Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 10:33   #641
Mi imamo susjede čiji najmlađi ima oko 3-4 godine. Djeca su im super, pristojna i dobra, ne svađaju se, ali mali je ušao u fazu kad je malo glasniji i čuje ga se kad ide zajedničkim hodnikom, sretan ako idu van, nekad negoduje ako mu se ne ide doma ili je umoran. Nije toliko glasan da nekome smeta, ali oni jako paze i stišavaju ga.
I neki dan se tako spremamo van, pred vratima oblačim pse i čujem njih kako idu i susjeda govori malome "Oni imaju pesu, ako te peso čuje" i nisam čula što ako ga peso čuje, ne misli ona nešto loše, ali ipak mi je bilo žao da ga na taj način stišava.
A mi zbog malog nikad ništa nismo rekli, nemamo zašto, upravo suprotno, oni se ispričavaju nekad, ali dijete normalno izražava kako se osjeća i što hoće. I psi nam inače ne laju (to su oni i sami rekli), eventualno se kratko jave ako maleni u prolazu kucne po našim vratima, ali i tad se jave par puta i mir.
Ok, njihova djeca jesu bolje odgojena od dobrog dijela kvarta, ali ipak mi žao da naši psi služe da se dijete stišava.

U starom kvartu smo imali susjeda koji je još debelo u pubertetu protrčavao kraj naših vrata kao da će ga tigrovi, iako mu psi nikad ništa nisu napravili. Glupo mi je to bilo, ali mi ga je uvijek bilo i žao.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 18:56   #642
Ms Manners, razumijem te, ja sam jako tužna kad prolazim s psom, a roditelji svom djetetu dobacuju "pazi pazi, ugrist će te" i još povuku dijete unazad ili sastrane, ma neke totalno glupe reakcije, tim više jer je pas pristojan i na povodniku.
MissMisery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 17:00   #643
mi isto imamo u stubistu jednu zensku koja unuke onak skriva iza sebe kad idemo sa psom i meni je to tako jadno. jos je gore zato jer kad su djeca sama gledaju psa sa zanimanjem, a ne sa strahom. al mi je to toliko smijesno jer imamo psa koji je tako divan i drag, iako sta je je, kako je velik moguce je da nesto grozno napravi tako djeci dok im pokusava dati sto pusa
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 01:51   #644
Mi dobivamo uglavnom ili pozitivne komentare ili nas prckaju tipa 'jel TO grize?', 'gdje mu je brnjica?', 'jel ga hranite, bojim se da me ne pojede', itd.
Pritom se i smijulje, naravno.
Pas ima 5kg.
(Imam osjećaj da na svakoj temi ponavljam kao papiga plah/plašljiv/boji se i malecki/mrvica/5kg/izgleda kao mačka )

Jedan stariji čovjek mi je u prolazu dobacio da sam si mogla nabaviti pravog psa, a ne štakora. Pa sam ja njemu rekla da je šteta što pas ne govori, da mu se vjerojatno ne bi svidio komentar njegovog izgleda.

Djeca su me oduševila, barem ova koju sam sretala.
Uglavnom pitaju jel ga smiju pomaziti i pruže mu ručicu tako da ih prvo ponjuši.

(Doduše, imala sam jednu scenu koja mi je na kraju bila komična.
Mimoiđem se sa ženom s curicom od jedno 5 godina i bebom u kolicima.
I čujem malu kako ide za nama i pita jel peso grize i da li ga smije pomaziti. Naravno, pokažem joj kako, objasnim da se on nje boji više nego ona njega. I pomazi ga curica i kao krene prema mami.
I odjednom, evo opet nje opet, vuče uzicu, viče kako bi ona njega još mazila. Na kraju, meni u jednoj ruci uzica, u drugoj njena ruka, stojim tako kao debil i borim se s njom dok mama čeka 10m dalje. Na kraju sam joj rekla neka ide ona malo svojoj mami. )
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:11   #645
ovo ljeto imala sam na čuvanje jednog samojeda,i šetam ja nega po kvartu,i neki dolaze do mene i
pitaju:jeli to dugodlaki bijeli vuk??
a ja im objasnjavam kako je to samojed

nastave ljudi tako jer kako zivimo u malom graduu pa nitko jos samojeda nije vidio uzivo cesce malo po gradu pa ljudi neznaju

pa me znaju pitat Jeli to bijeli čau čau umirem svaki put

jednom dođe meni jedna žena :jeli to beba polarng medvjeda ???'
a meni dosadilo vise svaki dan odgovarat na bisere i
ja dodem: je je neki dan smo ga doveli sa sjevernog pola

i kako su mi njegovui vlasnici dali lančani povodac svi misle,ćin on ima tu vodilicu da je on opasan isusee
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:49   #646
Quote:
tobi2 kaže: Pogledaj post

pa me znaju pitat Jeli to bijeli čau čau umirem svaki put
Hahhah, za čau čaua su čuli; al za samojeda ne.

