Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2020., 18:31   #1
Tiny house - kuće za sirotinju i beskućnike

Mislim donirati veći broj kuća za beskućnike i sirotinju potpuno ili djelomično svojim novcem.
Imate li kakvu ideju ili link na slične projekte?

Da li da napravim apsolutno minimalni smještaj, grijanje,... kako bih napravio što više kuća ili manji broj, a da liče na nešto.

Koliko koštaju takve kuće?
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2020., 20:40   #2
Imas na Fb grupu Tiny houses, prilicno je aktivna

Ima i nekoliko proizvodaca koji aktivno sudjeluju, pa se mozes kod njih raspitati za cijene

Pohvala za inicijativu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2020., 22:40   #3
Evo, imaš i u Hrvatskoj : http://www.extra-tim.com/ i predlažem ti da surađuješ sa vlasnikom
ideja je sasvim ok
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 23:46   #4
U PDF - imaš tlocrte kućica:http://www.extra-tim.com/media/montazne_kuce.pdf
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 02:19   #5
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Mislim donirati veći broj kuća za beskućnike i sirotinju potpuno ili djelomično svojim novcem.
Imate li kakvu ideju ili link na slične projekte?

Da li da napravim apsolutno minimalni smještaj, grijanje,... kako bih napravio što više kuća ili manji broj, a da liče na nešto.

Koliko koštaju takve kuće?
Umjesto da su montažne i odvojene, bolje ih je napraviti u skupu u prvome redu zbog bolje i efektivnije izvedbe grijanja, instalacija i jednostavnije opće opskrbe s čime će pojedinačno moguće imat problema. U budućnosti. Separirane kuće ili blokovi opcionalno uvijek se mogu nadodat.

Recimo kao blok sa jedno 100-200-500 individualnih soba iliti mini stanova, ovisno o budžetu.

Mislim da bi se tako dalo napravit 100 mini-fancy stanova za nekih.. pol milje. Bez birokracije, priključaka i parcele. U kojem bi se, ako su si ok, moglo smjestiti njih 200.
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 02:25   #6
Nisi hvatio sukus. Riječ je o pojedinačnim primjerima. Ali ipak sve je moguće, s time da urbanizam ne prepoznaje takove tipove gradnje a la Kozari . Island ima grijanje iz termalnih izvora, ali to je druga priča
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 13:48   #7
Koliko osoba ide na jedan wc, tuš,...?
Valjda je najjeftinije napraviti nešto poput ciganskog naselja, indijskog sluma,... ali to - neću, treba biti iznad toga.
Rekli su mi da su najjeftinije zgrade na 5 katova, jer netrebaju lift.
To vrijedi za gradnju na skupom zemljištu.
Na jeftinom zemljištu je jeftinije graditi niske kućice.
Cilj je da osobama koje se mogu zaposliti osiguram uvijete poput prijavljene adrese, djeci ok uvijete, ostalima neki minimum.
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 19:48   #8
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Mislim donirati veći broj kuća za beskućnike i sirotinju potpuno ili djelomično svojim novcem.
Imate li kakvu ideju ili link na slične projekte?

Da li da napravim apsolutno minimalni smještaj, grijanje,... kako bih napravio što više kuća ili manji broj, a da liče na nešto.

Koliko koštaju takve kuće?
Najpovoljnije rješenje je da se kupe stare zapuštene kuće u provinciji i urede da budu za pristojan život. Ono, ne u nekoj vukojebini, nego recimo na periferiji manjih urbaniziranih sredina... To su ipak izgrađene kuće za koje imaju i parcelu, ne trebaš projekte, ne trebaš plaćati doprinose, imaju i komunalne priključke (bar one osnovne)...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 21:14   #9
U pravilu jedan WC za jednu obitelj. Dobro bi bilo da su i wc i kupaonica odvojeni zbog gužve ujutro.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 04:16   #10
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Koliko osoba ide na jedan wc, tuš,...?

Cilj je da osobama koje se mogu zaposliti osiguram uvijete poput prijavljene adrese, djeci ok uvijete, ostalima neki minimum.
2 kata svezajedno cca 2000-2200m2 stambenog prostora, svaki stan 14m2, svoj prozor, svoju kupaonu, svoj radijator, jedna vrata i ulazna vrata. Zvono i internet
Zajednička kantina s kuhinjom, zajednička kotlovnica, paletno skladište i vešeraj. Generalno 100 sasvim separiranih stanova za po jednu osobu u koji se mogu, in days of thunder, smjestiti dvije, tj po jedan par, ovisi.

