Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 20:49   #81
Na trajektu je najbolje! Još mali imaju i društvo, pa mogu tulumarit.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:36   #82
Quote:
Heidi19 kaže: Pogledaj post
Pa mislim stvarno samo vikendom i blagdanom?
Aha. Nadam se da si primijetila i napomenu "uz iskaznicu kinološke organizacije". O tome da pravilnik nisu uskladili sa zakonom o psima vodičima, a po najnovijem i terapijskim i rehabilitacijskim psima, bolje je i ne govoriti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:48   #83
iskaznica kinološke organizacije

hm...zbilja zanimljive informacije.
jučer sam udomila maloga štenca, trebala bi biti mini rasta, mješanka.
pa sad crpim info na sve strane.
a našla sam i članak o prijevozu pasa javnim prijevozom:

http://www.vjesnik.hr/html/2010/01/2....asp?r=zag&c=2

ovo su recimo pouzdane info, naravno ako se od tad neš nije mjenjalo.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:26   #84
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
ovo su recimo pouzdane info, naravno ako se od tad neš nije mjenjalo.
Nažalost, nije se mijenjalo. Upravo se o tome već dugo razgovara. Kakve koristi ima od onih navoda na početku članka (kratka uzica, brnjica, 10 kuna karta) ako se s psom mogu voziti samo nedjeljom i praznikom, i to u neka nedoba? Od ponoći do šest ujutro i od osam navečer do ponoći radi samo dežurni veterinar. A počeli su s argumentom da ljudi bez auta teško mogu odvesti psa veterinaru. Da ne govorim i o onoj je*enoj iskaznici kinološke organizacije! A ti imaš psa mješanca kojeg držiš kao kućnog ljubimca i nemaš što raditi i psećem klubu. Čemu onda služi cijepljenje?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:03   #85
Mislim da su oni mislili na knjižicu odnosno putovnicu, a ne iskaznicu kinološke organizacije. Kao, dokaz da je pas cijepljen i zdrav (što je zapravo jedino logično). Samo im ovo drugo valjda bolje zvuči i dokaz je da pojma nemaju ni o čemu. Nebih se čudila da ZETovske čunke koje smišljaju ove debilane drže svoje pese na lancu u dvorištu i jedni su od onih koji smatraju da psi nemaju što raditi van tih 2-3 metra, a kamoli u javnom prijevozu.

No, u ovom slučaju, srećom ništa kod nas ne funkcionira, pa tako ni ta njihova pravila. Mi ih zaobilazimo već 3 godine. Doduše, ne znam dal bi isto bilo da imam velikog psa. Ali muka je strepiti svaki put, pa za neke hitnoće ipak trošimo na taksi.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:34   #86
Mi smo se neki dan vozili putnickim vlakom od Zg-Sk i nije bilo problema kartu nismo platili,a nitko se nije zalio!Ja sam prije toga kontaktirala HZ i oni su rekli da se neplaca,mada u na njihovim sluzbenim stranicama pise da se placa pola karte! Mada sam citala i cula da ih je jako puno istjerano i da je bilo negodovanje putnika zbog toga.
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:39   #87
kakvog (kolikog ) psa imaš?
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:45   #88
mali piklec.... hihi dva mjeseca pa valjda zato nisam nikaj platila, mala je skroz ima kilicu jednu..

Zadnje uređivanje mad-web : 26.05.2010. at 22:00.
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:50   #89
pa to nije vrijedno spomena (šalim se )
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 18:54   #90
Vezano za ZET, malo sam ih testirala.
I u bus i u tramvaj sam ulazila tako da je vozači vide (inače sam dolazila travaju "s guza", uljetavala zadnji čas na zadnja vrata, ma ko da banku pljačakam a ne idem u tramavaj), ali je bila u torbici (ona skroz zatvorena, rupičasta). Nitko mi se tako-uz torbicu nije bunio. Eto, to je rješenje za male pse.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:44   #91
ma ja uletavam sa svojim (15 kg, ne stane u torbu ) normalno..i to ne zadnja vrata jer kamera na novima ima najbolji pogled na njih
do sad su me samo dva puta izbacili (vozači), a vozimo se bar 1-2 tjedno skoro godinu dana...jednom jer je bio pas vodič u tramvaju i jednom kao da se ne smije
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 23:13   #92
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ma ja uletavam sa svojim (15 kg, ne stane u torbu ) normalno..i to ne zadnja vrata jer kamera na novima ima najbolji pogled na njih
do sad su me samo dva puta izbacili (vozači), a vozimo se bar 1-2 tjedno skoro godinu dana...jednom jer je bio pas vodič u tramvaju i jednom kao da se ne smije
moja Niña ima jedva 9,5 kg, ali jako duge noge ( https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=540 )... bilo nam je jako lijepo voziti se vlakom
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
dok nas nekvi posranac od konduktera u vlaku sa 3 putnika u nedjelju u 7:20h ujutro nije izbacio van iako sam imala na blagajni kupljenu 1 cijelu i 1/2 polovinu katre za psa (U MOJ VLAK nikakvi psi neće ulaziti!!!!!!) - nakon čega ju je službenik na ZG GK ured za žalbe išao mjeriti ravnalom jel viša od 30cm (što je, ali manje bitno jer je vlak do onda već otišao) ... ja sam kasnije od HŽ dobila povrat novca za neiskorištene karte i ispriku jedne službenice (njenu osobnu, a ne od HŽ-a)

