Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2006., 01:37   #21
Tak je isto i meni bilo kad su mi uvalili Rispolept, nije mi valjao.
To je NOVI lijek a meni recimo bolje paše Haldol..
Ako ne daj Bože ostaneš na lijekovima morat ćeš prihvatiti neke nuspojave.
outoftheblue is offline  
Old 23.12.2006., 01:41   #22
Quote:
normall kaže:
Postoji i ta varijanta, nemoj piti lijekove

Nisu ti lijekovi tako opasni kao što misliš. Ne trebaš se bojati.

Jako puno ljudi pije više vrsta psihofarmaka cijeli život i dožive 90 god.

Znam ih dosta.

Trebala bi možda na psihoanalizu, psihoterapiju, no u nas je nećeš dobiti, ako nisi hospitalizirana, jedino privatna praksa.

Lijekovi se piju toliko dugo dok ti psihijatrica/tar ne kažu da ih više ne trebaš piti.
ma jasno mi je, ne treba meni psihoanaliza, ja sebe sama izpsihoanaliziram i presavrseno
ali ako se ne mozes nositi s nekim situacijama u zivotu i potrebni su ti lijekovi kako i zasto uopce prestati uzimati kad se vracas u isti taj zivot?
little_devil is offline  
Old 23.12.2006., 01:49   #23
Pa, ako nije problem unutar tebe već nesnalaženje sa situacijama postoje i tehnike koje zagovaraju psiholozi Gestalt i sl. , a svima je zajedničko, promjena ponašanja.
Učiš na terapijama mijenjati pogrešan stav koji te vodi u konflikt.

Za to ti je nadležna forumašica @Neli , ona se bavi tim terapeutskim tehnikama.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 23.12.2006., 01:52   #24
Quote:
normall kaže:
Pa, ako nije problem unutar tebe već nesnalaženje sa situacijama postoje i tehnike koje zagovaraju psiholozi Gestalt i sl. , a svima je zajedničko, promjena ponašanja.
Učiš na terapijama mijenjati pogrešan stav koji te vodi u konflikt.

Za to ti je nadležna forumašica @Neli , ona se bavi tim terapeutskim tehnikama.

jasno mi je, znala sam da ces to napisati
u redu...
tnx
little_devil is offline  
Old 25.02.2007., 08:00   #25
Zyprexa i Zeldox su antispihotici nove generacije

Zyprexa je jako inn pa je psihijatri onak olako prepisuju.(navodno nema ekstrapiramidalnih simptoma jer mu je način vezivanja za receptore selektivan)

Zeldoxov mehanizam djelovanja na receptore nije u potpunosti razjašnjen no u pravilu bi se trebao davati kod psihotičkih stanja gdje su dominantni simptomi halucinacije i pogrešne percepcije.

U svezi "laganog uspavljivanja" obično je to nus pojava koja se javlja kod Zeldoxa a ne Zyprexa no očito je da ako več moraš uzimati antipsihotike onda i sam več znaš koji lijek ti najbolje odgovara.

U svezi cijene normalno da je cijena Zeldoxa takva kakva je (proizvodi ga Pfizer) no koliko mi se čini i cijena Zyprexa je tu negde.
sarkom is offline  
Old 02.03.2007., 00:26   #26
to je jako skupo
outoftheblue is offline  
Old 21.06.2007., 15:03   #27
Pitanje vezano za ripsolept i misar?

