Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Da li u Hrvatskoj treba omoguciti rodilji carski rez po zelji?
Da i zdravstveno pokriva 100% troskova. 81 39.51%
Da,no bez indikacija rodilja placa razliku cijene. 75 36.59%
Ne, lijecnik odlucuje, no snosi odgovornost. 35 17.07%
Ne, lijecnik odlucuje, ne snosi odgovornost. 2 0.98%
Da, vec je tako, metodom mita i korupcije. 12 5.85%
Glasovatelji: 205. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 17:57   #381
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
. Lijepo si to rekla, ali ovakve priče djeluju na mlade mame znaš i sama kako. Na mene su u prvoj trudnoći djelovale da sam stalno istraživala mogućnosti da rodim doma. Jebiga, uvijek treba naglasiti da je opasno po život i da se radi na vlastitu odgovornost, a tu se ne riskira samo vlastiti život. Ali eto - nepotreban carski jedna krajnost i ova priča kao drugi... nemam riječi. Lijepo i jedno i drugo ali i potencijalno opasno - što nekad ne vidimo od ljepote.
Na mene isto, a nisam imala nikog da me razuvjeri.
Dok nisam ostala na ležanju u bolnici, carski nije postojao ni kao opcija.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 21:26   #382
Kaj je vama?! Tema je Carski rez - totalni trend ili potreba? A vi o čemu Off brišem, a imate temu Carski rez na kojoj pričajte o čemu, pa o carskom rezu A slična tema ovoj je postojala u obliku ankete, pa mislim da bumo i to sve spojili.
I mogle bi koristit tražilicu, ha?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 21:28   #383
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 23:23   #384
Quote:
lizzzy kaže: Pogledaj post
Sve mi koje smo duže na forumu znamo što se dogodilo i lari, i ami , i malaloli i što proživljava trenutno atica i nije nitko osudio njihov porod carskim ili mišljenje o budućim porodima na taj način.,...
Hvala lijepo, ja sam rodila vaginalno, jer mislim da je prirodno prirodno i uvijek biram prirodno I moj prvi porod je bio ok kao porod (mislim bolio je ko porod), a traumatično je bilo to što sam izgubila bebu, a ne što sam se porađala.. dobro malo je to bilo tu mač na situaciju, al dobro.
I ja se bojim anestezije bilo kakve ikakve, čak sam htjela kiretažu bez nakon 22 sata poroda, ali su mi ju dali pod obavezno, pitam se zašto A na drugom porodu sam odbila epiduralnu iz istog razloga..

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
e onda je tako
i mala mi nije nikakve aspiratorske probleme imala.. dapače ocjenjena ja sa apgarom 10/10 (a petrova ne poklanja apgare dapače ona ih smanjuje koliko je stroga u ocjenjivanju)
Super da je sve super bilo naravno. Samo sam kvotala ovo tvoje, jer ti si recimo bila (točnije tvoja larita MRSA i to) dio one statistike kod carskih, a to su češće bolničke infekcije zbog duljeg boravka u bolnici.

Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A da li je carski loš za bebu? Pa više stvari može krenuti po zlu kod vaginalnog. Carski traje cca 15-20 min, a porod x sati. Koliko se toga može izkomplicirati za par minuta, a koliko za 10-30 sati? Ti reci?
Nije istina da kod carskog ima manje komplikacija (ozljede pri izvođenju carskog, tzv. depresija ploda zbog utjecaja anestezije, jer i beba dobije anestezije malo, kod ponavljanog carskog prije 39. tjedna povećava se rizik za bebu itekako), malo guglajte pa ćete vidjeti. Opasan je kao što je i svaka operacija opasna. Netko je spominjao hematome, da bebe rođene carskim nemaju, to nije točno, bebe rođene carskim također mogu zadobiti hematome.


Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Ako se dogodi komplikacija kod Carskog - kriv je oparater jer je to operacija a žena ne surađuje to je isključiva greška doktora.
Pa ne bi rekla, ako je trendovski odabran carski, onda je itekako greška i rodilje

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mislim da vaginalni ili carski ne treba biti stvar osobnog zbora nego lijecnicke procjene (a sad me razapnite )

da idete na bilo kakvu operaciju da li bi inzistirale na "svom nacinu" ili bi prepustile odluku lijecniku?
Ovo mi je alfa i omega poroda. Ako me doktor pošalje na carski ići ću, ne pada mi napamet takvo nešto birati, kontati, razmišljati.
Mene bol pročišćava i volim se za ono što mi je u životu vrijedno i pomučiti Sado mazo.

E da i čitala sam da studije pokazuju da je često kod carskog da se teže stvori prva veza majka dijete (ne uvijek, ali često), možda ta omamljenost od anestezije. Mene čudi da se žene koje se boje poroda ne boje anestezije i njenih posljedica, možebitnih komplikacija i sl.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 01:18   #385
Mene bi bilo strah opće anestezije ( kod nas ne dobiješ spinalnu,niti epiduralnu;kod vaginalnog dobiješ nešto u dupe i to je to).
Kad sam vadila krajnike jedva su me probudili iz opće i još sam 2 dana slinila i nisam mogla hodati sama koliko me spičila...tako da ja imam ustvari kontraindikaciju za carski
Ali kad bi morala naravno da bi išla na carski,ali svojevoljno ne.
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:29   #386
Svaka čast svakome ali kad majka izgubi dijete u drugom ili trećem tromjesečju poput mene,Lare,Ami i još mnogo njih...onda nam postaje pomalo svejedno kako će izgledati idući porod i koliko će boljeti...samo je važno da bebica bude živa i zdrava...od šoka i boli što sam izgubila bebu pred sam termin poroda molila sam doktore da me porode na carski zbog psihe ne znajući da ne porađaju na carski ako je beba umrla u majci....i porod nije bio traumatičan i ponovila bi ga opet i opet.......ali kako kod trudnica znaju trudnoće bit identične što se tiče težine bebe pa i same pupčane vrpce koja je kod mene bila preduga...ja se bojim toga užasno...jer pupčana zna zeznuti stvar i prilikom tiskanja...to su moji osobni razlozi zašto bih carski iako što se tiče boli i ostalog odabirem prirodni put.......a naravno da svaka majka ima pravo odlučiti kako će i šta će.
anteaa2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:39   #387
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Prirodan porod? kaj to uopće znaći prirodno u naše doba???
Po mom misljenju "prirodno" je totalno misused rijec. Svi misle da je "prirodno" na neki nacin dobro. Proljev je prirodan. Da jaci tuce slabijeg je prirodno. Smrzavati se po zimi je prirodno...
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
prirodno je ubrati jabuku s drveta i pojesti ju
... prirodno je i da te dok jedes tu jabuku zaskoci lav i pojede te... nije prirodno da imas puskomitraljez kojim izbusis lava, bar po tumacenju zelenih, no posto je prirodno da sva bica koriste sto imaju, onda je prirodno i napraviti koplje / samostrel / pusku / kakvogod oruzje i obraniti se.

Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
ali sam na kraju morala na carski i da mogu birati i sljedeći put bi na carski...
Ja sam uvjeren da je odluka na zeni. Tko je zdrav, mlad, dobre kondicije, dobra trudnoca, ne zeli operaciju, taj mozda preferira vaginalni porod, ne nuzno "prirodni", nego mozda uz ovakve i onakve opcije (npr. laka epiduralna, ali bez prokidanja vodnjaka i dripa, na stolcicu, uz masiranje medjice moze biti dobra kombinacija). Druga koja je starija, manje elasticna, u losoj formi, moze preferirati carski i to je sve OK, nije da postoje "objektivni" kriteriji po kojima neki lijecnik moze ispravno odluciti za pacijenticu koja je najbolja metoda.

Mislim da je "populacijska politika" isprazna dok ne zagarantira zakonom zeni pravo na kvalitetnu njegu pri porodu na nacin koji sama odabere, financirano od drzave. Bilo bi dobro da se donese zakon po kome je bolnica duzna (osim u hitnom slucaju) trudnici objektivno prezentirati cinjenice i opcije, dati joj vremena da odluci i onda moraju postovati njenu odluku. Nagovaranje na promjene odluke ili odbijanje provodjenja odluke rodilje trebalo bi povlaciti kazne za ustanovu i jos vise osobu.

