Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 10:42   #161
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Kad sam na terenu imam laptop i internet stick pa nekad aktiviram onu opciju za deset kuna 24 sata surfanja i za tih deset kuna skinem oko 15-filmova plus neke serije i gledam s kolegama i mislim si kako sam nekad davao po petnaest kuna za dvd u videoteci ehhh...kako me pere nostalgija, moš' si mislit bleeee
mislim da to nije nešto s čim se treba hvaliti
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:47   #162
jes skine 15 filmova za 24 sata... a ne pogleda ni 7 a prije je bila rijetkost da ne stigneš pogledati film koji iznajmiš
pa komunikacija s ljudima u videoteci
zgodna radnica
sretneš nekog usput... popričate o filmu kojeg nosiš ako je gledao
ma nekako se sve kreće ka onom filmu SUROGATS... da nećemo izlaziti iz kuće nego ćemo imati naše lutke koje će umjesto nas obavljati posao vani
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:17   #163
S internetom smo dobili jako puno, ali još uvijek mi fali ono vrijeme kad bih poslije mise išao u videoteku. Danas skinem 50 filmova, pogledam ih 10 i to pol njih na preskokce.

Ali kad su videoteke bile, ajoj. Svi u kući i susjedstvu sjede ispred TVa i onda kad film završi: "Shit, dobar film. Oćemo gledat opet? MOŽE!" i onda premotavat 10 minuta pa ispočetka.

Naravno, nostalgija sve i sjećanja na nevinije vrijeme. Ne bih htio ostat bez interneta i mogućnosti da gledam koji god film hoću kad god hoću.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:39   #164
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
jes skine 15 filmova za 24 sata... a ne pogleda ni 7 a prije je bila rijetkost da ne stigneš pogledati film koji iznajmiš
pa komunikacija s ljudima u videoteci
zgodna radnica
sretneš nekog usput... popričate o filmu kojeg nosiš ako je gledao
ma nekako se sve kreće ka onom filmu SUROGATS... da nećemo izlaziti iz kuće nego ćemo imati naše lutke koje će umjesto nas obavljati posao vani
Niej baš tako, ja se sjećam da su tih godina kina bila u ozbiljnoj krizi, dok im danas, usprkos krizi, solidno ide i mladi opet imaju kulturu odlaska u kino, makar u većim gradovima u Cinestar
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 08:51   #165
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Niej baš tako, ja se sjećam da su tih godina kina bila u ozbiljnoj krizi, dok im danas, usprkos krizi, solidno ide i mladi opet imaju kulturu odlaska u kino, makar u većim gradovima u Cinestar
pravo zboriš,sredinom 90-ih su kina bila u banani,nitko ih nije pohodio,bila su većinom stara i derutna,osim kina Evropa.
ne fale mi vremena videoteke niti malo, gušt je skidat filmove đabalescu
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 08:54   #166
"ne fale mi vremena videoteke niti malo, gušt je skidat filmove đabalescu"
svaki rad mora biti plaćen. to što ti trenutno paše, ne znači da je ispravno
i meni pašu pljuge sa placa, pa opet - ako ih ukinu, nemam se pravo bunit...dok traje, traje
uglanom, da ne skrenem sa teme...Središće još radi, iako sam tamo zadnji put bio prije XY godina
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:39   #167
nije ispravno ni popisati se na javnoj povrsini, ali kome se to nije dogodilo bar jednom u zivotu tokom ili poslije pijanke.
taj merak pisanja na javnom mjestu je nezamjenjiv.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:45   #168
Ni meni niko ne plaća za skidanje filmova. Da li ih i ja onda skidam džabalesku - ne, ja plaćam internet?!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:58   #169
ne fali mi videoteka, iako sam često dizao filmove i bio upisan u više njih, bilo mi je gušt prošetat do videoteke i odabrati neki film,
evo sve nastavke petka 13-og sam pogledao zahvaljujući videoteci cobri ... to je bilo davno, tada nisam imao ni internet,
koliko znam sve su se sad zatvorile, mislim da možda ima još jedna jedina u mom gradu, isto cobra, možda se i ta zatvorila sad u međuvremenu hm , a prije je bilo dvije cobre, jedna višnja, dvije emili, legendarna tdk, i još par nemogu se sjetiti naziva .. i uvijek je bilo gužva, ljudi bi stalno posuđivali filmove ..