prije 10 dana sam poceo pit te tablete, medjutim nuspojave su snazne 20 sati dnevno mi se spava, tj pospanostm a ne mogu zaspat nikako, sad da li je to od ripsolepta ili misara?
hodajuci sam zombi, i usporen sam, sad kolko cu se ja navikavat, jer prekinio sam prekjucer misar ii opet mi je pospanost, dajte mi recite savjet
famozni is offline  
Old 22.06.2007., 00:16   #28
najvjerojatnije osjećaš takvu sedaciju drugi dan i toliko spavaš od rispolepta.
jer je tako i meni bilo dok sam pila zyprexu.također antipsihotik kao i rispolept tako da imaju ista djelovanja a očito i nuspojave.
probaj smanjiti dozu u dogovoru sa doktorom ili pređi na drugi lijek iste skupine.
ja sam tako zyprexu zamjenila moditenom i super se osjećam,manje spavam,nisam umorna drugi dan i oke funkcioniram.
što se tiče misara odnosno xanaxa ja ga isto pijem (3x0.5mg) i ne vjerujem da je to zbog misara tj. da misar uzrokuje baš takvu sedaciju.
iz mog iskustva,mislim da je riječ o rispoleptu.
andreina is offline  
Old 22.06.2007., 08:38   #29
Quote:
andreina kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije osjećaš takvu sedaciju drugi dan i toliko spavaš od rispolepta.
jer je tako i meni bilo dok sam pila zyprexu.također antipsihotik kao i rispolept tako da imaju ista djelovanja a očito i nuspojave.
probaj smanjiti dozu u dogovoru sa doktorom ili pređi na drugi lijek iste skupine.
ja sam tako zyprexu zamjenila moditenom i super se osjećam,manje spavam,nisam umorna drugi dan i oke funkcioniram.
što se tiče misara odnosno xanaxa ja ga isto pijem (3x0.5mg) i ne vjerujem da je to zbog misara tj. da misar uzrokuje baš takvu sedaciju.
iz mog iskustva,mislim da je riječ o rispoleptu.
ej ma rispolept me uspava al ne mogu zaspat hodajuci sam zombi, totalno, onako hodam a spava mi se a idem zaspat ne mogu tri min zatvorim oci i nesto me trgne
i osjecam ankcioznost veliku
znaci nije nista od misara, aj neka
famozni is offline  
Old 22.06.2007., 22:35   #30
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
ej ma rispolept me uspava al ne mogu zaspat hodajuci sam zombi, totalno, onako hodam a spava mi se a idem zaspat ne mogu tri min zatvorim oci i nesto me trgne
i osjecam ankcioznost veliku
znaci nije nista od misara, aj neka
treba proći određeno vrijeme da ti se organizam navikne na rispolept, pa ćeš biti OK, a Misar kao što kolegica reče nema s tim nikakve veze.

antipsihotici "napadaju" (ruše) dopamin, serotonin, zato se tako osjećaš, no to je samo prvih tjedan , dva, poslije nećeš ni znati da ga piješ.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 23.06.2007., 09:13   #31
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
treba proći određeno vrijeme da ti se organizam navikne na rispolept, pa ćeš biti OK, a Misar kao što kolegica reče nema s tim nikakve veze.

antipsihotici "napadaju" (ruše) dopamin, serotonin, zato se tako osjećaš, no to je samo prvih tjedan , dva, poslije nećeš ni znati da ga piješ.
pijem ga 13 dana vec ripsolet , i nemaaaaaaa pomaka, s tim nuspojavama, samo mi se spava, pospanost a navecere se budim oko 1 ili 2 ljudi dajte pomozite kontrola mi je tek u utorak puknut cu
famozni is offline  
Old 23.06.2007., 12:19   #32
famozni, spavanje Ti je sigurno posljedica Rispolepta... na žalost... ja sam pila Moditen i bilo mi je super, ali sam imala imala od njega EPS (tremor, tromost)..
zatim su me stavili na Rispolept i jedno je vrijeme mi je bilo bolje, ali tada su počele auditivne halucinacije i vrlo opsesivne suicidalne ruminacije, i Rispolept je bio preslab i u najjačoj dozi...
nakon toga su mi uveli Zyprexu, koja je kao lijek izvrsna, osim što sam bila doslovno kao zombi (to je posljedica gotovo svih antipsihotika) i razlog zbog čega sam ju prestala piti čim mi je bilo malo bolje jest to što sam se udebljala skoro 15 kg, sve mi je izmaklo kontroli, ja nisam toga ni bila svjesna...antipsihotici jačaju tek, a s time dolazi i povećanje tjelesne mase...
do maloprije sam još teško skidala te nakupljene kilograme...

dugo sam bila bez ikakvog antipsihotika, a sada su mi uveli Seroquel, i toliko se bojim da se ponovno ne počnem debljati, važem se svaki dan... i dobila sam jednu kilu, a ako dobijem tri kg, prestat ću ga piti, makoliko mi bilo bolje...

