Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 13:47   #921
Hvala :-)
murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:40   #922
pozdrav..

evo, da se i ja javim..mi smo počeli s kremom elidel..već se mažemo 7 dana i 7 dana smo bez kortića..krema je ok..za lice, vrat i trup je odlična..za ruke i noge tako tako..jer tu ima malo jače ekceme, pa treba ipak malo duže dana mazati..dok na licu, vratu, trupu, dovoljno je mazati dan dva..prvi put kad sam ga s njom namazala prije spavanja, još je jače pocrvenio, pa sam se prestrašila, ali do jutra je bilo super..valjda isto djeluje kao npr kortić, i koža još više pocrveni prvih par minuta, i onda se smiruje..uglavnom, za sad je ono ok krema, dobra zamjena za kortić..a, nuspojave..strah me nuspojava, ali svejedno ima manje nego kortić..hranimo se stvarno zdravo..svježe povrće, ne špricano, juhice, voće, nikakve slatkiše nikad nije probao, ne pije nikakvo mlijeko..jedino dosta konzumira brašno ( nije alergičan, potvrđeo 2x)..ono jede griz na vodi, žgance, tjesteninu bez jaja s raznim umacima, rižu, meso..itd..puno pije tekućine..svejedno se osipava..šake ga uvijek svrbe..posebno dlanovi..izvadila sam iz stana tepihe i sve to..mada prije pol god je bio na test..nije bio alergičan, na prašinu i grinje..od kad smo izbacili hipoalerg.mlijeko i krumpir iz prehrane, lice mu zna biti čisto dosta dugo i trup..ali, noge i ruke ga jako zezaju..mada mu lice stalno mažem i vlažim, ali zna imati ono super lice, čisto..najbolja mu je pantexol mast i nevenov balzam..on mu je super..ali, baš balzam ne mast..lako razmazivo i čak mu se nekad i od njega upala povuče..

e, sad najbolje mi je dok pročitam..nemojte mazati s kortićem, elidelom, bacite to..ali, jednostavno to je sad nemoguće u toj fazi bolesti...da ga ne namažem, za par dana mogli bi ići samo za bolnicu i onda bi mu tam šibali inekcije i mazali..znači još gore..sad je baš ono udarnički stadij, i možda se smiri za god dana pa bude prolazilo i nekom neutralnom kremom, kak npr sad nekad prođe i s običnim nevenovim balzamom..mislim, prođe..upala prođe..ali, ipak je bolje nego je bilo npr prošle jeseni..on je još ipka mali sad bude za par 4 mj 2 god..da bi ja sad kojekakve kure radila s njim..to ćemo kad malo poraste..moram mu pružiti koliko toliko sretno djetinjstvo bez previše svrbeži..u međuvremenu sam skužila da ga kreme tipa mustela, a derma jako iritiraju po licu..za tijelo su koliko toliko ok, ali za lice nikako ne..a, s tim sam cijelo vrijeme mazila..bolje mu pašeju masti i balzami..
gdje li je tamara..dugo se već ne javlja..

pozdrav svima..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 21:00   #923
Bok dragi ljudi,
dugo se nisam javila, bila redovito u Slo na terapijama. Rezultat: ruke i noge su mi neprepoznatljive!!! Uzivam gledajuci u njih i ne mogu se nacuditi da je sve proslo! Ostala mi je malo suha koza i alergija na koznu obucu i kozne torbe ali i to cu rijesiti. Yes!
Uglavnom: dr. rjesava sve vrste alergijskih i sl. dermatitisa i krcata joj ordinacija s ljudima i djecom iz HR. Savjet: ako ikako mozete, priustite si terapiju kod nje jer stvarno pomaze! Nema kemije niti kortikosteroida. Sve zajedno me je financijski izaslo 750 Eur + voznje do tamo i natrag, ali kada zbrojim sve koliko sam ovdje potrosila na razne dermatologe i kremice ispalo je puno jeftinije!
Ostavljam Vam podatke: dr. Erika Zagar, Terme Olimia. Podcetrtek, tel.0039635829405. Ceka se na red cca. 2 mjeseca. Isplati se, zivot mi je drukciji!
Pusa svima i puno srece s lijecenjem..rijesiti se zla!
__________________
Valek
valek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:52   #924
Atopijski dermatitis