uglavnom zanimljivo doba, ali ne fali mi, skinem svaku večer film sa neta

ali nostalgično se sjećam tih šetnja po zimi do videoteke .. heh
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:47   #170
jbt sinoć sam vidio punu videoteku
jes da je napravljena u garaži
i da je mogu popuniti 3-4 osobe plus radnik
ali eto čudno mi bilo vidjeti
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:25   #171
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
mislim da to nije nešto s čim se treba hvaliti
Tko se hvali ? Navodim prednost pred krepalim videotekama ili...nepotrebna ti je opservacijica !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:30   #172
Još kad te ne poslužuje radnica nego bradati golijat ili kad posudiš sjeban i zgreban dvd ili traku ! Ma jebeš nostalgiju ! patim za crno bijelim televizorima jer su bili topliji i ljudskiji a ove boje sve ubiju užasss ! daj, dosta sraćkanja jer po toj logici fale nam "doobra stara vremena" WTF ?
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:42   #173
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Kad sam na terenu imam laptop i internet stick pa nekad aktiviram onu opciju za deset kuna 24 sata surfanja i za tih deset kuna skinem oko 15-filmova plus neke serije i gledam s kolegama i mislim si kako sam nekad davao po petnaest kuna za dvd u videoteci ehhh...kako me pere nostalgija, moš' si mislit bleeee
Da 15 kuna, a di je jos i zakasnina
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:32   #174
U doba videoteka je mnogo ljudi bilo zaposleno na takvoj starinskoj distribuciji filmova, a da ne spominjemo koliko su filmovi bili ekskluzivniji kada ih se nije moglo besplatno skidati. Usporediti to sa nosačima zvuka kupljenima u dućanu i sa skidanjem muzike sa neta. Znam ja, to je napredak tehnologje i to, ali svejedno... možda u nekim slučajevima napredak tehnologije i šteti kako za mnoge djelatnosti, tako i za percepciju umjetničkog djela.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:58   #175
Dobar film je dobar film ili glazba također! A to što su torrenti free i što možeš skidati svašta to je osobna stvar pojedinca kako će ih konzumirati ! Sumnjam da je osobni nostalgični osvrt na nekad drage videoteke adekvatan argument kontra sverastuće tehnologije koja nam daje mogućnost gledanja onog što poželimo ! Nismo djeca pa da se ne znamo postaviti prema tome ! ako je čovjek malen i nezreo onda je podložan svemu da se od njega napravi robota tj. roba i ovisnika ! Ukratko: kvaliteta je bila osrednja a koštalo je puno i za neke čak bio i luksuz posuditi dva filma na tjedan !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 18:38   #176
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U doba videoteka je mnogo ljudi bilo zaposleno na takvoj starinskoj distribuciji filmova, a da ne spominjemo koliko su filmovi bili ekskluzivniji kada ih se nije moglo besplatno skidati. Usporediti to sa nosačima zvuka kupljenima u dućanu i sa skidanjem muzike sa neta. Znam ja, to je napredak tehnologje i to, ali svejedno... možda u nekim slučajevima napredak tehnologije i šteti kako za mnoge djelatnosti, tako i za percepciju umjetničkog djela.
Nisam nešto čuo da je glazbena ili filmska industrija oslabila
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:47   #177
Zanimljiv članak o propasti videoteka.

http://www.jutarnji.hr/-imali-smo-st...tv-a-/1304685/
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 00:02   #178
Ja osobno sam jedan od ovih koji su do nedavno išli u videoteke, ali prestao sam u zadnjih godinu dana jer jednostavno nema dobrih novih filmova vrijednih 10-15 kuna. Jednom kada sam pogledao sve stare filmove koji su valjali u videoteci, prebacio sam se na knjižnice gdje je bilo više klasika. Jednom kada sam i to sve pogledao - ostao sam bez materijala.

Ima tu više faktora zašto su videoteke neisplative. Najvažniji faktor je jeftin i dostupan brzi internet koji preko torrenta omogućuje skidanje većeg izbora filmova. Pogotovo kada su se počeli pojavljivati kvalitetni ripovi. Ja bih davao po 10-15 kuna za Blu-ray diskove i DVD-ove da imam za što davati, ali danas je malo kvalitetnih filmova. Ono što valja pogledam u kinu gdje dam i puno više novaca od onoga što sam davao za DVD-ove. Ne dajem pare ni za te "video on demand" filmove, nude iste gluposti kao i prave videoteke. Da platim 15 kuna za nekakvog "Iron mana 3", objesio bih se odmah. Da ima neka videoteka u Zagrebu koja nudi najbolje filmove u posljednjih 50 godina, ta ne bi propala. Moja videoteka koja je bila generalno solidna naprosto više nija imala materijala. Ulagali su samo u ove moderne gluposti i crtane filmove.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 00:13   #179
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisam nešto čuo da je glazbena ili filmska industrija oslabila
http://www.riaa.com/physicalpiracy.p...details_online
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:44   #180
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Zanimljiv članak o propasti videoteka.

http://www.jutarnji.hr/-imali-smo-st...tv-a-/1304685/
Vlasnici videoteka znaju da je njihova utakmica završila i sad su im zbog toga svi krivi - i flat internet i max-tv i distributeri i nezahvalni članovi i nedorečeni propisi... U svom pravedničkom gnjevu zaboravljaju na koji način su mnogi od njih digli prve velike pare : na piratskim vhs filmovima očajne kvalitete. Tada nešto nisu brinuli o autorskim pravima...
A tek ovaj što priča da je godišnje ulagao 500 000 eura u nabavku novih filmova...
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.