Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2009., 10:07   #1
Question Molim savjet u vezi šume!

Pozdrav,

Molio bih savjet svih vas koji se razumijete u sume.
Prodajem sumu (tj, jos ne prodajem ali mislim) koju sam naslijedio od djeda pa me zanima na koji nacin se ona prodaje. Meni igra opcija i prodaje cijelog zemljista zajedno sa drvima ali i samo drvo ako nemoze drukcije. Zanima me kolika se cijena krece i kako se ona odredjuje. Volio bih kad bi mi rekli koliku bih cijenu mogao traziti po m2.

Vjerujem kako ce vam ove informacije pomoci: Suma se nalazi u okolici Vrbovca (za one koji neznaju 30tak km od Zagreba), prevladavaju hrast, agacija i jasen. Nalazi se tik uz glavnu cestu s izravnim prilazom s iste ceste te svojom bocnom stranom (duljinom) prostire se uz cestu sto je po meni idealna pozicija posebice ukoliko se moze zemljiste iskoristiti kao gradjevinsko.

Eh sad ja neznam kako krenuti , koliko traziti uopce, koga pitati za savjet ?
Ako bih prodavao drva, kako se dogovara i kako uopce mogu znati koliko drva ima u toj sumi...

Svaki savjet na ovu temu dobro mi je dosao pa se slobodno raspisite.

Hvala !
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je posljednji, jednom ce to i biti
Apatrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:22   #2
Quote:
Apatrit kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molio bih savjet svih vas koji se razumijete u sume.
Prodajem sumu (tj, jos ne prodajem ali mislim) koju sam naslijedio od djeda pa me zanima na koji nacin se ona prodaje. Meni igra opcija i prodaje cijelog zemljista zajedno sa drvima ali i samo drvo ako nemoze drukcije. Zanima me kolika se cijena krece i kako se ona odredjuje. Volio bih kad bi mi rekli koliku bih cijenu mogao traziti po m2.

Vjerujem kako ce vam ove informacije pomoci: Suma se nalazi u okolici Vrbovca (za one koji neznaju 30tak km od Zagreba), prevladavaju hrast, agacija i jasen. Nalazi se tik uz glavnu cestu s izravnim prilazom s iste ceste te svojom bocnom stranom (duljinom) prostire se uz cestu sto je po meni idealna pozicija posebice ukoliko se moze zemljiste iskoristiti kao gradjevinsko.

Eh sad ja neznam kako krenuti , koliko traziti uopce, koga pitati za savjet ?
Ako bih prodavao drva, kako se dogovara i kako uopce mogu znati koliko drva ima u toj sumi...

Svaki savjet na ovu temu dobro mi je dosao pa se slobodno raspisite.

Hvala !
evo gledam neke oglase i cijena ide oko 10eura po kvadratu. al nista vise ne vidim. cijena se određuje prema kvaliteti drveta u njoj, opće korisnim funkcijama koje dotična ima.... zašto je prodaješ?. kolika je površina uopće?
da saznaš količinu trebas uzet promjerku u ruke i ići od stabla do stabla i mjerit prsni promjer i visinu i onda se ubacuje to u program i racuna se, na kraju dobiješ priblizno stanje drvne zalihe u šumi.....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 08:21   #3
Obrati se na www.suma-ss.hr
tu ćeš naći sve što ti treba
__________________
Ludim obično smatramo onoga čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Toma13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 23:11   #4
mislim da nemozes prodat drva tj.nema veza kaj je tvoja suma mislim da legalno bez odobrenja ministarstva ili nekog ureda za sumu sigurno ih ima nekoliko
nece ti dat sjecu,nadam se da nisam u pravu ali gledao neku tv emisiju di je bila slicna situacija pa bolje provjeri
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 09:53   #5
Quote:
Apatrit kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molio bih savjet svih vas koji se razumijete u sume.
Prodajem sumu (tj, jos ne prodajem ali mislim) koju sam naslijedio od djeda pa me zanima na koji nacin se ona prodaje. Meni igra opcija i prodaje cijelog zemljista zajedno sa drvima ali i samo drvo ako nemoze drukcije. Zanima me kolika se cijena krece i kako se ona odredjuje. Volio bih kad bi mi rekli koliku bih cijenu mogao traziti po m2.

