Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 12:33   #21
palo mi na pamet da nije mozda u turskoj kao generation sad....tvoj je vjerovatno u spanjolskoj
Tonii is offline  
Old 16.09.2010., 12:52   #22
imao si francuza i opet si uzeo francuza, takvi ljudi su po meni mazohisti. Nemoj se uvrijediti, ali to sranje nisi jeftino platio. Tolko te mogao izaći neki seat leon ili škoda koji se nebi kvarili i imaju čvrsto uređen kokpit.
Promijeni državu i biti ćeš zadovoljan, logičan korak zar ne?

da mi auto od 7 mjeseci počne nešto kenjat, bacio bih ga niz planinu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=486908
machinae is offline  
Old 16.09.2010., 13:05   #23
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
imao si francuza i opet si uzeo francuza, takvi ljudi su po meni mazohisti. Nemoj se uvrijediti, ali to sranje nisi jeftino platio. Tolko te mogao izaći neki seat leon ili škoda koji se nebi kvarili i imaju čvrsto uređen kokpit.
Promijeni državu i biti ćeš zadovoljan, logičan korak zar ne?

da mi auto od 7 mjeseci počne nešto kenjat, bacio bih ga niz planinu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=486908

Nisam mazohist. I isprobao sam više opcija, pa tako i aute koje navodiš.
Koliko god se trudio, nisam mogao probaviti ni Leona ni Octaviu. Dijelom zbog financija, a dijelom zbog izgleda. Tada mi se megane činio boljim izborom.


Bacanje niz planinu nekako nije rješenje. Da, psovao sam mu mater i želio ga zapaliti, ali afekti nikome nisu nikada dobro donijeli.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 13:12   #24
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
imao si francuza i opet si uzeo francuza, takvi ljudi su po meni mazohisti. Nemoj se uvrijediti, ali to sranje nisi jeftino platio. Tolko te mogao izaći neki seat leon ili škoda koji se nebi kvarili i imaju čvrsto uređen kokpit.
Promijeni državu i biti ćeš zadovoljan, logičan korak zar ne?

da mi auto od 7 mjeseci počne nešto kenjat, bacio bih ga niz planinu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=486908
Da ? Kaj to znači-imao si francuza, i opet ga uzeo ? i ja imam francuza opet..baš iz razloga što sa prijašnjim kojeg sam vozio nisam imao u 8 g. niti jedan jedini kvar ! Čovjek jednostavno nema sreće s tim meganom,i to ti je to..
mirda69 is offline  
Old 16.09.2010., 14:13   #25
Quote:
BezvezeNick kaže: Pogledaj post
Dakle...
....
Drugo, od prvog dana imam jako glasne cvrčke sa suvozačeve strane. Ko da se lim uvija ili nasjedne na drugi komad lima. Nije rješeno....
Meni su navedeni problem (na Meganu II) riješili zamjenom brave. To im je bio serijski problem - i vozačeva i suvozačeva - koji su bez riječi rješavali u garanciji. U drugoj Renault koncesiji, naravno.
Pozdrav
Bibber is offline  
Old 16.09.2010., 15:04   #26
Cool Ja



se riješio "kvalitetnih" europljana (nakon 20-tak g.) Kupio KIA Ce_ed i nema cvrčaka, vlage, čudnog lupanja i sl. ne mislim da je R&R, ali u narodnoj klasi je prvak (zamijenio je C4) pozz....
Proxy1969 is offline  
Old 16.09.2010., 15:06   #27
Kia napravi cijelu tvornicu u Žilini a ti tako ....

Dakle nagradno pitanje - otkud je Kia koju voziš?
CDRW is offline  
Old 16.09.2010., 15:28   #28
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kia napravi cijelu tvornicu u Žilini a ti tako ....

Dakle nagradno pitanje - otkud je Kia koju voziš?
Pa iz Žiline,odakle će biti?
Glede zemlje proizvodnje,ja sam odavno prestao gledati odakle je proizvod.Odnos kvaliteta/cijena,izgled i što je meni najvažnije zadovoljstvo kupljenim je ono što me interesira.A gdje je nešto napravljeno...duga je to priča.I relativno nevažna,ako se fokusiramo na auto industriju.Naravno ovo ne važi za kinesku,indijsku i sl. auto industrije.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 16.09.2010., 15:58   #29
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
imao si francuza i opet si uzeo francuza, takvi ljudi su po meni mazohisti. Nemoj se uvrijediti, ali to sranje nisi jeftino platio. Tolko te mogao izaći neki seat leon ili škoda koji se nebi kvarili i imaju čvrsto uređen kokpit.
Promijeni državu i biti ćeš zadovoljan, logičan korak zar ne?