Quote:
tobi2 kaže: Pogledaj post
jednom dođe meni jedna žena :jeli to beba polarng medvjeda ???'

ja dodem: je je neki dan smo ga doveli sa sjevernog pola
Ahahahhaha! Predobro!! Nastavi samo bisere bacati. Ne znam šta je ljudima teško pitati kad nemaju pojma nego lupetati.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:42   #647
hahahah baš sam htjela komentirati kako ne znaju za samojeda ali znaju za čau čaua jer njih inače ima ful puno

Vidjet ćeš, tobi2, kad i ti nabaviš jednog kako je to normalno. Dok bude beba mislit će svi da je mali medo a kad naraste, komentari će većinom biti "polarni medo" ili "polarna lisica"
Kosa mi se na glavi digne svaki put kad neko prokomentira "gle, bijeli haski"
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:08   #648
Mene je netko pitao jel to akita, a onda kad sam vidjela skroz bijelu akitu - stvarno su dosta slične sa samojedom (te skroz bijele), sličnije nego haski i samojed.

No, zato je užitak kad neki klinci naglas roditeljima komentiraju "joj, gle samojed".
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:22   #649
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
No, zato je užitak kad neki klinci naglas roditeljima komentiraju "joj, gle samojed".
djeca bolje znaju od roditelja hhaha
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:30   #650
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Hahhah, za čau čaua su čuli; al za samojeda ne.
inace ima jedan "poznati" chow chow u gradu kojeg svii znaju,a samojed nema bas niti jedan ono da se svakodevno susrece nego tu i tamo neki zaluta sa vlasnicima u šetnji,pa zato misle da je čau-čau
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:35   #651
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Mene je netko pitao jel to akita, a onda kad sam vidjela skroz bijelu akitu - stvarno su dosta slične sa samojedom (te skroz bijele), sličnije nego haski i samojed.

No, zato je užitak kad neki klinci naglas roditeljima komentiraju "joj, gle samojed".
Istina, nema veće sreće
Jučer smo baš u šetnji oko zgrade sreli curicu od kojih 5-6 godina koja je onako ponosno izjavila "Vidi tata, sibirski samojed" i pitala jel ga smije podragati Rastopila sam se od silne ljubavi, baš kao i Yuki
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:20   #652
Danas je netko pljunuo na nas s visokog prizemlja i sakrio se. Fulao srećom.
A samo smo prolazili, nisu lajali, nisam glasno pričala...
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:40   #653
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Mene je netko pitao jel to akita, a onda kad sam vidjela skroz bijelu akitu - stvarno su dosta slične sa samojedom (te skroz bijele), sličnije nego haski i samojed.

No, zato je užitak kad neki klinci naglas roditeljima komentiraju "joj, gle samojed".
Da ne lupam/pretpostavljam (da nekog ne naljutim) pitam samo - koja je ovo pasmina/pasmine?
http://ljubimci.24sata.hr/najljubimc...na-zoretic/139
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:45   #654
Komentari dok secete psa :)

pa naprijed su samoyedi a ovo iza je akita.

