Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2004., 23:24   #1
Preskakanje srca

Osjećaj preskakanja srca (ekstrasistole) mene prati već godinama i to gotovo svakodnevno. Nekad je to prateća pojava tahikardije (zbog nervoze, uzbuđenja, previše kofeina i nikotina), nekad se dogodi nakon obilnijeg obroka, a nekad i iz meni nepoznatih razloga.
Bio sam dvaput na EKG-u u zadnjih 5 godina (firma redovito plaća sistematske preglede) i sve je u redu. Kažu ljudi da je to nerijetka pojava kod mlađih ljudi i sasvim bezopasna.
Imate li i vi takvih iskustava ili možda drugačije mišljenje.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 00:22   #2
Istina je. Imam to i ja. Nemaš frke.
Best frend mi je kardiolog, kaže mi da je to normalno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 00:50   #3
Re: preskakanje srca

Ok, jedna lagana briga manje (tako sam si i mislio). Thanks.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 10:36   #4
Preskakanje srca

Dešavalo mi se i prije,al je trajalo otprilike jedan cijeli dan,a sad dva do tri i fakat me počelo brinut.Osjetim kak mi srce preskače,tj. kuca skroz neujednačeno,malo poludi pa se brzo smiri pa mi na tren ponestane zraka i jedva čekam da duboko udahnem.
Ne znam ja to tak dobro ni opisati,al stvarno osjetim kak tu nešto ne štima.Ko da čaga na različite vrste muzike...
Ajd pliz ak neko zna šta bi sve moglo bit uzrok tome i kak bi se mogla toga rješit ili ak se to isto nekom dešava,podijelite to sa mnom.
E da,nemojte mi savjetovat da idem kod doktora jer ne vjerujem doktorima...i frizerima
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:15   #5
A šta da ti kažem, ako nećeš ići kod doktora onda šuti i trpi...

Meni se to događa, pa se malo sjednem i duboko dišem, pa prođe. Inače, prije masu godina su mi dali dijagnozu, nekakva aritmija neke blage vrste, rekli su mi da se niš ne brinem i da to nije ništa neobično ni strašno, jedino ako postane češće ili jače onda da se opet javim pa ćemo vidjeti. Od tada prošlo nekih 10 godina, ja im se više ne javljam... šta ću se bez veze maltretirati i ići kod kardiologa kad će mi ionako reći "ma nije ti to ništa"...
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:23   #6
Kod mene to postaje češće i ječe nego prije i nije nepodnošljivo,al žifcira.Najrađe bi ga izvadila,izderala se na njega,zašamarala ga i onda ga vratila .
I zakaj se to pojavilo sam tak,odjednom?
Jel znaš možda razloge,tj. uzroke tome i jesi li u tih 10 godina promijenio neke životne navike u nadi da će ti se zbog tih promjena to prestat događat?
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:31   #7
Čuj, ako ti je to sve češće i sve jače onda posjet kardiologu zbilja ne bi bio naodmet...

Meni je to skroz jednako još iz osnovne škole, nekad mi srce malo brže kuca, nekada tako nepravilno, u srednjoj školi su mi napravili sve testove za to i rekli da je aritmija nekakva uobičajena i ne zabrinjavaj se. Ništa ne radim posebno da bi to spriječila ili liječila, a i ne pogoršava mi se. Tako da ne vidim razlog da išta mijenjam.

Ne znam o čemu se kod tebe radi niti od čega ti je to moglo doći, to će ti ipak netko iz struke morati odgovoriti.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:46   #8
Pa od svih doktora kardiolozi jos najmanje "grizu".
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:51   #9
Ma ja sam šu-pak za takve stvari...strah me da mi ne veli nekaj kaj ne želim čuti...


...npr.da moram prestat pušit


Ma šalu nastranu,možda ću na kraju ipak doći do zaključka da je bolje da odem po stručnu dijagnozu.
Od vas sam samo htjela da me utješite malo
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 20:11   #10
Vjerujem ti.

Ipak, poslusaj svoju zdravu pamet.

Evo, tjesim te
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 20:34   #11
Kad pijem kavu pogotovo kad ucim srce mi lupa ko ludo

..nemoj se bojat kardiologa ....mozda odes na ekg..a tu nema kaj boljet..idi prvo nek te poslusa lijecnik opce prakse
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 08:30   #12
Neznam koliko imas godina, ali bih savjetovao posjetu lijecniku opce medicine, a potom i kardiologu s obzirom na ucestalost tegoba. Moguce je da se rati samo o tzv. palpitacijama, odnosno subjektivnom osjecaju nepravilnog rada srca (ili jos reciznije o svijesti o njegovom radu). To je uglavnom bezopasno i kratkotrajno. Ostali moguci poremecaji ritma koji odgovaraju simptomima koje opisujes mogu u podlozi imati i organsku komponentu. Ukoliko te ometaju u svakodnevnom zivotu, posjeti lijecnika i doznaj o cemu se zapravo radi (EKG ili Holter bi trebali razjasniti stvar. Napominjem da EKG nemora nista pokazati ako TAJ CAS nemas nepravilan rad srca)
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 09:34   #13
Ko za inat,svaki put kad mi se to dešava nemam vremena otići do doktora ili radi u krivoj smjeni...il već nešto treće se ispriječi...
A znam da me trebaju poslušat baš dok mi se to dešava jer inače niš.E,sljedeći put idem sigurno pa makar i sjekire padale!

I'll keep U informed
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 10:56   #14
Trazi Holter, to je kontinuirani 24-satni EKG. Oblijepe te i posalju doma, vratis se tek iduci dan.

(Ne kuzi se nista ispod odjece )
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 12:15   #15
Ma i da se kuži nije bad...već sutra bi neke hodale okolo oblijepljene misleći kako je to novi modni trend
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 14:58   #16
Joj kad se sjetim ,,ja sma to u osnovnoj morala vise puta nosit..neki su me zajebavali..a neki mi se divili neznam dal su jos uviejk iste velicine..moj je bio ko torbica..onak ko oni kaj rade na parkiralistu i morala sma stalno zapisivat kaj osjetim..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 15:25   #17
Otprilike je velicine walkmana, a i snima se na kazetu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 16:27   #18
Re: Ćuka mi preskače

Quote:
Shroom Fairy kaže:
Dešavalo mi se i prije,al je trajalo otprilike jedan cijeli dan,a sad dva do tri i fakat me počelo brinut.Osjetim kak mi srce preskače,tj. kuca skroz neujednačeno,malo poludi pa se brzo smiri pa mi na tren ponestane zraka i jedva čekam da duboko udahnem.
Ne znam ja to tak dobro ni opisati,al stvarno osjetim kak tu nešto ne štima.Ko da čaga na različite vrste muzike...
Ajd pliz ak neko zna šta bi sve moglo bit uzrok tome i kak bi se mogla toga rješit ili ak se to isto nekom dešava,podijelite to sa mnom.
E da,nemojte mi savjetovat da idem kod doktora jer ne vjerujem doktorima...i frizerima

Što, i malo ti jače krv udari u glavu. Jel da? Ma da to ti je malo od stresa i brzog načina života. Odmor pomaže
HR Desnichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 16:50   #19
Re: Re: Ćuka mi preskače

Quote:
HR Desnichar kaže:
Što, i malo ti jače krv udari u glavu. Jel da? Ma da to ti je malo od stresa i brzog načina života. Odmor pomaže
Sviđa mi se tvoj savjet,trudit ću se što više se odmarat
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:47   #20
Pregled kod kardiologa je valjda jedini specijalisticki pregled koji stvarno nimalo nije neugodan.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.