Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2003., 23:54   #61
ako (najmanje) fakultetski obrazovani adura, iscjelitelj & slicni

misle ovako ...

sta li onda tek misle

nepismeni arapi , afrikanci, bosnjaci , azijati ...



a ako nekome nije jasno

na kojem principu radi *muhamed ata *

neka pazljivo procita cijeli topik

i

sve ce mu se samo kas'ti !!!

;-)
livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 21:33   #62
Re: Link za Rimu

Quote:
dolma kaže:
http://www.islam-bih.com/

Udji na ovaj link,zatim idi na sekciju knjige i vidjeces nekoliko knjiga koje mozes citati online.Tu imas i knjigu "Razgovor s dzinom Muslimanom".Mislim da ce te zanimati.Ja je nisam procitao,samo sam je primijetio medju ostalim knjigama.Pa , bujrum ako imas vremena.
ja imam tu knjigu i nebi bilo lose da svi pogledaju ostali da procitaju koji ne vjeruju u te stvari.
nadam se da ce ih to bar malo potaci na razmisljanje
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 21:39   #63
Quote:
Iscjeljitelj govoriš o bolestima koje prouzročuju dzini.Pa bilo bi lijepo kad bi točno naveo te bolesti o kojima se tu govori(ako ne po imenu onda po dijagnostici).
evo vam link nove stranice pa pogledajte tamo koga interesuje. malo je bolji pristup informacijama:
http://www.lijecenje-kuranom.com
ima i forum pa bujrum ukljicite se.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 00:55   #64
Ok, pogledao sam link,posebno je zanimljiva stranica sa simptomima.Nakon nabrajanja simptoma(općih-može se praktički sve i sva strpati) dolazi najzanimljiviji dio:

-------------------------------------------------------------------------
"Ako se neko nadje u ovim simptomima nije pravilo da taj neko mora biti oboljen od strane sihra (crne magije). Ovi simptomi pomazu onome ko lijeci Kur'an – om da pretpostavi da li se zaista radi o ovoj vrsti bolesti.

Osoba koja osjeca neki od ovih simptoma, neka se prvo obrati ljekaru i potrazi lijek. Ako i nakon toga osjeca bol (ili neki drugi od simptoma) i nije nasla lijeka kod savremene medicine, onda neka se obrati kod onih koji lijece Kur'an – om, a Allah dz.s. ce dati lijeka ukoliko je taj oboljeli zasluzio. "
-------------------------------------------------------------------------


Znači,kaže ovako:

1. nabrojani simptomi NE moraju značiti da je magija u pitanju(znači u principu -neka određena dijagnostika ne postoji već se sve može strpati pod magijski utjecaj).

2. prvo se treba obratiti doktoru i ako on ne može izlječiti onda treba ići kod dotičnih iscjeljitelja.

3.Nema garantiranog izlječenja(lijepo se ograđuju),već se izlječuju samo oni(bez obzira na iscjeljitelja) kojima je "Allah dao".
To praktički znači da je statistika nepotrebna jer ako se 1 od 1000 izlječi --onda se može reći njemu je Allah dao a ostalima ne.

Da li se lijek(ili postupak-liječenje)(s med. stanovišta) koji ima takav postotak izlječenja(utjecaja) smatra lijekom,liječenjem?
ne.
Vrijednost takve vrste liječenja je jednaka međugorju,placebo efektu--znači tipična autosugestija.


Ali bolest,strah i očaj dovode ljude do nerazumnog ponašanja.
I onda se tu otvara prostor za ..
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 05:58   #65
Zasto pljujete i poricete ono o cemu pojma nemate, niti ste dozivjeli niti bilo sta znate a kurcite se redom, sve pametniji od pametnijeg, mozak vam na usi kipi.
Tebe rima su mnogi podrzali kao na primjer shady i adura, a sada ti ih vredjas i prozivas, svrstavas ih medju vjerske fanatike sa kojima si se krvila i svadjala.
Koliko je to posteno?
Sad pljujes po islamu a donedavno po hriscanstvu.
Kazes da si sad hriscanka, pa eto citaj oIsusovom istjerivanju djavola kad vec u to ne vjerujes.
Necu da te kritikujem, samo da se usput javim da ti kazem da citajuci ovaj post mi je dosla mucnina od vase gluposti i nadmenosti, ili ko sto bi sotir iz filma 'bure baruta' rekao: kurcenja. Gadite mi se...
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 10:32   #66
Thumbs up Iscjelitelju...