Bolujem cijeli život od atopijskog dermatitisa, uz kratke prekide između 8. i 14. godine. Javlja se nakon svakog jačeg uzetog lijeka ili početkom proljeća. Ne uzimam kortikosteroide jerbo sam također osjetljiva na njih. Naime, nakon uzimanja mi se naglo poboljša, a u roku tjedna dana mi se isto tako naglo i pogorša. Koristila sam svakave metode, sve kremice moguće koje se trenutačno nalaze na tržištu, elidel je mrvu poboljšao stvar, protopic također (ali se on nesmije često uzimati zbog jačine). Finalno, nikakvi medikamenti ne mogu poboljšati alergiju do te mjere da ona kompletno nestane bar privremeno. Napominjem da je moj atopijski najjačeg stupnja, te kada zahvati dio kože, ono se uskoro preseli na sve veće površine. Jedina uspješna terapija je fototerapija, jer u roku 2 tjedna se dermatitis kompletno povuče. Kabine za fototerapiju se nalaze samo na Šalati, koliko znam. Osim što su redovi (psorijaze)predugački, prije nego me puste na lampe glumim pokusnog zečića. To bi značilo da mi uvaljuju svakojake kreme i onda promatraju da li se pogoršava ili poboljšava. Kada shvate da mi ništa ne pomaže, a to se obično dogodi nakon mjesec dana kada sam skoro sva u ranama, onda me tek puste na fototerapiju. :2up:Taj mukotrpan proces sam prolazila više puta, pa je moje pitanje da li postoji negdje drugdje fototerapija gdje me neće mučiti suvišnim kremicama i testiranjima? Privatni dermatolozi su me također iznevjerili, jer ne znaju drugačije liječiti osim kortikosteroidom. Trenutačno se snalazim sama, Linolom lokalno, te sterilnim kompresama. Pogoršalo mi se naglo (i dalje se pogoršava) zbog uzetog sumameda.Oni koji boluju od istoga mogu shvatiti da je teško s time živjeti jer su bolovi i svrbež strašni, da ne govorim o čestoj zakočenosti kože zbog suhoće...
Mrs. Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 09:55   #925
bok! i ja sam u istim problemima... fototerapiju imaš i u vinogradskoj, ja sam išla. i nisu na meni isprobavali nikakve kremice, mazali su me aflodermom ali zato što sam tih dana ležala na odjelu i bila jako osuta. mislim da možeš doći s općom uputnicom i da će ti napraviti samo osnovne pretrage budući da si kronični bolesnik. naravno ponesi sve nalaze koje imaš. dok sam ja išla nije bilo velike gužve, sad ne znam...
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:12   #926
Wau, fala, budem hitro išla u izvidnicu vinogradske sa podebljim dosjeom, and we'll see Baš me zanima, rijetko nalijećem na oboljele od ove vrste dermatitisa a da nisu dojenčad ili klinci do deset godina. Koliko vas boluje od toga a da je prešlo adolescentsku dob? I kako se spašavate?
Mrs. Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 15:32   #927
topic o AD-u
pridružite nam se
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 13:17   #928
Uh, ovdje se tema već zahuktala, a ja kao počinjem post pitajući se imali li koga još sa ovom kožnom smetnjom? Moj iskustvo je ....promijena prehrane je jedini način koji je riješio moje zdrastveno pitanje. I to ne obična prehrana, već ona bezukusna and kinda hard to cook-makrobiotika. Naime, kada sam tako jela, osim što sam bila kost i koža, alergiji nije bilo ni traga, skoro je tako deset godina bilo. No, zbog načina života i ne tako jeftine hrane, prešla sam na običnu prehranu i sada svake godine redovito opet imam Mr. Atopijski, onaj teški oblik, ali pokušavam se vratiti na makrobiotiku (čitaj, pokušavam ju naučiti kuhati). Inače, probala sam apsolutno sve i svašta, jedino mi more+sunce pomaže (osim što je užasno bolno), te fototerapija. Od kremica.....jebiga, A-topic mi je grozno bolna kada trebam namazati na veću površinu kože, znam da se kasnije smiri, ali muka mi je više puta time mazat na dan kada linola ima kompletno isti učinak, smanjuje upalu, ali i ne boli. Drugim kremama nisam nimalo zadovoljna. Osim protopicom. S kojim treba oprezno rukovat, nemojte to zaboravit. Trenutačno imam alergiju jer sam (prvi puta) zbog nečega morala uzeti sumamed, koji je valjda najagresivniji antibiotik koji postoji, a meni koža na sve druge ljekove reagira. Sada mi je full zabavno jer se upala ubrzano širi, jeeeeeee
Mrs. Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:55   #929
