Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2005., 17:18   #61
Eto zamisli i moj sin (15 mjeseci) dobio kozice. U nizozemskoj preporucuju neki mentol-puder, ali ne za djecu ispod 2 godine. ja sam dobila nekakvu emulziju da ga mazem.
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 17:32   #62
Quote:
Tija kaže:
Može mi netko reći koliko dugo koze izbijaju van? Jel to dan, dva pa se onih 10 dana liječe i mažu ili izlaze konstantno sve te dane?
Buduci da ti nije nitko odgovorio, budem ja. Vodene kozice imaju nekoliko faza izbijanja. Prvo se pojavi makula (crvena mrlja), onda u roku od nekoliko sati prelazi u papulu (crvenkasta izbocina) i u na kraju vezikulu (mjehuric, koji je prvo svijetao, onda postaje mutan). Taj prelazak od makule do vezikule iznosi oko 8 sati. Mjehuric zatim slijedecih nekoliko dana prelazi u krastu i na kraju otpada. Za kozice karakteristicno je da je slika polimorfna, to znaci da istovremeno imas i vidis razlicite stadije promjena. Osip je gusci na trupu (plus vlasiste i lice), a prema okrajinama je rjedji (tzv. centripetalni raspored osipa). Eto, nadam se da sam ti pomogla.
Terapija je simptomatska-znaci skidanje temp. antipireticima (npr. Ibuprofen, Lupocet, Aspirin...), mazanje koznih promjena pastama, mirovanje.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 17:55   #63
Mi smo bas za N.Godinu imali,prvo je dobio mali(5,5 god) nije imao temperaturu,kod nas sprovode neki novi nacin lecenja,dobili smo kupku(esemental) i sprej Octenisept,dva puta sam ga kupala u kupki i prskala sprejem,izlazile su jedno nedelju dana,da bi za 2 nedelje mala dobila(5 meseci) isto bez temperature,al ih je imala duplo vise

Za boginje sam cula da svako naredno dete ima vise od onog od koga je dobilo

ne smeju van,jer hoce da se smrznu boginje,pomodre od hladnoce,zato samo u toplu sobu,sto pre izbiju to bolje.

Aspirin,citala sam nikako deci do 7 godina

I otprilike nedelju dana izbijaju,nedelju se suse i nedelju otpadaju(prolaze) ,i nakon toga jos 2-3 nedelje trebaq paziti jer je imunitet oslabljen
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 20:24   #64
FFE i Sara hvala

Temperaturu uopće nije ni imao a kako je danas treći dan vjerojatno i neće
Po nogama tu i tamo, po piši i jajcima nekoliko al zato trup i lice krcati.
Trudi se jadničak, dosta je discipliniran al se zaboravi pa se počne češati
Stalno moram buljit u njega i opominjati ga, i za čudo, sluša

Krcat je malih crvenih mrlja koje će, znači, sutra preć u papulu. Ajme meni

fala cure
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 13:37   #65
Quote:
FFE kaže:
skidanje temp. antipireticima (npr. Ibuprofen, Lupocet, Aspirin...)
u gornjim postovima pise nesto (bitno) o ibuprofenu i aspirinu
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 19:57   #66
Quote:
valnea kaže:
u gornjim postovima pise nesto (bitno) o ibuprofenu i aspirinu
Ono sto pise ne znaci da je i istina. Ne vjeruj svemu sto procitas, ili bolje receno, informiraj se prvo nego sto nesto (bitno) napises (ovo en ide tebi, vec opcenito) Aspirin iliti acetilsalicilna kiselina kao i Ibuprofen iliti ibuprofen su antipiretici koji se koriste i kod male djece, vjerovali to neki ili ne. Ove gluposti gore kako Ibuprofen uzrokuje rak uopce nisam niti pokusala komentirati, a cura koja je navela podatak za Aspirin nije navela zasto i kako. U HR je uobicajeno davati Lupocet koji je pak paracetamol. Kod male djece se dozira po kg: ibuprofen se daje 20mg/kg/dan podijeljeno u nekoliko(3-4) dnevnih doza, a acetilsalicilna se do 1 godine daje max 300mg na dan (podijeljeno u 3-4 dnevne doze), pa se postepeno povecava s godinama zivota (npr. od 1. do 3. godine je 400mg/dan etc.). Naravno da je malome djetetu najlakse dati sirup ili cepic, pa se zbog toga i najcesce daju oni lijekovi kojih u toj formi ima na trzistu (Aspirina nema u formi sirupa niti cepica, pa se onda treba otopiti u vodi, Ibuprofena i Lupoceta ima i kao sirup, za cepice ne znam). Ja sam pak svojemu djetetu kod febriliteta davala paracetamol u obliku cepica, jer sirup nije htio piti.