..ne daj se...
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 16:08   #67
niko mi nije odgovorio!

Quote:
kao prvo ja imam iskustva sa tim stvarima, kao sto sam bio prisutan na "skupnim seansama" lijecenja Kur'anom, zanimljiva je bila ona u Kaknju.
to tvoje iskustvo je isto kao da ja kazem da sam prisustovao nekoliko operacija pa da i sam mogu donositi zakljucke o bolestima i da li je operacija izvedena kako treba.
Ili da sam prisustovao odbranama diplomskih, magistarskih radova i doktorskih disertacija pa i sam sebe mogu smatrati iskusnom i mogu se smatrati inzinjerom,magistrom i doktorom nauka.
Quote:
nepismeni arapi , afrikanci, bosnjaci , azijati ...
tvojom analogijom: svi su krscani za mene nerazumni jer kada ti tako mislis sta je sa ostalima????
Kao sto vidis ima nazalost i muslimana koji ne vjruju u ono sto je osnova islama, tako ima i krscana koji vjeruju u postojanje duhovnog svijeta.
Niko mi nije odgovorio na sljedeca pitanja pa bih molio sve a akcenat stavljam na Rimu jer je ona pocela topic:
da li si ti ili bilo ko od vas ima priliku da vidi vazduh, elektricnu enesrgiju, radio frekvencije, misao, razum i svako licno svoj mozak?
zvuci mozda glupa, ali je istinito. vi svi vjerujete da imate mozak a da li ste ga vidjeli kod sebe?
reci cete pa to se zna da ima to je nauka dokazala i postoje CT snimci mozga i slicno.
za frekvencije cete reci da ima TV, mob i slicni uredaji koji koji prepoznaju te frekvencije.
isto tako i ja cu reci da se dzini nalaze na fekvenciji koja koju moderna nauka jos nije otkrila ali putem kur'ana (ne zapisivanja) moze se doci do dokaza.
a da vas ja pitam. ima li doktora koji rade besplatno i da garantuju da ce ozdraviti?
da li svi obolojeli od karcinoma se izlijece a daju brdo para na terapije?
da li svaka operacija bude uspjesna koja zna kostati i po nekoliko desetak i vise hiljada KM?

Neko je spominjao hipnozu a jeste li se mozda zapitali sta je hipnoza i ja koliko znam da svi ljude nije moguce hipnotisati.
Zasto?
Jer da bi covjeka mogao hipnotisati mora da dzin udje u njega i da govori ili ako vec postoji u njemu onda je hipnoza uspjela.
Analogno vasoj hipnozi za koju ja smatram da postoji, je i stanje u kojem se nadje oboljeli nakon ucenja kur'ana sa razlikom da dzin nije voljan da lako saradjuje jer se nije dobro proveo slusajuci kur'an.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 17:26   #68
zanima medicina

dragi moj pa mi zivimo u 21 vijeku , shvati da postoji razlika u vrijeme nauke i otkrice

da Muhamed a.s. zivi snama sada u nasoj vrijeme on bi se lecio u najboljim bolnicama

dragi moj nije kritika , nego iskren poziv da se probudite
dok svijet ide napred , muslimani idu nazad
ljudi su isli na mjesec , klonirali su covjeka a muslimani se leci DZINNIMA

llecenje Kuranom postoji naravno da postoji , svaka Bozija rijec Kuran ili Biblija je lijek za svaku dusu
ali ne ovako zloupotrebe

shvati da ovo sto vi radite je protiv islama i vrlo ruzna slika o islamu

pozdrav
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 21:27   #69
Unhappy

zagor::

Gadite mi se...



livadic::

ljudino ...

ovo ti ipak nije islambosna !!!



ili se mozda varam ...
livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 21:47   #70
Quote:
Kao sto vidis ima nazalost i muslimana koji ne vjruju u ono sto je osnova islama, tako ima i krscana koji vjeruju u postojanje duhovnog svijeta.
Iscjeljitelj, ne znam koliko se mogu naci u gore navedenoj grupi, ne vjernika.
Vjerujem ja u duhovnih svijet, nevidljivi.Ali gajb (ne vidljivo) , ono strano je opasna stvar.Drugo Jine ne mozes povezati sa magijom, jer magija(carolija) nema mnogo veze sa tim.

