Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2014., 16:06   #4361
Koji je od ova tri "no name" branda najbolji kad je o Androidu riječ; - Vivax, Goclever ili Archos?
DNB1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 16:11   #4362
obrnuto od ovoga kako si ih nabrojao.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 16:28   #4363
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
obrnuto od ovoga kako si ih nabrojao.
Hvala.
DNB1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 17:21   #4364
NP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:54   #4365
koji je najbolji tablet što se tiče omjera cijene i kvalitete za nekih 700-900kn

ne treba mi za igrice,nego više poslovni.. za dokumente,pregledavanje mailova,čitanje pdf-a... da se može na net spojit i tak... znači i da onda interna memorija nija premala da mogu poskidat sve programe koji će mi trebat

bilo bi odlično da imam onu torbicu s tipkovnicom isto,to uključeno u cijenu

ne znam jel ovo ok:
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=24572
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=17704
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:34   #4366
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ti si dobila ili trial verziju ili read-only verziju. možeš koristiti google docs-e, ili ako ti je baš office paket bitan, onda WPS office (bivši kingsoft office). besplatan je, doduše postoji i komercijalna verzija, no, ne omogućava ništa posebno bitno za kućnog korisnika. isto tako postoji i desktop verzija pa možeš lako izmjenjivati dokumente.
Mozda malo glupo pitanje,ali koja je razlika,ne kuzim bas? Ja kad u google trgovinu upisem microsoft office ili word dolazi mi sve samo ne to.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:16   #4367
joj, sorry! ja sam pročitao da si na tabletu već dobila office paket. pa tražiš full verziju. moja greška. inače, razlika između read-only (ili demo), trial i full verzije: demo ili read-only ti omogućava samo pregledavanje dokumenata. bez mogućnosti ikakve promjene, čak niti spremanja pod drugim imenom. trial ti otvara mogućnosti (sve ili dio) za editiranje dokumenta, bez obzira da li se radi o doc, xls ili ppt, nebitno, no, u nekom određenom vremenskom periodu. negdje je to mjesec dana, negdje tri, negdje 6 ili čak 12 mjeseci. ovisi koliko je proizvođač tableta "jak". i na kraju, full verzija nema nikakvih ograničenja, no, full verzije se u pravilu plaćaju. no, daleko su te cijene od klasičnog office paketa. radi se o kakvih 10ak dolara do 50 maksimalno. s time da ne očekuješ SVE moguće funkcije M$ officea sa kompjutera. jer je de facto nemoguće to napraviti. a i da netko napravi, to bi koštalo kao "normalna" verzija.


pa ispočetka. M$ office kao takav ne postoji. postoji "M$ office mobile", no, aplikacija nije baš nešto. možeš ju probati, ali...

a za neki drugi program, ostaje ti sve napisano ranije - "WPS office" koji je provjeren ili office suite ili office to go (ali oni u jednom momentu traže plaćanje za neke funkcije). uostalom, pogledaj si na LINKu, pa vidi što se sve nudi.

ili, opet ponavljam, google docs. pa rješavaš sve jednim udarcem - sve spremaš u oblaku, tako da možeš pristupiti dokumentu i sa tableta, mobitela i sa pc-a. LINK

ili ti ostaje neki obični tekst editor, ako se radi o čistom tekstu. pa se riješiš komplikacije sa formatima i kompatibilnošću između platformi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:35   #4368
Quote:
Pertinacia kaže: Pogledaj post
koji je najbolji tablet što se tiče omjera cijene i kvalitete za nekih 700-900kn

ne treba mi za igrice,nego više poslovni.. za dokumente,pregledavanje mailova,čitanje pdf-a... da se može na net spojit i tak... znači i da onda interna memorija nija premala da mogu poskidat sve programe koji će mi trebat

