Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 14:33   #21
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
gracias shadow
ako ti što treba slobodno ću ti vratiti uslugu
Nema na cemu, i drugi put. Moramo se mi telenovela i soap-feakovi potpomagati !
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:46   #22
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Nema na cemu, i drugi put. Moramo se mi telenovela i soap-feakovi potpomagati !
da imaš pravo, a ti mi pomagaš uvijek- hvala
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:03   #23
Exclamation

Danas je konacno obelodanjen pocetak "Ljubavi i mrznje".

Od 01.10.2007, od ponedeljka do cetvrtka u 20:00 sati na kanalima TV Pink!

Umesto dosadasnjeg muzickog dzingla ide nova reklama sa insertima. Prava telenovela ala Mexiko . Maja Noveljic-Romcevic izgleda da glumi neku novinarku.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:48   #24
blago vam se
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 19:16   #25
na kojem pinku, ja imam pinkbh??
__________________
Asinus asinum fricat :)
fanzabranjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 00:22   #26
Quote:
fanzabranjene kaže: Pogledaj post
na kojem pinku, ja imam pinkbh??
"Ljubav i mrznja" ce se sigurno emitovati na svim znacajnim kanalima RTV Pink, pa samim tim i na Pink BH. AVA-ine telenovele su takodje emitovane na svim Pinkovim kanalima. Ova se snima ekskluzivno za Pink pa bih me cudilo da je ne emituju na nekom od znacajnih kanala. Tako da ce cela bivsa YU moci da gleda novu telenovelu.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 17:29   #27
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
"Ljubav i mrznja" ce se sigurno emitovati na svim znacajnim kanalima RTV Pink, pa samim tim i na Pink BH. AVA-ine telenovele su takodje emitovane na svim Pinkovim kanalima. Ova se snima ekskluzivno za Pink pa bih me cudilo da je ne emituju na nekom od znacajnih kanala. Tako da ce cela bivsa YU moci da gleda novu telenovelu.

znači i mi???
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:50   #28
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
znači i mi???
Pink International Company ukupno ima 11 tv kanala. U Srbiji je Pink, u Crnoj Gori Pink M, u Bosni i Hercegovini Pink BH, u Makedoniji i Sloveniji se u okvirima kablovske mreze emituje Pink plus. A preko satelita ima pored Pink plus, Pink extra i spomenutih kanala jos cetiri specializovanih kanala Pink-a.

Neznam dali u Hrvatskoj kablovski operateri imaju Pink u svojoj ponudi ali svakako mozes gledati Pink plus preko satelita i tim putem pratiti telenovelu "Ljubav i mrznja". Posto su svoje vreme kupili telenovelu "Jelena", verujem da ce neka tv stanica iz Hrvatske kupiti i novu telenovelu "Ljubav i mrznja".
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:46   #29
pink plus su mi kodirali

I ja se nadam jel su meni sprpske super pogotovo Jelena, kraj je bio jako napet i neočekivan
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:18   #30
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
pink plus su mi kodirali

I ja se nadam jel su meni sprpske super pogotovo Jelena, kraj je bio jako napet i neočekivan
Pink plus jeste kodiran kanal. Zbog licenciranih emisija i stranog serijskog i filmskog programa ga kodiraju. Ja sam vec dugo pretplatnik. Uz Pink plus imas jos destet drugih Pinkovih kanala, tako da se isplati. Posto su uvek emitovali AVA-ine telenovele, i sada konacno snimili novu srpsku telenovelu, nikada se nisam dvoumio da li da se pretplatim na Pink .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:52   #31
ja imam pretplatu ali ne znam neko sranje šta ja znam!!!
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:27   #32
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
ja imam pretplatu ali ne znam neko sranje šta ja znam!!!
Ako si se pretplatio, onda bi trebao imati program . No, imas jos nedelju dana vremena da sredis sve dok ne pocne "Ljubav i mrznja" .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:32   #33
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Ako si se pretplatio, onda bi trebao imati program . No, imas jos nedelju dana vremena da sredis sve dok ne pocne "Ljubav i mrznja" .
kod ans su krweeni godinama plaćam kabelsku a ništa nemamo

Zato kad dođe onaj za tv platiti TATA ga istjera
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:11   #34
kad pocinje ova serija u koliko sati?
__________________
Asinus asinum fricat :)
fanzabranjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 02:24   #35
Quote:
fanzabranjene kaže: Pogledaj post
kad pocinje ova serija u koliko sati?
Od 01.10.2007: Telenovela "Ljubav i mržnja" od ponedeljka do četvrtka u 20:00 sati na kanalima TV Pink!