Ono sto mene toliko ne shokira u svemu tome, nije postojanje ili ne postojanje jina, kao ni postojanje ioli ne postojanje magijskog uticaja.Ono sto mene iskreno shokira jesu argumenti(vatikan, "oshirhani Poslanik) za sve to.Ti argumenti su slabi i nisi ni svjestan koliko pod pitanja to otvara (stavljajuci citav sherijat pod upitnik).

Znaci nije stvar magije ili ne, nego nacin na koji se pravda ta praksa.Molim te ne moj se uvrijediti , ali lijecenje Kur'anom, koje prezentujesh , nije dio islama kao religije.,....molio bi da napravish razliku izmedju postojanja ne poznatog, duhovnog svijeta i "tzv. islamske discipline lijecenja Kur'anom".
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 22:38   #71
Adura : nesto mi nije jasno objsni molim te
kazes da :
ali lijecenje Kur'anom, koje prezentujesh , nije dio islama kao religije

zasto drugi muslimani (tipa Ib sa taliban bosna) tvrde da su ipak dio islama ,i da to je jedini islam a sve ostalo je nevjerstvo

a koliko ima raznih islama
zasto kad sam ja napisala da islam koji je meni poznat , nije isti njihov islam , zasto nijedan musliman na TB nije to potvrdio i slozio , bilo je vrlo malo neke stdiljivi odgovori ali brate vecinom su isto reagovali bio si mozda ti , damir , fuada i sead niko drugi
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 22:51   #72
Talking

evo ...

ja proveo jednu mini*anketu

medju muslimanima ::

*postoji li lijecenje kuranom ili ne ??? *

i odgovor je nedvosmislen !!!



pogledati na::

http://www.sarajevo-x.com/forum/Forum11/HTML/000104.html
livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:07   #73
Quote:
Rima kaže:
Adura : nesto mi nije jasno objsni molim te
kazes da :
ali lijecenje Kur'anom, koje prezentujesh , nije dio islama kao religije

zasto drugi muslimani (tipa Ib sa taliban bosna) tvrde da su ipak dio islama ,i da to je jedini islam a sve ostalo je nevjerstvo

a koliko ima raznih islama

Joj burazi moji...znate koliko ima krscanstava...koliko ima i islama...ista stvar samo drugo pakovanje...

Ono sto je izvorno krscanstvo i izvorni islam to jednostavno danas ne postoji.

Postoje tisuce razlicitih perverzija tih religija.

I stvarno mi zao bude i Adure i slicnih ljudi sto zive u utopiji nekog "ispravnog islama" ili "ispravnog krscanstva"...

Ali sta vrijedi bilo kome govorit....nek godine prolaze,..kod pametnih ljudi sve ce sjest na svoje mjesto...a ovako mucite se i ucite.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:10   #74
Quote:
kaskader kaže:
Ono sto je izvorno krscanstvo i izvorni islam to jednostavno danas ne postoji.

Postoje tisuce razlicitih perverzija tih religija.
hajde sto ima mnogo preverzije ali otkud toliko ekstremizma , svaki tvrdi da je samo on upravu i spreman da vodi rat zato i u to ime
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:16   #75
Ajmo malo logike--ako postoji "nepoznati duhovni svijet" kako se onda može liječiti na taj način--jer to bi impliciralo da taj poznaje taj svijet.Znači onda taj svijet nije nepoznat.




Iscjeljitelj:
da li si ti ili bilo ko od vas ima priliku da vidi vazduh, elektricnu enesrgiju, radio frekvencije, misao, razum i svako licno svoj mozak?


Sve što si gore nabrojao može se IZMJERITI.
(Čak i misao)
Reci mi koji aparat mjeri dzine?






Iscjeljitelj:
a da vas ja pitam. ima li doktora koji rade besplatno i da garantuju da ce ozdraviti? da li svi obolojeli od karcinoma se izlijece a daju brdo para na terapije?



