Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 16:17   #2261
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne razumijem o kakvom krckanju govoriš. BARF je mljeven. Osim ako mu nisi dao napola odleđene kockice (poboldala sam oba pojma).
Zadnje tri porcije su imale dobar komad nemljevene kosti, baš sam se iznenadila, nisam dosad vidila baš komadiće, uvijek su bili mljeveni.

Tako da se nakrckala.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:49   #2262
Evo slike danasnjeg tanjura, nije da nema krupnih komadica:


Ali njemu ne smeta, naprotov - prvo sredi sitno i mekano, a ove komade ostavi za dugo zvakanje na kraju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:58   #2263
Sirova prehrana za pse (BARF)

Malo me brine ovaj BARF, danas se preko sat vremena gnjavio krckajuci s hrskavicom koja mu je ocito povremeno zapinjala pa sam mu je na kraju izvadio iz usta:


Da te vece komade ipak vadim da si ne zezne probavu ili da se ne zadavi ako zapnu na krivom mjestu ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:11   #2264
Moram priznati da me cude ovakvi komadi. Nisam do sada nikada tako nesto vidjela u animabarf a trosim ga vec dvije godine.
Ne znam da li da mices ovak velike komade
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:21   #2265
Sirova prehrana za pse (BARF)

PC Vrbani, hladnjaca s dvije vrste BARF-a, vrecice od 250/500g s malom bijelom etiketom tako da je vrlo vjerojatno "pravi".

Ovako izgleda kad se gnjavi s komadicem:
http://www.youtube.com/watch?v=ezWwpl8YcLc

Ocito mu se svida i koristi za zube samo svako malo trese s njuskom jerbo mu zapinje po obrazima.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:28   #2266
Hmmm ja sam nalazila komadice kosti u barfu i prije, cula sam kak ih pas lomi. Ne zabrinjavam se oko toga.

Nego,jel to barf konacno dosao u pet centre, svaki put kad dodjem, skrinje potpuno prazne. I kad dodje barf, nema gastra. A bas mi je trebao prije 10 dana. U heinzlovoj ga nikak naci.

I svaki put zaboravim otici kod varijabilne u shop

Sad bi trebali obnoviti zalihe, polako nam nestaje svega, i vratova, hrbata, barfa.

Varijabilna, jel imas barfa od 250g? i gastrica od 500g?
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:37   #2267
Malo prije bio u Vrbanima i ima podosta u obje kolicine ali samo obicnog.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:47   #2268
Gastra nema navodno nitko, rekao mi je jedan kupac da je u kauflandu nasao gastro (??) ali ima NM 100 posto tripice.
Holly,bi mi bilo drago ak bi dosla
Jos sam ovaj tjedan tu, a onda 2 tjedna zasluzenog odmora! Sam pazi, radim dvokratno, od 9-13iod 17-21 (da ne bi vrata poljubila!)
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:23   #2269
Gastra nema već nekih dva mjeseca, barem. Bilo ga je u AquaTerri (to je taj Kaufland), gdje je bio i nekakav popust na BARF, i jedan i drugi.

Nego, mene zanima nešto drugo. Jucko sada ima preko četiri i pol mjeseca i teška je 19,2 kg - friško jučer izvagano. Zadnjih desetak dana beštije su jele dehidrat jer smo bile na moru, od čega je Judita jela između 500 i 600 grama TOTW-a od lososa - kad se zbroje obroci i keksići za nagradu, kod nje još uvijek šljaka dehidrat, a jabuke, šljive i kruške koje je je pomlatila po voćnjaku ne računam. Krepani miš valjda nema puno kalorija, a i bilo ga je samo pola.