da mi auto od 7 mjeseci počne nešto kenjat, bacio bih ga niz planinu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=486908
dakle ako moskvich rikne i vw je smece?

generalizirati neku marku automobila po zemlji podrijetla,pa cak i po samoj marci nikako nije realno


nisam ljubitelj francuza jer mi se nesvida izgled,no imao sam renola 19 1.9d i imam samo dobre rijeći za njega,što više smatram ga pouzdanijim od golfa II

mozda sam samo imao srece
sale75 is offline  
Old 16.09.2010., 16:51   #30
Reći ću ti ono što su i meni govorili kada sam kupio novog i30.. Ako nemaš sreće i Bently će ti se kvarit.. Meni su ga čak ISPORUČILI sa neispravnim volanom, a bilo je toga još.. Ali nisam odustao i auto su sredili u ovlaštenom servisu kako treba, da bi ja danas nakon 3 godine bio zadovoljan s autom.. Ima skoro 100 tkm i radi ko beba, sve je sjelo na svoje mjesto.. Kad mirne glave razmislim nakon svega, Dobar servis, upoznao nove ljude, a auto je jako dobar.. Ne bi ga mjenjao za novog iz češke.. Npr škripavci?? Tog u ovom autu nema.. Hm megane 3, 1.6 Expresion ima mi ga prijatelji 17 tkm i prezadovoljan je, ni žaruljice još.. Super udoban, ako ga usporedim sa mojim i30..
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Old 16.09.2010., 16:58   #31
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Reći ću ti ono što su i meni govorili kada sam kupio novog i30.. Ako nemaš sreće i Bently će ti se kvarit.. Meni su ga čak ISPORUČILI sa neispravnim volanom, a bilo je toga još.. Ali nisam odustao i auto su sredili u ovlaštenom servisu kako treba, da bi ja danas nakon 3 godine bio zadovoljan s autom.. Ima skoro 100 tkm i radi ko beba, sve je sjelo na svoje mjesto.. Kad mirne glave razmislim nakon svega, Dobar servis, upoznao nove ljude, a auto je jako dobar.. Ne bi ga mjenjao za novog iz češke.. Npr škripavci?? Tog u ovom autu nema.. Hm megane 3, 1.6 Expresion ima mi ga prijatelji 17 tkm i prezadovoljan je, ni žaruljice još.. Super udoban, ako ga usporedim sa mojim i30..
A obično to hoće
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 16.09.2010., 17:26   #32
Quote:
BezvezeNick kaže: Pogledaj post
Dakle, vlasnik sam Megane3 1.6 Expr. starog 8 mjeseci. Budući da posvuda čitam samo hvalospjeve na račun navedenog vozila, poželjeh izraziti svoje malo drugačije viđenje/iskustvo.

Prvo, na 7k Km, mijenjan mi je kuplung. Rješeno tek nakon puno (!!!) mrcvarenja sa servisom. Osobno znam još trojicu vlasnika novog meganea kojima je promijenjen kuplung unutar 7 kKm.

Drugo, od prvog dana imam jako glasne cvrčke sa suvozačeve strane. Ko da se lim uvija ili nasjedne na drugi komad lima. Nije rješeno.
Na 4 k Km javili su se i novi full glasni cvrčci na središnjem dijelu kod radija i vent. otvora. Nije rješeno.

Treće, često moram iz 1 u 2 šalati sa delayem od 2-3 sekunde (nakon full stisnutog kuplunga) jer inače ne ide.
Vozio sam P206 i šit mjenjač mi nije stran tako da nemam velika očekivanja, ali ovo me fakat iritira. Nije rješeno.

Četvrto, povremeno se čuje nekakav "tok" kod usporavanja (parking i sl.). Inaće, vozim ko po jajima i ne silujem ništa. Nemoguće utvrditi obrazac ponašanja. Nije rješeno.

Peto, neki usrani lim kod auspuha mi se stalno (od prvog dana) čuje (vibrira) kada dodajem gas. X puta do sada su, navodno, zatezali neki šraf, ali očito - neuspješno.

Šesto, nakon cca 6 mjeseci obloge na vratima su se toliko apšisale/izlizale da izgledaju ko na autu starom 10 godina.

Sedmo, šaltanje u rikverc me opako zeza svako malo.