1.Nema doktora koji rade besplatno(ako griješim ispravite me)

Postoji nešto što se zove STATISTIKA.Svaki potencijalni lijek se prvo detaljno ispituje na životinjama, pa onda i na ljudima(dobrovoljcima-da ne bi bilo krivo shvačeno) i nakon mnogih rigoroznih provjera(među ostalim i uz ispitivanje uz placebo)(da ne ulazimo sad u moguće propuste) djelotvornosti i nus pojava uz
konstantne STATISTIČKE pokazatelje djelotvornosti tog lijeka na pojedine skupine(djeca,trudnice,oboljeli od drugih bolesti etc) izdaje se na tržište.


Znači točno se zna na što pojedini lijek djeluje,u kojem obliku djeluje,koliko dugo djeluje,i u kojem postotku djeluje.
Kako postoje lijekovi širokog spektra djelovanja(što se točno zna-jer je ispitano) tako postoje i striktno uskog djelovanja.

Točno se zna što se može izliječiti(trenutno-jer istraživanja su stalna) a što ne--što se može zaliječiti,za što se može produžiti život,poboljšati kvaliteta života..etc
Stalna istraživanja su temelj daljnjeg napredovanja.

Što se tiče raka--poznata je činjenica da univerzalnog lijeka za karcinom nema.Postoje terapije (bilo kirurške bilo kemijske,biološke...)-ali sve su usmjerene na eventualno zaliječenje ili produžavanje života(naravno puno ovisi i o stadiju u kojem je karcinom pronađen,da li je metastazirao,općem stanju pacijenta...).To je gruba životna činjenica.
I činjenica je da ti nijedan doktor neće reći da se karcinom može izliječiti.Ujedno se vode statistike za korisnost terapija(i koktela terapija) pa se uz nepredvidljive faktore može pretpostaviti daljnji tijek kako "liječenja" tako i prognostike bolesti.

Znam da ovo sve zvuči hladno--ali hebiga jednostavno je tako.
Da li je bolja istina nego lažna nada?


Može jedno pitanje?
Koja je tvoja statistika izlječenja?
Da li bi podvrgnuo ispitivanju(svoj način liječenja) u bolničkim uvjetima(tj. laboratorijskim uvjetima) i pristao na statistiku i paralelnu dijagnostiku doktora?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:21   #76
Joj draga moja Rima...pa ja o tome ovdje pisem evo vec cetvrta godina......


Isti konac drugo pakovanje, sve ti je to isto....


Najpametnije ti je otpjevat onu Balasevicevu: "Stvari teku..ja se drzim izvan njih"..

Ali za sve treba vrijeme...jos ce te par godina drzati da te stvari sto te smetaju get out of your sistem...a onda ce doci vrijeme kad ces sve batalit...jer ono sto je bilo bit ce.....fanatizam se nemoze zatrti...nivo ljudske svijesti jos nije toliko evoluirao, i jos ima materijala za jedno 500 godina....fanatizma samo u drugom obliku....

ljudi su ti samo malo pametnije zivotinje....a za mene nista nije bolji dokaz nego kad jedna obicna dogma bude dovoljan razlog da se mrzi i ubija drugi covjek koji ne vjeruje u tu dogmu...

Zivotinje barem ne ubijaju se medjusobno radi takvih stvari, one ili su gladne ili se boje za zivot...

A ljudi, ubijaju se zbog dogme.....

Ma kaj da smo pametnije zivotinje...mi smo na dnu tog lanca...gadni smo i zraku kojeg udisemo.....

Zamisli Rima...sve to ljudi uvjere sebe da u ime boga rade....