ja Ti savjetujem da prvenstveno budeš sasvim otvoren sa svojim psihoterapeutom, i ako Ti nuspojave zaista veoma smetaju, reci mu to i neka Ti promijeni lijek dok ne nađu onaj koji će ti odgovarati...

tako je meni npr. bilo s antidepresivima... pila sam već Zoloft, Anafranil, Prozac, Fevarin, Cipralex, i sada pijem Mirzaten u nadi da će mi pomoć... Cipralex je jedini davao rezultate, ali je nakon 2 godine 'odustao' od mene..

treba vremena da bi se uspostavila kvalitetna medikamentozna terapija, jer je svaka osoba toliko individualna i stvarno se ne može predvidjeti kako će netko reagirat na koji psihofarmak...

bit će bolje, drži se!
Elerrina is offline  
Old 23.06.2007., 13:40   #33
Quote:
Elerrina kaže: Pogledaj post
famozni, spavanje Ti je sigurno posljedica Rispolepta... na žalost... ja sam pila Moditen i bilo mi je super, ali sam imala imala od njega EPS (tremor, tromost)..
zatim su me stavili na Rispolept i jedno je vrijeme mi je bilo bolje, ali tada su počele auditivne halucinacije i vrlo opsesivne suicidalne ruminacije, i Rispolept je bio preslab i u najjačoj dozi...
nakon toga su mi uveli Zyprexu, koja je kao lijek izvrsna, osim što sam bila doslovno kao zombi (to je posljedica gotovo svih antipsihotika) i razlog zbog čega sam ju prestala piti čim mi je bilo malo bolje jest to što sam se udebljala skoro 15 kg, sve mi je izmaklo kontroli, ja nisam toga ni bila svjesna...antipsihotici jačaju tek, a s time dolazi i povećanje tjelesne mase...
do maloprije sam još teško skidala te nakupljene kilograme...

dugo sam bila bez ikakvog antipsihotika, a sada su mi uveli Seroquel, i toliko se bojim da se ponovno ne počnem debljati, važem se svaki dan... i dobila sam jednu kilu, a ako dobijem tri kg, prestat ću ga piti, makoliko mi bilo bolje...

ja Ti savjetujem da prvenstveno budeš sasvim otvoren sa svojim psihoterapeutom, i ako Ti nuspojave zaista veoma smetaju, reci mu to i neka Ti promijeni lijek dok ne nađu onaj koji će ti odgovarati...

tako je meni npr. bilo s antidepresivima... pila sam već Zoloft, Anafranil, Prozac, Fevarin, Cipralex, i sada pijem Mirzaten u nadi da će mi pomoć... Cipralex je jedini davao rezultate, ali je nakon 2 godine 'odustao' od mene..

treba vremena da bi se uspostavila kvalitetna medikamentozna terapija, jer je svaka osoba toliko individualna i stvarno se ne može predvidjeti kako će netko reagirat na koji psihofarmak...

bit će bolje, drži se!
a ja mrsavim ne mogu nit jest ista, a ja sam u makarskoj a terapeut u zg idem u utorak kod njega pa cu vidit, a ja sam pobjegao iz bolnice prvi put pa mi je nije pratio nego samo ostavio te tablete i kao kontrola za dva tjedna
a jadan ja s lijekovima
mene zanima dal ja to mogu skroiz prestat pit
famozni is offline  
Old 23.06.2007., 13:54   #34
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
a ja mrsavim ne mogu nit jest ista, a ja sam u makarskoj a terapeut u zg idem u utorak kod njega pa cu vidit, a ja sam pobjegao iz bolnice prvi put pa mi je nije pratio nego samo ostavio te tablete i kao kontrola za dva tjedna
a jadan ja s lijekovima
mene zanima dal ja to mogu skroiz prestat pit
famozni, oprosti na indiskreciji, ali jel' si Ti možda maloljetan i govoriš o Kukuljevićevoj?? Ako ne, ništa zato.

