Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 02:02   #61
Quote:
plimpi kaže:
imaš pravo. ako misliš da na tih 4000 kuna ne možeš nigdje dobiti 10% godišnje (400kn), onda je za tebe najbolje da staviš fasadu sa što više cm stiropora.
bez obzira kako ti ovo gore zazvučalo, kažem ti to najiskrenije, bez imalo cinizma.
znam...sve na crveno...bit ce i 100%..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 02:04   #62
Quote:
VladT kaže:
I šta da napravim sa tih 15k kuna šta ću uštedjeti godišnje??

Imate li kakav pametan savjet??
rba 3209141453
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 02:11   #63
Quote:
moja-kucica kaže:
rba 3209141453
Mudro zboriš. Htjedoh vas potaknut na ekološku svijest i očuvanje prirode.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 02:15   #64
Quote:
VladT kaže:
Mudro zboriš. Htjedoh vas potaknut na ekološku svijest i očuvanje prirode.
rekuperator sam skoro ugradio...trebalo mi 2mj da dodjem do cijene flaktwoodsova koji ima dogrijavanje zraka preko centralnog...topl. pumpa je preskupa...
znam da si bio sarkastican al ja to skoro sve ugradio ..
od svega sta sam skoro ugradio cijenim jedino ventilaciju..ovo sve drugo su porezi na budale...

ps..broj od racuna nije skroz tocan da ne padnes u napast..ne primam milostinju ...ako ustedis vise od 15k javi
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 02:24   #65
Quote:
moja-kucica kaže:
rekuperator sam skoro ugradio...trebalo mi 2mj da dodjem do cijene flaktwoodsova koji ima dogrijavanje zraka preko centralnog...topl. pumpa je preskupa...
znam da si bio sarkastican al ja to skoro sve ugradio ..
od svega sta sam skoro ugradio cijenim jedino ventilaciju..ovo sve drugo su porezi na budale...

ps..broj od racuna nije skroz tocan da ne padnes u napast..ne primam milostinju ...ako ustedis vise od 15k javi
Nemoj previše pisati o rekuperatorima, toplinskim pumpama i ostalim čudima jer ako to Edgar nanjuši, najebali smo svi. Biće ko u saboru, ispravak netočnog navoda.

Ovo s toplinskom pumpom ima smisla. Ne znam koje su cijene ali pretpostavljam da te oderu ka malog majmuna. Država mora smanjiti poreze i ukinuti PDV na sustave za obnovljive izvore energije, izolaciju i ostala čuda. To je jedini način da se sve počne šire koristiti. Ali jebiga naftni je lobi jači i dok god ima crnog zlata biće isto. Netko uvijek ima neki jebeni interes.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 02:38   #66
Quote:
VladT kaže:
Ovo s toplinskom pumpom ima smisla. Ne znam koje su cijene ali pretpostavljam da te oderu ka malog majmuna. Država mora smanjiti poreze i ukinuti PDV na sustave za obnovljive izvore energije, izolaciju i ostala čuda. To je jedini način da se sve počne šire koristiti. Ali jebiga naftni je lobi jači i dok god ima crnog zlata biće isto. Netko uvijek ima neki jebeni interes.
tiho, da ga ne probudimo ..vjerovatno


ja trenutno grijem kucu na klime na kontinentu i racuni su smjesni..sta bi tek bilo da mi je vanjska u zemlji na +12 a ne na -6..samo preskupa je to pocetna investicija i ja sam vec 100 put racunao vrijeme povrata je nikada...a i vijek trajanja im nije beskonacan..15--20 godina i ajmo novu..a jos bi mozda bio 20tak k kuna u downu od prve
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:41   #67
Quote:
plimpi kaže:
Edgar se pokušao nadovezati na mene, ali se ograđujem od toga... Ja sam namjerno izbjegavao konkretni primjer, a on je svojim unio samo dodatnu pomutnju. Primjerice, kuću s 5cm izolacije poistovjećuje s kućom bez ikakve izolacije, i slično...

Da bi se došlo do kakvog-takvog meritornog izračuna, potrebno je pretpostaviti izvjesnost parametara. ali onda se to mora odnositi na obje varijante.

no, nepredvidivost parametara je upravo najveća slabost cijele priče, i zapravo, cijele ekonomske znanosti, jer ekonomske zakonitosti vrijede samo na papiru.
Točno, ekonomija nije egzaktna znanost.