Čitajući ovaj topic i što su ranije ljudi pisali, naišla sam na hrpu loših savjeta. Dapače, preloših. Naravno da AD ima korijene i u svakodnevnom stresu koja osoba proživljava, u tome kako inače,dok i ne boluje od AD, brine o koži, prehrana, nuspojave raznoraznih stvari bilo lijekova ili obične odjeće koja se nosi. Stres je na žalost nemoguće izbjeći. Meni i najblaži oblik stresa zna biti problem, a dermatitis mi se naglo pogorša kada dođe vrijeme ispita na fakultetu. Ništa čudno. Iskreno, kada nemam AD onda se ne mažem previše hidratantnim kremama, a trebala mi. Čisti moj nemar. Prehrana je donedavno također bila nemar, ali uvela sam promijene koje su uvelike pomogle. Masno i nemasno meso, žestoka hrana, sve sa konzervasima, sve to treba izbaciti. Sve voće i povrće mora biti kuhano (što zbog špricanja voćki, što zbog zdravijeg načina pripreme). Primjetila sam da mi alkohol smeta. Nisam bila kroner i opijala se, već znala sam izaći van i popiti, što bi rezultiralo noćnim svrbežom. Od tada jedna pivica i niš više. Treba jesti ribu, omega 3 je zakon, najbolje je ako imate kapsule omege 3 da ih pijete dva puta dnevno, tu i tam razbijete poneku kapusulu i razmažete ju po najgorim ranama. Upala se dosta smanji, ali isto tako omega 3 užasno isušuje kožu, tako da kombinirate to sa nekom kremom. Meni također znaju "curit" rane, tj. limfa i tekućina, a tada je najlakše kupiti sterlinu kompresu, prije toga namazati kremom, čekati da se upije i onda staviti kompresu, zakeljit, upala se smanji a rana se zatvori. Sve je lakše ako se rana zatvori, jer zna bit problem da se zakelji odjeća za kožu pa napravi još gori problem unoseći bakterije. Noćni svrbeš se rješava jednostavno: ne predugim piđama, uvijek nešto pamučno i kratko, te nikada spavati u tzv."suhim" prostorijama koje često zimsko grijanje zna napraviti. Treba izbjegavati znojenje koje pojačava svrbež. A ako se ne može izbjeći, obavezno je tuširanje, mazanje. Što se tiče lijekova, nekada je teško znati na što se može reagirati, zbog toga ja najčešće imam probleme. Ako vam ne treba taj lijek, rađe ga nemojte uzeti jer nakon tjedan dana sve se preseli na kožu. Koža će uvijek reagirati.Od odjeće izbjegavajte sintetiku ili općenito odjeću u kojoj bi ste se mogli znojiti ko konj. Manje šećera u prehrani, nula papra, manje soli. Hmmm, što sam još zaboravila...Nemojte rabiti kupke (pogotov od eucerina) pojačavaju svrbež. Postoji lijek atarax za smanjivanje svrbeža, ali to je nervni shut down na par sati, želite li biti zombi? Osobe koje su osjetljive na kortikoseroide (poput mene) ni pod koju cijenu koristiti pa ni one kremice sa 0.1%. Često se mažite kremicama koje vam pašu, pazite što jedete, izbjegavajte znojenje i stres, pazite koje lijekove koristite. Fototerapija je rješenje ako baš zagusti. Ima i ona mala zepter lampica, nije da rješava puno, ali bar zaustavlja upalu. Ne koristite mokre obloge, ili bilokakve obloge. Koža se užari zbog nekog razloga, probajte izbjegavati taj uzrok. Brijem da je to to za sada....
Mrs. Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:34   #930
dobar dan svima
evo i mnee, vidim da se već dugo nitko ne javlja... samo sam htjela prijaviti da sam nakon nove krize gdje su me opet htjeli strpati u bolnicu (ovog se puta nisam dala i ispalo mi je bolje kad sam doma i mackam se isto kao što bi u bolnici) krenula na fototerapiju i oduševljena sam. ne mogu reći da sam skroz zdrava ali ovako dobro mi već dugo nije bilo. ne znam koje su štetne stvari fototerapije ali zasad sam jako zadovoljna. sad moram ići javim se poslije.
nadam se stela da ti je beba bolje.
murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:04   #931
pa evo da se i ja javim, izvjestim stanje i svih pozdravim
stanje dakle, je već dulje vrijeme ok, nije skroz nestao, ali ne svrbi uopće niti je upaljeno - što je meni divotica, niš više ne tražim zasad
jedino što koristim je krema koju si sama radim, a dobro stanje pripisujem većim dijelom emocionalnim faktorima , a manjim dijelom time što sam relativno pročistila jetru, crijeva i bubrege i sve što se da pročistiti. zapravo mi je lijepo stanje nastupilo nakon što sam zaključla da je dosta čiščenja jer i to zamara organizam-onda se sve nekak smirilo i super...