Tija, neka ti sincek sto prije ozdravi. To ceka i mojega, a bogme i mene kada se zarazim od nejga jer ja kozice na zalost nisam prebolila.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 20:47   #67
I opet imam problem

Noć smo probdjeli jer ga je jako češalo pa sam ga ja cilu noć morala lagano češkati.
Jutro kako tako, ali popodne ga nisam mogla smirit. Kaže da je ozdravio , niš ga ne boli, ne češe i divlja za popizdit, te trči, skače, viče, svašta. A trebao bi mirovat. Cijeli dan dreljim na njega i sad smo u svađi

I danas nisam primjetila novu kozu, valjda više neće izlazit?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 20:56   #68
Moja je imala kozice prosle godine u prvom mjesecu.
Isto nije bas mirovala ali nije izlazila vani (na njenu veliku zalost) i pazila sam da bas ne bude na prejakom svjetlu. I nista joj nije. Isto sam boj vodila sa ne cesanjem. Siroce malo nije joj bilo lako. Ostala joj je mala rupica na obrvi

Tija, bolje da je sad uvatija. Ja sam na prvoj godini faksa. Mislila sam da cu umrit
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 21:17   #69
Quote:
penelop@ kaže:

Tija, bolje da je sad uvatija.
ma ne žalim se ja na to, meni je drago što je uvatio. Nadam se da će i ona od njega pa sam mirna.
Meni je muka kako da ga smirim jer bi trebao mirovati
A i na licu ih ima dosta, nadam se da neće ostati ožiljak, tako lijepo lice ima

__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 19:25   #70
Tija,
koliko ti je star sin?
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 21:28   #71
5,5 god.
I eno ga, skoro zdrav

Ne kužim, neke koze su ostale crvene male točkice, nisu prešle u mjehurić. One koje jesu, već su krastice. To mi se nekako čini prebrzo ili je i to normalno?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 21:56   #72
mojoj je sve skupa trajalo oko 2 tjedna. Isto ih je bilo u svakakvim fazama.
Kako je izgledala mislila sam da ce joj oziljci ostat a nisu, samo ta jedan mali.

Je li Kori dobila?
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 22:10   #73
Njemu je danas 6-ti dan, ima puno malih krastica i tu i tamo koju crvenu točkicu

Ona još nije dobila, čekam
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 22:37   #74
Ne znaci da ces i docekat
Ja sam u osnovnoj imala ospice. Mama je sestru stavila u isti krevet, pila je iz moje case, samo sto joj nije i moju krv dala ali nista.

Mozda mi je sestra
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 08:01   #75
Quote:
Tija kaže:
5,5 god.
I eno ga, skoro zdrav

Ne kužim, neke koze su ostale crvene male točkice, nisu prešle u mjehurić. One koje jesu, već su krastice. To mi se nekako čini prebrzo ili je i to normalno?
Tako je bilo i sa mojim sinom, kad ga je prestalo cesati i izbijati on je bio kao da mu nije nista. Skaka je po kuci ko manit. Cak bi izletija iz kuce. Doduse jos je bilo lipo vrime u 10 misec prosle godine tako da baba nije smatrala da je prerano ga pustati vani.
Popizdekala sam!!!
Zato je nakon tjedan dana dobija virozu od sestre sa temperaturom i ogromnom sedimentacijom upaljeno grlo, pa posli kasalj... ma sto cuda!!
Zato ga dobro cuvaj jer mu je imunitet sada jako oslabljen i moze svasta navuc.

E i te tockice sta ti kazes, pa ima tih koza raznih, od onik velikih ka nokat do onih sta im se vrh i ne vidi. Nista cudno! Bolje da su manje nece mu ostajat oziljci!
Ja se mislim kada ce mom sinu izbljedit bile fleke koje su mu ostale po ledjima od varicela, ali samo po ledjima nigdi drugdi?!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 08:51   #76
Brat i ja smo kozice imali samo po glavi. Najprije sam ih ja dobila, mama je skužila da se češem, a nakon dva tjedna je došao na red brat. Ali po tijelu nismo imali ništa, samo nekoliko njih po glavi i to je sve. Uglavnom, izbjegli smo ožiljke.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 11:02   #77
Re: vodene kozice

Quote:
Tija kaže:
Ima netko iskustva?

Upravo ih primjetih na sinu (na leđima i pokoja na trbuhu).
Šta mi je sad činiti?
Ujutro doktoru naravno
Jel imam pravo na bolovanje?

Kad će malena dobit? Jel to šiba odmah ili može tek za dva tri tjedna?

ajooooj
hahaha
epidemija u našem selu
moj upravo odležao
ništa strašno, malo fibre prvih dan-dva, par dana češkanja, dva tjedna karantene... inkubacija dva tjedna...
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 20:46   #78
Quote:
Tija kaže:
5,5 god.
I eno ga, skoro zdrav

Ne kužim, neke koze su ostale crvene male točkice, nisu prešle u mjehurić. One koje jesu, već su krastice. To mi se nekako čini prebrzo ili je i to normalno?
Jeste i kod mog sina je tako. Nije mi jasno. A neke su cak otpale i sad tamo ostala ko neka rupica. Hoce li od toga ostat oziljak?
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 21:02   #79
Ja sam imala kozice u osnovnoj školi i seka je cijelo vrijeme bila kraj mene i uopće ih nije dobila. No, zato tata je. Meni je bilo sasvim ok, ne pamtim to razdoblje kao neku preveliku muku, ali tata... Sjećam se da je samo ležao, nije bio za ništa, visoka temperatura... Zato, bolje ih preboljeti kao dijete, nego mučiti se ako ih se dobije u odrasloj dobi. Seka ih još nigdje nije uspjela pokupiti, a ima sada 20 godina.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 16:01   #80
Dobila i prinčipesa koze
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.