Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2011., 21:25   #81
Zbog čega?Dobio si sigurnosnu mjeru zabrane napuštanja države?Dobio si pravomoćnu presudu zbog nečega što si napravio i dobio si kaznu (trebao si navest koju i zašto) i "odradit" ćeš kaznu kad te sistem pozove.U međuvremenu si slobodan građanin.
Da bi ti zabranili izlaz iz države osim sitnih stvari oko kakvih dokumenata ili vozila postoji samo tjeralica ili sigurnosna mjera.Ako to dvoje zadnji nemaš nema razloga da ideš van.Normalno ako odeš van a dobiješ poziv za odsluženje kazne a tamo se ne javiš da će bit izdana tjeralica.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:06   #82
Mene bi zanimalo da li je presuda protiv koje nije dopuštena žalba, prema članu 244. st. 1. Prekršajnog zakona, postala pravomoćna sa danom uručenja ili sa danom donošenja presude? Ako mi može netko citirati zakon i reći gdje je to de facto utvrđeno. Mada, da nadodam sud je donio presudu i rješenje da se po navedenom članu ne može iznjeti žalba, no zapravo je došlo do pogrešne primjene Zakona, jer u mome slučaju uopće se ne radi o tome. Ipak, ne bi se žalio na to, osim što piše da ne mogu, zadovoljan sam presudom. Ali zanima me čisto zbog plaćanja kazne. One na troškove postupka kojoj je rok 15 dana. Iako je i tu sud pogriješio jer je ustvrdio kako sam izuzetno lošeg materijalnog stanja te me je shodno tome trebao i osloboditi troškova postupka. No ipak u globalu sam zadovoljan pa se ni na to ne bi žalio. Ali ako se nekome da, i ako je upućen, neka objasni i to, dakle što ako bi se htio žaliti a piše da se ne mogu žaliti? No ta odluka o nemogućnosti žalbe je provedena pogrešnom primjenom zakona.
Otherkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 08:43   #83
čl.151 st.5 .-presuda
Možeš ih tj.sud samo tužit da su ti povrijeđena zakonska prava u tome prekršajnom postupku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2023., 18:47   #84
Postoji li kakv rok za donošenje drugostupanjske presude( opp., prvi put dio vračen, postupak oko odštete). Nije mi jasno i ne mogu nigdje naći da li postoje kakvi rokovi pošto drugostupanjski sad više ne vrača presudu....
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.