Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 17:43   #1
Nepodopštine naših ljubimaca

Evo,nisam naišao na sličnu temu,pa sam otvorio jednu!Dakle,možete objavljivati smješne situacije u kojima su glavni glumci,upravo ljubimci


Evo je moja

https://www.youtube.com/watch?v=RlEpx-Quuts
__________________
Dudu
eduardo_da_silva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 18:12   #2
Ovo što radi tvoj mačak nije nepodopština nego vratolomija iliti ekstremni sport - penjanje po zidovima.

Dobra tema!


Moja psica Luna zna da ne smije na stol. I to uvažava. Ali, prilika čini lopova. Upravo sam spustila tanjur s ručkom (ribe i prilozi) na stol kad mi je zazvonio telefon. Izašla sam iz kuhinje i razgovarala tri četiri minute. Kad sam se vratila jedna je riba bila izvan tanjura. Kako, kad sam tanjur pažljivo spustila na stol? Dok sam tako mozgala u vidokrugu mi se izoštrila slika Lune kako sjedi leđima okrenuta meni i stolu. Nepomično. Poput sfinge.

Luna! Tko je dirao moju ribu?

Na ovo se Luna lagano ustala, sporim korakom me obišla u velikom luku, a onda poput strijele završila ispod kauča u boravku.

Pa sad neka mi netko kaže da pas ne zna kada radi svinjariju i da se ne zna praviti blesav. Jer, kada je Luna čula da se vraćam u kuhinju jedino se stigla maknuti od stola, a onda zauzeti 'nemam ja ništa s tim' pozu. Prasica moja mala!
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.07.2014. at 18:34.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 18:28   #3
Hahaha Luna je prefrigana kraljica
Svidja mi se nova tema, samo ne znam da li Yukijev sinocnji lov zaba racunamo pod nepodopstine ili sto?!
Mali vrag je sinoc od 22.15 do 00.30 po potoku lovio zabe, dok smo ga dragi i ja na sve moguce nacine pokusali dozvati
Na kraju, dosao je kad se izmorio a nas dvoje ostali bez glasa, snage i volje... A trebala je to biti lagana vecernja setnjica!
Ne znam da li bi se smijala samoj sebi ili plakala.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:37   #4
Drago mi je da vam se sviđa tema !

Moj pas uvijek kada napraviti nešto što ne smije,kada me vidi da izlazim iz kuće u dvorište,brzo otrči iza kuće,i dolazi sa druge strane laganim korakom,i onda dođe do mene,sjedne i privije mi se uz nogu....sam sebe je izdao ustvari,ali eto,napravi glupost,i onda mi da do znanja da mu je žao!
__________________
Dudu
eduardo_da_silva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 20:52   #5
Hali je zmazek... i za nju obično ljudima u maksimiru govorimo da nije naša

Prva lokva - Hali je u njuj, prva blatna kaljuža - Hali je u njoj, potok pun mulja - Hali leži u njemu i hladi se

Mona te šetnje provodi mahom šečući stazom, dignutog repa, onak elegantno kaska, ljudi joj se dive kak je 'dama' i dobra i svakaj nekaj


I onda svaki deseti put napravi pyzdariju koja potuče sve Haline pyzdarije

Prošle se nedjelje uvaljala u zemlju po kojoj je kapalo motorno ulje iz nekog bagera...