Iz "TV Novosti":


Sa snimanja Pinkove serije “Ljubav i mržnja"
ZGODE I NEZGODE U VISOKOM DRUŠTVU

Olga (Zlata Numanagić) je zbunjena jer se "previše dobro" provodi sa Aleksom (Mladen Nelević), gradskim zavodnikom. On hoće "ceo paket", i zajednički život, i brak, a ona ima odraslog sina i brine kako će on reagovati. A, kada se u celu priču uključi Bogdan (Branko Đurić), Olgina ljubav iz mladosti, nastaju peripetije. Ali, tu je Ljubica (Milica Zarić) da pomogne sa korisnim savetima...

Ako mislite da vam je i ovo već dovoljno uzbudljivo, skrećemo pažnju da je pomenuta priča samo jedna od mnogih u seriji "Ljubav i mržnja", koja će se od jeseni prikazivati na Pinku. Serija se snima na nekoliko lokacija i nema tipičnog "glavnog" junaka. U pitanju je porodična saga, smeštena u visoko društvo. A to što su njeni junaci bogataši ne znači da su lišeni problema. Naprotiv, gledaocima će biti ponuđen ceo "repertoar" osećanja, od ljubavi do mržnje. Neki junaci su srećni, drugi razočarani, jedni pokušavaju da pomognu prijatelju, drugi smišljaju spletke.

Olga u "Ljubavi i mržnji" označiće povratak Zlate Numanagić na televiziju posle pauze od deset godina, kada je snimala "Srećne ljude".
- Bez obzira što je u pitanju tolika pauza, meni ova nova uloga dođe kao neka vrsta kontinuiteta. "Srećni ljudi" su se toliko reprizirali, tako da se čini kao da sam stalno na televiziji – rekla nam je Zlata u pauzi snimanja.

A kakva je Olga?
- Sviđa mi se uloga, kao da je za mene stvorena. Što kažu, dobra podela je pola posla. Nadam se da ćemo ovo da isteramo na jedan malo viši nivo nego što su španske telenovele.

Budući da je Olga pripadnica vrlo visokog staleža, što će reći, veoma je bogata, pitali smo Zlatu kako se snalazi u tom "visokom društvu"?
- Moji rasponi su od `leba i masti do kavijara. Dobro se snalazim u svakoj varijanti - odgovorila nam je Zlata. I, to je bilo sve, jer je reditelj Jug Radivojević pozivao na još jednu probu.

Radivojević je režirao oko osamdeset pozorišnih predstava, ali, prvi put radi za televiziju. I, mada su neki navikli da se pojedini glumci "šetaju" iz serije u seriju, ovde to nije slučaj. Među nosiocima glavnih uloga nalaze se mnogi čija imena nisu toliko poznata televizijskoj publici jer su, uglavnom, radili za pozorišta. Ima i onih koje pamtimo iz nekih starih serija, na primer Boris Komnenić, koji se, posle duže pauze, vraćaju na televiziju. Što se mlađe generacije glumaca tiče ravnopravno su podeljeni na one koji su već stvorili ime i na one neafirmisane. Gledaoci će sigurno lako prepoznati Ivana Bosiljčića, Milicu Zarić i Katarinu Radivojević, ali, osim njih, tu je cela plejada mladih glumaca kojima će ova serija pomoći da se afirmišu.
Ko će postati novi idol tinejdžerki, a ko onih "zrelijih" dama? Ko je najveća zloća, a ko najveća dobrica u seriji? Ima li srećnog kraja u svetu bogatih? Na ova pitanja odgovor stiže već početkom jeseni kada na Pinku krene emitovanje "Ljubavi i mržnje". Cilj serije je da zabavi, da gledaoce veže za svoj sadržaj i pre svega da - traje.