Bolje je napravit takvu palaču nego ulazit u agonije s mini-kućama. Drugo bit će mentalno, ekonomski i socijalno jači, imat će društvo, prijatelje, susjede, pomoć.. sadržaje. Dok se ne snađu.

Ak se pak bježi iz urbanog i dalje od GUPa, čisto hipotetski, to se dade sve izgradit unutar 2 industrijske hale s dvorištem i igralištem, i to još bolje, efektivnije i luđe nego kao izdvojen objekt. U rangu nekadašnjeg Melrose Placea.

Mislim da zanimljivije i bolje od toga nebi tražili ni oni dobro ukučeni kako se kaže.

Bijah jučer u garsonjeri od 20m2 kao gost kod eto baš beskućnika koji radi, za samca čak i dvoje sasvim sasvim fajn, čak i više. Jedino kaj se nema odvojenog boravka, blagovaonice, ali za jednog, dvoje.. odlično.

Drugo valja se pozabaviti i malo psihologijom beskućnika
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 11:41   #11
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post

Bolje je napravit takvu palaču nego ulazit u agonije s mini-kućama.
Nikada ne bi dobio dozvole za neke takve eksperimente. A kad i bi, sama papirologija bi bila iznos za koji negdje kupiš pristojnu staru kuću.

Quote:
Ak se pak bježi iz urbanog i dalje od GUPa, čisto hipotetski, to se dade sve izgradit unutar 2 industrijske hale s dvorištem i igralištem, i to još bolje, efektivnije i luđe nego kao izdvojen objekt.
Za prenamjenu industrijskog objekta u stambeni bi ti trebala kompletna projektna dokumentacija i hrpa dozvola i suglasnosti.

Quote:
Drugo valja se pozabaviti i malo psihologijom beskućnika
E to je već priča sama za sebe.
Jedan manji postotak beskućnika koji su takvi spletom nesretnih okolnosti... velika većina su osobe koje imaju mentalnih problema sami sa sobom, alkosi i ovisnici, besposličari...
Onim prvima možeš pomoći na način da im osiguraš nekretninu, ovim drugima ne.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 17:09   #12
Problem beskućništva nije u manjku mjesta za stanovanje. Jer je lako rješiv. Država bi samo gradila kuće i dizala si bdp i svatko bi živio u svome.
Beskućništvo je prvenstveno socijalni problem.

Što se tiče tih malih kućica, ja sam razmišljao o ideji da se više investitora udruži u kupnji zemljišta i svaki izgradi svoju nastambu: https://d36iur3orme9ke.cloudfront.ne...geHeaderBS.png
To bi u biti bilo slično kampu. Nekakva okvirna računica zemljišta sa njuškala je otkrila da bi to bilo prilično povoljno za napraviti. Praktički bi mogli živjeti u centru grada. Ali iskreno nije me interesiralo toliko da se raspitam o cijenama priključaka i isplativosti istoga.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 23:32   #13
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Nikada ne bi dobio dozvole za neke takve eksperimente. A kad i bi, sama papirologija bi bila iznos za koji negdje kupiš pristojnu staru kuću.
Krivo si shvatio poantu. Ne kažem da se smjeste u hale, već da se to dade izgraditi, izidati (najbolje) unutar početne konstrukcije hale.

Slično kao shopping mall recimo, samo umjesto butika imaš stančiće. I opet mislim da je osobi bez adrese - ipak krov nad glavom i stalna adresa najvažnija stvar. Za početak. Važno je i da nije baš sama u nekom kontejneru.

Sad sustav tipa bungalovi, rekao bih da je to preskupo s intalacijske strane i za opće održavanje, a i dio njih će opet rađe iskapat boce, ili spavat u depresiji nego se bavit nečim konstruktivnijim.


Quote:
Onim prvima možeš pomoći na način da im osiguraš nekretninu, ovim drugima ne.
Mislim da je i to krivo shvaćeno. Autor želi ponuditi besplatan krov nekim osobama dok ne (ili ako) stanu na noge, koliko sam shvatio, A ne dati stan, kuću u vlasništvo. OK može se to dat u okviru neke udruge recimo.

Kroza život upoznao sam puno kvalitetnih dragih osoba koje su morali ostati beskućnici (obično zbog nasilja u obitelji) i ja da sam imao izvjesnu, moćnu količinu novaca točno bih učinio to što je i tema ovog topika. Zato mi je ta cijela ideja zanimljiva. Ljudi i ak zalutaju, naravno, zašto ne pomoći. Netko bi to trebao.

