Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2011., 22:21   #1
Pomoć oko antifriza

Kupio sam pre mesec dana novog Seata pa me interesuje da li antifriz(G 12++) treba da dopunjujem ili se na servisu komplet menja,crvene je boje.
Vladimir.ns is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 04:45   #2
Al ga već fali?

Prolistaj temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=499803
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 05:49   #3
Pa nadopunjavaš ako ga fali. Ali ako ga fali za mjesec dana idi u servis pod garancijom jer ti negdje pušta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:29   #4
G12 se samo dopunjuje. No nemaš što po tome dirati, ako nedostaje pravac u servis.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 10:17   #5
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
G12 se samo dopunjuje. No nemaš što po tome dirati, ako nedostaje pravac u servis.
Ma naj bolje ... pokaži mi antifriz koji se SAMO nadopunjava a nikad ne mjenja.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 12:58   #6
Na novom autu pod garancijom nemaš što mijenjati G12 antifriz, kao ni u prvih par godina starosti auta.
Autima se na nultom servisu provjeravaju sve tekućine i nadopunjavaju po potrebi (i prema tehničkim naputcima u VAG grupi).
Ako mu nedostaje antifriza ili nije dobro obavljen nulti servis, ili auto gubi tekućinu, ili pak on drami i komplicira. Kako god neka se uputi u servis.

Doduše, nekad nam je u servis došao jedan od prvih Golf IV prodanih u Hr kojem je nakon 4-5000km procurio hladnjak pa je mijenjana cijeli hladnjak i antifriz prema garantnom protokolu proizvođača.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 13:40   #7
Opet te priče "ne treba mjenjati". Klinac ne treba. 5 godina i antifriz je za kanalizaciju.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:24   #8
G12 antifriz se mjenja skup sa vodenom pumpom tj s zubčastim remenom tj svakih 90 000 km ili 5 godina, šta prvo naleti. Dako da su u pravu i jedni i drugi. G12 se ne mijenja sam za sebe nego skup s vodenom pumpom (koju ni ne možeš zamijeniti bez da ispustiš antifriz). Zbog toga se samo dolijeva ukoliko ga usfali (ispari ili sl). Ali ako tebi za mjesec dana fali antifriza do ispod minimuma, e onda negdje kapa ili curi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.