Vjerujem kako ce vam ove informacije pomoci: Suma se nalazi u okolici Vrbovca (za one koji neznaju 30tak km od Zagreba), prevladavaju hrast, agacija i jasen. Nalazi se tik uz glavnu cestu s izravnim prilazom s iste ceste te svojom bocnom stranom (duljinom) prostire se uz cestu sto je po meni idealna pozicija posebice ukoliko se moze zemljiste iskoristiti kao gradjevinsko.

Eh sad ja neznam kako krenuti , koliko traziti uopce, koga pitati za savjet ?
Ako bih prodavao drva, kako se dogovara i kako uopce mogu znati koliko drva ima u toj sumi...

Svaki savjet na ovu temu dobro mi je dosao pa se slobodno raspisite.

Hvala !
Ja osobno također imam nešto šume, i to "iza Vrbovca" ako gledaš iz ZG i za sada se nisam odlučio za prodaju niti drva niti šume, ali ...

Znam da postoje ljudi koji se bave drvima, na način da kupe drva u šumi i onda ih dalje prodaju. Oni to rade sasvim legalno, čak se i oni pobrinu za dozvolu za sječu, naravno da trebaš imati nekakve dokumente da je šuma tvoja i koji je dio šume baš tvoj (gruntovnica + katastar). Sad, kako doći do tih ljudi, jedan mi se negdje lani sam nudio (on je iz Dubrave kod Vrbovca), a i drugi je bio zainteresiran, ovaj je negdje između Vrbovca i Zeline doma. Na žalost trenutno nemam njihove brojeve telefona, ali najbolje da se raspitaš kod "lokalaca" - okolnog stanovništva, možda netko zna! A možda se može naći nekoga i po oglasima.

Pred par godina sam trebao nešto drva (makar imam svoju šumu), dovezao ih je jedan, za koga sam shvatio da vozi u ZG napr. na "holcplac". Pitao sam i njega kako se to radi. On reče da kupuje od čovjeka koji se bavi sječom, a da ovaj dogovori s vlasnikom šume, posječe drva, poslaže ih ono na metar visine, vlasnik dođe, izmjeri se količina, ovaj plati i svi zadovoljni. Neki druge rade na pola, ali to ti se ne bi isplatilo, kome ćeš ti prodati drva. Ovo također izgleda kao sasvim legalno postupanje.

Znači, ako ideš na prodaju samo drva, to trebaš svakako načiniti, jer šuma zahtijeva "obnavljanje" to jest sječu određenog broja stabala, kako bi se preostala bolje razvijala. To pak određuje lugar, on obavlja takozvano "čekičanje" - to ti je način označavanja drva za koje je dozvoljena sječa.

Zaključak - vidi prvo po oglasima, a ja ako pronađem brojeve telefona, nastojat ću ih nabaciti na forum.
__________________
Co(g)ito ergo sum
charugga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 10:05   #6
Quote:
Toma13 kaže: Pogledaj post
Obrati se na www.suma-ss.hr
tu ćeš naći sve što ti treba
ako tko ne nađe evo korsinoga teksta

