Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2009., 16:43   #81
I trilogija X men je došla kod nas na blu rayu. Dvostruka izdanja sva tri filma.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:08   #82
Neki zanimljivi Blu rayevi koji izlaze u dogledno vrijeme...vani naravno...

Big Trouble In Little China

Fox Home Entertainment has announced a Blu-ray release of Big Trouble In Little China which stars Kurt Russell and Kim Cattrall. The disc will be available to own from the 4th August, and should retail at around $29.99. The film (available in both theatrical and extended cuts) will be presented in widescreen, along with an English 5.1 DTS HD Master Audio soundtrack. Extras will include commentary by Director John Carpenter and actor Kurt Russell, 9 deleted scenes, an extended ending, a vintage featurette, a music video, a Richard Edlund Interview, a behind the scenes gallery, trailers, and TV spots.



Feature -Theatrical Version and Extended Cut
· Commentary by Director John Carpenter and actor Kurt Russell
· 9 Deleted Scenes
· Extended Ending
· Vintage Featurette
· Music Video
· Richard Edlund Interview
· Trailer A & B
· 6 TV Spots
· Behind the Scenes Gallery


The Towering Inferno

Fox Home Entertainment has announced a Blu-ray release of The Towering Inferno which stars Steve McQueen and Paul Newman. The disc will be available to own from the 14th July, and should retail at around $34.98. The film itself will be presented in widescreen, along with English 5.1 DTS HD Master Audio and 4.0 Dolby Surround soundtracks. Extras will include audio commentary by F.X. Feeney-Film Historian, Scene Specific Commentary by Mike Vezina, Special Director on X3, Scene Specific Commentary by Branko Racki, Stunt Coordinator on The Day After Tomorrow, 32 Extended and Deleted Scenes, an Alternate Opening Sequence, multiple featurettes, an Irwin Allen 1977 Interview, storyboard comparisons, galleries, trailers, and more.



* Commentary by F.X. Feeney, film historian
* Scene-specific commentary by Mike Vezina, special effects director on 'X3'
* Scene-specific commentary by Branko Racki, stunt coordinator on 'The Day After Tomorrow'
* 32 extended and deleted scenes
* Alternate opening sequence
* 10 featurettes:
o Inside the Tower: We Remember
o Innovating Tower: The SPFX of an Inferno
o The Art of Towering
o Irwin Allen: The Great Producer
o Directing the Inferno
o Putting out Fire
o Running on Fire
o Still the World's Tallest Building
o The Write Stirling Silliphant
o AMC Backstory: The Towering Inferno
* Six storyboard comparisons
* Vintage promotional materials:
o NATO presentation reel
o Two original 1974 featurettes
* Irwin Allen 1977 interview
* Trailer farm:
o 'The Towering Inferno' teaser
o 'The Towering Inferno' trailer
o 'The Poseidon Adventure' trailer
* Interactive galleries:
o American Cinematographer article
o 'The Towering Inferno' and how it was filmed
o Photographing the dramatic sequences for 'The Towering Inferno'
o “Action Unit” lives up to its name while shooting 'The Towering Inferno'
* Stills galleries:
o Shot compositions
o Publicity
o Behind the scenes
o Conceptual sketches
o Costumes


Midnight Express

Sony Pictures Home Entertainment has announced a Blu-ray release of Midnight Express which stars Brad Davis, Randy Quaid, Bo Hopkins, and John Hurt. The Alan Parker directed film will be available to own from the 21st July for $38.96. Extras will include a commentary with Director Alan Parker, 4 featurettes ("The Producers", "The Production", "The Finished Film", "The Making of Midnight Express"), a photo gallery, the original trailer, and a photo booklet and essay from Parker’s on-set experiences.



* Commentary with Director Alan Parker
* The Producers
* The Production
* The Finished Film
* Photo Gallery


Over the Top

Warner Home Video has announced a Blu-ray release of Over the Top which stars Sylvester Stallone, David Mendenhall, and Robert Loggia. The disc will be available to own from the 8th September, and should retail at around $28.99. As far as we know, no extra material will be included on this one. We've attached our first look at the official package artwork below:




Highlander: Immortal Edition (Limited Edition Steelbook)



* *Artwork Subject To Change
* Feature Commentary with Director Russell Mulcahy
* Highlander Documentary (A Legend is Born: Interview with Gregory Widen and Peter Bellwood on the Highlander script / The Visual Style: Interview with Cameraman Gerry Fisher and Architect Allan Cameron on the Highlander look / A Strong Woman: Interview with Roxanne Hart)
* Interview with Christopher Lambert
* Deleted Scenes (HD) - new to the UK
* Trailer (HD)
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 18:42   #83
Odlični naslovi, pogotovo Midnight Express. Kod nas je izašla Australija na blu rayu.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 13:07   #84
http://www.amazon.com/Woodstock-Dire...rd_i=193640011
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 15:26   #85
Lijepo izdanje, čak nije ni preskupo. A i Warner bros je distributer pa je region free
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 17:48   #86
Stigli kod nas blu ray naslovi: Yes Men, The Longest Day, Max Payne i Fargo.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:23   #87
odustao sam od DVDova jer mi zauzimaju mnogo prostora

jos samo fali da filmove počnem kupovati na blu reju
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:07   #88
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
odustao sam od DVDova jer mi zauzimaju mnogo prostora

jos samo fali da filmove počnem kupovati na blu reju
To ti je novi izazov. A i kutije su manje i tanje .
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:42   #89
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
To ti je novi izazov. A i kutije su manje i tanje .
pa nisu, za DVD postoje one tanke, tzv. slim

