Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 17:17   #1
Još jedan zataškani muslimanski zločin - Tragedija Trusine

Cijeli svijet zna o Ahmicima. Kako taj jadni svijet ne zna nista o klanju Hrvata u Trusini koji se dogodio ista dana.

40 dugih godina su nasi dobijali za BRENJENO MJESTO AHMICE.
Nitko od muslimana nije odgovorao za Trusinu

http://www.poskok.info/index.php?opt...12487&Itemid=1
Frankopan is offline  
Old 18.04.2008., 17:23   #2
Ma nemoguce, dobri bosnjani da ucine ovakvo sto. Ovo mora da je neka zabuna.
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Old 18.04.2008., 18:02   #3
za ovo neko mora odgovarati... nisam upucen u ovaj slucaj... zanima me jeli ovaj zlocin spominjan kad se sudilo seferu halilovicu...
2211 is offline  
Old 18.04.2008., 18:08   #4
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
za ovo neko mora odgovarati... nisam upucen u ovaj slucaj... zanima me jeli ovaj zlocin spominjan kad se sudilo seferu halilovicu...
Spominjalo se nekim Bošnjačkim generalima u Haagu ali je zaključak da nitko nije odgovoran i na tome je stalo. Nije samo Trusina, sve ukupno je preko 1 000 hrvatskih civila ubijeno od strane ABIH, od srba je stradalo oko 840 hrvatskih civila u BIH.

STROGA TAJNA Armija BiH prva je napala Hrvate u BiH
Stroga tajna: Alija mjesecima pripremao napad
Autor Davor Ivanković


Tvrdnje kako Hrvati u BiH nisu po naredbi političkog vrha iz Zagreba započeli kratkotrajni, no iznimno krvav hrvatsko-muslimanski rat (1993./94.), do prije nekoliko dana bile bi ocijenjene hrvatskom propagandom. Netom završeno suđenje dvojici muslimanskih zapovjednika Armije BiH (generalu Enveru Hadžihasanoviću i brigadiru Amiru Kuburi) iz temelja mijenja dosadašnje opće uvjerenje u Haagu i u BiH, a pod utjecajem tužiteljstvu sklonih hrvatskih medija i u većini naše javnosti da je HVO počeo napad na Bošnjake.
U dokaznom materijalu Haaškog suda protiv dvojice oficira Armije BiH nalaze se i šokantne depeše, naredbe koje otkrivaju istinu vojni vrh Armije BiH (glavni zapovjednik Alija Izetbegović) najmanje tri mjeseca prije početka sukoba Hrvata i Muslimana naredio je svojim jedinicama pripremu za napad na Hrvate.

Napad predviđen
U depeši svojim jedinicama od 20. siječnja 1993., general Hadžihasanović, zapovijednik 3. korpusa Armije BiH, nalaže: "Za sukobe u svim gradovima HZ Herceg Bosne je preuranjeno iako je i ta opcija predviđena." Početkom 1993. započele su konačne pripreme jedinica Armije BiH za rat protiv Hrvata. Na svim frontama protiv Karadžićevih i Mladićevih Srba, jedinice Alije Izetbegovića su gubile, dok je HVO pokušavao zadržati teritorij.

Za rat sa Srbima nismo bili spremni, za rat s vama bit ćemo govorili su Bošnjaci Hrvatima. I doista, kad je započeo, u travnju 1993., otvoreni hrvatsko-muslimanski rat, brigade Armije BiH su u roku nekoliko dana narasle do korpusa s nekoliko desetaka tisuća naoružanih i opremljenih vojnika. Svakome tko zna nešto o vojsci bilo je jasno da su pripreme za to morale trajati mjesecima.