Kako izvršiti sječu u svojoj šumi?
Prvi korak je podnošenje zahtjeva za sječu u nadležnom uredu Šumarske savjetodavne službe, koji se zaprimaju od 01. siječnja do 01. lipnja tekuće godine.
Ako ste upisani u Upisnik šumoposjednika trebate donijeti samo iskaznicu šumoposjednika, a ukoliko niste, posjedovni i vlasnički list ne stariji od 6 mjeseci
Zahtjevu za sječu potrebno je priložiti državni biljeg u vrijednosti 70 kuna.
Djelatnik Šumarske savjetodavne službe ili ovlaštena osoba u dogovoru s vama doznačit ce stabla za sječu u vašim šumama.
Jednom obavljena doznaka vrijedi 3 godine.
Temeljem zapisnika o doznaci, izdaje se pisana dozvola za sjecu - rješenje, te tada možete početi sječu i ostale radove u šumi.
U vašoj šumi sječi stabla i izradivati drva možete:
sami s članovima porodičnog domaćinstva
udruženi u medususjedskoj pomoći
putem registriranih i licenciranih izvođača šumarskih radova.
Kod izvođenja svih šumarskih radova potrebno se pridržavati pravila šumskog reda.
Što je to doznaka?
Doznaka je odabiranje, obilježavanje i izmjera stabala za sječu, te izračun drvnog sječivog obujma. U šumi se mogu sječi samo doznačena stabla. Doznaku u vašoj šumi može obavljati samo diplomirani inženjer šumarstva putem Šumarske savjetodavne službe.
Doznaka se u pravilu obavlja za vrijeme trajanja vegetacije.
Kako drvo iz šume izvesti/prodati?
Nakon izvršene sječe stabala i izrade drvnih proizvoda, isti se izvlače na pomoćno stovarište kako bi se izmjerili, obilježili i izdala popratnica radi daljeg prometa (izvan šume).
Za mjerenje, obilježavanje i izdavanje popratnice obratiti se trebate takoder nadležnom savjetniku.
Ukoliko želite staviti u promet drvo koje je posječeno izvan šume, postupak je potpuno isti, samo što drvo treba ostaviti sve do trenutka izdavanja popratnice uz panj radi dokaza porijekla.
Ukoliko želite, Šumarska savjetodavna služba organizirat će vam zajedničku prodaju drva, ili pojedinačnu licitaciju za osobito vrijedne proizvode.
Što je to šumski red?
Šumski red su svi postupci koje su vlasnici šuma i izvodači radova dužni obaviti­ u šumi prije, za vrijeme i nakon sječe radi osiguranja redovnog gospodarenja šumom, sigurnog rada, radi njenog uzgajanja, zaštite od požara i štetočina, te nakon radova neometanog korištenja šume u ekološke i društvene svrhe.
Prije sječe
odrediti i obilježiti trase izvoznih putova i njihovu širinu.
odrediti mjesta uskladištenja - pomoćna stovarišta, ukoliko se drvo neće odmah stavljati u promet izvan šume
Za vrijeme sječe
radove obavljati u vrijeme koje je propisano ili odredeno šumskogospodarskim planom, a prema uputi savjetnika
prilikom pridobivanja drva maksimalno štititi pomladak te stabla koja preostaju nakon sječe
grane, neiskorišteni dijelovi stabala i oguljena kora koja ostaje u šumi, slaže se i rasporeduje tako da ne ometa razvoj podmlatka
Poslije sječe
u šumi ne smiju ostati suha, polusuha i jače oštečena stabla, osim u posebnim slučajevima prema uputi savjetnika
visina panjeva nakon sječe ne smije prelaziti 1/4 prsnog promjera (ravni teren), odnosno 1/3 prsnog promjera (nagnuti teren)
sva šumska infrastruktura, izvori pitke vode i zaštitne ograde za sprečavanje šteta od divljači moraju se dovesti u red najkasnije u roku 6 mjeseci od obavljene sječe, izrade odnosno izvoza drvnih sortimenata
Posebne odredbe za četinjače
izradeni drvni sortimenti koji se nalaze u sječini odnosno pomoćnom stovarištu u razdoblju od 25. veljače do 1. rujna, kao i preostali panjevi u sječini, moraju se okorati ili tretirati odgovarajućim zaštitnim sredstvima prije razvoja potkornjaka
u slučaju većih šteta od elementarnih nepogoda mjere zaštite koranjem ili prskanjem zaštitnim sredstvima treba odmah poduzeti
Kako doći do sredstava za izvršene radove obnove šuma
Radovi biološke obnove, za koje možete ostvariti sredstva iz posebnog fonda, moraju biti planirani unaprijed. Planirajte ih s nadležnim savjetnikom.
Sredstva možete ostvariti za sve radove na biološkoj obnovi šuma – pošumljavanju, njezi, čišcenju, podizanju novih šuma, zaštiti od štetnih organizama, konverziji, a sve u dogovoru s nadležnim savjetnikom.
Također ova sredstva možete ostvariti za izgradnju šumskih prometnica, te za izradu programa gospodarenja.
Za ostvarivanje sredstava, pod uvjetom da su radovi planirani, morate se upisati u Upisnik šumoposjednika, izvršiti radove, te podnijeti Zahtjev u nadležnom uredu Šumarske savjetodavne službe.
Sredstva ostvaruje onaj koji je radove izvršio – sam šumoposjednik, ili licencirani izvodač radova.
Što najradije radimo?
dajemo savjete i razgovaramo sa šumoposjednicima koji žele svojom šumom gospodariti na održiv način, na dobrobit cijele zajednice i svojih nasljednika
učimo vas o šumi, održivom gospodarenju i radu u šumi na siguran način
s vama planiramo radove u vašoj šumi, stručno ih elaboriramo i ugradujemo u programe gospodarenja šumama
učimo vas kako od svoje šume dobiti više i bolje
učimo vas kako za šumske proizvode dobiti više, te time povečati dohodak vašeg gospodarstva
Što uvijek radimo?
na vaš zahtjev vršimo doznaku stabala, obilježavamo drvo i izdajemo popratnicu
dodjeljujemo vam novac za izvršene radove biološke obnove
dodjeljujemo vam novac za izgradnju prometnica kroz vaše šume
obavljamo naš posao u vašoj šumi na način da vam objasnimo svaki poduzeti korak, uputimo vas u vaša prava, ali i obveze
Što nikada ne radimo?
ne izdajemo dokumente za drvo kojem ne znamo porijeklo
ne izdajemo dokumente za drvo iz šume koje je posječeno bez doznake
ne vršimo doznaku u šumi za koju nismo sigurni tko je vlasnik
To je naš doprinos zaštiti vaše šume od bespravne sječe
__________________
Co(g)ito ergo sum
charugga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:35   #7
Kolika je cijena sume na odredjenom prostoru??

