Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 19:35   #561
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
@ Ockhams razor - pa nemogu ti ja dati nikakve podatke koji mi nisu dostupni,isto tako mislim da nitko sa sigurnošću nemože reći ni utvrditi dali je Nibiru plinoviti planet ili planet krute građe,mogu samo nagađati...

@ UBERSOLDAT - mislim da si shvatio što sam želio reći ovim informacijama o drevnim civilizacijama...htio sam dokazat da to nisu bile "glupe" civilizacija kao što neki ovdje tvrde,a što se tiče baruta,europski osvajači su sigurno imali barut prije maya,asteka ili sumerana i vjerojatno su neki od tih civilizacija zbog toga i istrjebljene,jedino ako su prema tebi glupi jer nisu ulagali u oružja i naoružavanje,nego gluposti kao što su znanost i kalendar...
Gle za razliku od nekih vidim da se s tobom može razgovarati, priče o Nibiru su toliku pune rupa da jednostavno ne drže vodu, zato smo postavili ta pitanja, mislim da bi na sva dali odgovor.Od kad se sjećam stalno sam postavljao pitanja koja počinju sa "zašto", od faksa već 23 god. petljam po fundamentalnim znanostima, i iako ne znamo sve , znamo jako puno i sve više, a ova tema nije teorija struna to bi ti sve mogao objasniti Isaac Newton , imamo i tehnologiju, ali njega nema.
Baš mi je danas frend donio knjigu 12 planet, već u uvodu možeš uočit da je Z.S.vjerski orjentiran i on traži poveznicu s starim zavjetom i sumeranskim opisima, došao sam do 32 str. i našao nekoliko potpuno krivih shvaćanja.On ima potrebu naći poveznicu da je to sve bilo tako.
Ockham's razor is offline  
Old 09.06.2009., 20:49   #562
Ja mislim da Nibiru ne postoji.Sve je to izmišljeno od strane "ljudi u sjeni" koji šire paniku i strah da bi zavladali svijetom.Ti "ljudi u sjeni" su oni koji vladaju svijetom od davnih dana.Ne zna se gdje žive, ja mislim u utrobi Zemlje.Jedino što oni mogu a da ih se ne primijeti je pokrenuti priču koja će se razviti u paniku.A kako ljudi vjeruju u sve i svašta to im nije teško napraviti.Tko su ti ljudi?Oni koji sve vide.
Dino007 is offline  
Old 09.06.2009., 22:25   #563
Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da Nibiru ne postoji.Sve je to izmišljeno od strane "ljudi u sjeni" koji šire paniku i strah da bi zavladali svijetom.Ti "ljudi u sjeni" su oni koji vladaju svijetom od davnih dana.Ne zna se gdje žive, ja mislim u utrobi Zemlje.Jedino što oni mogu a da ih se ne primijeti je pokrenuti priču koja će se razviti u paniku.A kako ljudi vjeruju u sve i svašta to im nije teško napraviti.Tko su ti ljudi?Oni koji sve vide.
Pa vrlo si blizu istine, jedino si malo fulao koliko dugo su ovdje na zemlji. Recimo da im je javno djelovanje počelo početkom 18. stolječa, tako da nevjerujem za ona vremena ranije.

Nibiru je gotovo savršena priča za ono što planiraju. Ako pogledaš kakve sve priče kruže oko nibirua(izgradnja bunkera, novih svemirskih centara, priprema za život pod zemljom, pismo norveškog političara, pozivanje od istoga na osobno naoružavanje), i što se sve podvaljuje pod tu istu sumeransku legendu ... da to nije normalno.

Poprilično su nespretno povezali majanski kalendar i sumeransku legendu o 10.planetu iako se uopće neradi o kompatibilnom kalendaru ili vremenu. Stvar je vrlo jednostavna, da bi laž ispala što vjerodostojnija mora imati uporište u više točaka i zbog toga "lansiraju" i "zatrpavaju" nas s tolikim teorijama. Naravno, ni panika nije na odmet, ali po tom pogledu se puno više postiže s svinjskom gripom, jer i dan danas možda 2% Europljana zna za Nibiru.

O ovakvim delikatnim stvarima uvijek najviše znaju oni najmoćniji, a kako se oni pripremaju za Nibiru ... (btw. pogledaj datume izdavanja)
9. lipanj 2009.
Na SAD otpada 41 posto ukupnih izdvajanja za naoružanje u svijetu

Izdvajanja za naoružanje lani su porasla u cijelom svijetu na 1,464 bilijuna dolara, a gotovo polovicu te svote (607 milijardi dolara) potrošio je SAD, pokazalo je izvješće u sklopu Godišnjaka za 2008. koji je jučer objavio Međunarodni institut za istraživanje mira iz Stockholma (SIPRI).


