Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 14:19   #41
Molio bih informacije vezane za grijanje peletima. Imam novu kuću i sad sam u nedoumici s čim se grijati (plin,drva pelet ili nešto drugo). Kuća je veličine cca 150 kvadrata (500 kubika prostora za grijanje) sa potkrovljem, cijevi sam već razvukao za radijatore ispod glazure pa sad ne bih htjeo da mi to propadna znači opcija je grijanje na radijatore. Dimnjak je u dnevnom boravku i promjera je cca 140 mm. Šta bi se više isplatilo peć na pelet u kući pa spajanje na radijatore ili kotao postavljen u garaži. Koliko košta peć na pelete . Pozdrav.
vela123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 22:04   #42
Quote:
vela123 kaže: Pogledaj post
Molio bih informacije vezane za grijanje peletima. Imam novu kuću i sad sam u nedoumici s čim se grijati (plin,drva pelet ili nešto drugo). Kuća je veličine cca 150 kvadrata (500 kubika prostora za grijanje) sa potkrovljem, cijevi sam već razvukao za radijatore ispod glazure pa sad ne bih htjeo da mi to propadna znači opcija je grijanje na radijatore. Dimnjak je u dnevnom boravku i promjera je cca 140 mm. Šta bi se više isplatilo peć na pelet u kući pa spajanje na radijatore ili kotao postavljen u garaži. Koliko košta peć na pelete . Pozdrav.
Mislim da ti je bolje staviti kotao u garažu. Ima kod loženja peletima i prašine i pepela, što ti ne treba u dnevnom boravku. Peći su ti od cca 10 000 kn na više, ovisi o snazi.
agt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:43   #43
Quote:
armin.k kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Interesuje me, molim te da mi kažeš koliko peleta u tonama trošiš po sezoni, odnosno koliko bi ja trošio ako grijem 120 kvadrata, 2,5 metara visine, sa fasadom i izolacijom stiropor od 5 cm.
oko 4-4,5 t
duh22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 13:21   #44
//picasaweb.google.hr/termobrcko/ServiceBuderusServisPlinskogKotlaBuderus#544777666 5706656866
__________________
TermoTehnik
TermoTehnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 13:22   #45
//picasaweb.google.hr/termobrcko/ServiceBuderusServisPlinskogKotlaBuderus#544777666 5706656866
__________________
TermoTehnik
TermoTehnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:40   #46
Kombinirani kotao

Ljudi svaka vam čast zbilja sam dosta saznao čitajući vaše odgovore. Neki se zbilja kuže u to što pričaju. Sad jedna mala molba za pomoć i savjet.
Odlučio sam uvesti centralno ovog ljeta i imam još par dilema oko izbora kotla. Izračunao sam ja potrebnu snagu, izolacija kuće se sprema, pvc prozori su stavljeni pred zimu jedino još kotao ostaje za riješiti.
Da li ima netko iskustva sa kombiniranim kotlovima drvo - peleti? Tipa Centrometal Centroplus 25 sa sustavom za pelete ili Viadrus herkules duo?
Da budem iskren najviše naginjem ovoj opciji iz straha da se nešto ne desi sa cijenom peleta, i jer se koji metar drva uvijek nađe u rezervi tako da se može naložiti. Jedino me brine kakva je iskoristivost kod ovih kombiniranih peći - ako ima netko nešto slično nek se javi.
Unaprijed zahvaljuem na vašim odgovorima i sugestijama.

P.S. Ako ima ko za preporućiti kakvog dobrog meštra za složiti instalaciju nek mi se javi na PM - kuća je u Petrinji.
mile-l is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:32   #47
Mile, netrebaš isto pitanje postavljati u više tema. Strpi se, netko ti bude odgovoril.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 19:31   #48
Nije mi baš jasna logika da u kraju gdje je drvo jeftino ideš na pelete?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 09:55   #49
Da malo ozivim ovu temu. Pred odlukom sam kako grijati kucu ukupne grijane povrsine 185 m2. Postavljeno je podno grijanje, lokacija je Zagreb-Sesvete, fasada ce biti stiropor 8-10 cm. Vec sam citao o peletima, sada ponavljam gradivo, ali opet nista ne znam. Osoba "agt" kaze da trosi cca 6 tona po sezoni, a grije 500 m2 ! Onda covjek pita koliko bi potrosio za 120 m2 pa mu netko odgovori 4-4.5 tone. Kako sad to. Ako je sudeci pod ovih 6 tona za 500 m2, onda bi se za 120 m2 trosilo maks 2 tone valjda, ne ? Vi koji trosite pelete, lijepo molim vise informacija o vasim iskustvima kako bih se znao odluciti. Majstori za centralno nemaju toliko informacija jer ocito premalo toga postavljaju (ili nista) , zato je bitna informacija krajnjeg korisnika koji je pelete vec iskusio.
Takodjer je vidim bitna stavka, koji peleti, od kojeg proizvodjaca. Molim preporuke i podatke o cijenama peleta, ali i peci za pelete . Moze i na PM.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:27   #50
Kod računanja toplinskih gubitaka ne računa se samo tlocrtna površina več površina i izolacijska svojstva svake plohe prema negrijanim prostorima odnosno prema van ili tlu. Uz to treba dodati i gubitke zbog ventilacije (prirodne ili prisilne). Nije svejedno ni kakav je oblik građevine i orjentacija, prirodni zaklon od vjetra itd.....
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:36   #51
Pelet je oke ali ima 2 nedostatka. Skoro sav pelet u RH se izvozi. I druga stvar je...ista ona koju su Švedi imali sa grijanjem na biomasu (drva, pelete...i tak). Pepel sadrži Arsen, te je u pravilu zeznuto zbrinjavanje.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:47   #52
Dižem temu


