Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 16:12   #1
The Texas Chainsaw Massacre (franchise)

The Texas Chainsaw Massacre (franchise)



Teksaški Masakr Motornom Testerom (serijal)

Zastrašujuća priča originala, kao i rimejka, inspirisana serijom istinitih događaja, ocenjena je kao jedna od najstrašnijih horor priča svih vremena i predstavlja okosnicu za nebrojeno mnogo horor filmova na koje je uticala. Iako je film iz 1974. napravljen sa samo 1.500.000 dolara, zaradio je preko 100 miliona u celom svetu i tako stvorio sebi poziciju kultnog klasika ovog žanra. Glavni lik filma, Lederfejs, ušao je u filmsku istoriju kao jedan od najprepoznatljivijih negativaca, a sam film i danas predstavlja standard za zastrašujući horor žanr. Nakon premijere rimejka u Americi, 15. oktobra, film je postigao neverovatan uspeh na bioskopskim blagajnama. Naime, sa budžetom od samo devet miliona dolara, film je već prvog vikenda zaradio 29, a dosad - samo u Americi - oko 80 miliona dolara.



Koji je po vama najbolji film iz fransize/serijala ?

o The Texas Chain Saw Massacre, the 1974 film
o The Texas Chainsaw Massacre 2, the 1986 film
o Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III, the 1990 film
o Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation, the 1994 film
o The Texas Chainsaw Massacre (film), the 2003 film
o The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, the 2006 film

__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova

Zadnje uređivanje Jake Harper : 25.10.2009. at 16:29.
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:18   #2
o The Texas Chain Saw Massacre, the 1974 film
o The Texas Chainsaw Massacre 2, the 1986 film
o Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III, the 1990 film
o Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation, the 1994 film
o The Texas Chainsaw Massacre (film), the 2003 film
o The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, the 2006 film

- Tri najbolja su:
1. The Texas Chainsaw Massacre (2003)


2. The Texas Chain Saw Massacre (1974)


3. The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006)


{ostali ne vrede puno}
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:20   #3
Pogledao sam samo original iz 74' koji mi je odličan, i ovaj iz 2003. koji nema niti jednu svijetlu točku
Dakle, meni je najbolji original
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:37   #4
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Pogledao sam samo original iz 74' koji mi je odličan, i ovaj iz 2003. koji nema niti jednu svijetlu točku
Dakle, meni je najbolji original
Ne mozes tek tako doneti odluku a da nisi pogledao ostale ili makar jos jedan film iz serijala.

Predlazem ti da pogledas "The Last House on the Left (1972)" i "The Last House on the Left (2009)" i uveris se kako nije uvek original bolji od rimejka.
Svi su rekli da je "The Last House on the Left" iz '72 smesan i da nema kvalitet u poredjenju sa rimejkom iz 2009-e pa eto pogledaj i uveri se sam cisto primera radi.

Moguce je da je Teksaski Masakr iz '74 odnosno original najbolji ali je meni nekako ovaj iz 2003-e bolje odradjen a ovaj iz 2006-e je svakako solidan sto se ne moze reci za one nastavke nakon originala.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:16   #5
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
Ne mozes tek tako doneti odluku a da nisi pogledao ostale ili makar jos jedan film iz serijala.

Predlazem ti da pogledas "The Last House on the Left (1972)" i "The Last House on the Left (2009)" i uveris se kako nije uvek original bolji od rimejka.
Svi su rekli da je "The Last House on the Left" iz '72 smesan i da nema kvalitet u poredjenju sa rimejkom iz 2009-e pa eto pogledaj i uveri se sam cisto primera radi.