18.05.2009
Trgovina oružjem porasla 21 posto


Dakle, ako se pomnije promatraju ponašanja najmoćnijih država na svijetu, možemo vidjeti da oni upće ni na kraj pameti nemaju neki veliki astronomski događaj ... njima je nešto drugo na pameti!
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 09.06.2009., 23:53   #564
Sva ta naoružanja su za WWIII, a ovo s Nibiru je izmišljeno da bi se to prikrilo.Vi koji mislite da će nešto biti 2012.godine se gadno varate.Jedino što će onda biti je novi rat, a ne neka izvanzemaljska invazija ili slično.
Dino007 is offline  
Old 10.06.2009., 11:35   #565
Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
Sva ta naoružanja su za WWIII, a ovo s Nibiru je izmišljeno da bi se to prikrilo.Vi koji mislite da će nešto biti 2012.godine se gadno varate.Jedino što će onda biti je novi rat, a ne neka izvanzemaljska invazija ili slično.
zar to nije dovoljno gadno,možda i gadnije od Nibirua...
300 is offline  
Old 10.06.2009., 12:25   #566
ne vjerujem.
sumerani su jako zanimljivi jer lingvistički nemaju poznatih srodnika, i ne zna se otkud su došli.
prije ću povjerovati da su atlantiđani nego neke teorije o planetima. zapravo, baš bi mogli biti s atlantide
Eccentric Freak is offline  
Old 10.06.2009., 12:38   #567
A i ta Atlantida Platon ju opisuje da je velika kao Libija i Azija zajedno Gdje bi se onda tako velika trebala nalaziti.Nigdje.To je samo izmišljena priča inspirirana erupcijom Santorinija.Da i postoji kako je još nisu našli.Mogli su je do sada sto puta pronaći
Dino007 is offline  
Old 10.06.2009., 20:51   #568
Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
A i ta Atlantida Platon ju opisuje da je velika kao Libija i Azija zajedno Gdje bi se onda tako velika trebala nalaziti.Nigdje.To je samo izmišljena priča inspirirana erupcijom Santorinija.Da i postoji kako je još nisu našli.Mogli su je do sada sto puta pronaći
Postoje dosta čvrsti dokazi o postojanju neke drevne (globalne) jake civilizacije puno prije Egipta, a to mnogi povezuju s platonovom Atlantidom ... kao da žarko žele da je upravo to to, iako za to kao što si rekao nema niti jedan siguran dokaz.

S Nibiruom je još gora situacija ... za to gotovo da i nema čvrstog materijalnog dokaza, niti itko od njih ima ikakvu ideju gdje ih potražiti.



... e da; kako to da se baš u zadnje vrijeme pojavljuju tako nebulozne teorije? Rekao bih da se radi o namjernom magljenju vida i mozga stanovništvu zemlje ... a to je sasvim normalno, jer mi upravo živimo u dobu kada je stvaranje pomutnje glavni hobi zlikavaca s vrha piramide
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 10.06.2009., 23:29   #569
Quote:
jovko kaže: Pogledaj post
Sto mislite o Zecharia Sitchinu koji je preveo 3000 sumerskih glinenih plocica i iz njih otkrio da su homo sapiensa iz homo erectusa izvanzemaljci napravili genetskim inzenjeringom. I da u nasem suncevom sustavu postoji 10. planet koji prolazi kraj Zemlje svakih 3600 godina.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sitchin

ajooooj buahahaha
raven_jane is offline  
Old 11.06.2009., 20:53   #570
Meni se čini da ste malo pretjerali s Nibiruom u teorijama zavjere, A WW III će početi prije 2012. samo čekam da rusima dopizdi ovo preseravanje sj Koreje pa da bace koju bombu
__________________
The song remains the same
$#$#$
Wizzzard is offline  
Old 12.06.2009., 11:05   #571
Quote:
Wizzzard kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ste malo pretjerali s Nibiruom u teorijama zavjere, A WW III će početi prije 2012. samo čekam da rusima dopizdi ovo preseravanje sj Koreje pa da bace koju bombu
da,da miriše na rat...moram reći i to da Zemlja ima ograničene resurse i da će jednom resursi ponestati ili Americi ili nekoj drugoj vodećoj sili,tipa nafta ili neki sličan resurs koji tu vodeću silu čini upravo "vodećom silom"...mislite li da će onda početi kupovati naftu od drugih Zemalja ili krenuti napadati...
300 is offline  
Old 16.06.2009., 18:39   #572
Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
A i ta Atlantida Platon ju opisuje da je velika kao Libija i Azija zajedno Gdje bi se onda tako velika trebala nalaziti.Nigdje.To je samo izmišljena priča inspirirana erupcijom Santorinija.Da i postoji kako je još nisu našli.Mogli su je do sada sto puta pronaći
Te Platonove Libija i Azija ne znače ono što mi danas podrazumijevamo pod Libijom i Azijom. Za stare Grke je Libija značila onu baš najsjeverniju sjevernu Afriku, a Azija se odnosi na Malu Aziju, odnosno otprilike današnju Tursku.