...DO PREKJUČER
kad sam otkrila da sam negdje pokupila uši!!!
uši!!!
uši!!!
kad sam se oporavila od šoka i oprala kosu, sebe i cijelu kuću, te na guglu saznala da za tim nije bilo potrebe jer nemreju preživit izvan kose (al eto, bar sam napokon počistila kak treba ), skužila sam da mi je taj neki opaka-kemikalija-šampon totalno isušio ruke i vlasište i lice, te se sve zacrvenilo i upalilo i počelo svrrrrrrbit
mogla sam si i mislit, već dugo nisam ni prišla nikakvom detergentu i onda natandrčim ovaj bojni otrov...al dobro, to me još jednom podsjetilo kak je dobro što sam inače isključivo na prirodnim preparatima...

dakle, trenutno sam u stanju oporavka od obračuna s ušima...koji, imam filing, nije još gotov...

pozdrav svima!
javite se, ste živi? kako je?
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:24   #932
pozdrav..

evo, mi smo malo bolje nego inače..50% bolje nego prošle godine u to doba..ali, ja to prepisujem elidelu..mada, i njega ne mažem tak često..zna biti lijepo čisti, a pogotovo po licu što mene jako veseli..kosica mu lijepo raste, nije mu niti vlasište više suho i perutavo kako je bilo kuc kuc..moram pokucati jer kad se pohvalim s nečim odmah to ureknem..zdravo se hranimo..stvarno želi sve jesti..gluposti mu ne dajem..samo zdravo..obožava variva, voće...primjetila sam da se osipa kad nešto pojede s nekakvim aditivima, tako da i njemu pomažu ove bio stvari..tj.sve prirodno..mažem ga s pantexol masti za sada jer mu to jedino pomaže..ove skupe kremice mu uopće ne odgovaraju..najgore su mu šake i koljena..pa mu tu nekad elidel uopće ne pomaže..i kad mu se jako upali i počne svrbjeti moram ga ponekad namazati i s kortićem..
nadam se da mu bude sad sve bolje i bolje..ljeto mu je bilo koma..njemu bolje pašu hladniji dani..
gdje li nam je tamara?


pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 20:26   #933
Atopičari moji, da vas čujem!