Trenutno imamo plinsko grijanje u kući. Rata za plin mi je zimi

Budući da imamo odnedavno malo šume razmišljala sam o kombiniranom grijanju drva / plin pa bih onda plinom grijali noću, a drvima danju.
Naravno, ovo je moja početnička pretpostavka, ako se to tako ne radi, dajte mi uputu

Uglavnom, ima li koga s iskustvima u takvoj kombinaciji grijanja?
Dvije zasebne peći ili postoji kombinirana?
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:58   #53
Quote:
Amalthea kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ima li koga s iskustvima u takvoj kombinaciji grijanja?
Dvije zasebne peći ili postoji kombinirana?
Kod mene je takvo rješenje već godinama, jer smo napravili centralno grijanje prije nego je uveden plin.

U kotlovnici je peć na kruta goriva i atmosferski plinski kotao, spojeni su paralelno. Ekspanziona posuda, sigurnosni ventil i cirkulacijska pumpa su zajednički, dovoljno je otvoriti ventil na jednoj peći, i zatvoriti na drugoj, da bi se prebacilo na drugu vrstu grijanja.

Pošto imam prilično šume i drva, grijemo se uglavnom na drva, a po noći, u vrijeme blagdana ili kad su velike hladnoće grijemo se na plin (nikome se ne da hodati u kotlovnicu). Odlična kombinacija, drva se danas mogu povoljno kupiti kao otpad na pilanama i sl...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:18   #54
Super, super, koliko otprilike košta takva peć s popratnim instalacijama?

Mada, kod mene bi vjerojatno išlo malo drugačije, budući da mi je plinski bojler za grijanje na katu, a ovu bismo peć frknuli u prizemlje (nema podruma)
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 13:06   #55
Kotlova za c.g. na kruta goriva imaš raznih, sve ovisi o potrebnoj snazi, proizvođaču i modelu, najbolje da malo prosurfaš po netu... Na pr. Centrometal-ov etažni kotao EKO CET 23 s ugrađenom pumpom na akciji se mogao kupiti za 5.899,00 kn, a bez pumpe samo 5.399,00 kn (sa uključenim PDV-om).

http://centralno.grijanje-rijeka.inf...23-akcija.html

Što se instalacije tiče, ja oba kotla imam u kotlovnici, tamo su polazne i dolazne (željezne) cijevi najvećeg promjera, tako da kod ugradnje plinskog kotla nije bilo potrebno raditi preinake na samoj instalaciji.

Ako ćeš ti kotao ugrađivati u prizemlju, onda se nove cijevi moraju potegnuti i spojiti prema postojećem bojleru. Teško mi je ovako napamet govoriti, najbolje bi bilo da pozoveš nekog instalatera, koji će ti dati najbolje savjete.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:55   #56
Samo da javim da smo uzeli centrometalovu peć od 35 KW, sada još čekamo majstore koji će to doći spojiti pa javim iskustva.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 17:27   #57
Quote:
Amalthea kaže: Pogledaj post
Samo da javim da smo uzeli centrometalovu peć od 35 KW, sada još čekamo majstore koji će to doći spojiti pa javim iskustva.
A čiji je plamenik?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 09:45   #58
Quote:
Amalthea kaže: Pogledaj post
Dižem temu


Trenutno imamo plinsko grijanje u kući. Rata za plin mi je zimi

Budući da imamo odnedavno malo šume razmišljala sam o kombiniranom grijanju drva / plin pa bih onda plinom grijali noću, a drvima danju.
Naravno, ovo je moja početnička pretpostavka, ako se to tako ne radi, dajte mi uputu

Uglavnom, ima li koga s iskustvima u takvoj kombinaciji grijanja?
Dvije zasebne peći ili postoji kombinirana?
Mislim da postoji neki zakon koji brani da se spoji na isti dimnjak kotao na drva i kotao na plin
npr moj susjed ima kombi bojler na plin koji je fasadni a na stari dimnjak koji nemože dobiti atest za korištenje plina je stavio centrometalov kotao stime da je ugurao nekakvu fleksibilnu cijev u taj dimnjak i ima plamenik na pelete ubacili su mu četveroputi ventil (miš ventil) i preko termostata u D. boravku ima namješteno do koje temperature grije plin a kada kotao na pelete npr zimi mu po danu kotao radi a noču temperira bojlerom
i kad sve zbrojiš koliko je utukao u grijanje ja se za istu lovu na bojler grijem 8g dok se njemu i to AKO mu se počne isplačivati
neznam ljudi mislim da nam je budučnost u mini nuklearkama ugrađenim u podrum kako se ovi stalno prijete sa tim plinom i kad rus popizdi i zatvori plin neznam kakve su nam opcije
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 12:32   #59
j...ga opet su ti rusi glavni jedini koji prodaju mini nuklearne generatore su oni heheheh
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 16:22   #60
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
j...ga opet su ti rusi glavni jedini koji prodaju mini nuklearne generatore su oni heheheh
Malo čemo svijetliti u mraku ali čemo imati jeftino grijanje a kad se nekom pokvari sobni termostat vidiš gljivu,bljesak i novo gradilište za zgrade
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.