Pitanje je jednostavno, a potreban mi je priblizan odgovor koji bi me usmjerio.

Namjeravam prodati jednu sumu na podrucju Preseke (pokraj Vrbovca 60tak km od Zg-a).

Uz glavnu asfaltiranu cestu duljine 120m, plin i gradski vodovod, struja uprolazi pokraj. Hrast, grab i bagrem je drvo koje raste.
500m od centra Preseke, skola, crkva i sve ostalo sto ima jedna opcina.

Suma moze sluziti kao gradjevinsko zemljiste.

Znaci za jednu sumu, lokacija je poprilicno atraktivna, i suma je vrlo pristupacna.
Potreban mi je savjet koliko se krece cijena po m2 za takvu jednu sumu na takvoj lokaciji.

Zanima me barem okvirno..
Hvala.
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je posljednji, jednom ce to i biti
Apatrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:53   #8
Quote:
Apatrit kaže: Pogledaj post
Uz glavnu asfaltiranu cestu duljine 120m, plin i gradski vodovod, struja uprolazi pokraj. Hrast, grab i bagrem je drvo koje raste.
500m od centra Preseke, skola, crkva i sve ostalo sto ima jedna opcina.

Suma moze sluziti kao gradjevinsko zemljiste.

Znaci za jednu sumu, lokacija je poprilicno atraktivna, i suma je vrlo pristupacna.
Potreban mi je savjet koliko se krece cijena po m2 za takvu jednu sumu na takvoj lokaciji.
Otiđi u opčinu i provjeri u kojoj je zoni tvoja parcela pa tek tada možeš vidjeti jeli prodaješ šumu,građevinsku parcelu,poloprivredno zemljište ili zelenu površinu.Od ovih informacija zavisi i cijena dotičnog zemljišta + procjenjena drvna masa
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:10   #9
evo kako sam ranije napisao, pronašao sam tlf brojeve jednog čovjeka iz okolice Vrbovca, koji se "bavi šumom i drvima"! Lani se izjasnio da kupuje i šumu i drva u šumi za sječu - to je ***
__________________
Co(g)ito ergo sum

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 20.04.2010. at 18:11. Reason: uklanjanje broja telefona i osobnog imena
charugga is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.04.2012., 17:19   #10
Par pitanja

Pozdrav,


sorry što smetam, ali vidio sam u nekim ranijim raspravama da se razumiješ u šumu i šumske radove, a ja imam neka pitanja za koja ne znam koga da pitam, pa eto pitam.