odonda ne pokušavamo


*ta željeznička linija je lani ukinuta kao nerentabilna
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 27.05.2010. at 23:34.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 00:23   #93
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
do sad su me samo dva puta izbacili (vozači), a vozimo se bar 1-2 tjedno skoro godinu dana...jednom jer je bio pas vodič u tramvaju i jednom kao da se ne smije
Na žalost se doista ne smije. Ali, kakve veze ima pas vodič s time?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 11:10   #94
Didi, mislim da ne smiju biti 2 psa u tramvaju (psi vodiči naravno smiju uvijek). Makar, jednom smo mi bili blizu labradorice vodiča, doduše Kona je bila u transporteru.

Ah, izgleda da kod nas sve ovisi o trenutačnom raspoloženju službenika.

MC, kakva glupost! Još mi nije jasno zašto su vas izbacili, eventualno su mogli naplatiti kartu na licu mjesta?

Već sam pisala o tome, ako možete priuštiti, kad putujete s psima uzmite spavaća kola. Posebno ako putujete ljeti prema moru, gužve budu abnormalne, koliko puta smo noćili na prolazu uz wc...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 11:40   #95
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Didi, mislim da ne smiju biti 2 psa u tramvaju (psi vodiči naravno smiju uvijek). Makar, jednom smo mi bili blizu labradorice vodiča, doduše Kona je bila u transporteru.
Zapravo, ne smije nijedan. Osim u ono neljudsko doba koje su smislili u ZET-u.

Kad bi se bar jednom riješilo to sa ZET-om! Mislim, mi imamo auto pa nam nije problem, ali ima toliko penzionera koji niti imaju novaca za taksi (ZOO mobil) niti mogu pješice stići do veta, a bome im se nije lako ni svaki čas ukrcavati u tramvaj ili izlaziti iz njega ako ih kondukter izbaci. A ovo je glupost: pas vodič ne računa se kao pas, nego kao tiflopomagalo, prema tome nisu dva psa u tramvaju. Najbolje bi bilo da, ako je u tramvaju već jedan invalid, bez obzira koje vrste, drugoga izbace. Kako su počeli, i to ćemo dočekati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 14:11   #96
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Didi, mislim da ne smiju biti 2 psa u tramvaju (psi vodiči naravno smiju uvijek).
da, zbog toga nas je izbacio iako ga ja nisam ni vidjela

sve ovisi na kakve ljude naiđete
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:22   #97
Prije par dana putovala sam vlakom na liniji Vk-Zg. Jedna žena je bila izbačena zajedno sa svojim biglom koji čak mislim nije bio ni odrastao.

Al glavno da je samnom u kupeu bio "pristojan" gospodin (i njegova žena) koje je prigovarao zašto on ne smije pušiti u vlaku, a vidio je da se tamo "ker" vozi. Kao, što je on bolji od njega. Da ne spominjem povremene bijesne ispade prema ženi. Radije bih bila sa 100 pasa nego s jednim takvim čovjekom.

Pretpostavljam jer je u pitanju bila električna lokomotiva, a ne dizelska. Ma baš bih voljela da mi netko objasni kakve veze ima lokomotiva s putnicima koji se voze (psima).
TheBlaženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:00   #98
Quote:
TheBlaženka kaže: Pogledaj post
Prije par dana putovala sam vlakom na liniji Vk-Zg. Jedna žena je bila izbačena zajedno sa svojim biglom koji čak mislim nije bio ni odrastao.
i naš slućaj izbacivanja dogodio se na toj relaciji !!
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:49   #99
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
i naš slućaj izbacivanja dogodio se na toj relaciji !!
oh divote li,znači ness ne može samnom na faks jer ju nemam kako vraćati kući za vikende i natrag
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:58   #100
disleksija me čopila - izvinjavam se - naša relacija je Vž-Zg

ironično je da baš iz kraja iz kojeg su se, tradicionalno, žive pure, guske i kokoši vozile u košarama u beli Zagreb grad na plac, sad ne možeš z tim istim cugom dojti z pesom jer su kondukteri sve neka na finjaka ekipa iz onog nekog drugog Zagorja
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.