Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 13:54   #1
The Cabin in the Woods (2012)

The Cabin in the Woods (2012)

_13 April 2012 (USA)

IMDb
Wiki
Slike
Video: Intervjui, klipovi i trejleri

Koristio sam pretragu foruma i ne mogu da verujem da niko do sada nije otvorio temu za ovaj film.

Dugo ocekivani horror koji i sa skoro 14000 glasova na IMDb ima visoku ocenu 8.1/10. Ovo je debitantski film Drew Goddarda a od glumaca u glavnim ulogama tu su Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison i Richard Jenkins.

If something is chasing you... split up.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 23.04.2012. at 14:34.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:04   #2
Ja jedva cekam da odgledam ovaj horror film ali trenutno je dostupna samo cam verzija i naravno losa je pa cu sacekati da se pojavi prvi Divx.

Inace cim sm saznao za ovaj film prvo mi je paznju privuko poster a onda i prica pa sada i ova visoka ocena tako da ocekujem filmcinu poput recimo Mist-a.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:13   #3
Ovo bi mogao napokon biti film koji će dići ovaj žanr iz ponora u kojem tone sve dublje i dublje.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:40   #4
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Ovo bi mogao napokon biti film koji će dići ovaj žanr iz ponora u kojem tone sve dublje i dublje.

Za tako nešto bi se stvarno morali potruditi i ponuditi nešto više od vladine agencije koja nadzire kolibu u šumi (i ine takve diljem svijeta), plaši njezine stanovnike kojekakvim pizdarijama i krka ih jednog po jednog.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:41   #5
Jesi gledao, nisi. Stoga, ne možeš govoriti kako neće podignuti ovaj žanr.

Nisam ni ja gledala, ali svi koji su gledali su oduševljeni. Čitala sam dosta recenzija od kritike gdje govore da se dogodila revolucija u žanru te da je dosta originalno napravljeno i da ne treba suditi po traileru. A ne sjećam se baš da je kritika toliko bila sklona hororima u zadnje vrijeme. Po svemu sudeći lako moguće da je ovo jako bitan horor.

Vidjet ćemo, ali toliko poz. kritika nisam odavno vidjela za neki horor i ovako viskou ocjenu. Lat den ratte komma in ima 8/10, a ovaj 8.1/10. Smanjit će se to vjerojatno na 7.9 ili 8, ali opet je to jedna visoka ocjena za horor film, a zadnji horor film koji ima tako viskou ocjenu je Aliens od Camerona.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:56   #6
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Jesi gledao, nisi. Stoga, ne možeš govoriti kako neće podignuti ovaj žanr.

Nisam ni ja gledala, ali svi koji su gledali su oduševljeni. Čitala sam dosta recenzija od kritike gdje govore da se dogodila revolucija u žanru te da je dosta originalno napravljeno i da ne treba suditi po traileru. A ne sjećam se baš da je kritika toliko bila sklona hororima u zadnje vrijeme. Po svemu sudeći lako moguće da je ovo jako bitan horor.

Vidjet ćemo, ali toliko poz. kritika nisam odavno vidjela za neki horor i ovako viskou ocjenu. Lat den ratte komma in ima 8/10, a ovaj 8.1/10. Smanjit će se to vjerojatno na 7.9 ili 8, ali opet je to jedna visoka ocjena za horor film, a zadnji horor film koji ima tako viskou ocjenu je Aliens od Camerona.