Rediteljsko dramaturska postavka: Slobodan Suljagic
Scenario: Vida Crncevic i Basquiera Pierrin
Reditelj: Jug Radivojevic i Vladimir Aleksic
Direktor fotografije: Nenad Serafijanovic
Urednik i izvrsni producent: Slobodan Suljagic, u produkciji TV Pink

Uloge:

Branko Djuric... Bogdan-otac
Andrijana Videnovic... Kaca-Bogdanova zena
Nebojsa Ljubisic... Milos-Bogdanov sin
Katarina Radivojevic... Ivana-Miloseva zena
Ivan Bosiljcic... Bojan-Bogdanov sin
Milica Zaric... Ljubica-Bojanova zena
Ivana Popovic... Olja-Bogdanova cerka
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 02:01   #36
Novosti iz stampe:

Intervju sa Vidom Crnčević-Basara, scenaristkinjom serije "Ljubav i mržnja" za "Ilustrovanu Politiku". (samo delovi intervjua koji imaju veze sa serijom... veliki deo razgovora je se odnosio na njen privatan život).


AKTUELNO - VIDA BASARA O "LJUBAVI I MRŽNJI"

Dva zaguljena lika

Scenarista nove serije ružičaste televizije je sama krojila svoj ljubavni život. Posle dvanaest godina braka sa književnikom Svetislavom Basarom tvrdi da nijedna veza nije idealna i da u tom smislu ne bi trebalo imati prevelika očekivanja



U dve kuće na Dedinju, nekoliko kafića i improvizovanoj klinici, u toku je snimanje nove serije Televizije Pink "Ljubav i mržnja". Planirano je ukupno sto epizoda koje će se, počev od 1. oktobra, emitovati svake večeri od ponedeljka do četvrtka, odmah posle "Nacionalnog dnevnika". Serija, međutim, nije pravljena po ugledu na meksičke i južnoameričke telenovele.

- Više podseća na američku sa elementima sapunice - kaže Vida Basara (47) koja zajedno sa Baskjereom Pjerinom (reč je o pseudonimu našeg čoveka) potpisuje scenario serije. - Glavni junak je Bogdan Lazarević, gospodin u godinama, glava bogate porodice. On ima znatno mlađu suprugu, dva sina - jedan je doktor, a drugi novinar, dve snaje, ćerku. Gospodin Lazarević, pak, nije tipičan srpski tajkun, onaj koji glaba praseću nogu sa porculanskog tanjira od hiljadu evra. Preko njega hoćemo da pokažemo kakvi su i šta se događa bogatim Srbima kojima se istovremeno dive i mrze ih. Kao: "Opa, ovaj je uspeo u životu, sposoban je", da bi malo posle primetili: "Vidi, mamicu mu, šta on sve ima, a ja nemam ništa." U ovoj seriji se ne priča o poslovima i parama, već kako i bogati, sem novčanih, imaju sve ostale probleme običnog čoveka. U seriji "Ljubav i mržnja" biće i svih oblika ljubomore: erotske, ljubavne, ljubomore između braće i sestara… .

Dobru zabavu, prema Vidinim rečima, garantuje dobra režija Juga Radivojevića i Vladimira Aleksića i odlična glumačka podela. Glavne uloge su poverene Branku Đuriću, Andrijani Videnović, Ivanu Bosiljčiću, Nebojši Ljubišiću, Milici Zarić, Katarini Radivojević i mladoj Ivani Popović ("Ovom serijom će sigurno postati zvezda").

Vida Basara je sasvim slučajno ušla u ovu priču sa Televizijom Pink. Napisala je nedavno sinopsis i pilot epizodu za jedan sitkom i dala ga Slobodanu Šuljagiću, art direktoru i uredniku domaćeg igranog programa ružičaste televizije. Ideja mu se dopala, ali pošto je već bilo odlučeno da se pravi velika porodična serija, ponudio je Vidi da za nju piše scenario. Okosnica serije je, rekao joj je, čovek u godinama, tajkun, sa mnogo mlađom ženom. I, evo, na laptop kompjuteru, u tišini stana na Banovom brdu, Vida stvara četrdesetu epizodu.

Iako diplomirani dramaturg Fakulteta dramskih umetnosti, malo je radila u svojoj struci. Vukle su je, veli, razne struje. Malo je pisala za novine, bila pi-ar u "Narodnoj knjizi", podizala blizance…

- Mislim da je moja lenjost bila presudna. U početku sam bila nesigurna, misleći da to što radim možda neće da valja. Na fakultetu smo imali svoj kružok. Kao ljubitelji filma, skupljali smo se oko Kinoteke. I stalno smo imali neke entuzijastičke projekte. Zajedno smo pisali scenarija, hteli da zajedno režiramo. Mnogo toga je ostalo po fiokama. Nažalost, nije lako dočepati se filma ili serije. Postoji taj monopolistički momenat u čitavoj priči. Zna se, na primer, ko piše scenarija za velike TV serije. Siniša Pavić, Gordan Mihić… Urednici programa idu na ziher i ako mogu da ih plate, onda ih oni zovu. Ostali čekaju u redu.