Ja bih sad njih vratila na sirovo, zapravo već jesam, ali se kolebam oko količine za Juditu. Do odlaska na more, dakle, otprilike do kraja četvrtog mjeseca jela je dnevno oko kilu BARF-a. Nije predebela i svakako mislim paziti na njezinu težinu, ali potrebno joj je dovoljno hrane i za rast. Moja je računica da bi sada trebala prijeći na nekih 80 dkg dnevno i tako se hraniti narednih 2-3 mjeseca. Am I right?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:25   #2270
U PetCentru BARF otisao na 30 kn.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:28   #2271
Koliko je bilo prije? Pred par mjeseci kad sam ja kupovao barf je bio 7.5kn za 250g sto dode na 30 po kili.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:35   #2272
Prosli tjedan 27 kn, ako se dobro sjecam.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 20:48   #2273
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja bih sad njih vratila na sirovo, zapravo već jesam, ali se kolebam oko količine za Juditu. Do odlaska na more, dakle, otprilike do kraja četvrtog mjeseca jela je dnevno oko kilu BARF-a. Nije predebela i svakako mislim paziti na njezinu težinu, ali potrebno joj je dovoljno hrane i za rast. Moja je računica da bi sada trebala prijeći na nekih 80 dkg dnevno i tako se hraniti narednih 2-3 mjeseca. Am I right?
Haloooo? Savjet? Itko?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:06   #2274
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Haloooo? Savjet? Itko?
Tesko je rec nekaj pametno
Ono kaj ti mogu rec je da je mojoj pticarki kad je imala kojih 5-6mj trebalo najvise hrane, vise nego kad je imala 4 i u toj dobi je to bila kolicina od cca kile mesa dnevno, a ako se ne varam tezina nje u toj dobi i tvoje judite bi trebala biti tu negdje.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:35   #2275
Sirova prehrana za pse (BARF)

Jel moguce da ovak izgleda barf? Nedavno je varijabilna rekla da nemaju nuzno sva pakiranja deklaraciju pa me zanima kaj bi ovo bilo
http://img.tapatalk.com/d/14/08/07/he3enygy.jpg
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1407357242.042975.jpg‎
Views:	60
Size:	4.4 KB
ID:	13512  

Zadnje uređivanje fermina-daza : 06.08.2014. at 23:46. Reason: prevelika fotografija
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 23:46   #2276
Ovo je gastro, a ne barf.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 23:59   #2277
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovo je gastro, a ne barf.
Zaboravih napisat, trebao bi bit gastro. Znaci to je to? Ima paketica koji su takvi, bez deklaracije?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 00:05   #2278
Ima. Zapravo, ja naručujem direktno od proizvođača, pa mi stigne paket od 5 kg na kojem je deklaracja, ali ne i na svakoj vrećici posebno.

U dućanu, gdje se kupuje na komad, svaka bi vrećica trebala imati deklaraciju. I imala je, kada sam kupovala u Pet centru.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 00:14   #2279
Ok. Hvala!
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 03:52   #2280
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja bih sad njih vratila na sirovo, zapravo već jesam, ali se kolebam oko količine za Juditu. Do odlaska na more, dakle, otprilike do kraja četvrtog mjeseca jela je dnevno oko kilu BARF-a. Nije predebela i svakako mislim paziti na njezinu težinu, ali potrebno joj je dovoljno hrane i za rast. Moja je računica da bi sada trebala prijeći na nekih 80 dkg dnevno i tako se hraniti narednih 2-3 mjeseca. Am I right?
Izgubio ti se post u gomili cijena BARF-a

Ovako bih ja na tvome mjestu:3-4% od ukupne ocekivane tezine u odrasloj dobi(ti znas okvirno koliko bi Judita trebala imati kao odrastao pas) i onda po potrebiti povecati/smanjiti obrok,vidjeces i sama. Alternativno bih ti preporucila onu tablicu sto sam ti jednom davno dala,a ima smjernice za stence od 6-56 tjedana starosti,jedino nisam sigurna da bi kolicine bile tocne sa BARF-om(pravljena je za prey model,ali vjerujem da ne bi tu bilo prevelike razlike).
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.