Ali pitala sam jer sam ja tamo bila 2 puta hospitalizirana.. A sad tamo idem na ambulantni tretman psihoterapijama...
Elerrina is offline  
Old 23.06.2007., 14:35   #35
Quote:
Elerrina kaže: Pogledaj post
famozni, oprosti na indiskreciji, ali jel' si Ti možda maloljetan i govoriš o Kukuljevićevoj?? Ako ne, ništa zato.

Ali pitala sam jer sam ja tamo bila 2 puta hospitalizirana.. A sad tamo idem na ambulantni tretman psihoterapijama...
22 mi je god i idem u vrapce u psih brecic ako si cula,
famozni is offline  
Old 26.07.2007., 19:07   #36
CIPRALEX - koliko dugo treba proći da "djeluje"

Naime , davno mi je dijagnosticiran anksiozni poremecaj , jedno vrijeme mi je odgovarao Seroxat , nakod raspada veze od 7 godina , stanje se pogorsalo i prepisan mi je CIPRALEX kojeg sam poceo piti nakon 10 dana pauze od prestanka SEROXATA , tako mi je rekao dr. , da ne mogu odmah jedno zamijenit drugim .
Tocnije uzimam CIPRALEX 10 mg od proslog petka , nepunih tjedan dana , i svuda citam o pocetnim nuspojavama , znojenje , nesanica etc..
Isto tako ne mislim odustati jer ljudi kazu da , a i moj dr. da je to normalno za taj lijek i da se dosta ljudi osjeca puno bolje nakon odredenog perioda uzimanja?
E sad meni je problem pregurati taj "prelazni period"......jel to 10 -15-30 dana???? KAd bi CIPRALEX bi mogao lijek poceti potpuno djelovati???
Bas se osjecam , sje***** sad , "pomazem" si s normabelima najvise 3x5 mg , ali ni oni ne pomazu kod nesanice , a sve popratne pojave uzimanja su tu...
trnci u rukama , drhtavica lagana , znojenje dlanova...
Sad sam do 7.8 godisnjem , ali strah me lovi da se ovakav vratim na posao , znate , ono kad vam kolege primjete da vam drhti ruka u kojoj drzite salicu za kavu , odmah vas etiketiraju ko alkosa ili narkomana jebiga takvi su ljudi...

Znam da nitko nema kristalnu kuglu...ali da li ce CIPRALEX poceti djelovati vec jedanput ???

Inace , ne pijem upoce , ne pusim , ne uzimam nikakave opijate i slicna sranja.
(to se razumije kad netko uzima AD , ali da ne bi bilo zabune)
Johnny Rebel is offline  
Old 14.08.2007., 17:13   #37
Nuspojave lijekova u psihologiji i psihijatriji

Ja sam stvarno ljuta u zadnje vrijeme.
Gledam ljude kako trče kroz grad a ja se vučem.
Bez obzira na ad tek navečer dođem k sebi.
Drago mi je da je znanost napredovala i pronašla sve te lijekove
ali teško mi je.
Antipsihotik, za spavanje, protiv depresije, ak zatreba apaurin.
I tako svaki dan nekad više nekad manje.
Kak se vi osjećate?
woolfwalter is offline  
Old 14.08.2007., 23:35   #38
trenutno pijem zyprexu i zdebljal sam se ko prasac. tu i tamo mi poskoči ruka ili neki drugi dio tijela, ne drhtim ko od moditena neg se ričem
a ne osjećam neki umor... makar moram spavat 12h da bi se osjećao odmoreno, al tak je to, jebiga.
Giko is offline  
Old 15.08.2007., 00:33   #39
Quote:
Giko kaže: Pogledaj post
trenutno pijem zyprexu i zdebljal sam se ko prasac. tu i tamo mi poskoči ruka ili neki drugi dio tijela, ne drhtim ko od moditena neg se ričem
a ne osjećam neki umor... makar moram spavat 12h da bi se osjećao odmoreno, al tak je to, jebiga.
lažeš mačak šta bi pio zyprexu i moditen u isto vrijeme
woolfwalter is offline  
Old 15.08.2007., 01:12   #40
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
lažeš mačak šta bi pio zyprexu i moditen u isto vrijeme
prije sam pio moditen, sad sam preso na zyprexu, mislio sam da je ocito
Giko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.