(...)

Iz casopisa "TV Novele" (septembarsko izdanje):

Televizija PINK otpocela je snimanje druge srpske sapunice, pod nazivom "Ljubav i mrznja", cije ce emitovanje poceti 01.10.2007 od 20.00h.

U centru zbivanja je porodica milionera Bogdana (Branko Duric), srpskog tajkuna koji, osim "aviona i kamiona" ima i more zivotnih problema. Nakon smrti jedne supruge ozenio se mladjom zenom Kacom (Andrijana Vudenovic), koja vesto manipulise ljudima. Za njegove sinove Bojana (Ivan Bosiljcic) i Milosa (Nebojsa Ljubisic) ona je olicenje zla. Bojan je nacelnik privatne klinike koji konstantno upada u nevolje zbog potrebe da kontrolise ceo svet i menja tok dogadjaja. Milosu najveci problem zadaje njegova supruga Ivana (Katarina Radivojevic), koji ocajnicki pokusava da zatrudni, ali joj to ne polazi za rukom. U seriji se pojavljuje i glumica Jelica Sretenovic, koja igra opasnu i pronicljivu Kacinu majku, koja neodoljivo podseca na Koku iz "Boljeg Zivota".

Serija je nastala po ideji Slobodana Suljagica, dok su za scenario zaduzeni Vida Crncevic i Basquiera Pierrin, a reziraju je Jug Radivojevic i Vlada Aleksic.

Druga srpska sapunica snima se po celom Beogradu,a li glavnina radnje odvija se u kuci na Dedinju. Za zakuo velelepne vile u ulicu Mackov kamen 20, kako saznajemo, televizija PINK izdvojila je neverovatnih milion evra. Za sada je planirano snimanje 100 epizoda, ali to ne znaci da nece biti nastavaka.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:06   #37
Hvala ti što si postavio:-)
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:10   #38
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
pink plus su mi kodirali

I ja se nadam jel su meni sprpske super pogotovo Jelena, kraj je bio jako napet i neočekivan

Meni je Jelena bila totalno bezveze, ali obozavao sam naslovnu numeru (iz licnih razloga), svaki put zaplacem kad je cujem...
Ljubav i mrznja ce po mojoj skromnoj proceni, biti EXTRA, skroz je u fazonu prave mexicke novele, a pesmu obozavam, bas mi je genijalna (u zadnje 2-3 godine slusam samo balade). Ne znam zasto se nikom ne svidja...

A da! Verovatno cu snimati ''Ljubav i mrznju''...
M_CIMARRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 03:25   #39
Quote:
M_CIMARRO kaže: Pogledaj post
Meni je Jelena bila totalno bezveze, ali obozavao sam naslovnu numeru (iz licnih razloga), svaki put zaplacem kad je cujem...
Ljubav i mrznja ce po mojoj skromnoj proceni, biti EXTRA, skroz je u fazonu prave mexicke novele, a pesmu obozavam, bas mi je genijalna (u zadnje 2-3 godine slusam samo balade). Ne znam zasto se nikom ne svidja...

A da! Verovatno cu snimati ''Ljubav i mrznju''...
Nadam se da ces biti u pravu!

Mada je TV Pink za sada odradila dobar posao... nisu oni od juce .

Naslovnu pesmu peva Dado Topic, koji je svoje vreme pevao i naslovnu pesmu za legendarnu jugoslovensku drama seriju "Bolji zivot" - faktor nostalgije ! Refren mi je odmah bio dobar, ali nakon nekoliko slusanja mi se dopada pesma u celini. Kao i za "Jelenu" ima i instrumentalna verzija. Tekst je savrseno prilagodjen zanru serije.

Okupili su mnoga zvucna imena srpskog glumilista - okupiti toliki broj zvucnih imena je vec uspeh... a zna se sta su zeleli - da pridobiju glumce koje ljudi pamte iz raznoraznih serija i filmova, pa da tako seriju prate i oni, koji inace ni pod razno ne bi gledali sapunicu ili telenovelu.