Moguce je da je Teksaski Masakr iz '74 odnosno original najbolji ali je meni nekako ovaj iz 2003-e bolje odradjen a ovaj iz 2006-e je svakako solidan sto se ne moze reci za one nastavke nakon originala.
Nismo se shvatili, od onih koje sam gledao mi je najbolji onaj iz 74'
Što se tiče onoga iz 2003., nije mi baš legao. Loša gluma, loš scenarij, film nema atmosferu i jednostavno je zakazao u osnovnoj stvari kod horora. U tome da me prestraši
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:25   #6
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Pogledao sam samo original iz 74' koji mi je odličan, i ovaj iz 2003. koji nema niti jednu svijetlu točku
Dakle, meni je najbolji original
Vidis, kod mene je potpuno obrnuta situacija, onaj i 74' mi je smijesan, ne kazem da je katastrofa, ali brate...Dok mi je ovaj iz 2003. onako legao bas po svemu, od glume, atmosfere itd.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:10   #7
Jbg ja sam gledao par dijelova ali iskreno nemam pojma koja su to izdanja osim originala za njega znam i on mi je trenutno najbolji,za ovaj beginig nisam siguran ali mislim da sam ga gledao...
infiniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:14   #8
meni je ovaj zadnji nastavak najbolji,baš je bolestan
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:25   #9
Definitivno je original najbolji
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:26   #10
http://www.imdb.com/title/tt0092076/

Gledao sam samo ovaj, i mogu reć da je to najveće smeće od filma koje sam ikad gledao, najgluplje potrošenih sat i pol, il' kolko već..
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 00:07   #11
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
http://www.imdb.com/title/tt0092076/

Gledao sam samo ovaj, i mogu reć da je to najveće smeće od filma koje sam ikad gledao, najgluplje potrošenih sat i pol, il' kolko već..
Pogledaj ovaj http://www.imdb.com/title/tt0324216/ i ovaj http://www.imdb.com/title/tt0420294/ pa javi utiske
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:25   #12
Ako ništa, remake iz 2003. ima Jessicu Biel u uskoj bijeloj majici.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 17:12   #13
meni je najbolji onaj sa Renee i Matthewom NOT

beginning mi je čak oke, al onaj iz 1974 je oriđiđi, uff ona scena na kraju di je naganja neprocjenjivo
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 17:23   #14
Gledao sam original iz '74 nedavno i onako....nije me se previše dojmio. Falila je ta neka napeta atmosfera koja bi trebala biti prisutna u horrorima. U nekim trenutcima mi je bio čak i naporan....previše iritantnog vrištanja za moj ukus
Falcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:17   #15
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Ako ništa, remake iz 2003. ima Jessicu Biel u uskoj bijeloj majici.
to me i držalo napetim do kraja filma
solidan horor taj remake iz 2003.
madmaxpax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:21   #16
uh, jessica biel! žena iz snova! barem u ovom filmu i u toj majici, trapericama i sa kaubojskim šeširom! Uh!
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:13   #17
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
The Texas Chainsaw Massacre (franchise)



Teksaški Masakr Motornom Testerom (serijal)

Zastrašujuća priča originala, kao i rimejka, inspirisana serijom istinitih događaja, ocenjena je kao jedna od najstrašnijih horor priča svih vremena i predstavlja okosnicu za nebrojeno mnogo horor filmova na koje je uticala. Iako je film iz 1974. napravljen sa samo 1.500.000 dolara, zaradio je preko 100 miliona u celom svetu i tako stvorio sebi poziciju kultnog klasika ovog žanra. Glavni lik filma, Lederfejs, ušao je u filmsku istoriju kao jedan od najprepoznatljivijih negativaca, a sam film i danas predstavlja standard za zastrašujući horor žanr. Nakon premijere rimejka u Americi, 15. oktobra, film je postigao neverovatan uspeh na bioskopskim blagajnama. Naime, sa budžetom od samo devet miliona dolara, film je već prvog vikenda zaradio 29, a dosad - samo u Americi - oko 80 miliona dolara.



Koji je po vama najbolji film iz fransize/serijala ?

o The Texas Chain Saw Massacre, the 1974 film
o The Texas Chainsaw Massacre 2, the 1986 film
o Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III, the 1990 film
o Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation, the 1994 film
o The Texas Chainsaw Massacre (film), the 2003 film
o The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, the 2006 film

meni je najbolji prvi iz 1974 g.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 21:30   #18
pogleda sam original, ovaj iz 86 i ovaj iz 2003 i za original mogu reć da je jedan od najbolji horora ikad
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:52   #19
The Texas Chain Saw Massacre (1974) je po meni najbolji,
ali još nisam pogledao The Texas Cha. Massacre:The Beginning (2006)
koji je na meniju upravo sada pa da zaokružim sve te masakre
madmaxpax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:16   #20
Meni je The begining iz 2006 daleko najbolji.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.