Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 09:19   #6721
Ante Tomić: Veličanstveni Poskokovi
Mix Jamesa Bonda i žutog tiska. Zabavno bez nekih pretenzija. Smiješno je koliko se ni ne trudi izmišljati likove, svi već postoje.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:56   #6722
Sven Hassel: "Ratni sud" - standardni Hassel, ako si mu pročitao jedan roman, pročitao si sve. Ali, meni se sviđa njegov stil. Ovdje mu je standardna postava zapela na arktičkom bojištu pa im, osim Rusa, probleme prave i ekstremni vremenski uvjeti.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:12   #6723
Ursula K. Le Guin - Svijet se kaže šuma

Dakle, ljudi nasele šumoviti planet u kojem žive mala krznena bića koje koriste kao neku vrstu robova, i onda se ovi pobune...
Ma nije loše, prema kraju sve bolje, ali podosta stereotipno, ono, "noble savage" shema...Pomislio sam, vjerojatno se Le Guinica tek zagrijavala, al vidim da je ovo napisano nakon njezinih Lijeve ruke tame i Dispossessed, koje kvalitetom šišaju "Šumu" za nekoliko kopalja

Braća Strugacki - Teško je biti bog

Glavni lik odlazi kao promatrač na planet koji je na civilizacijskoj razini srednjeg vijeka, a svaki napredak i opismenjivanje biva sabotiran od strane kralja i njegovih posilnih....
Ovdje ima dosta promišljaja o društvu i njegovom ustroju, rađanju civilizacije, napretku,... Ima i zanimljivih paralela, pa mi je čudno da su dva sovjeta u ono vrijeme neke stvari objavili bez cenzure (valjda partijski cenzori nisu baš puno kužili )
Sasvim mi je jasno zašto ljudi ovo svrstavaju u vrh filozofskog SFa. Čista petica!
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:55   #6724
John Grisham-Slučaj Pelikan. Odlična knjiga, napeta i zaninljiva.
Ubijena su dva suca vrhovnog suda u Americi. Studentica prava Darby Shaw sastavlja sažetak s teorijom tko ih je ubio i zašto i daje taj sažetak svojem profesoru. On ga prosljeđuje svojem prijatelju, odvjetniku FBI-a i tu počinju problemi...
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 08:57   #6725
Glenn Cooper Biblioteka mrtvih
- roman o lovu na serijskog ubojicu koji ne postoji
-u romanu postoje tri priče iz tri različita vremenska perioda, radnja u knjige skače iz jednog perioda u drugi, a po meni bi bilo bolje da priče idu kronološki
DAMIRSAMOBOR is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:58   #6726
Zapela sam već danima na ljubiću Princ na bijelom konju od Jude Deveraux. Htjela sam nešto lagano, da pročitam u dan-dva a već se tjednima mučim s istom. Budući da sam prošle godine imala lošu naviku da čitam 5-6 knjiga odjednom pa se dogodi da neke ostanu nepročitane i duže od godinu dana ove godine sam odlučila ne ići na iduću dok ne završim onu koju trenutno čitam.
Sad se zbilja mislim da li da je ostavim nepročitanu i već na samom početku godine prekršim svoju odluku.
Inače, samo pozitivne recenzije sam čitala o toj knjizi a tema putovanja kroz vrijeme mi je na prvom mjestu omiljenih žanrova ali ovo je tako plitko, razvodnjeno i dosadno štivo da mi se baš ne da. Prešla sam pola a još se ništa ne događa.
Nakon što glavna junakinja doživi još jedno razočaranje u ljubavi zaplače u kapelici na grobu grofa ili šta li je već bio koji je umro prije 400 godina te ga tako dozove u svoje vrijeme.
On se isprva malo čudi svemu i svačemu, novotarijama 21.stoljeća, ljudima a onda dalje uglavnom samo kupuju Odjeću za nju, odjeću za njega, obuću za nju, obuću za njega. Sad malo kufera, sad malo rokovnika. Bože dosade!
Inače, prije ove knjige sam čitala Dave Eggers "Circle" i tu sam progutala u par dana. To je knjiga koju ću definitivno morati još jedanput pročitati, oduševljena sam.
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 20:42   #6727
William Young-Koliba