Osmo, namještanje sica je lutrija. Nikad ne sjedne u zubac kako treba koliko god se ja gnjezdio, nego tek pri kočenju na semaforu nakon 5 kilometara. Karikiram, ali kužite kaj hoću reći

Deveto, samo jedna riječ: Eurorent. Ako mogu savjetovati, svakako (ali stvarno svakako) treba zaobilaziti taj servis.

Eto, možda sam popušio šit primjerak, možda nemam sreće. Možda oboje.
A možda je sve počelo kada sam odlučio kupiti tu skalameriju nadajući se da priče o poboljšanom bild kvolitiju možda ipak nisu samo francuske marketinške fore.
taj auto je loš sam po sebi ... da si kupio fiata imao bi manje problema ... al svi se povode za povoljnijom cijenom al kasnije te košta skuplje! pogotvo održavanje!
JVC is offline  
Old 16.09.2010., 18:02   #33
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
palo mi na pamet da nije mozda u turskoj kao generation sad....tvoj je vjerovatno u spanjolskoj
Evo ja imam Generation, u 3 mjeseca sam napravio 5000km, svakakve vožnje, cvrčaka nemam, getriba šalta odlično, a i napravljen je u Turskoj...1.6 je moj. (i da, ja imam već testirani mjenjač sa 5. brzina)
A čak vele za Tursku da je najbolja Renault tvornica što se tiče stege i preciznosti...jebiga, jednostavno si pehist...ja sam ekstra zadovoljan
Imam i Twinga i za popravke neznam!!!
A za klik koji čuješ, to ti je ABS check...javilo se puno ljudi s tim još na Cliu 3 kako običnom tako i RS-u
SHOGO is offline  
Old 16.09.2010., 20:11   #34
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Evo ja imam Generation, u 3 mjeseca sam napravio 5000km, svakakve vožnje, cvrčaka nemam, getriba šalta odlično, a i napravljen je u Turskoj...1.6 je moj. (i da, ja imam već testirani mjenjač sa 5. brzina)
A čak vele za Tursku da je najbolja Renault tvornica što se tiče stege i preciznosti...jebiga, jednostavno si pehist...ja sam ekstra zadovoljan
Imam i Twinga i za popravke neznam!!!
A za klik koji čuješ, to ti je ABS check...javilo se puno ljudi s tim još na Cliu 3 kako običnom tako i RS-u
Nije abs check, provjerio sam već prije. A i ne čuje se tako.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 20:13   #35
zar takav polu-auto nije za zamjenu za drugi??
zašto toga nema u zakonu kao kod teh. aparata??
po čemu je auto nešto što se nebi smjelo zamijeniti pa nek se uvoznik i li diler s tim jebe kasnije???
k-kekec is offline  
Old 16.09.2010., 20:13   #36
Quote:
Bibber kaže: Pogledaj post
Meni su navedeni problem (na Meganu II) riješili zamjenom brave. To im je bio serijski problem - i vozačeva i suvozačeva - koji su bez riječi rješavali u garanciji. U drugoj Renault koncesiji, naravno.
Pozdrav
Nije brava, čuje se odozgo, pri vrhu vratiju.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 20:36   #37
Probaj brave u vratima našpricati sa WD 40, obično tada nestaje škripanje.

Za problem s kuplungom mogu samo komentirati da se dešava, što sada, kuplung ti je zamijenjen i voziš dalje.

O teškom ubacivanju u rikverc upitaj malo vlasnike Forda Focusa, Hyundai i30, Kie Ceed i dr. koji su isticali jednake probleme.

O izlizanosti unutarnje obloge vrata: a da probaš povremeno tapecirung na vratima očistiti pjenom za čišćenje??? Mislim da bi pomoglo.

Prigovor na cvrčke je također nešto što se dešava i mnogo skupljim automobilima. Audi A6 u kojem sam se vozio imao je cvrčke u stražnjem lijevom stupu, Golfovi kojih sam se navozao također su imali cvrčke. Kolega ima BMW E46, koji povremeno zacvrči. O Alfama da i ne govorim...

U biti, tvoji problemi su preuveličani, osobito sa problemima nekih drugih forumaša sa nekim drugim, također novim, automobilima.

Znam da nije utjeha, ali idiotarija je misliti da ćeš zbog opisanih problema imati pravo dobiti novi automobil.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 16.09.2010., 21:28   #38
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Probaj brave u vratima našpricati sa WD 40, obično tada nestaje škripanje.