Trenutno se grijem na ložu, a budući da cijena lože ide uzlazno i mislim da se neće uskoro spuštati, planiram u nekom doglednom roku prijeći na drva.

Pošto nemam šume, niti iskustva sa šumom, ali imam par solidnih ponuda za kupnju šume, pitam Vas slijedeće:

- šuma (1 ha - 10.000 kn i 2 ha 30.000 kn), cijena dobra ili skupa?
- 2 ha šume za koju sam zainteresiran (lugar kaže da ima 200.000 kn vrijednosti drveta u njoj) istina ili laž?
- koliko ima m3 u 1 ha prosječne šume u sjevernoj Hrv.? )
- koliki je prosječni prirast šume (etat) po ha/godini
- koliko lugar dopušta rušiti m3 šume/ha (mogu li na ha šume godišnje izvesti 20 m3)
- kakve su mi dozvole potrebne od lugara prije same sječe i kod otpreme drveta iz šume
- kolika je cijena prijevoza drva kamionom po m3 na 50 km

P.S. Znam da sam postavio sto pitanja, ali molim Vas pomoć jer mi je cilj riješiti grijanje za duže vrijeme i da ne ovisim o loži.

Hvala unaprijed!
darjan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 17:21   #11
Nekoliko pitanja o šumi

Pozdrav,

trenutno se grijem na ložu, a budući da cijena lože ide uzlazno i mislim da se neće uskoro spuštati, planiram u nekom doglednom roku prijeći na drva.

Pošto nemam šume, niti iskustva sa šumom, ali imam par solidnih ponuda za kupnju šume, pitam Vas slijedeće:

- šuma (1 ha - 10.000 kn i 2 ha 30.000 kn), cijena dobra ili skupa?
- 2 ha šume za koju sam zainteresiran (lugar kaže da ima 200.000 kn vrijednosti drveta u njoj) istina ili laž?
- koliko ima m3 u 1 ha prosječne šume u sjevernoj Hrv.? )
- koliki je prosječni prirast šume (etat) po ha/godini
- koliko lugar dopušta rušiti m3 šume/ha (mogu li na ha šume godišnje izvesti 20 m3)
- kakve su mi dozvole potrebne od lugara prije same sječe i kod otpreme drveta iz šume
- kolika je cijena prijevoza drva kamionom po m3 na 50 km

P.S. Znam da sam postavio sto pitanja, ali molim Vas pomoć jer mi je cilj riješiti grijanje za duže vrijeme i da ne ovisim o loži.

Hvala unaprijed!
darjan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 22:54   #12
Iskreno,
zaboravi odgovore, kupi te šume, nađi frajera s motorkom, okvirno 350 kn na dan (sve njegovo), dečko zruši 20m3 sam tak. plus još izvlačenje i rezanje krošnje,(dogovori da on sve odradi) onda nađi nekog s kamionom, tvoj utovar, dakle radna snaga, utovariš i odfuraš doma. Postoji solucija da ima onaj kran za utovar, sli više stane na ruke složeno. Mislim da možeš dnevno (pazi to sam ja, i njih dvoje koje ja tjeram s bičem) a prijatelji su, izvuč 10m3 kalanog drva spremnog za loženje na prikolici traktorskoj.
Tako radi 93 % ljudi iz svojih šuma.
Druga solucija:
Nazoveš rvatske šume i dogovoriš isporuku NEidustrijskog drva (bukva i drugari) u balvanima da ti dostave doma na dvorište, nazoveš onog tipa koji ima motorku i sve raspiliš na veličinu cjepanica. Ond odeš u njemački dućan kupiš kalač na struju, nas pozoveš na roštilj, ti pečeš dok mi kalamo, i mi ti to raskalamo za 4 sata, najedemo se i napijemo, još ti složimo drva na kup, i ti imaš drva doma, a nemoraš brinuti o porezima EU, drvokradicama, Liniću, Čačiću , Sanaderu i inim drugovima.
Mastercard....;O)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 08:32   #13
ODGOVOR DARIJANU 14.
10000 kn za hektar zemljišta je mali iznos ! Ako je to u gruntovnici na prodavatelju , izvadite obavezno vlasnički list , i tek nakon toga odlučite ! Ako je to u katastru na prodavatelju a u gruntovnici na nekom drugom , imate na raspolaganju zemljišnoknjižni ispravak , ali i opasnost da izgubite 10000 kn !
Vlasnik sam samonikle i sađene šume ! Dio za svoje potrebe možete sjeći bez neke procedure veće ( ovisi o lugaru ) ! Ako će te voziti za prodaju , vadite dokumente koje Vam kažu u Šumariji , oni vrše doznaku i daju Vam popratnicu sa kojom vozite trupce !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 20:58   #14
na jedan hektaru šume ima drva vrijednosti 200 000 kuna? Pa ja sam onda bogat čovjek.