Otkrio sam ovaj pravi mali dragulj kad sam citao neke preporuke tu po forumu i na internetu, mogu samo reci da je vrijedno svake kune, a knjiga inace kosta 40 kuna, jedva sam je nasao u knjizari, u nekima nisu imali jer su sve prodali. Bestseler u Americi, a i u nas se prodao do sad u dosta tisuca primjeraka.
Rijec je o covjeku koji nakon gubitka-nestanka svoje kceri depresivan i tuzan gubi vjeru u Boga sve dok se ne sastane s Njim jednog dana, u kolibi u kojoj su nadjeni krv i odjeca njegove nestale kceri. Jos nisam dosao do kraja romana iako se brzo jako cita, vrlo sam u enigmi jel ovo sci-fi, istinit dogadjaj il nesto trece.

sad vidim zasto je i polovnu knjigu tesko nabaviti, stvarno se isplati za sebe sacuvati a nije skupa.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 01:13   #6728
Helen Simonson :Posljednja ljubav bojnika Pettigrewa

Priča o obitelji, ljubavi, sukobu stare i nove generacije, sve to se odvija na engleskom selu, u jednom kratkom periodu nakon što glavni lik ostane bez svog brata što donosi promjene i odluke u njegov život.
Pametno pisani dijalozi, fini opisi, bez patetike, ljubav se provlači kao tema, ali nije ljubić, realno i bez uljepšavanja.
Na neki neprimjetni topli način, likovi se uvlače pod kožu, posebno bojnik, koji se čini kao da se ne uklapa u moderan život, a opet razumije sve nijanse kojima se mijenja njegov način života.
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 11:53   #6729
Drago Hedl, Donjodravska obala

Piše ju kao dječak iz svoje perspektive, opisuje život u Osijeku 50.ih godina, život u starom režimu, na jednostavan način dočarava ono doba. Knjiga je laganica, za odmor popodne, ali donosi i neka pitanja koja su mi zanimljiva zbog njegovih sadašnjih svjetonazora koja se ne bi očekivala s obzirom na povijest njegove obitelji.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 12:18   #6730
John le Carré: "Dečko, dama, kralj, špijun" - roman o lovu na rusku krticu unutar britanske obavještajne službe... Kompleksan roman s pregršt likova, na trenutke možda i malo pretežak za pratiti (ili je meni nedostajalo koncentracije). Ali isto tako i odličan roman, prepoznatljiva le Carréova stila s vrhunsko okarakteriziranim likovima (George Smiley je stvarno izvrsno napisan i osmišljen lik).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 09:42   #6731
ponovo
Fukoovo klatno Umberto Eco

Čudesna knjiga. Čita se polako uz rječnik ili internet pri ruci.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 11:39   #6732
Max Brooks: "Svjetski rat Z" - roman je zanimljivo koncipiran kao niz intervjua u kojima preživjeli iz svjetskog rata protiv zombija prepričavaju svoja iskustva. Nažalost, nisu svi intervjui na jednakoj razini. Ima ih i dosta dosadnih i nepotrebnih, posebno u prvoj polovici knjige, prije nego krene prava akcija. Ali, Brooks je u par intervjua pogodio "u sridu". Tako da sam, sve u svemu, zadovoljan knjigom, premda sam imao malo veća očekivanja, nakon svih hvalospjeva koje sam pročitao.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 19:06   #6733
Thomas Willmann: Das finstere Tal
Nakon sto je film ostavio super dojam morala sam naravno procitati i knjigu.
Odlicni western-krimi, s zanimljivim glavnim likom, slikar koji dolazi u malo mjesto gdje su ljudi zatvoreni, zaostali i naravno ne vjeruju strancima.
Znala sam pricu i kraj vec prije, ali bilo je zanimljivo citati knjigu i pratiti pricu, jer je nacin pisanja zanimljiv. Ima novih detalja iz proslosti glavnog lika i njegove majke, a i par dogadjaja je izmjenjeno.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 12:23   #6734
Aprilyanne Pike - trilogija o vilama
-Krila
-Čarolije
-Iluzije
-Sudbina
Trenutno sam u fazi čitanja laganog štiva. Zapravo već 2 godine, otkako imam dijete, hehe
Dakle, volim vile, što je bio i jedan od razloga zašto sam ih odlučila pročitati, iako je više teen orijentirano, ali je prilično solidno napisano.
Jako mi se svidjelo jedno malo drugačije definiranje vila kao takvih, a priča prati djevojku koja saznaje da je upravo to, vila, koja je podmetnuta ljudskim roditeljima.
Slijedi borba za očuvanje vilinskog svijeta od napada trolova, borba za ljubav itd....neću više ništa pisati jer šta god više kažem previše je spoilera.
MalaMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 12:39   #6735
Victus: Barcelona 1714.