Ta podjela socioloških (ne socijalnih) informacija je isto vrlo važna, a sam bivajući u nekoj kući je loše čak i ako je tvoja.


Quote:
E to je već priča sama za sebe.
Jedan manji postotak beskućnika koji su takvi spletom nesretnih okolnosti... velika većina su osobe koje imaju mentalnih problema sami sa sobom, alkosi i ovisnici, besposličari...
Tu se slažemo. Umjetnost je danas imati 10 kuća, umjetnost je biti i beskućnik. Znači da nemaš nikoga, ili su te svi izigrali, ili si ti izigrao sve oko sebe. Svako ima svoju tajnu.

Ak budu na hrpi, možda svako ponaosob dokuči odgovor na pitanje "zašto". Za nekih 2-3 milje eura efekt takvoga čega u duši bi bio bolji neg imat avion u dvorištu. Dao si barem nekom osmijeh i nadu, hebes avion.
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 11:09   #14
Zar ne bi bilo učinkovitije plaćati najam nekome u VEĆ IZGRAĐENIM kućama/stanovima jedna period dok ne uspiju naći posao? A ako su nezaposlivi, onda tu nema pomoći, osim socijale.
Iako, tu bi vjerojatno bio problem što najmodavci ne bi bili baš otvornei primati takve ljude u svoje stanove :/
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 14:50   #15
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Mislim donirati veći broj kuća za beskućnike i sirotinju potpuno ili djelomično svojim novcem.
Imate li kakvu ideju ili link na slične projekte?

Da li da napravim apsolutno minimalni smještaj, grijanje,... kako bih napravio što više kuća ili manji broj, a da liče na nešto.

Koliko koštaju takve kuće?
Upće nisi fer. Gladnome ne treba pokloniti ribu, nego ga naučiti pecati.
Zašto ne bi umjesto da kupuješ kuće održao predavanje siromašnima kako se obogatiti na web stranicama za manje od devet mjeseci?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 19:57   #16
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio poantu. Ne kažem da se smjeste u hale, već da se to dade izgraditi, izidati (najbolje) unutar početne konstrukcije hale.

Slično kao shopping mall recimo, samo umjesto butika imaš stančiće.
Razumio sam točno na što misliš, i zato i kažem da to preuređenje ne bi išlo.


Quote:
Sad sustav tipa bungalovi, rekao bih da je to preskupo s intalacijske strane
To ti urbanisti jednostavno ne bi dozvolili. A ako i bi, koštalo bi ko suho zlato, samo papiri...

Zato i kažem da bi za takvu svrhu bilo najbolje rješenje kupovati već gotove, možda starije i zapuštenije ali useljive kuće na periferiji manjih urbanih sredina...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 20:13   #17
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Upće nisi fer. Gladnome ne treba pokloniti ribu, nego ga naučiti pecati.
Zašto ne bi umjesto da kupuješ kuće održao predavanje siromašnima kako se obogatiti na web stranicama za manje od devet mjeseci?
Ne izrađujem sam web stranice, ako si to mislio
Ako se želiš obogatiti, trebaš se truditi ili biti vrlo sretan u tom smislu,...
Ja nekad radim i do 28sati u komadu bez prekida za hranu, već jedem i dalje radim,...
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 03:38   #18
- Ja radim 28 sati dnevno!
- Pa kako je to moguće kad dan ima samo 24 sata?
- Lijepo! Ustanem četiri sata ranije!

Najjače mi je to kaj te većina ovdje ozbiljno popušila...
U moje vrijeme nije baš svaki kurac mogao biti uvjerljiv trol!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 08:14   #19
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
- Ja radim 28 sati dnevno!
- Pa kako je to moguće kad dan ima samo 24 sata?
- Lijepo! Ustanem četiri sata ranije!

Najjače mi je to kaj te većina ovdje ozbiljno popušila...
U moje vrijeme nije baš svaki kurac mogao biti uvjerljiv trol!
Ti si na ovu temu došao trolati , bez glave i repa napadati otvarača teme i pisati stvari koje blage veze sa temom nemaju.

I bajdvej... strawman ti je jako glupo koncipiran.
Čak i ne previše inteligentni ljudi razumiju da se ono 'radim 28 sati bez prekida' ne odnosi na 'radim 28 sati dnevno'.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 10:03   #20
Pa mislim da, ali jesi pogledao njegovu povijest postova? Pola je vezano za rat i ratovanje, pola je trolanje.
Statistički izgleda je trol. Može biti i izuzetak naravno.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.