Nista promijeniti se nece...
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 10:50   #77
Rima shvati jednom:
1. da se niko ne lijeci dzinima, nego da se lijeci od dzina.
2. ukoliko si procitala pazljivo moje postove mogla si da shvatis da ja prihvatam nauku i medicinu, ali po pitanju sihra( crne magije) medicina je nemocna i ne moze pomoci ljudima. Sve sto medicina moze da izlijeci to ne treba ni pokusavati raditi lijecenjem kur'anom.Raspitaj se u svojoj okolino da li ima iko od tvojih poznanika da je isao ljekaru i da su sve pretrage u redu a on nikako se ne osjeca dobro.
3. znam da postoji razlika izmedju nauke u ono vrijeme i sad, a evo ti par dokaza:

- prve rijeci objave su bile: uci, citaj u ime gospodara koji stvara(alek,1)
- …koji sve stvara, koji je prvog covjeka od ilovace stvorio a potomstvo njegovo stvara od kapi hude tekucine, zatim mu savrseno udove uoblici i zivot mu udahne i on vam sluh i vid i pamet daje a kako vi malo zahvaljujete!(sedzda, 7-9); nek covjek pogleda od cega je stvoren! Stvoren je od tekucine koja se izbaci, koja izmedu kicme i grudi izlazi(tarik,5-7)kada je nauka ovo otkrila i da li je to poslanik mogao znati?
- pustio je dva mora da se dodiruju, izmedu njih je pregrada i oni se ne mjesaju(rahman, 19,20)- kada je ovo otkriveno i ko je otkrio i da li je ostao ravnodusan nakon otkrica?
- o druzine dzina i ljudi, ako mozete da preko granica i nebesa prodrete, prodrite, moci cete prodrijeti jedino uz veliku moc!- znaci Allah je to rekao jos prije 1400 i vise godina o putovanju u svemir
- …on srce njegovo stegne i umornim ucini kao kad napor cini da na nebo uzleti…(an'am, 125) ko je letio avionom zna o cemu se govori u ovom ajetu.
- Allah kaze: mi s neba spustamo vodu kao blagoslov i cinimo da uz pomoc njenu, nicu vrtovi i zito koje se znaje(kaf,9) ima jos ajeta koji govore o sputanju kise na zemlju.
Da li kisa pada slobodnim padom ili ne?
Kako jemoguce da kap kise cija je masa zanemarljiva u odnosu na oblak se odvoji i krece prema zemlji a cio oblak ostaje da lebdi?

Ukoliko vjerujete u jedan dio knjige a drugi odbacujete onda ste poput onih koji su ubijali svoje poslanike. Uzimali ono sto im odgovara o odbacivali ono sto im se ne svidja.
Vi svi vidite trun u tudem oku a nevidite balvan u svom. Svi zalite muslimane a ne zalite sebe.
Vi ne znate ni abecedu a hocete da pisete balade, tj nemate pojma o islamu a hocete da pricate o ovim stvarima.

''…zar su isti oni koji znaju i oni koji ne znaju? Samo oni koji pameti imaju pouku primaju!''(zumer,9)


Quote:
Koja je tvoja statistika izlječenja?Koja je tvoja statistika izlječenja?
Da li bi podvrgnuo ispitivanju(svoj način liječenja) u bolničkim uvjetima(tj. laboratorijskim uvjetima) i pristao na statistiku i paralelnu dijagnostiku doktora?
Sto se tice moje statistike, nju je malo teze voditi je ne znam uvijek da li je osoba ozdravila ili ne.
Ali zaone sto znam to je ovako.
Uzet cemo prosjek 100 ljudi i odnos je 90:10
Od njih stotinu tretmani ce biti razliciti i trajat ce, normalno kao i kod medicine, njih ce 80 biti bolje nakon jednog tretmana, a ostalih 10 doci ce jos dva do tri puta i bice bolje.
Ostalih 10 su od onih koji su hajde da kazem ne izljecivi oni su od onih kao i kod karcinoma, malo im se olaksa ali nikada nece u potpunosti ozdraviti.
Neko od onih 80 ce doci mozda ponovo za godinu a neki nikada vise.
Ovo iznosim za one sa kojima sam u kontaktu bio o poslije trermana i ljudi koji me ponekada nazovu tek onako. Nije mala stvar pomoci covjeku u nevolji.