Jedan otok te veličine sasvim komotno stane u Atlantski ocean... dapače... i nekoliko otoka te veličine.
zlatna ribica is offline  
Old 19.06.2009., 09:55   #573
ljudi moji, nibiru dolazi!!

najveći znanstveni časopis je objavio da nibiru nije planet nego odgromni asteroid, i da bi mogao udariti u jupiter
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 19.06.2009., 12:57   #574
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ljudi moji, nibiru dolazi!!

najveći znanstveni časopis je objavio da nibiru nije planet nego odgromni asteroid, i da bi mogao udariti u jupiter
može link ?
xFiles93 is offline  
Old 19.06.2009., 14:23   #575
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ljudi moji, nibiru dolazi!!

najveći znanstveni časopis je objavio da nibiru nije planet nego odgromni asteroid, i da bi mogao udariti u jupiter
Dino007 is offline  
Old 22.06.2009., 12:08   #576
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Kaj je neki problem ako se slažem s UBERSOLDATom, čovjek očigledno zna više od tebe, jer u fizici se samo neponovljivi događaji smatraju čudom, a kako čuda ne postoje .....
Btw znam im puno ljudi u KBC Vrapče koji u svašta vjeruju, samo kaj to vide samo oni.
hahaha klonu nijedan slažeš se sam sa sobom. Zato je i spomen na Vrapče tako prikladan.

To kaj ti i svoj "original" znaš više je i ovo jel'te: DRUGI DOLAZAK

Čista fizika maloumnosti i primitivluka!

Go ahead! Uz blagoslov.
Neće vas Nibiru, ni straha - tu je vaš Isus da vas obrani
Who am I is offline  
Old 22.06.2009., 18:32   #577
Mogu zaključiti i sa 100%-tnom sigurnošću reći da će Nibiru 2012.g. ipak doći.
To se može zaključit po tome što je upravo dolazak Nibiru-a rezultat današnje svjetke krize i koju svi osjećamo. Kriza će sve do dolaska Nibiru-a stagnirati ili će još nešto biti veća što je bliže 2012.-toj g.
biceps is offline  
Old 22.06.2009., 19:39   #578
Quote:
biceps kaže: Pogledaj post
Mogu zaključiti i sa 100%-tnom sigurnošću reći da će Nibiru 2012.g. ipak doći.
To se može zaključit po tome što je upravo dolazak Nibiru-a rezultat današnje svjetke krize i koju svi osjećamo. Kriza će sve do dolaska Nibiru-a stagnirati ili će još nešto biti veća što je bliže 2012.-toj g.
Dino007 is offline  
Old 23.06.2009., 00:38   #579
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
hahaha klonu nijedan slažeš se sam sa sobom. Zato je i spomen na Vrapče tako prikladan.

To kaj ti i svoj "original" znaš više je i ovo jel'te: DRUGI DOLAZAK

Čista fizika maloumnosti i primitivluka!

Go ahead! Uz blagoslov.
Neće vas Nibiru, ni straha - tu je vaš Isus da vas obrani
Hallooooo, od kud si ti tresnuo, ja čovjeka cijenim zbog njegova stava iako pojma nemam da li je "drugi dolazak" alegorija ili nešto drugo , kaj ti moram dati potvrdu da sam ateist, zapravo po tvojoj klasifikaciji čak Illuminati iz katoličke familije, ali ti to ionako ne bi shvatio , sad sam došao s puta gdje sam se bavio problemima koji su za tebe svjetlosnim godinama daleko i malo sam umoran , ali ako vjeruješ Z. Sitchinu umirao sam od smijeha čitajući 7. poglavlje 12. planeta. Čujemo se sutra , dajte ljudi proučavajte stvari malo šire, pa nemreš otvorit bilo koju knjigu i reć to je to - istina ??????
Ockham's razor is offline  
Old 23.06.2009., 08:19   #580
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ljudi moji, nibiru dolazi!!

najveći znanstveni časopis je objavio da nibiru nije planet nego odgromni asteroid, i da bi mogao udariti u jupiter
haha, prvi april..

evo tako je nastala priča o nibiru
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.