Zanimljiva knjiga s dosta povijesnih ličnosti koji nam objašnjavaju i današnja
zbivanja u odnosima Katalonije i Španjolske.

http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig...php?ppar=10229
robil is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 15:56   #6736
Ljudi sa cetiri prsta ,Miodrag Bulatovic

preporuka ako imate hrabrosti,....nekontrolirano morbidno ludilo o balkancima:-)...
Kad razmislim realnije od realnih prica,svakako preporuka.Ritam je
fenomenalan,kao da papa uzivo izvadi penis i gurne soferu u oko(dosta mracno i
neocekivano dobro djelo)

Jedino sto sam procitao od Bulatovica,moze koja preporuka jos od njega.
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:27   #6737
Suzanne Collins - Igre gladi: Šojka ruglalica

Quote:
Katniss Everdeen je, koliko god nevjerojatno zvučalo, preživjela Igre gladi – i to dvaput. No, iako se uspjela izvući iz krvave arene, još uvijek nije sigurna – naprotiv, u većoj je opasnosti nego ikada do sada. Kapitol je bijesan i dalje želi osvetu, a prva na udaru bit će upravo Katniss. Iza nje uslijedit će, kako je predsjednik Snow jasno dao do znanja, njezina obitelj, prijatelji, pa svi iz Okruga 12.
Došao sam skoro pred kraj, za sad zanimljiva knjiga. Dobra zanimacija u slobodno vrijeme, ima svih elemenata, malo teen, malo ljubavnih, malo napetosti, akcije.. Bit će dobro pogledati i treći dio, nadam se da će ga dobro ekranizirati..
shunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 19:59   #6738
Pomrčina srca - Ruta Sepetys
Godine 1941. četrnaestogodišnja Lina priprema se za umjetničku školu, za svoje prve izlaske s dečkima i za sve što ljeto može ponuditi. Ali jedne noći sovjetska tajna policija nasilno upada u njezin dom odvodeći je skupa s njezinom majkom i mlađim bratom u Sibir.

Tužna, dirljiva priča. Borba za život, ali i nada u život, ljude, sebe. Knjiga mi se jako svidjela.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:15   #6739
Upravo sam pročitao do kraja (konačno) Prijestolje zmajokosti" Tada Williamsa,prvi dio fantasy sage "Sjećanje,Tuga i trn".
Poprilično sam razvuko litanje te knjige jer je početak stvarno spor-očito je to jedna od boljki ovog pisca s obzirom da i njegova druga fantasy saga "Sjenovita međa" isto počinje dosta sporo,ali već u drugoj polovici prve knjige postaje bolja i zanimljivija,a to sam očekivao i kod " Prijestolja zmajokosti" i naravno očekivnja su ispunjena: kolko je početak knjige naporan druga polovica je nevjerojatno zanimljiva i napeta sve do samog kraja.Eto ne kužim zbog čega autori fantasya često pišu te epske sage u kojima svaki dio ima po 800 do 1000 stranica a dobar dio toga se može izbaciti,ali svakako mi nije žao uloženog vremena jer mi je kniga na kraju ispala stvarno super.Mislim da glavna snaga Williamsovih romana je to što uspijeva stvoriti priču i svijet koji totalno povuku čitatelja,i kolko god sve na početku izgleda klišeizirano,na kraju se ispostavi da je sve potpuno originalno i uvjerljivo.
Sad mala pauza od Williamsa pa mu se vračam zak ojih mjesec dana s nastavkom sage.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 11:26   #6740
Nicolas Barreau - Osmijeh žene

Preslatka knjiga, lako čitljiva, Pariz, mali restorančić, nije ono skroz ljubić, ali ima malo romantike.
Svakako preporučam za ove hladne dane!
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.