Sto se ticepodvrgavanja ''mog nacina lijecenja'' u bolnickim uvjetima ja bih rado pristao i na statistiku. Jedini problem je u tome sto niko o tome nece ni da radi ozbiljnije a mozda je razlog sto je potrebno uloziti novce a to niko nije spreman finansirati.
Evo jedan primjer koji se ne poklapa sa medicinskog stanovista:
Kada se covjek podvrgen tretmanu i po zavrsetku jedne seanse ja otvorim prolaz na jednom od prstiju(bocnem iglom kao kad insan vadi krv) i povlacim prstima tj. Istiskujem na taj otvor krv, krv kod onih kod kojih dzin izbacuje bolesti (koje je on prouzrokovao) krv sprica u daljinu i do 1m. Da se to desi samo jedanput, i kod jedne osobe ok ja bih se slozio da je slucajnost, ali ako se to desava kod vise osoba recimo svake druge ili trece i da to traje kod jedno tretmana(ovisno od osobe do osobe) i do nekih 15 minuta.
Da li je to moguce sa medicinskog stanovista, jer ja koliko znam da nije a volio bih da mi neko ko poznaje tu oblast da odgovor.
Zamolio bih da to bude ozbiljan odgovor da ne bude gluposti.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 12:28   #78
Quote:
Rima kaže:
Adura : nesto mi nije jasno objsni molim te
kazes da :
ali lijecenje Kur'anom, koje prezentujesh , nije dio islama kao religije

zasto drugi muslimani (tipa Ib sa taliban bosna) tvrde da su ipak dio islama ,i da to je jedini islam a sve ostalo je nevjerstvo

a koliko ima raznih islama
zasto kad sam ja napisala da islam koji je meni poznat , nije isti njihov islam , zasto nijedan musliman na TB nije to potvrdio i slozio , bilo je vrlo malo neke stdiljivi odgovori ali brate vecinom su isto reagovali bio si mozda ti , damir , fuada i sead niko drugi
Sta god da ja kazem , rima , tebi ce biti svejedno ti ces i dalje upirati samo na IB.Kakvo god objasnjenje da dam opet ce biti isto.Ne vidim razloga zasto bi rekao svoje misljenje ovdje(iako vec jesam) , jer ti ocigledno ne slusas sta govorim , niti zelish da cujes, cujes ono sto "zelish" ,ono sto ti je u dusi,-a samo da bi opravdala svaki napad na muslimane, i tamo gdje toga ima i tamo gdje toga nema.

PLS, vec mnogo puta sam se potrudio da objasnim o cemu se radi, imam osjacaj da sam gluhima pricao.Sta tebi zaista vrijedi moje misljenje?Hoces li ga uvaziti?Hoces li prestati sa ovakvim temama?
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 12:36   #79
Adura..

Daj odrastao si covjek...moras vidjeti da Rimi treba neko vrijeme da izbaci frustracije iz IBa iz svog sistema...tako ljudi funkcioniraju....samo nam treba vise tolerancije i razumijevanja...

Ucimo se svaki dan.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 12:37   #80
Quote:
zasto kad sam ja napisala da islam koji je meni poznat , nije isti njihov islam , zasto nijedan musliman na TB nije to potvrdio i slozio , bilo je vrlo malo neke stdiljivi odgovori ali brate vecinom su isto reagovali bio si mozda ti , damir , fuada i sead niko drugi
Draga rima,
Mislim da sam bio jedan od prvih na forumu koji je pisao o tim "hadisima" sjecas se potjere na mene , chak su i ban predlagali da mi daju).Niko , osim tebe doduse- nije makeo prstom i sl, tako da znam kako se osjecas.


Uglavnom, rima, stao sam sa tim iz dva razloga, tamo dolaze ljudi (koji gledaju i zele da nauce nesto o osnovama islama) koji imaju prilicno slabo uvjerenje, josh kad vide ono sto mi radimo(svadje i ostalo) onda je josh gore(ili postanu fanatici ili odbace i ono sto valja)...kad vidim da neka stvar donosi vise stete od koristi onda takve rasprave i napustam.
Poslije sam posebno vrijeme posveti u izucavanju hadisa, i nasao sam odgovor(poredeci vise izvora, i autora), tako da sam "mirne savjesti".Uglavnom i ti se "petljas" u nesto o cemu malo znas i prebrzo donosis pogresne zakljucke.Mozda da malo stanesh , da uzmesh knjige koje se bave tematikom nastanka hadisa, itd itd bilo bi bolje...ali sad je vec cini mi se kasno za to.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.