Zadnje uređivanje succorosso : 14.01.2010. at 10:46.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:22   #388
Iako sam ranije bila suprotnog mišljenja, vjerujući u stručnost liječnika da procijene postoje li realne indikacije za carski rez, poučena iskustvom smatram da carski rez po volji apsolutno treba omogućiti.

Zašto?

Zato jer se vrlo lako može dogoditi da se u smjeni kada ti rađaš zateknu dva uvažena specijalista koji primaju plaću (a možda i mito) za to da se, između ostalog, znaju služiti ultrazvukom i procijeniti termin, veličinu i opseg glave djeteta i širinu ženine karlice, ali su oboje, eto, bili bolesni kad su se te teme obrađivale na predavanjima.

A onda se dogodi da se dijete rodi tri tjedna prekasno, poluzgnječeno i s kojekakvim parezama i krvarenjima na mozgu, a ženi pukne sprijeda simfiza (što nitko ne primijeti), a straga dobije protruziju 3 kičmena diska i ostane poluinvalid u divljačkim bolovima na tko zna koliki rok, s tim da će pokušaji polovične sanacije štete (povratak u zdravo stanje je nemoguć) koštati kao barem deset plaćenih carskih rezova. Emocionalni dio priče da ne spominjem.

Da mi je onda bila ova pamet, ravno bih na naručeni carski u privatno rodilište. Ne bi mi padalo na um da prijeđem prag niti jedne hrvatske državne bolnice.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:16   #389
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Iako sam ranije bila suprotnog mišljenja, vjerujući u stručnost liječnika da procijene postoje li realne indikacije za carski rez, poučena iskustvom smatram da carski rez po volji apsolutno treba omogućiti.

Zašto?

Zato jer se vrlo lako može dogoditi da se u smjeni kada ti rađaš zateknu dva uvažena specijalista koji primaju plaću (a možda i mito) za to da se, između ostalog, znaju služiti ultrazvukom i procijeniti termin, veličinu i opseg glave djeteta i širinu ženine karlice, ali su oboje, eto, bili bolesni kad su se te teme obrađivale na predavanjima.

A onda se dogodi da se dijete rodi tri tjedna prekasno, poluzgnječeno i s kojekakvim parezama i krvarenjima na mozgu, a ženi pukne sprijeda simfiza (što nitko ne primijeti), a straga dobije protruziju 3 kičmena diska i ostane poluinvalid u divljačkim bolovima na tko zna koliki rok, s tim da će pokušaji polovične sanacije štete (povratak u zdravo stanje je nemoguć) koštati kao barem deset plaćenih carskih rezova. Emocionalni dio priče da ne spominjem.

Da mi je onda bila ova pamet, ravno bih na naručeni carski u privatno rodilište. Ne bi mi padalo na um da prijeđem prag niti jedne hrvatske državne bolnice.
Potpis od rijeci do rijeci.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 23:17   #390
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Potpis od rijeci do rijeci.
Također!!!

Gogiva,to što ti se dogodilo je prepreprestrašno.

Mislim da bi im zdravlje djeteta trebalo biti na prvom mjestu,ali ne!Oni MORAJU pokušati prirodno jer"svaka mlada mama bi na carski da ostane netaknuta dolje"(riječi mojih babica)!
Bull shit!

Moj gin koji me je pratio cijelu trudnoću je rekao da su šanse da rodim prirodno jaaaako male jer imam strašno malu zdjelicu koja je čudnog oblika.Zato sam i upućena u drugo rodilište koje ima uvjete za carski rez(ono u njegovoj nadležnosti,nažalot,nije imalo).

Imala sam vrašku sreću što mi je dijete rođeno živo bez ikakvih posljedica(isti slučaj prošle godine u istoj bolnici završio smrću bebe) i da mogu birati sada,rodila bih carski.