Vance-Owenov plan
Početkom 1993. trajali su žestoki pregovori o kantonalnoj podjeli BiH. U Ženevi je do travnja dovršen Vance-Owenov plan etničke podjele BiH. Alija Izetbegović i Mate Boban potpisali su zemljopis podjele, Radovan Karadžić nije. Hrvati su bili zadovoljni dobivali su tri entiteta. Izetbegoviću nije padalo na pamet poštovati potpis na kantonalnu podjelu. Stoga je počeo rat protiv Hrvata i naložio Armiji BiH prodor do Jadrana.


https://www.forum.hr/showthread.php?t=141809
HR123 is offline  
Old 18.04.2008., 18:12   #5
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Spominjalo se nekim Bošnjačkim generalima u Haagu ali je zaključak da nitko nije odgovoran i na tome je stalo. Nije samo Trusina, sve ukupno je preko 1 000 hrvatskih civila ubijeno od strane ABIH, od srba je stradalo oko 840 hrvatskih civila u BIH.
neko odgovoran biti mora... ako ovo nije naredio nijedan general bice ipak odgovoran po komandnoj odgovornosti ja mislim...

a oni koji su pocinili ovo, licno ce odgovarati svakako.. ali cudi me kako se haag nije pozabavio ovim.. ko je upleten u to i slicno...
2211 is offline  
Old 18.04.2008., 21:11   #6
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Stoga je počeo rat protiv Hrvata i naložio Armiji BiH prodor do Jadrana.
Gde se "slomila" muslimanska ofanziva, gde je bila najžešća borba ?
Kontraktnik is offline  
Old 18.04.2008., 21:36   #7
Quote:
Kontraktnik kaže: Pogledaj post
Gde se "slomila" muslimanska ofanziva, gde je bila najžešća borba ?
Nije se nigdje slomila. Koliko ja znam, ostalo je neriješeno.

Uz oko 70 hrvatskih civila pobijenih u ratnim zločinima u Grabovici i Uzdolu, na sramotu Armije BiH.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 18.04.2008., 18:05   #8
Ne vjerujem, takve stvari su radili samo povanpireni Šukovi i Tuđmanovi bojovnici, ustaše.
HR123 is offline  
Old 18.04.2008., 18:28   #9
To ti je pravda.

Pogledaj ovo.

Broj stradali hrvatskih civila u BIH koje su ubili pripadnici ABIH
http://img383.imageshack.us/img383/9682/72369234fe8.jpg

Broj stradlaih bh Hrvata od strane VRS i ostali srpskih postrojbi.
http://img383.imageshack.us/img383/7453/52489551fd1.jpg
HR123 is offline  
Old 18.04.2008., 19:16   #10
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
To ti je pravda.

Pogledaj ovo.

Broj stradali hrvatskih civila u BIH koje su ubili pripadnici ABIH
http://img383.imageshack.us/img383/9682/72369234fe8.jpg

Broj stradlaih bh Hrvata od strane VRS i ostali srpskih postrojbi.
http://img383.imageshack.us/img383/7453/52489551fd1.jpg
Konacno..jasno..glasno da se zna.

MUSLIMANI SU POBILI VISE HRVATA CIVILA NO SRBI U BIH. ODMAH JAVITI ZAGREBU. MESIC TO NE ZNA.
Frankopan is offline  
Received Warning
Old 18.04.2008., 22:26   #11
Quote:
Frankopan kaže: Pogledaj post
Konacno..jasno..glasno da se zna.

MUSLIMANI SU POBILI VISE HRVATA CIVILA NO SRBI U BIH. ODMAH JAVITI ZAGREBU. MESIC TO NE ZNA.
Zna, ne sumnjaj, zna...
Hroboatos is offline  
Old 20.04.2008., 16:13   #12
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
To ti je pravda.

Pogledaj ovo.

Broj stradali hrvatskih civila u BIH koje su ubili pripadnici ABIH
http://img383.imageshack.us/img383/9682/72369234fe8.jpg

Broj stradlaih bh Hrvata od strane VRS i ostali srpskih postrojbi.
http://img383.imageshack.us/img383/7453/52489551fd1.jpg
15 ubijenih Hrvata od ARBiH u Čapljini?
Jel može više o ovome?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.04.2008., 16:19   #13
Dakle bošnjačka je strana odgovorna za smrt 1147 hrvatskih civila. Interesira me ima li tko podatke koliko je bošnjačkih civila ubijeno od hrvatskih snaga?