I parametri jesu neizvjesni

Rekoh, gore brojčani iznosi su 'lupani' bezveze, sve u svrhu koliko-tolikog pojašnjenja (a ispalo nenamjerno da zapravo unose pomutnju)


Kad sam '96 s drva prelazio na ložu cijena je bila cca 2,00Kn/lit. utrošak lože je manje više bez izolacije uvijek isti, 3000l. dakle '96 je to bilo 6000kn, danas je to cca 13000. da sam onda razmišljao i napravio izlocaije, smanjio bih potrošnju bar za 30-50% godišnje, ajmo lupati opet bezveze...na 1500lit, i puta 4,36kn...opet bi bio na skorom istom iznosu kao '96 god...dobar dio, ako ne i cijeli iznos investicije eventualno uložene '96 u izo kuće bio već povratio usljed duplog porasta cijene gorive i sad bi negdje počeo zapravo štedjeti na grijanju...ovako sam još daleko daleko od toga


hm, kako to uspoređujem kuću izolacije s kućom sa 5cm.

ne rekoh li da ukoliko upoće ne uložaš u izolaciju (dakle nit u 5 niti u10cm) nego tu lovu uložiš u fond i imaš sreće, ostvariš vrhunske prinose, zapravo te nije briga za grijanje jel ti prinosi nadoknađuju troškove grijanja tj. ostvarene uštede ostvarene kroz izolaciju....

Uostalom, kao što VladT rekao na drugoj temi, uživaj s tom lovom s ženomi djecom, jednom se živi......kakve izolacije.......

dobro je dok imao opcija šta napraviti, izolirati ili ne, ako da, kako

odluka je uvijek na nama......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:42   #68
Quote:
moja-kucica kaže:
necu nista reci jer ce opet reci da ga napadam (edgar) ali ja tog covjeka ne razumijem ni rijec sta kaze....

dok pričam o ekonomiji ili o fizici?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:45   #69
Quote:
VladT kaže:
Nemoj previše pisati o rekuperatorima, toplinskim pumpama i ostalim čudima jer ako to Edgar nanjuši, najebali smo svi. Biće ko u saboru, ispravak netočnog navoda.


teško, u ovom slučaju. o tome neznam stvarno ništa. tj. čitao nešto o tome, nije mi se činilo interesantnim, previše para.........
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 10:11   #70
Quote:
moja-kucica kaže:
ha, uloziti novce mozes uvjek. mozes imat orocenu stednju (male pare i neces ustedit bogzna sta), investijske fondove (mozes zaradit, mozes stagnirati a teoretski i spusit), dionice (mozes dosta zaradit ali i dosta spusit)...uglavnom ako tu ocekujes zaradu moras ocekivati i ono drugo.
nakon odluke na varijantu B i X godina ti realno mozes biti na istom. a sa varijantom A si za to vrijeme sigurno povratio novce koje si ulozio pa kreni na ulaganje jer ces imati vise za ulagati nego sa varijantom B.
to bi sad vec odvuklo raspravu u of of of topic iako vec i je..isto tako mozes gledati da fasadu uopce ne stavis i ustedis si kakvih 45000 kuna na 200m2 jer je to vec suma..a razlika izmedju 10 i 5cm je samo 4000 kuna..to po meni ima puno vise smisla nego razmisljati dali ces staviti 5 ili 10cm.
koga (previše) zanimaju uštede taj uopće ne bi trebao graditi kuću.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 10:50   #71
Quote:
Codegun kaže:
koga (previše) zanimaju uštede taj uopće ne bi trebao graditi kuću.
sve nas zanimaju uštede. svi želimo uštedit na ovaj ili onaj način.
nije li upravo poanta stiropor fasade ušteda? nije li ušteda veća što je više centimetara striopora? misim da se tu svi možemo složiti.

i razliika je samo u osobnim preferencijama, a to je izravno vezano za karakter čovjeka. primjerice, moja kućica će radije ostvarivati uštedu kroz 15 godina, a ja je želim odmah.

i sad ću još nešto reći, nisam htio sinoć, jer mi doista ni tada a ni sada nije namjera ikoga nagovarati na bilo što, ali možda nekome može ponuditi jedno drugo gledište.
dakle, primjerice sinoć spomenutih 4000kn... to je ušteda varijante B u odnosu na varijantu A. to stvarno nije neki novac, čak što više, na cijelu investiciju to je zanemariv iznos. no, ipak, ako je ušteda u grijanju koju donosi varijanta A u odnosu na varijantu B 300 kuna, potrebno je čak 13 godina da varijanta A povrati tih 4000kn. osobno bih uvijek uzeo 4000kn sada nego 13 godina dobivao po 300kn.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 10:55   #72
Quote:
plimpi kaže:
sve nas zanimaju uštede. svi želimo uštedit na ovaj ili onaj način.
nije li upravo poanta stiropor fasade ušteda? nije li ušteda veća što je više centimetara striopora? misim da se tu svi možemo složiti.

i razliika je samo u osobnim preferencijama, a to je izravno vezano za karakter čovjeka. primjerice, moja kućica će radije ostvarivati uštedu kroz 15 godina, a ja je želim odmah.