Da
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:02   #6
Atlantis, to si cuica radi, valja se u ulje i benzin! Meni je to bilo cudno, mislila sam da je jedini munjeni pas koji to radi. Sad mi je lakse
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 23:36   #7
Meni nije

Sad samo čekam kakvu će opet genijalnu pyzdariju napravit

Hali sad ispada anđelak samo takav
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 06:57   #8
Mi na godišnjem i odemo u kolibu u šumi, da ne specificiram di , uglavnom divljina al imamo suside jedne od kojih nas dijeli jedno 30 m ledine i borova šuma. I znam da svaki put kad dođemo tamo, ovo đubre postane prodana duša i boravi kod susida, srića da smo s njima dobri

i tako nema nje u subotu, obično ode pa je nema sat - dva, ja zovem al ništa (uvik dođe kad joj se fućne). Idem ja kod susida, kuc-kuc, i uđem a đubre leži izvaljeno na leđima na kauču sa unucima i gledaju tv a nju češu uzduž i poprijeko
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:33   #9
Kirita, sad si me podsjetila na Lunino redovno ponašanje. Kat iznad stanuje bračni par u visokim godinama kojima Luna gotovo svakodnevno odlazi u posjete (poselarka moja ). I ista stvar - izvali se pokraj gospođe na kauč i kaže "Češkaj!" Onda gospođa češka i obje uživaju.

Odlazi k njima i kad smije i kad ne smije. Primjerice, netko mi pozvoni na vrata, ja otvorim, a ona klisne gore i čim zalaje vrata se otvaraju.

Također još jedna zanimljivost vezana uz te njezine odlaske. Luna baš nije vodopija, ali kod njih redovno, ali redovno pije vodu (već davno je dobila svoju zdjelicu koja stoji u kuhinji i puni se svježom vodom čim vrtirepka dođe u posjetu. Ono, u gostima se ponuđeno ne odbija.

Nije mi preostalo ništa drugo nego susjedi odnijeti dvije igračke i naučiti je dvje tri igre koje se mogu igrati i sjedeći u fotelji ili ležeći na kauču, jer je ova obožava i kaže da ima upravo blagotvoran utjecaj na nju. A kako sama nije u mogućnosti brinuti o ljubimcu, Luna joj se, kažu, upravo posrećila. Susjed, je, pak, čuvar od kolačića. Ispočetka su ih sami počeli kupovati, no, onda sam im ja odnijela dijetne i rekla da ne smije dobiti više od dva majušna komadića. Čak i sada, kada su kolačići izbačeni iz gostoljubive ponude (dijeta), Luna s istim veseljem juri kat iznad.

Eh, da! Kad Luna odluči leći pored gospođe na kauč, bezobrazno je gura šapom sve dok se ova ne pomakne upravo toliko koliko je Luna zamislila da joj treba za izvaliti se pored nje. Ne znam bi li se ili
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:48   #10
Nas pesonjo ima nekoliko sitnih nepodopstina kuju su mu mast hev

1. uredno si otvori vrata od kuce i ode spavat na nasu spavacu sobu

2. Slaze si mjesto za odmor na stolici ili klupi koje se nalaze u dvoristu..... ako na njima nema jastuka za sjedenje onda si iz svoje kucice donese dekicu i lijepo ju slozi na klupu i tu aja ... al fascinantno je kako on tu deku lijepo i profesionalno poslozi kao da ju je covjek stavio i na tu dekicu obavezno stavi svoju igracku(prvih par puta sam mislila da to ucini netko od ukucana pa sam im ocitala bukvicu da bi na kraju ispalo da to moje pseto radi - samo ga jos moram snimit na djelu)

3. pored 3 zdjele za vodu koje su svaka zapremnine barem 2 litre on uredno pije vodu iz macje zdjelice promjera 10 cm - ne znam samo kako mu to uspije LOL
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:31   #11
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
3. pored 3 zdjele za vodu koje su svaka zapremnine barem 2 litre on uredno pije vodu iz macje zdjelice promjera 10 cm - ne znam samo kako mu to uspije LOL

Kaj znaš, možda na slamku ??