Čisto usporedbe radi.
bonislav is offline  
Old 22.04.2008., 00:22   #14
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Dakle bošnjačka je strana odgovorna za smrt 1147 hrvatskih civila.
Ta cifra nije konacna..


Poslije zavrsestka rata msulimani su ubili :

- Osmoro hrvatskih povratnika u Travniku
- Obiltelj povratnika na Bandju Vece u Konjicu - 5
- 5-10 pojedinacnih slucajeva u Sredjoj Bosni i Sarajevu ( Denis, Leutar...)... Sve u svemu 1147 nije konacna cifra..treba dodat 30-tak ljudi, naravno civila nakon rata...
Frankopan is offline  
Old 22.04.2008., 17:02   #15
I poslije ovoliko postova niko, ali niko, ni ovaj Snowballija, niti Tahvil, niti COD da se udostoje pa kazu da barem nisu trebali oni njihovi debili napravit pokolj u Trusini. Idu u kontru toliko puta spomenutim Ahmicima i nabijaju nam to na nos cijelo vrijeme ,dok pokolje od strane Muslimanske armije ne racunaju. Pa koje je to licemjerstvo, koji bezobrazluk.. I je..o vas Stari most vise ja bi ih srusio 50 da se njime koristi protivnicka vojska. I poredit rusenje mosta s toliko ljudskih zrtava je idiotluk.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Received Infraction
Old 23.04.2008., 11:07   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
15 ubijenih Hrvata od ARBiH u Čapljini?
Jel može više o ovome?
Dečki jel nitko ne zna?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 24.04.2008., 08:36   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dečki jel nitko ne zna?
Moram priznat da mi je taj podatak nepoznat i nejasan. Mislim da se ne radi o civilima. Ali i to je moguće. Što se tiče ratnog sukoba Armije BiH i HVO-a na području Čapljine njega praktički nije ni bilo. Oni vojnici koji su nastradali su nastradali u čišćenju Dubrava od muslimana koji nisu zarobljeni i razoružani prvih dana sukoba. I to je bilo uglavnom na području općine Stolac i kasnije gore prema Blagaju.
hercegovac1981 is offline  
Old 24.04.2008., 09:24   #18
Navodno je već gotov i sporazum Ljubičića i Tužiteljstva BiH u kojem priznaje krivnju te je dostavljen sudskom vijeću koje ga je ipak vratilo na doradu. Po ovom sporazumu

Sporazum...Sad se odjednom vjeruje Ljubicicu na rijec, tom krvoloku, jel COD??

A na kraju krejeva ovdje se govori o Trusini, pa hajdemo o tome.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 18.04.2008., 20:40   #19
DOKUMENTI

http://www.slobodanpraljak.com/PUBLIKACIJE_O_RATU.html

Evo dobro dokumentina knjiga o izbjeglicama iz BIH u RH
http://www.4shared.com/file/44559559...ified=999fff5b
HR123 is offline  
Old 18.04.2008., 21:57   #20
Bilo ih je na nekim područjima više i 6-7 puta. Blizu je to Sarajeva, a u to vrijeme se međusobno nisu mlatili sa srbima pa su krenuli na hrvate. Krenuli su na one koji su ih naoružavali i koji su primili 300 000 njihovih izbjeglica, a cijelo vrijeme rata i za vrijeme hrvatsko - muslimanskog su se liječili muslimanski vojnici po bolinicama u RH. I na kraji 95, poslije Oluje mi idemo zajedno s njima na srbe. A još pričaju o salvetama iz 5 mjeseca 95. i nekakvim podjelama. A oslobodili smo ih.

I za vrijeme muslimansko-hrvatskog rata su se liječili muslimani u bolnici u Mostaru, koja je bila pod hrvatskom kontrolom.
HR123 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.