednom poznatom radi jako neravnih zidova stavljali i mrezicu?
negdje sam procitala da radi neadekvatnih glet masa puca, kojih to?
cijela kuča je obljepljena u ytong, sa nutrašnje strane(vajnski zidovi)
yitong od 5 cm(između ytonga i zida ide mort ccc3-4cm,dok stisneš dobiš 2-1 cm prostora ovisi kak su zidovi)
neki mi preporučuj gljetati sa ljepilom da se ne vidiju fuge posle gletanja
pppppppp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.