Nisam gledao ali iznosim svoje mišljenje... koje nije nimalo entuzijastično naspram dotičnog filma... i ponovo tvrdim da bi meni morali ponuditi puno više da mi podignu žanr od onog što sam već naveo. Kamo sreće da sam u krivu...
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:33   #7
Razumijem te i ja sam nekako bila mlaka prema traileru i mislila sam "evo još jedan horor o tinedjđerima i tipičnim klišejima za taj žanr" ali nakon toliko pozitivnih kritika i visokih ocjena, očekivanja su mi znatno narasla
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:47   #8
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Razumijem te i ja sam nekako bila mlaka prema traileru i mislila sam "evo još jedan horor o tinedjđerima i tipičnim klišejima za taj žanr" ali nakon toliko pozitivnih kritika i visokih ocjena, očekivanja su mi znatno narasla
Ummm... ne. Jednostavno i dalje ne osjećam sav taj hype.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:39   #9
Onda se nadam da si u krivu i da će ovo biti bitna kotačić za ovaj žanr.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:36   #10
izgleda da je ovaj film ovogodišnji trick 'n' treat..3 godine bio na policama..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 09:56   #11
Jesam ja nešto krivo shvatio ili ima i nekih humor elemenata k parodiji?
MySoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:51   #12
Quote:
MySoul kaže: Pogledaj post
Jesam ja nešto krivo shvatio ili ima i nekih humor elemenata k parodiji?
"U filmu se prilično dobro balansiraju klišeji, zajebancija sa tim klišejima, dobri horror elementi i humor." - HorrorHR
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:38   #13
baš sam gledala trailer za ovaj film...malo mi izgleda kao klišej ali pogledat ću zbog chrisa
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:18   #14
Quote:
FILELEFT kaže: Pogledaj post
"U filmu se prilično dobro balansiraju klišeji, zajebancija sa tim klišejima, dobri horror elementi i humor." - HorrorHR
Hvala ti na linku.

Quote:
Zajebano je pisati o ovome filmu jer vam ga uopće ne želim spoilati, te radi toga nemogu odlaziti u neke detalje koje bi vam dale naznake o tome o čemu se radi u filmu, ali vjerujte – nećete nikada pogoditi. Napokon da je netko imao muda snimiti nešto malo drugačije, nešto što na površini uzima klasične sto puta viđene elemente horror žanra i potpuno ih izpremiješa, ali potom pazeći da cijela priča ima svoju glavu i rep.
To je ono cemu se nadam, ovo samo dodatno podize ocekivanja.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:14   #15
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Onda se nadam da si u krivu i da će ovo biti bitna kotačić za ovaj žanr.
Vjerojatno sam u krivu... samo tvrdoglavo ne želim shvatiti da bi ovaj film mogao podignuti žanr kao takav... zapravo, film me uopće nimalo ne zanima i ima mi blesavu priču. Da me baci sa stolice, morat će tijekom trajanja imati ili zaokret za 180° ili pak neki jebački plot-twist.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:24   #16
Ako je riječ o hororu imam jako velika očekivanja jer je riječ o jako velikoj ocjeni za taj žanr.

No ako je riječ o horor komediji onda je vjerojatno u rangu zombielanda i tuckera i dalea koji isto imaju jako velike ocjene.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:19   #17
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam u krivu... samo tvrdoglavo ne želim shvatiti da bi ovaj film mogao podignuti žanr kao takav... zapravo, film me uopće nimalo ne zanima i ima mi blesavu priču. Da me baci sa stolice, morat će tijekom trajanja imati ili zaokret za 180° ili pak neki jebački plot-twist.
Ha čuj, pogledaj jedan Scream. Taj film je napravio pravu revoluciju u horor žanru. Pogotovo u slasher podžanru. A pogledaj kakav je to film. Tipični klišeji za slashere, ali je uspio i na tome mu treba čestitati.

To što Cabin in the woods ima blesavu priču i ima, s tim se slažem, ne znači ništa. Ja iskreno vjerujem da ovaj film može dignuti ovaj žanr iz ponora u kojem je zaglavio. Bio je onaj švedski, iako je to odličan horor, nije se pričalo o nekakvoj velikoj revoluciji. Vremena je sve manje i zato će ovaj film to napraviti, sad sam uvjerena u to. Pa čak i kritika ga nazivaju instant klasikom te da će sigurno postati kultni horor. Vidjet ćemo, još malo
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:25   #18
Oh, well... kad do toga dođe, ovdje ću priznati da je film dobar te da sam bio u krivu... do tada...

Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:31   #19
http://www.youtube.com/watch?v=g3sJB2tcoJY
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:33   #20
Revolucija u žanru? Nešto kao Avatar?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.