nema sanse da su bijele akite, glave su im potpuno razlicite.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:55   #655
Ljudska glupost nema granica
Kad ne znas, pitas i sve pet, vlasnik odgovori, ne lupetas nego jos dodatno nesto naucis. Evo, kao kajperinja npr.
A ovi komentari ispod fotke su kao da za vizlu kazes da je njemacki kratkodlaki pticar
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:04   #656
Iskreno, da nisam ovdje procitala kako vas (neke) to ljuti i zivcira i da imam uopce ideju koje bi pasmine neki mogao biti vjerojatno bih i ja pitala npr. - je li to samojed? (nije da se razumijem u samojede, nego sam neki dan pogledala na googlu slike da vidim koji je to pas) Nisam mislila da to moze nekoga zivcirati, pa da ga tudje neznanje toliko smeta...i da je bolje pitati samo -koja je pasmina, bez nekog pretpostavljanja na bazi 3 pasmine za koje si cuo.
Isto bih ocekivala i od roditelja...da se ne naljute na pitanje - Decko? I da bez nekog zamjeranja odgovore - Ne, cura. I njih bi prije tako pitala (da pretpostavim spol djeteta) ...nego - kojeg je spola dijete?
No, evo procitala sam da to ljude smeta, pa nisam htjela pitati - je li to samojed?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:23   #657
Ni ne ocekuje se da znas sve o svakoj pasmini
Koliko puta sam se ja u setnji s Yukijem srela sam razlicitim pasminama za koje nisam znala, pa sam pitala koja je to pasmina
Imamo u kvartu psa koji izgleda poput samojeda, iako sitnije gradje. Ali njuska, drzanje, rep..sve! I skuzim da su ga osisali i pitam lika neki dan u setnji zasto su ga osisali, pa nije mu ni izrasla dlaka kako treba (stene je jos), i lik me u cudu gleda u fazonu sta ti lupas, uz objasnjenje da je to hrvatski ovcar. Nisam uopce znala da oni mogu biti bijeli, iako vjerujem da je to neki mjesanac ovcara i samojeda, jer bas jako lici na samojeda samo ima frckavu dlaku
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:23   #658
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Da ne lupam/pretpostavljam (da nekog ne naljutim) pitam samo - koja je ovo pasmina/pasmine?
http://ljubimci.24sata.hr/najljubimc...na-zoretic/139
Pa ovo naprijed su samojedi, ovo iza narančasto je akita. Akita nema toliko dlake kao što ima samojed. Evo, ovo je bijela japanska akita, jako su slične, ali primjeti razliku ovog psa i onih sa svoje slike.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
No, evo procitala sam da to ljude smeta, pa nisam htjela pitati - je li to samojed?
Gle, mene nije briga ko kaj veli. Uglavnom mi bude smiješno jer su ljudima svi psi haskiji. Glupo je što je ona cura napisala, da te ozbiljno pitaju jel to beba polarnog medvjeda.

Ono što bih mogla reći da me živcira jest kad se netko pravi pametan i mene, vlasnika psa, počne uvjeravati u pasminu. Primjer:

"To je njemački špic."
"Nije, to je samojed."
"Da, da, njemački špic."
"Ne, to vam je samojed."
"Pa da, to je isto."

???
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:26   #659
Joj ne treba sve uzimati tako srcu, nisu svi upućeni u pasmine pa ljudi bubnu bez veze ako znaju neku približnu pasminu. Nekome je samojed i akita jedan te ista stvar samo druga boja u pitanju, tako da zbilja nema smisla se duriti na nekoga ako je krivo rekao. Rijetko tko u šetnji zna koju pasminu ja imam, stariji dedeki (pogotovo ako nose zelenu odjeću - pretpostavka bivši lovci) znaju da imam njemačke ptičare, mladi znaju da su u pitanju neki ptičari, ostali znaju samo da su lovački psi, ali ne i koji, dok mi svaki kikač (dijete) kaže: gle dalmatiner!

Mnogima su vižla, vajmarac, istarski gonič i njemački ptičar jedno te isto samo je boja drugačija i ne durim se zbog toga ako netko ne zna

Meni su recimo stafordi i pitovi jedno te isto i stvarno ne kužim razliku, možda bi skužila da ih vidim jednog pored drugog pa mi još netko objasni razlike.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:37   #660
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pa ovo naprijed su samojedi, ovo iza narančasto je akita. Akita nema toliko dlake kao što ima samojed. Evo, ovo je bijela japanska akita, jako su slične, ali primjeti razliku ovog psa i onih sa svoje slike.
I mislila sam da su samojedi. (od kuda to ime...jedu se sami? )
Onda su ovi na mojem kvartu definitivno samojedi, ako ulovim priliku pitat cu.
Razliku izmedju haskija i malamuta (ovako na slikama/googlu) nisam bas pohvatala.


Quote:
Gle, mene nije briga ko kaj veli. Uglavnom mi bude smiješno jer su ljudima svi psi haskiji. Glupo je što je ona cura napisala, da te ozbiljno pitaju jel to beba polarnog medvjeda.

Ono što bih mogla reći da me živcira jest kad se netko pravi pametan i mene, vlasnika psa, počne uvjeravati u pasminu. Primjer:

"To je njemački špic."
"Nije, to je samojed."
"Da, da, njemački špic."
"Ne, to vam je samojed."
"Pa da, to je isto."

???
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.