Atopičari moji pomagajte!
Znam da je o ovoj temi mnogo puta bilo razgovora i strašno mi je žao što ja tada nisam bila član foruma i što nisam bila uključena u razgovore!!!Većinu sam pročitala i od svega mi je trenutno previše podataka u glavi...Ne bi sad ovo ni pisala, da me ta užasna smetnja u životu opet nije dovela u komu.Odličan dan je iza mene, ponosna sam na samu sebe,itd. sve savršeno od 6 ujutro do otprije dva sata ( istina, prsti su mi već par dana prekriveni dermatitisom, mojim životnim suputnikom:-), a i šake što mi je danas stvaralo pri poslu tegobe, no uspješno sam ih izbacila s prvog mjesta smetnji) kad sam popila kalcij(šumeću tabletu) misleći da sebi radim dobro(konačno sam ih kupila, alergična sam na sva mlijeka osim sojinog i ovčjeg, tako da sam se kao ja konačno aktivirala da počnem neki dodatak piti) i paf...oči suze bez prestanka i dalje, moji mi kažu da su i otekle,no neda mi se ni pogledati u kakvom su stanju, nos mi curi, ispuhala sam više od pola mog dobrog starog prijatelja toaletnog papira:-). Bilo kuda toaletnii papir svuda:-) I tako moj cijeli uspješan dan pao u vodi, raspoloženje mi je koma. Pa, bem mu, toliko se trudim boriti s svim tim no, stvarno mi je više dosta svega!20 godina borbe, dosta mi je stvarno!!! E, da i lice mi je buknulo i što sad. Dva tj. sam ga mazala 100%-tnim Aflodermom, u krajnjim slučajevima i Belodermom(znam da se ne smije, ali to jedino pomaže) i što sad ni dva dana pauze i ja krećem ponovo.Elidelom ne mogu mazati, vani je sunce, a ne mogu priuštiti si 24h pod krovom, a i obična kućna toplina peći mi izgori kožu.Vjerujem da će se i ovaj put naći netko sa sličnim, neznam kako da to nazovem osim problemom!Svaka informacija, savijet, sve je dobro došlo!Zanima me KAKO SE VI NOSITE s njim, kako uspijevate funkcionirati u životu, na što vam sve utječe, ma stvarno sve što kažete je blago rečeno dobro došlo!I priznajem malo mi je sad lakše:-)Ne zna čovjek bili se smijao ili plakao.
Inače, imam 20 god. i isto toliko atopijski dermatitis.
Pozdrav svima!
agatha_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:26   #934
Dobro večer svima,
već duže pratim ovaj Forum, ili bolje rečeno od kada sam saznao da mi unuk pati od AD. Čitao sam postove s namjerom da nešto naučim o toj bolesti te da usporedim informacije s razvojem bolesti kod unuka. Nadao sam se da ću naći i praktično riješenje za popravljanje stanja. Brzo sam uočio da nema riješenja koja su općenito primjenjiva. Stanje se pogoršavalo, crvenilo, hrapavost kože, svrbež itd. se iz dana u dan širilo. Tada smo odlučili unuka odvesti na more na nekoliko dana. Ubrzo sam primjetio da se na moru stanje poboljšalo. Nije mi bilo jasno zašto se nakon pranja pod tušom s vodom iz vodovoda odmah nakon tuširanja pojača crvenilo i javlja jaki svrbež a nakon kupanja u morskoj vodi nama reakcije. Pretpostavio sam da postoji u vodi iz vodovoda neki agresivan sastojak pa sam nabavio najbolji filter za vodu koji sam mogao nabaviti (klor,..). Čini mi se da je filter pomogao. Naravno, i dalje koristimo mljeko i kremu. Nakon toga unuk je proveo još 5 tjedana na moru i sada je mnogo bolje i ide dalje u vrtić.
Zanima me dali još netko ima iskustva s filtriranjem vode za kupanje i kakva su mu iskustva. Nadalje, zanima me dali je netko probao koristiti filtriranu pa posoljenu vodu za kupanje ("morska voda") i s kakvim rezultatom.
Deda Viktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:57   #935
Dobar dan,
meni je par doktora reklo da bih se trebala prati u prokuhanoj vodi ali ja to ne prakticiram jer stalno negdje žurim ali ako imate vremena za to vjerojatno idea nije loša. što se tiče slane vode sumnjam da će imati isti učinak jer nije samo sol faktor koji pomaže nego baš određena kombinacija minerala i neznam čega sve. kako sam ja do 18 živjela na moru pokušavali smo područja na rukama (tada je to bilo samo na rukama) i preko zime močit i prati morskom vodom međutim nije imalo učinka. Pretpostavljam da je jednostavno bitna kombinacija sunce, more, bezbrižnost, aktivnost na morskom zraku....
pozdrav...
murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 22:54   #936
Pozdrav svima!
Čitam sad sve ovo i ne mogu vjerovati da sam ja još do danas smatrala da sam dosta napravila za poboljšanje mog stanja ne konzumirajući određenu hranu. Stvarno želim promijeniti ploču i početi drugačije razmišljati!Sad ću napisati tijek svoje bolesti.Bolujem od malena. Imala sam bolje i lošije faze, no početkom 1. srednje(stres) stanje je podivljalo i završila sam prvi put na Šalati, godinu dana kasnije ista priča. Tada smo čuli za privatno testiranje kod doktora Soltyšeka(ne znam jesam li točno napisala). Krv je slanja u Njemačku i iz njezinog testiranja ustanovljna mi je alergija na tonu stvari. Mlijeko( kozje, kravlje), agar-agar(želatina), carrageen, traganth, aspergillus niger, aloe vera, ječam, zob, spelt, pšenica, šipak, kakao, gorušica, peršin, vanilija, brokula, crveno zelje, lan, lješnjak, kikiriki i mak. Istog dana čim sam saznala rezultate prestala sam konzumirati sve s popisa. ( 4 godine) Nakon pojedenog 100% kao ovčjeg sira prvi sam se put susrela s naticanjem očiju, naticanjem grla, suzenjem očiju, curenjem nosa i to sve u par min. To mi je bio šok jer do tada nisam nikada doživjela slično. Naravno, završila sam na hitnoj. Na hitnoj sam završila još jednom pretpostavljam zbog kokosa, no ovaj put je reakcija bila puuuuuno blaža.Prije tog testiranja sam jela ama baš sve i imala 60 kg na svojih 166 cm. Kilaža mi je ubrzo pala na 53 kg, te od tada varira za kilu dvije, ne više. Reći ću i to da sam do tada stvarno imala ogroman apetit, od kojeg danas ni traga. Mogla bih bez jela ne znam koliko dugo. Jedem zato što moram, možda svega u par stvari uživam.Trenutno sam u redu. No, bez prestanka sam na kortikosteroidima. Zato i jesam "dobro". Na 100% Aflodermu i Belodermu sam non-stop iako znam da štete na sve moguće načine. Belobaza mi je glavna stvar.
Eto, to je ukratko. Želim se bar probati skinuti s kortikosteroida!!!Previše informacija mi je u glavi, pa stoga ako tko ima živaca opet ponavljati stvari, molim vas da mi savjetujete od kud da krenem. Za vitamin c znam i stvarno pomaže. Uvjerila se više puta!