bilo bi odlično da imam onu torbicu s tipkovnicom isto,to uključeno u cijenu

ne znam jel ovo ok:
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=24572
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=17704
niš ?
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 16:04   #4369
čitaj forum, pa ćeš naći.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 16:32   #4370
Trenutno imam prestige multipad 2 pro duo 7.i razočaran sam brzinom a najviše baterijom.Prijatelj mi nudi Huawei MediaPad T1 8.0 koji je dobio od t coma.Kakvo je mišljenje?trebao bi bitiu po papiru dosta bolji od mog trenutnog.ali na papiru piše svašta i za mog što nije istina..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:26   #4371
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
čitaj forum, pa ćeš naći.
nešto da,ali ipak se ja ne kužim u te stvari toliko i zanima me ako netko zna što je, s obzirom na ono što mi treba, dobro za mene... jer nažalost nemam vremena da sad satima proučavam sve to.. t je jedan od razloga zašto bi tako nešto uzeo- da uštedim vrijeme dok sam van stana
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:14   #4372
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ako lg ne dolazi u obzir (mada se tih 400kn isplati), onda t310. t211 je 7" model. ili nexus 7 2013 model (isto 7", ali je moćan uređaj). prestigio je slabiji od ovih, mada najkompletniji po pitanju hardvera. lenovo, tako-tako. nije loše, ali moglo bi i bolje.
kolika je razlika u performansama izmedu t110 i t310?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:53   #4373
Quote:
Pertinacia kaže: Pogledaj post
nešto da,ali ipak se ja ne kužim u te stvari toliko i zanima me ako netko zna što je, s obzirom na ono što mi treba, dobro za mene... jer nažalost nemam vremena da sad satima proučavam sve to.. t je jedan od razloga zašto bi tako nešto uzeo- da uštedim vrijeme dok sam van stana
divno! ti nemaš vremena proučavati, jer, ne znam što već radiš, a netko drugi može svoje vrijeme trošiti na tebe.

Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
kolika je razlika u performansama izmedu t110 i t310?
pa, poprilična, zapravo. dimenzija ekrana kao prvo. manja razolucija, manje memorije, slabiji proc i gpu, nema prednje kamere, mislim da je i zadnja kamera samo 2 ili _možda_ 3mpixa. uostalom, i ime mu govori da je slabiji hardverom - "samsung galaxi tab 3 LITE"
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:50   #4374
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
divno! ti nemaš vremena proučavati, jer, ne znam što već radiš, a netko drugi može svoje vrijeme trošiti na tebe.
Pa iz iskustva znam da tu na forumu znaju znanje i kad sam prije tražio preporuku za npr mob,par ih se složilo da je xperia mini odlična što se tiče cijene i kvalitete (te mojih potreba) i ja ga imam preko dvije godine i jako sam zadovoljan

ono što sam čitao o tabletima praktički svaki bi trebao ispunjavati to što mi treba... e sad jel u tom rangu cijene neki shit koji će se brzo kvarit ili je prespor u to se ne razumijem pa sam tu
stavio sam primjer iz hg spota čini mi se ok cijena i 7 incha stane u džep od jakne koliko znam... a samsung mi se čini kao pouzdana marka
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:17   #4375
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
Trenutno imam prestige multipad 2 pro duo 7.i razočaran sam brzinom a najviše baterijom.Prijatelj mi nudi Huawei MediaPad T1 8.0 koji je dobio od t coma.Kakvo je mišljenje?trebao bi bitiu po papiru dosta bolji od mog trenutnog.ali na papiru piše svašta i za mog što nije istina..
Ukratko, odličan, kompaktnih dimenzija, pristojne rezolucije i zadovoljavajuće brzine za uobičajen rad. Od 8" tableta vjerojatno best buy.
Ono što treba istaknuti je svakako prednji zvučnik (nažalost samo jedan) koji radi razliku prema drugim tabletima.

Preporuka svakako!
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:26   #4376
a baterija? jer i na onom prestigu je pisalo kao o dugotrajnoj bateriji..ali u ku..u
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 02:29   #4377
Baterija ima 4800 mAh što je puno za tablet tih dimenzija. Konkurentni Vivax 8" i Lenovo A50 8" imaju "samo" 4200 mAh što bi u praksi trebalo dati koji sat dulje trajanje u korist Huaweia.

No, prekratko ga imam da mogu konkretno odgovoriti.
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 05:20   #4378
ovaj moj prestige koji imam izdrži 3,5 do 4 sata i to u airplane mode,s brightness na najslabije.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 08:45   #4379
Huawei mi je upaljen već treći dan s time da je dva dana po danu korišten za surfanje i malo youtubea 3-4 sata. Sada je baterija na 24%.
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:55   #4380
ima tko iskustva sa samsung galaxy 3 lite? vidio sam da je za 680kn u harvey normanu...
nema prednju kameru,ali ne smeta mi to,rezolucija mi se čini ok za video,za igre mi nije bitno,GPS mi je super

čitam po netu neki kažu da je čak i loš za te novce, ako ga je netko imao kakva su iskustva? i što su mane? može netko pogledat molim i link pa dat svoje mišljenje- da li se isplati za tu cijelu i da li je općenito kvalitetan tablet
http://www.gsmarena.com/samsung_gala...e_7_0-5969.php
Loren is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.