Stavite kameru u dvorište.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:39   #12
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Nas pesonjo ima nekoliko sitnih nepodopstina kuju su mu mast hev

2. Slaze si mjesto za odmor na stolici ili klupi koje se nalaze u dvoristu..... ako na njima nema jastuka za sjedenje onda si iz svoje kucice donese dekicu i lijepo ju slozi na klupu i tu aja ... al fascinantno je kako on tu deku lijepo i profesionalno poslozi kao da ju je covjek stavio i na tu dekicu obavezno stavi svoju igracku(prvih par puta sam mislila da to ucini netko od ukucana pa sam im ocitala bukvicu da bi na kraju ispalo da to moje pseto radi - samo ga jos moram snimit na djelu)


za pesonju

Samo si promašila temu Ovo je za "Koliko mi je pametan pas". Sam si donese i složi dekicu + još igračkicu. Obavezno kameru i snimi, da neki dvonožni ljubimci vide kako se uredno slaže dekica
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:53   #13
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post


za pesonju

Samo si promašila temu Ovo je za "Koliko mi je pametan pas". Sam si donese i složi dekicu + još igračkicu. Obavezno kameru i snimi, da neki dvonožni ljubimci vide kako se uredno slaže dekica

meni to spada i u nepodopstine jer mu to branim - stolica i klupa uz stol su ipak za ljude ... meni osobno to ne smeta ali cuj ima gostiju koji bas to ne vole i nisu bas svi raspolozeni za psa za stolom. A i opcenito ga ucimo da ima svoje mjesto.

Totalni je pizdek al morat cu ga nekako snimit dok to radi jer se mama odvaljuje od smijeha kad ga promatra sa svog prozora tako da cu snimanje morat prepustit njoj posto ja nemam takav pogled sa svoje kuce a ako cu se suljat po dvoristu propast ce mi plan jer sve cuje - vec smo probali (pokusavala sam se isuljati kroz prozor iza kuce kako bi ga snimila al me docekao i prije nego sam i noge spustila do poda)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:59   #14
Nemam psa kao kucnog ljubimca, ali me je ovo "udomljavanje" kod susjeda potsjetilo na psa moje susjede. U pitanju je mlada haski zenkica koja je prava lunjalica.
Naime ispred moje kuce ima dosta vrta sa lijepo pokosenom travom, i haskica redovno pobjegne i dodje kod nas da se igra. Vlasnica je vec upoznata sa njenom ljubavi prema mom vrtu, pa redovno dodje da je trazi kod nas. Medjutim jedne prilike dosla je vlasnica da je potrazi, ali haskice nije bilo. Ona je nju dozivala i cekala ali haskice nije bilo. Vlasnica je zabrinuto otisla dalje da je trazi i samo sto je izasla iz mog dvorista, haskica je iskocila iz grma i nastavila veselo da skakuce. Lopuza jedna sakrila se da je vlasnica ne nadje.
Zna se jos desiti da se igra u nasem vrtu, a onda kada cuje da je vlasnica doziva, samo se ukipi i osluskujeo, a kada dozivanje prestane nastavi se igrati. Posebno voli da skace i trckara po kisi, nevjerovatna je.

Kao dijete, prije jedno 15 godina imali smo ši cu-a. eh sto je to bila jedna lunjalica za ne povjerovati. POsto zivimo u kuci, cesto je provodila vrijeme u dvoristu i svaki put kad bi joj se ukazala prilika zbrisala bi. U pocetku smo se brinuli, isli je traziti, ali kada smo shvatili gdje ide, nasoj brizi je bio kraj. U nasoj blizini se tada nalazio restoran sa ljetnom bastom i ona je tu bila redovan gost. Obzirom da je bila sva slatka i umiljata, gosti ali i osoblje restorana su je podobro hranili poslasticama poput becke snicle i sl. postala je toliko debela da nije htjela ici u setnju duzu od pet minuta, jednostavno bi legla na sred ulice i ne bi htjela vise maknut. pa onda uprtim i nosim kuci u rukama debelu jednu. morali smo je uspavati kad je napunila 13 godina

Zadnje uređivanje hurmašica : 28.07.2014. at 14:05.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 21:33   #15
super tema, super dogodovštine!