Ne da ostanem netaknuta-ipak je to operacija koja nosi svoje rizike,oporavak je puno dulji itd....,nego da se moje dijete ne pati zato što ja nemam zdjelicu za rađanje

Prošla bih cijeli porod opet i opet da znam da će završiti prirodnim porodom i da će moje dijete biti živo i zdravo,ali me strah za popi**** jer imam istu zdjelicu koju sam imala tada.....
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 03:39   #391
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
"Da je bitno da djete dođe u doticaj sa vaginalnom florom i da je to jako bitno za djete, onda bi doktor nakon što izvadi djete carskim rezom, fino gurnuo mami dva prsta u picu i namazao dobro djete po faci."
I kako poslije covjek da ne bude zaljubljen u forum.hr !! ))
__________________
................I nakon drIta --- drIto !
aurorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:32   #392
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Također!!!

Gogiva,to što ti se dogodilo je prepreprestrašno.
Najbolja fora je to što sam u tom rodilištu imala vezu (i to prilično jaku).
Nije pomoglo, jer je u sustavu previše notornih neznalica.

Ja nemam usku zdjelicu, ali je moja beba imala ogroomnu glavu (37cm opseg) i krivi vrat i 4kg (procijenjena na skoro kilu manje), a ja imam sitne i izgleda dosta slabe kosti. Sam porod je prošao OK i pamtim ga kao lijepo iskustvo (čak me nisu niti rezali), a sranja su nastala tek malo kasnije.

Više ne smijem rađati (jer su me trajno upropastili, ne mogu ni hodati više od par sto metara, a sad se borim da povratim radnu sposobnost i bar djelomičnu sposobnost brige za svoje dijete), ali na tvom mjestu izborila bih se za taj carski i nožem i pištoljem ako je potrebno (čula sam da to djeluje).

A one Roda kretenarije s forsiranjem prirodnog poroda bi trebalo moći zakonski sankcionirati zbog širenja vrlo opasnih laži.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell

Zadnje uređivanje Godiva : 28.01.2010. at 23:44.
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:22   #393
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Najbolja fora je to što sam u tom rodilištu imala vezu (i to prilično jaku).
Nije pomoglo, jer je u sustavu previše notornih neznalica.

Ja nemam usku zdjelicu, ali je moja beba imala ogroomnu glavu (37cm opseg) i krivi vrat i 4kg (procijenjena na skoro kilu manje), a ja imam sitne i izgleda dosta slabe kosti. Sam porod je prošao OK i pamtim ga kao lijepo iskustvo (čak me nisu niti rezali), a sranja su nastala tek malo kasnije.

Više ne smijem rađati (jer su me trajno upropastili, ne mogu ni hodati više od par sto metara, a sad se borim da povratim radnu sposobnost i bar djelomičnu sposobnost brige za svoje dijete), ali na tvom mjestu izborila bih se za taj carski i nožem i pištoljem ako je potrebno (čula sam da to djeluje).

A one Roda kretenarije s forsiranjem prirodnog poroda bi trebalo moći zakonski sankcionirati zbog širenja vrlo opasnih laži.
I meni su dali krivu procjenu tezine bebe,bio je tezak 4750 a par sati prije poroda mi je doktor rekao da nema ni 4 kg...Porod mi je bio koma...imala sam alergisku astmu,nisam mogla disati,jedva sam rodila...I kada je napokon beba izasla,doktor mi se ispricavao i rekao ah...da smo znali isli bi na carski...Sada sam opet trudna i razmisljam da idem na carski jer neznam dali bi opet mogla proci sve ono...Nije stvar u boli nego u svemu ostalome...No iskreno bojim se carskog jer znam da je opasno i da nosi moguce posljedice za sobom...ali i prirodni porod nosi...pa onda budi pametan...Ako neko zna neku privatnu polikniku koja je ok i da ima neke normalne cijene neka napise...hvala...
mirna3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:59   #394
Quote:
mirna3 kaže: Pogledaj post
I meni su dali krivu procjenu tezine bebe,bio je tezak 4750 a par sati prije poroda mi je doktor rekao da nema ni 4 kg...Porod mi je bio koma...imala sam alergisku astmu,nisam mogla disati,jedva sam rodila...I kada je napokon beba izasla,doktor mi se ispricavao i rekao ah...da smo znali isli bi na carski...Sada sam opet trudna i razmisljam da idem na carski jer neznam dali bi opet mogla proci sve ono...Nije stvar u boli nego u svemu ostalome...No iskreno bojim se carskog jer znam da je opasno i da nosi moguce posljedice za sobom...ali i prirodni porod nosi...pa onda budi pametan...Ako neko zna neku privatnu polikniku koja je ok i da ima neke normalne cijene neka napise...hvala...
Koliko ja znam, jedino privatno rodilište kod nas je zasad kod Podobnika.
Cijene su, po meni, prevelike, a nedavno su imali i onu aferu s mrtvom bebom, iako, koliko vidim, uglavnom imaju dobre kritike.