Jel to može netko potvrditi, tj. kako i kome to prodati za te novce?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:20   #15
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
na jedan hektaru šume ima drva vrijednosti 200 000 kuna? Pa ja sam onda bogat čovjek.

Jel to može netko potvrditi, tj. kako i kome to prodati za te novce?
svaki lugar ili tehničar imaju tablicu i pomično mjerilo , na određenoj se visini izmjeri promjer stabla , X procjenjena visina = m kubnih ! Cijena trupaca ovisi o vrsti drveta i kvaliteti trupaca ! Imate privatne pilane koje se bave sa otkupm , možete prodati stolarima , pojedincima !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 11:42   #16
hvala na odgovoru.

Da li znaš možda koliko je cijena m3 kestena, hrasta itd.
O tome znam malo ili nimalo, i mislim da kao takav lako me se može zajebati u pilani
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:14   #17
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru.

Da li znaš možda koliko je cijena m3 kestena, hrasta itd.
O tome znam malo ili nimalo, i mislim da kao takav lako me se može zajebati u pilani
cijena ovisi o kvaliteti trupca , orjentacijski pitajte na više mjesta u Vašoj okolici ! Ako imate prostor kod kuće i novac , trupce možete ispiliti u fosne ,5 , 8 cm i složiti da se suši , tada prodajete kubik fosni koji je skuplji ! Možete dio ispiliti u dasku , letve , građu ! Kod drveta imate više kombinacija !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 09:24   #18
Draga gospodo dobar dan. Vidim da ovdje ima i stručnjaka pa bi volio i ja baciti svoje pitanjce,možda mi se posreći pa dobijem PAMETAN odgovor,pošto googlanjem i na stranici min. Poljoprivrede nisam našao takav.
Zanima me kome bih se trebao obratiti radi kupovine šume i šumskog zemljišta (1000 m kvadratnih) koji su u Državnom vlasništvu i da li država (ili lokalna uprava) uopće prakticira prodaju ovako na upit fizičke osobe ili prodaju samo one dijelove za koje sami naprave natječaj???

please help!
Hvala
Da-Me-Bo-Is is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:08   #19
Quote:
Da-Me-Bo-Is kaže: Pogledaj post
Draga gospodo dobar dan. Vidim da ovdje ima i stručnjaka pa bi volio i ja baciti svoje pitanjce,možda mi se posreći pa dobijem PAMETAN odgovor,pošto googlanjem i na stranici min. Poljoprivrede nisam našao takav.
Zanima me kome bih se trebao obratiti radi kupovine šume i šumskog zemljišta (1000 m kvadratnih) koji su u Državnom vlasništvu i da li država (ili lokalna uprava) uopće prakticira prodaju ovako na upit fizičke osobe ili prodaju samo one dijelove za koje sami naprave natječaj???

please help!
Hvala
Koliko je meni poznato Republika Hrvatska ne prodaje šumu i šumsko zemljište !
Trenutno je ministar Jakovina zabranio prodaju i zakup i poljoprivrednog zemljišta , općinama i gradovima !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 15:50   #20
pozdrav.nasljedio sam 8000m2 hrastove sume s izvorom vode u istri.zanimalo bi me to prodat sve,pa vas molim da me savijetovate kako da to prodam i kome se moram javit posto neznam kako to funcijonira i niti neznam koliko se vrti cijena.hvala
rmaruello is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.