Takodje sam spomenuo da su PR agenti TV Pink retko koristili termine "sapunica" ili "telenovela"... cesce su je okarakterisali kao "porodicnu sagu u stilu onih iz Amerike"... i to je bio lukav potez, jer su tako izbegli kriticare, koji bi ih docekali na nozeve! Ovako ce mozda i neko gledati, koji nikada ne bi pogledao takav tip serije, i "navuci" se na nju .

Ali TV Pink ipak nije zaboravila da ostavi fanovima sapunica i telenovela "indicije", koje razbijaju sve sumnje o kojem zanru serije je rec . Sami naziv serije "Ljubav i mrznja" bi vec bio dovoljan... ali i latino pseudonim "Basquiera Pierrin" co-scenariste serije, koji najverovatnije u biti i ne postoji, je sto posto naveden kako bi privukao paznju ljubitelja telenovela .

Inace mislim, da Pink jos i nije siguran da li ce ovo biti sapunica ili telenovela. Receno je, da ce za sada biti 100 epizoda, ali su uvek isticali da je cilj serije - da traje... znaci, ako bude gledana, bice nastavka !

Da rezimiramo - celi projekat je dobro promisljen!

PS.: I ja razmisljam o tome da snimam "Ljubav i mrznju", ali se nadam, da ce je Pink izdati kao DVD-set. Do sada su one sitcom-e uvek izdavali na DVD, verovatno ce onda i ovu sapunicu izdati - interesovanja vec sada ima !
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:11   #40
TV Vesti (sve vesti)


"Ljubav i mržnja" na tv Pink
Petak, 28. septembar 2007. 18:01

Televizija Pink počinje od 1. oktobra prikazivanje svoje nove serije "Ljubav i mržnja", koja je najavljena kao saga o ljubavima, spletkama i generacijskim sukobima članova savremene porodice srpskih bogataša.

U seriji koju je proizvela TV Pink, u središtu radnje su bogati postariji poslovni čovek (Branko Djurić), njegova znatno mladja supruga (Adrijana Videnović) i članovi njihove porodice, koje igraju Nebojša Ljubičić, Katarina Radivojević, Ivan Bosiljčić, Milica Zarić i Ivana Popović.

Veteran srpskog glumišta Branko Djurić rekao je agenciji Beta da u seriji tumači "tipičnog srpskog tajkuna", koji je pozitivan lik jer pokušava da kao otac porodice izmiri njene članove i sličan je liku Blejka Karingtona iz američke sapunice "Dinastija".

"Ne poznajem takve tajkune lično, ali koliko vidim po medijima, tako kao moj lik izgledaju ljudi koji u Srbiji prave grdne pare. Moj lik dok pravi pare nema problema, ali ima toliko porodičnih problema da mu je život postao pakao", kaže DJurić.

Scenaristkinja Vida Basara rekla je agenciji Beta da "Ljubav i mržnja" nije telenovela i da neće biti ni srpska varijanta popularnih američkih sapunica o bogatašima iz 1980-ih godina "Dalas" i "Dinastija".

"Svi žanrovi se sada prepliću. Ne možete napraviti sitkom bez elementa sapunice, niti porodičnu sagu bez toga. Ima situacija koje se ponavljaju u sapunicama, ali nema paralela sa 'Dinastijom' ili 'Dalasom'. Naša serija je radjena u najboljem maniru američke melodrame, nikako telenovele", ističe Basara.

U scenariju koji piše sa kolegom Baskijerom Pjerinom, Basara kaže da nisu pravili nikakve pozitivne ni negativnealuzije na život stvarnih srpskih tajkuna.

"Naša serija je bogata dogadjajima, imamo jako uzbudljivu radnju i nemamo razloga da se bavimo plitkim stvarima u smislu da se neko prepoznaje u seriji", kaže Basara.

Idejni tvorac i izvršni producent nove Pinkove serije je Slobodan Šuljagić, koji je potpisan i kao režiser "Ljubavi i mržnje" sa Vladom Aleksićem i pozorišnim rediteljem Jugom Radivojevićem, kome je ovo prvi posao na televiziji.

Na početku snimanja serije u julu, Šuljagić je agenciji Beta rekao da se u Pinku nadaju da će serija zahvaljujući velikoj gledanosti imati veliki broj epizoda.

Kako je najavljeno, "Ljubav i mržnja" će ići radnim danima od ponedeljka do četvrtka u udarnom treminu od 20. h.

(MONDO)
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.