Činjenica je da su trudnoća i porod rizici i da čovjek mora biti spreman na svakakve ishode. Ipak, unatoč ovakvim doktorima kakve imamo, stvari najčešće prođu dobro. Držim ti fige.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 14:07   #395
Question pozzzz

Da li ma ko stručno mišljenje o tome ,kako roditi prirodnim putem ili carskim rezom???' s tim da ima i protruziju diska L4-L5-S1 sa parezom peroneusa i teškim lezijama obostrano'??? Neznam šta napraviti imam samo koji dan za razmisliti, a jedan dr. kaže to mora na carski radi komplikacija koje mogu doć pri porodu i naprezanju a drugi neki se čude šta ovi prvi uopće to spominje i da je nepotrebno išta rditi na tu temu nego čekat sve do zadnjeg , pa ako neće beba van e onda na carski ... ali to znam i sama i tako na kraju završava svaki porod, ako neće milom -hoće silom!!!!!
fizikala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 16:43   #396
Quote:
fizikala kaže: Pogledaj post
Da li ma ko stručno mišljenje o tome ,kako roditi prirodnim putem ili carskim rezom???' s tim da ima i protruziju diska L4-L5-S1 sa parezom peroneusa i teškim lezijama obostrano'??? Neznam šta napraviti imam samo koji dan za razmisliti, a jedan dr. kaže to mora na carski radi komplikacija koje mogu doć pri porodu i naprezanju a drugi neki se čude šta ovi prvi uopće to spominje i da je nepotrebno išta rditi na tu temu nego čekat sve do zadnjeg , pa ako neće beba van e onda na carski ... ali to znam i sama i tako na kraju završava svaki porod, ako neće milom -hoće silom!!!!!
najbolje ti je vidjeti s doktorom koji je zadužen za tu tvoju dijagnozu,ginekolozi nisu stručni i kompetentni što se tiče te evoje dijagnoze,oni su možda čuli za nju ali nemaju pojma,oni imaju pojma o carskome ali dr. koji ima pojma o tvojoj dijagnozi(neznam pod kaj to spada,fizijatar ili kaj) njega treba pitati što je bolje za tebe
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje Nica : 15.08.2011. at 19:59. Reason: popravak citata
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 19:32   #397
Quote:
fizikala kaže: Pogledaj post
Da li ma ko stručno mišljenje o tome ,kako roditi prirodnim putem ili carskim rezom???' s tim da ima i protruziju diska L4-L5-S1 sa parezom peroneusa i teškim lezijama obostrano'??? Neznam šta napraviti imam samo koji dan za razmisliti, a jedan dr. kaže to mora na carski radi komplikacija koje mogu doć pri porodu i naprezanju a drugi neki se čude šta ovi prvi uopće to spominje i da je nepotrebno išta rditi na tu temu nego čekat sve do zadnjeg , pa ako neće beba van e onda na carski ... ali to znam i sama i tako na kraju završava svaki porod, ako neće milom -hoće silom!!!!!
Ako dogovoris planirani moguce je da ti neki kreten u bolnici to ne ispostuje nego se prosere "ma mozete vi to" i pusti se da se dugo mucis vaginalno, pri cemu ako dodje do ozljeda on nece snositi apsolutno nikakvu odgovornost, vjerojatno neces znat ni kak se zove.