ljudi, jel tko kupuje ova naša bezobrazno skupa BD izdanja?
kak stvari stoje s cijenama, ja se ne bum tak skoro odlučil za kupovinu naših izdanja......naručil Woodstock!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:39   #90
I mene zanima zasto su BluRay izdanja toliko skupa? Ruku na srce u zadnje vrijeme se da naci filmova na Bluray cijene kao i na DVD-u ali samo starija izdanja filmova dok su novi filmovi umalo pa duplo skuplji nego na DVD-u.
I sto je najveci shit rijetko koji ima HR titl ovdje u Svicarskoj. Mislim ono titl od Koreje u europi ili Vijetnamski? Turski titl je skoro na svakom filmu ali hrvatski titl je rijetkost. Moram reci da najcesce Walt Disney ima titlove na HR.
Zar je tesko sve Bluray filmove koji se prodaju na podrucju istocne i zapadne Europe titlovati na 40-ak jezika i tu je cijela europa obuhvacena? Nemora svaki film govorit na njemacki, ali na njemacki u filmu govore, ima jos njemacki untertitl i jos njemacki untertitl za gluhonijeme osobe.
Naravno razumijem njemacki 100% a i engleski dosta dobro i nije mi problem gledati film ger-engl govorno podrucje ali cini mi se da smo malo gurnuti u stranu po ovom pitanju.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:46   #91
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
pa nisu, za DVD postoje one tanke, tzv. slim

ljudi, jel tko kupuje ova naša bezobrazno skupa BD izdanja?
kak stvari stoje s cijenama, ja se ne bum tak skoro odlučil za kupovinu naših izdanja......naručil Woodstock!
Kod nas su cijene oko 180-200 kn.Neki i 250 (Transformersi u Algoritmu. Mislim i Indiana Jones 4). Mislim da su i u dućanima u SAD-u i UK-u slične cijene jer je na Amazonu puna cijena prekrižena i piše ona s popustom. Prek neta je puno jeftinije.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:49   #92
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
I mene zanima zasto su BluRay izdanja toliko skupa? Ruku na srce u zadnje vrijeme se da naci filmova na Bluray cijene kao i na DVD-u ali samo starija izdanja filmova dok su novi filmovi umalo pa duplo skuplji nego na DVD-u.
I sto je najveci shit rijetko koji ima HR titl ovdje u Svicarskoj. Mislim ono titl od Koreje u europi ili Vijetnamski? Turski titl je skoro na svakom filmu ali hrvatski titl je rijetkost. Moram reci da najcesce Walt Disney ima titlove na HR.
Zar je tesko sve Bluray filmove koji se prodaju na podrucju istocne i zapadne Europe titlovati na 40-ak jezika i tu je cijela europa obuhvacena? Nemora svaki film govorit na njemacki, ali na njemacki u filmu govore, ima jos njemacki untertitl i jos njemacki untertitl za gluhonijeme osobe.
Naravno razumijem njemacki 100% a i engleski dosta dobro i nije mi problem gledati film ger-engl govorno podrucje ali cini mi se da smo malo gurnuti u stranu po ovom pitanju.
Da mogli bi ubacit hr podnaslove. Još mi je gluplje kad BD izdanje nema nikakvih dodataka a ima 7 puta veći kapacitet od dvd-a.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:59   #93
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Da mogli bi ubacit hr podnaslove. Još mi je gluplje kad BD izdanje nema nikakvih dodataka a ima 7 puta veći kapacitet od dvd-a.

Podnaslov mislis hrvatski titl-prevod na hrvatski (njemacki-untertitl9? Ja sam na to mislio.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 16:14   #94
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Podnaslov mislis hrvatski titl-prevod na hrvatski (njemacki-untertitl9? Ja sam na to mislio.
titl nije hrvatska rijeć i označava naslov, ali često se koristi kao rijeć koja označava podnaslov ili kak veliš, njemački untertitle!

zašto je onda kod nas preko neta ista cijena kao i trgovini, nisam siguran da je ona prekrižena cijena na amazona, njihova cijena po trgovinama....
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 18:34   #95
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
titl nije hrvatska rijeć i označava naslov, ali često se koristi kao rijeć koja označava podnaslov ili kak veliš, njemački untertitle!

zašto je onda kod nas preko neta ista cijena kao i trgovini, nisam siguran da je ona prekrižena cijena na amazona, njihova cijena po trgovinama....
Da nisam ni ja siguran. Onda nitko nebi kupovao po trgovinama.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 19:57   #96
Planirate li uzimati filmove na blu rayu koje već imate na dvd-u?
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:48   #97
ne, ukoliko ne sadrže neke dodatke kojih na dvd-u nema, ali samo zbog slike i zvuka, ne!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:36   #98
Tako i ja razmišljam. Kakva je slika crno bijelih filmova na BDu?
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:37   #99
nemam nijedan, ali vjerujem da je oštrija....ma mora bit s obzirom na rezoluciju!

3:0!!!!!!!!!!!!
idemo po još jedan!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:46   #100
ako koristite računalo kao player,nabavite powerDVD 9 on ima upscaling DVD signala na HD,i izgleda odlično...imate mogućnost prikazivanje obaju slika tako da vidite razliku,evo upravo proba crtani flintstones,slika je kudikamo oštrija a radi se o crtiću,inače isprobah na predatoru i izgleda stvarno odlično jednostavno udahnjuje novi život kod svi dvd filmova,mada ipak true HD je HD........šta se tiče kupovine blue-ray filmova bolje je to skinuti na hard,jer vas gošta oko 40 kn.....na jesen kad nabavim lcd tv ujedno kupim i blue-.ray čitač za računalo,externi hard od 1TB i deri
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.