pika ako dobije preveliku kost koju ne uspije cijelu smazati ode je sakriti ispod mojeg jastuka. inače ne ide na krevet, ne smije, pa valjda je i kost tamo najsigurnija od svih pasa ovog svijeta. a niti jedan ne dolazi u našu kuću.

spava po kaučevima. ima svoju košaru sa starim plahtama gdje zakopava kruh nakon što pocucla abc sir. a košara služi i za se u nju izrigati - ovo je sigurno jedini pas koji povraća na mjestu koje bi mu trebalo služiti za spavanje. bolje tako nego po parketima.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 22:23   #16
super tema

taman sam prepričavala na batlerima neki dan, moj bivši micko, zvani Ćuko, kako je znao zgiftati dok smo živjeli u Zg u zgradi, još je tada bio i nekastriran pa ono, vuče na lutanje, i ako ne gledaš pozorno, ode on u hodnik čim se otvore vrata da netko izađe. Inače to uvijek skontamo pa ga vratimo odmah u stan, al jednom tako po noći, neznam, netko je izlazio valjda smeće bacit il štajaznam, i nismo skontali nit da je izašao, a nit da ga nema u stanu, valjda mislili krmi negdje
i skontamo tek ujutro i ništa, na hodnik i traži ga, i siđem dva-tri kata dolje, a ono frajer leži u ispred stana u susjedovim kolicima za bebača
našo si momak krevet
i ništa, vratila ga ja u stan, i ošla pozvonit susjedima reć šta je bilo, ponudila se da odnesem kolica na čišćenje,a oni (i mama i tata od bebe, mlada neka ekipa)kao, ma de dobro je, oni će malo te dlake valjkom i to je to, neće bebi niš bit, nek se imunizira malo. et to mi je bilo presmiješno tada, i super mi je bila njihova reakcija, okej neki ljudi
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 01:22   #17
Mona je dobrica i volontira i radi s oboljelima od alzheimera gdje savršeno sluša i to samo na moj pokret ruke.

Išli jednom iz šetnje, u liftu sreli susjedu, izašli iz lifta pa pričamo na hodniku. Hali je lopuža mala pa je na lajni a Mona dobrica je puštena.

I pričam ja tako sa susjedom (koja ju je btw pohvalila kak je poslušna) o tome kak je draga, i divna i sluša i bla i ponosna sam do jaja...

U tom trenu dođe druga susjeda, pozdravi i ode prema svom stanu....

Mona krene za njom, ja - Mo čekaj.

Mo me odignorira i uđe skupa sa susjedom u njen stan iako sam ja još jedno dva tri puta zvala, govorila čekaj, ne... Ona je ušla, napravila krug po tuđem stanu, išetala se van i laganini otišla doma

Dugo nisam bila tako ljuta na nju :čupakosu:
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 07:24   #18
Kad mi neko kaže da pasi ne razmišljaju... ovo moje mućko đubre, koliko je aždaja kad joj se neki pas ne sviđa, toliko svojim frendićima da i hranu iz usta. Doslovno.

Mi na vikendu, Kirita ima svoj krevet veliki, a malo đubre od jrt od 5 kg, ima svoj mali krevet. Naravno, malo đubre želi kirin veliki i čim vidi priliku uvali se u njega. Kira ju nikad ne potjera, nego se jadna ka lisica smota u onaj njen mali krevet i cijela curi vani, toliko da je presmiješno vidit.

Jrt obožava vatat muhe i te leteće pyzdarije, a kiri su bitni ka i meni radiodifuzija. I vidim ja, svaka u tuđem krevetu, jedna do druge, ali kiri sve nešto tijesno.

Proleti neke leteći vrag i kira se skoči, kao lovi jer opstanak svita ovisi o tome, mala se naravno pridruži i počne ganjat, a kira se lipo brzo sjuri u svoj krevet.

Boli nju briga za kukce, daj da se lipo opruži ka pas koji je to zaslužio
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.