Za problem s kuplungom mogu samo komentirati da se dešava, što sada, kuplung ti je zamijenjen i voziš dalje.

O teškom ubacivanju u rikverc upitaj malo vlasnike Forda Focusa, Hyundai i30, Kie Ceed i dr. koji su isticali jednake probleme.

O izlizanosti unutarnje obloge vrata: a da probaš povremeno tapecirung na vratima očistiti pjenom za čišćenje??? Mislim da bi pomoglo.

Prigovor na cvrčke je također nešto što se dešava i mnogo skupljim automobilima. Audi A6 u kojem sam se vozio imao je cvrčke u stražnjem lijevom stupu, Golfovi kojih sam se navozao također su imali cvrčke. Kolega ima BMW E46, koji povremeno zacvrči. O Alfama da i ne govorim...

U biti, tvoji problemi su preuveličani, osobito sa problemima nekih drugih forumaša sa nekim drugim, također novim, automobilima.

Znam da nije utjeha, ali idiotarija je misliti da ćeš zbog opisanih problema imati pravo dobiti novi automobil.

Ma kakav novi auto?
Niti u jednom trenutku mi to nije palo na pamet. Samo sam želio podijeliti svoje iskustvo s novim meganom.
Šlamperaj Francuza samo je dodatno multipliciran "fantastičnom" ekipom u servisima.

Apropos cvrčaka, nakon što su mi mehaničari zmrdali pol auta, limarima ga više ne dam u ruke. Osobito zbog totalnom debakla i svinjarije koju su mi nedavno priuštili misleći da nebum skužio.


Kako god, fakat mi je pun kufer renaulta. Znam da ću se s vremenom ohladit i oguglat. Vjerojatno i zato jer mi više neće biti tako bitno.

Ko što rekoh...samo da mi je jedan mali bingo na lutriji
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 21:37   #39
Ma potpuno te kužim.

Jebiga, imao si prevelika očekivanja, na kraju si se razočarao. Naletio si na lošiji primjerak, tako je moglo biti i sa Fordom, VW-om, Kiom, Peugeotom, Fiatom ili bilo kojim drugim automobilom. Znam da ti to nije neka utjeha, ali tako je.

Nadam se da ćeš kroz garanciju dovesti auto u red i da će te nadalje dobro služiti.

Preporučam da se učlaniš na Renault forum, tamo imaš ljudi koji imaju iskustva i koji će ti preporučiti neki dobar i pouzdan servis da što bezbolnije dovedeš auto u OK stanje.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 16.09.2010., 21:42   #40
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Probaj brave u vratima našpricati sa WD 40, obično tada nestaje škripanje.

Za problem s kuplungom mogu samo komentirati da se dešava, što sada, kuplung ti je zamijenjen i voziš dalje.

O teškom ubacivanju u rikverc upitaj malo vlasnike Forda Focusa, Hyundai i30, Kie Ceed i dr. koji su isticali jednake probleme.

O izlizanosti unutarnje obloge vrata: a da probaš povremeno tapecirung na vratima očistiti pjenom za čišćenje??? Mislim da bi pomoglo.

Prigovor na cvrčke je također nešto što se dešava i mnogo skupljim automobilima. Audi A6 u kojem sam se vozio imao je cvrčke u stražnjem lijevom stupu, Golfovi kojih sam se navozao također su imali cvrčke. Kolega ima BMW E46, koji povremeno zacvrči. O Alfama da i ne govorim...

U biti, tvoji problemi su preuveličani, osobito sa problemima nekih drugih forumaša sa nekim drugim, također novim, automobilima.

Znam da nije utjeha, ali idiotarija je misliti da ćeš zbog opisanih problema imati pravo dobiti novi automobil.
Nisi s Renaultom imao problema, pa svaki qurac koji rikne na nečijem Meganeu, Cliu, preoblikuješ i tješiš čovjeka da je to odličan auto i da su svi takvi, itd.
E pa ja bum ti rekao iz svog iskustva, a i iz tuđih da je Renault zaqurac. Od materijala unutrašnjosti, mehanike, elektronike, itd. Jednostavan qurac od auta. Ako svaki drugi ima svakakvih problema, od hebenog kuplunga, do žaruljica, onda nije problem u nikakvom loše pogođenom modelu, već o smeću koje Renault proizvodi. I amen

I tri puta sam nažalost na svojoj koži osjetio što znači imati to smeće u garaži... Imao sam Meganea, Scenica i Lagunu.
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.