Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 12:54   #21
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Sun.shine hebiga probala sam ja prevest i ukucat ali nista nisam nasla
Zvala sam nasu dr u HR rekla je nista osim paracetamola, ali probat cu nac propolis za djecu pa mu poprskat, sve samo da ublazi. Ma najvise sam pisala eto da se mame informiraju jer na prvu je bas za prepast se, ja nisam znala za ovaj virus sve do sad. Hvala na potpori!
moj mali je nakon neje viroze imao prepuna usta afti, uzas to je bila rana na rani ali samo po ustima ali ovo po kozi mi izgleda jaojao
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:59   #22
Nama je za sada samo po rukicama iz tockica nastali plikovi, tako to ide...a mozda su to kod vas bile samo aftice, a mozda je i prebolio ovaj virus ali u blazem obliku pa je sad imun...svasta cemo naucit kao roditelji, jos malo pa bi mogla trazit dr titulu! ljute me dr jer su mu dali antibiotik, mislili upala grla i tako to, a ovo je virus i antibiotik ne pomaze...
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:02   #23
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kaj smije octenisept u usta?
Da,on je za sve sluznice,isproban i dobar:
Ja mojoj maloj moram redovito uzimati urin,pa s njim dezinficiram spolovilo prije ljepljenja vrečice.


Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Sun.shine hebiga probala sam ja prevest i ukucat ali nista nisam nasla
Zvala sam nasu dr u HR rekla je nista osim paracetamola, ali probat cu nac propolis za djecu pa mu poprskat, sve samo da ublazi. Ma najvise sam pisala eto da se mame informiraju jer na prvu je bas za prepast se, ja nisam znala za ovaj virus sve do sad. Hvala na potpori!
Probaj uguglati bolest usta,šaka i stopala
Ja guglala kad je mali od susjede bio bolestan.
Taj virus spada u enteroviroze.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:05   #24
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Da,on je za sve sluznice,isproban i dobar:
Ja mojoj maloj moram redovito uzimati urin,pa s njim dezinficiram spolovilo prije ljepljenja vrečice.
ovo fakat nisam znala, super
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:17   #25
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovo fakat nisam znala, super
Da,prava stvar
off (mi smo imali prije par mjeseci nezgodu sa mačijim izmetom,i odmah sam isprala dobro usta i našpricala odmah dobro sa octeniseptom i nije dobila nikave parazite niti se razbolila.Bojala sam se glista ko sam vrag)
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:50   #26
Ni ja nisam znala za ovo sa Octaniseptom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:03   #27
I meni je magistra u apoteci rekla da se može tim sprejem špricati u usta. Da to ona sama koristi za afte.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 13:08   #28
dižem temu jer je izgleda nas pogodila ova bolest u petak navečer bili na hitnoj jer malome nije padala temp ispod 40,5. Mali noćas uopće nije spavao,vrti se po nama,plače-jeca u snu ma koma da ujutro vidimo da je pun prištića opet idemo na hitnu jer sam se bojala da nije neka nuspojava od lijeka dr misli da je ili ovo ili vodene kozice ja ipak mislim da je ovo pa neka da netko kakav savjet još tko je to imo,šta ste radili i sl ili to jednostavno treba preboljet...
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 13:50   #29
U našem vrtiću je prije nekih mjesec dana vladala neka viroza, i svi su imali iste simptome, upala grla i afte po jeziku. Mali mi se stalno zalio da ga "buba vrat", nije ništa mogao jesti, a i kad je pio ga je bolilo jer je nakon svakog gutljaja zacvilio.

Ugl, za upalu grla smo dobili antibiotik, a za afte neki gel Aftamed junior. To je gel koji mu namažeš na jezik.
Sve zajedno prošlo za 5 dana.

Ok, znam da to nije isto, ali ako ima afte, možda mu može pomoći to ili ako već imaš doma Octenisept!
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 14:28   #30
mi smo s klavocina i prospana prešli na sumamed i recidol mislim da se tako zove sirup a kad sam ih pitala za usta jer sam mu vidjela po usnicama prištiće (u ustima nisam vidjela) s čime da to tretitam jer ne jede već nekoliko dana a prima dosta lijekova jer mu i prospan damo kad mu opet temp naraste rekli su da s ničim ne mažemo da to sve treba samo proć a već sam luda što ništa ne jede sve ispljune ili poslije povraća...ma užas
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 09:29   #31
Boleština je u vrtiću
I sad, googlam ja, naravno, prvo google, a onda pedijatar

Šta me iznenađuje da svugdje piše da zaražene osobe šire virus i do nekoliko tjedana nakon prestanka simptoma
A virus se zadržava u stolici i nekoliko mjeseci

Trenutno su svi roditelji oboljelih javili da djece neće biti 7-10 dana u vrtiću,
izgleda samo dok prestanu simptomi

Znači ne gine zaraza cijeloj grupi?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 10:06   #32
Ne nužno
Kod nas je to bilo par puta u grupi i moj nije skupio
Al je skupio kad je imao 9 mj i nije ni prismrdio vrtiću ni nikakvoj djeci
Mama i ja samo bile stalno s njim i nismo skupile, a skupio je muž koji ga vidi samo po sat dva navečer
Nema pravila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 18:54   #33
Evo i na nas došao red
Svi su se izredali, došli napola bolesni, pa redom zarazili druge
Ja sam svog ostavila doma čim je dobio osip
A i on ima osip samo ispod struka, nema na rukama, nema u ustima, nema temperature
Vadili bris na streptokok, nije, i još neki kojem treba 3 dana. Vadili krv iz vene i virus ipak

Curica koja je oboljela iza je sva siroče osipana i to ima debele crvene plikove po cijelom tijelu, grozno izgleda. Moj je imao samo sitne crvene flekice

Evo čisto da znate da ne mora ta boleština biti niti jako grozna, a može i svakako ispasti.

Doktorica je svakako rekla da ne smije 2 tjedna u vrtić, iako više nema osip
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.