Najsigurnije ti je da dogovoris planirani carski privatno, kod Podobnika, jer njemu placas pa ce ispostovati dogovor, odnosno ako hoces zasparati navodno je povoljnije i vrlo dobro u Postojni u Sloveniji.

Ako ides vaginalno, to je lutrija, s obzirom na to da imas problema s kicmom riskiras velike probleme, bolje nemoj, jer kicma je jedna i ako ode vrag je nece vise popraviti kako treba.
Kod carskog znas da te ceka malo dulji boravak u bolnici (tjedan dana nasuprot 2-3 dana) i da ce ti ostat oziljak, mozda ce ti dio koze oko reza ostat bez osjecaja, sto se obicno vrati nakon nekog vremena.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 20:56   #398
ne treba omogućiti carski po želji..,

nije to pomorsko veče za želje i pozdrave (po mom mišljenju)
za carski rez treba imati indikaciju.. ja sam ZA da se proširi opus indikacija a ne da se sve svede na želim, plaćam (tražim vezu i dajem mitologiju ili plaćam legalno kod Podobnika) i napravi

pa nisu to pramenovi pa želim preljev ovakav i onakav.. pa operacija je to..

to govori lara zg koja je rodila i vaginalno i carskim rezom (probala sam obije opcije)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:43   #399
Quote:
oportuna kaže: Pogledaj post
rodila sam već jednom vaginalno..i da vam budem iskrena već sam u strahu za ić opet s druge strane masu žena koje su rodile na carski kažu da je to nešto strašno..kao dođe na naplatu poslije šta su bezbolno prošle prvi dio
Ne bih se osobo složila s ovim...Imala sam dva carska i oba oporavka su bila kraća. Ali sve ovisi i o tome kakav je biovaginalni za usporedbu. Osobno, moj vagonalni porod je bio živa katastrofa, Oporavak još i gori.

Dakle, glasala sam da se može birati, ali da ako nema indikacija, rodilja sama plati operaciju...

Ja sam imala prvo vaginalni. U samom porodu bebi je slomljena ključna kost, Izderao me izvana i iznutra, preko 20 šavova sveukupno, jedva su ge nekako doslovno izvukli iz mene...Nije se dobro spuštao. Oporavak koma. Izgubila dosta krvi, anemična, svašta nešto, adala u nesvjest, nisam mogla sjediti tri tjedna...

Drugi porod hitan carski nakon cjelodnevnog pokušaja vaginalnog. Ista stvar se desila kao i sa sinom, malena je bila licem okrenuta krivo na izlazu, ali ona se uoooooopće nije spuštala, prase malo, kao da je znala pa sam morala na hitan CR! Jest da je bolno prvih par dana, rez boli, ali mi smo već za tjedan dana bili s njom u šetnji....Ma oporavila sam se mrak.

Treći porod nisam htjela prepustiti slučaju, pa sam na temelju prethodna dva uspjela dogovoriti carski. Na SD, za nula kuna...I smatram da je ovo moje bilo potpuno opravdano i za takve slučajeve bi svakako trebalo biti izbora bez nalnade..

Ali ako teta dođe "Ja bih rodila na carski jer mi se baš i ne tišče!...ok, može, ali plati!

Najsretniaj bih bila da sam imala porode iz snova, bez lijekova, rezuckanja, i ne znam čega. Ali eto, očito to kod mene baš i ne ide tako lako!

Sad sam jedino siguran da ako ikad više budem rađala, definitivno idem na carski i to bez moljakanja...
ana.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:55   #400
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post

E da i čitala sam da studije pokazuju da je često kod carskog da se teže stvori prva veza majka dijete (ne uvijek, ali često), možda ta omamljenost od anestezije. Mene čudi da se žene koje se boje poroda ne boje anestezije i njenih posljedica, možebitnih komplikacija i sl.
Ja nisam čitala, ali ti iz svog iskustva mogu reći da su to najobičnije gluposti. Imam dvije male pijavice rođene CR-om. A ovo jedno rođeno kroz picu nije ni maza ni blizu kao ove dvije...I priljepak ofkors!
ana.m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.