Unaprijed hvala!
agatha_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 22:56   #937
Zaboravila sam napisati da jedem pšenično brašno jer sam u tome vidjela jedini način da prestanem gubiti na kilaži, te ponekad konzumiram kakao.
agatha_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:05   #938
moj savjet nemoj se brinuti oko kortikosteroida i nuspojava, skinut se nećeš s njih dok ne nađeš uzročnika. znam da ne zvuči optimistični i žao mi je jer te potpuno razumijem.maži dok moraš,ali užurbano traži rješenje. odi u bolnicu i napravi pretrage od glave do pete. meni je bakterija nađena tek iz drugog puta i nakon što sam je sredila smirilo se. ali to je kombinacija više faktora i kod svakoga je drugačije. konkretan savjet, nemoj koristiti belobazu, ona ti samo trenutno vlaži kožu. uzmi ulje noćurka npr. svi ga na forumu hvale. meni isto pomaže iako mi grozno miriši.jedino si sama možeš pomoći, prikupljaj nalaze, analiziraj, mozgaj i slušaj svoj organizam.
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:49   #939
Thanks!
agatha_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:34   #940
već par dana imam neki čudan osip a ne mogu kod doktora pa da provjerim ovdje što bi moglo biti. osip je papulozni (mali plikovi) poredani u krug a u sredini kruga nema ništa. trenutno imam par tih krugova i to najviše na licu i nešto malo po torzu. osip se pojavio nakon što sam jedan dan cijeli dan povraćala i imala dijareju. gledala sam po simptomima da bi mogao biti alergijski dermatitis na neku hranu, ali ne znam što bi moglo biti. uvijek jedem sve isto i nikad nisma imala ovakvih problema.
zanima me da li bi mogla dobiti osip nakon preboljene crijevne zaraze (jer su simptomi povraćanja i proljeva te krvni nalazi odgovarali simptomima salmonele).
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.