i sad ću još nešto reći, nisam htio sinoć, jer mi doista ni tada a ni sada nije namjera ikoga nagovarati na bilo što, ali možda nekome može ponuditi jedno drugo gledište.
dakle, primjerice sinoć spomenutih 4000kn... to je ušteda varijante B u odnosu na varijantu A. to stvarno nije neki novac, čak što više, na cijelu investiciju to je zanemariv iznos. no, ipak, ako je ušteda u grijanju koju donosi varijanta A u odnosu na varijantu B 300 kuna, potrebno je čak 13 godina da varijanta A povrati tih 4000kn. osobno bih uvijek uzeo 4000kn sada nego 13 godina dobivao po 300kn.
ma ja sam to rekao više iz zezancije. Ja ću npr. staviti 10cm stiropora i računam da će me ta fasada koštati 30% više a povratiti ću za nekoliko godina novac.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:26   #73
Quote:
Codegun kaže:
ma ja sam to rekao više iz zezancije. Ja ću npr. staviti 10cm stiropora i računam da će me ta fasada koštati 30% više a povratiti ću za nekoliko godina novac.
Tako i ja planiram... zato od tebe očekujem detalje na blogu
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:57   #74
Quote:
Boris_RI kaže:
Tako i ja planiram... zato od tebe očekujem detalje na blogu
naravno, no fasada će kod mene vjerojatnije na jesen premda postoji mogućnost da bude i na proljeće ove godine.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:14   #75
pogledajte,najčešće se koristi stiropor 5 cm,ta matematika o propusnosti topline i ostale te gluposti,to ti nitko ne računa niti se od nas izvođača tko osvrće na to.
Međutim,dosta ljudi je počela i kamenu vunu ugrađivat na svoje kuće i to je danas "in", ali i stiropol također.Međutim,stiropol je najbolji jer mi to ovako računamo 1cm stiropola je OKO 10 cm betona za toplinu.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:22   #76
Gospodo,što deblji stiropor to je bolje,ali i više novaca itd.
No,kuća se pravi jednom godišnje,i DOBRO triba kuću napravit,a fasada je jedan od najbitnijih elemenata na kući,jer dobra izolacija je sve,a ako ona pođe vlažit onda je jebi.
Ja nikom neću priznat,niti jednoj firmi da bolje radi od mene i unutra žbuku i vani fasadu jer moto moje firme nije brzo i kvalitetno nego POLAKO I DOBRO da bude svaki detalj.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:24   #77
@moja-kucica
@VladT


može jedno glupo pitanje a što su rekuperatori? i čemu služe?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:28   #78
Quote:
Codegun kaže:
ma ja sam to rekao više iz zezancije. Ja ću npr. staviti 10cm stiropora i računam da će me ta fasada koštati 30% više a povratiti ću za nekoliko godina novac.
Uvijek se vraćamo na početak. Po meni uopće nije upitno treba li 5 ili 10 cm. Stavi 20 cm. Zašto ne? Ako gradiš novu kuću i moraš staviti fasadu plus ti novi propisi traže da zadovoljiš koeficijente onda dileme nema. Ne treba biti tvrd već fleksibilan i prilagoditi se situaciji i gledati par koraka unaprijed. Danas imaš takve mogućnosti, tehnologija i znanost su puno uznapredovale i šteta je to ne znati iskoristiti. Pa kvragu, ako nisi siguran - PITAJ?? I to ne susjeda ili prijatelja već pitaj stručnjaka. E sad, problem je šta je kod nas vlada inflacija stručnjaka. Zapravo su svi stručnjaci za sve. Danas ti jedan te isti majstor betonira temelje, zida kuću, pokriva krovove, radi izolaciju, provlači kablove, radi centralno grijanje, farba zidove i ko zna šta još ne. E to tako ne ide. Ali jebiga to je druga tema.
No šta sa nama, kao primjerice ja, koji imamo kuće stare 25 godina, građene u vrijeme Milke Planinc, kada se čekalo u radu za cement koji se prodavao po cijeni od suhog zlata. Meni je fasada u savršenom stanju i bit će takva sigurno još 25 godina. Prozori također u dobrom stanju. Šta sad treba sve to bacit ća. Starog koji je gradio kuću u ono vrijeme i odrekao se puno toga u životu, vjerojatno bi strefilo srce. Neću mijenjati ništa, imaću više troškove za grijanje i gotovo. Šta god napravio danas sutra će se pojaviti bolje. Isto vrijedi i za sve vas koji radite fasadu od 5cm. Za par godina smijat ćete se sami sebi.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:28   #79
ljudi nemojte se uopće zajebavati s edgarom. sad kad je počeo o prinosima fondova, to me sve skupa jako podsjeća na nekog. ovo je navlakuša i ne isplati vam se trošiti vrijeme i energiju
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:33   #80
Ljudi triba se pokrit sa onliko koliko imate pokrivača,malo i razvuć se ali ne puno.Stiropol 20 cm ne stavljaju ni u novom zelandu,u švicarskoj se stavlja od 10-16 cm. Ali 20 cm stiropola košta.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.