Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 18:46   #261
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Sad zovemo hitnu....
Isuse.

Znam za jedan slučaj kad na hitnoj nitko nije dizao slušalicu. Mislim da je bilo tak, ali znam da je bilo za ne "očekivati" da hitna uopće dođe. Koji odvratan rječnik. Uglavnom, žena je nazvala policiju i hitna se pojavila.
Samo, onda ti dođe i policija.

I zatraži svakako ime i prezime, imaju oni nekakvog vođu ekipe, traži odgovornu osobu, njezino ime i prezime.
Ovo je kriza za koju se ne zna kako će završiti jer se ipak nikad ne zna, ma kako loše izgledalo.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 19:15   #262
Hitna ima dnevno užasno punu intervencija(za Zagreb nemam podatke) a mi ih možemo ponekad s pravom kritizirati no ponekad je potrebno ih malo i shvatiti. Obično bi se na mjestu dispečera trebali birati sestre ili tehničari s iskustvom i feelingom za sve pozive koje hitna dobiva i koji su u stanju brzo i kvalitetno reagirati.
Taj posao je vrlo osjetljiv i ako ga radi nesposobna osoba događa se to kaj se nažalost događa.
Nije rijetkost da su sve ekipe na terenu na različitim lokacijama i da baš u tom trenutku zbrinjavaju ljude kojima i hitna medicinska pomoč nije potrebna a opet u isto vrijeme negdje se događa nešto kaj zahtjeva stvarno hitnu intervenciju.
U tom slučaju radi se trijaža odnosno selektiraju se pozivi po "važnosti" no koliko se tu može biti objektivan teško je reći.

E sada koliko je učinkovito zvati policiju i hitnu u isto vrijeme o tome bi se dalo pisati.

Kod konkretnog slučaja sigurno je da otac od Toca zahtjeva intervenciju i adekvatnu skrb no postavlja se pitanje hitnosti?

Žalosno je no istinito da naše Hitne službe slučajeve kao kaj je ovaj ne smatraju prioritetima iako je svima jasno da potreba za intervencijom postoji.

Vjerujem da je Toco uspio sve srediti i da mu je otac adekvatno zbrinut i želim mu svako dobro.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:33   #263
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je Toco uspio sve srediti i da mu je otac adekvatno zbrinut i želim mu svako dobro.
Upravo je otpremljen u bolnicu. Ja sa nadam da će ovaj put napraviti stvari kako treba (infuzija, transfuzija itd) i da će i ostati u bolnici.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:44   #264
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Upravo je otpremljen u bolnicu. Ja sa nadam da će ovaj put napraviti stvari kako treba (infuzija, transfuzija itd) i da će i ostati u bolnici.
Neka bude bolje ovaj put.
May the force be with you.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 23:21   #265
Otac je primljen u bolnicu i dobio je infuziju. Navodno mu se stanje odmah poboljšalo. Inače, kak nije mogao mokriti 24 sata pa su ljudi iz hitne pretpostavili da su mu zatajili bubrezi, međutim kad su mu u bolnici stavili kateter iscurilo je više od litre! S druge strane, pitanje je je li se rak vratio ili ne budući da jedni govore da su markeri u razini normalne, dok drugi tvrde da ponovo ima nekih tumorskih stanica, pa čak i tumorskih tvorbi i izraslina po plućima...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 04:13   #266
E pa hvala bogu

Znam da si nestrpljiv u svezi stanja no sada kada je u bolnici napraviti će se vjerojatno pretrage kojima će se vidjeti u kojem stadiju je sada bolest.
Markeri u ovom slučaju nisu od presudne važnosti.

Slučaj nije nimalo jednostavan jer uz tumor tvoj otac je još i dijabetičar i srčani bolesnik pa bilo kakvom daljnjem lječenju treba pristupiti vrlo oprezno.

Drži se i sve dobro tvojem tati i tebi i tvojoj obitelji.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 22:15   #267
A koji su rani simptomi raka pluća?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:53   #268
Neki specifični simptomi ne postoje no uporan i bolan kašalj, iskašljavanje krvi, i bol u prsima mogu ukazivati da se s plućima nešto događa.(navedeni simptomi mogu ukazivati i na druga oboljenje)
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 00:02   #269
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Moj otac je u kolovozu prošle godine operirao rak pluća i pri tome uklonjen jedan režanj, nakon čega više nije bilo nikakvih tumorskih stanica. Unatrag tri mjeseca, u praznom prostoru nakuplja mu se tekućina, i ugrađen mu je dren da to iscuri. Zadje vrijeme dnevno iscuri niti 100ml, ali mu je opće stanje organizma vrlo teško. U zadnjih nekoliko tjedana izgubio je 15 kg i uopće ne jede jer nema apetita, a što je nagore čini mi se da je i dehidriran. Iz bolnice je otpušten prije dva tjedna kao "poboljšan".

Inače radi se o čovjeku od 58 godina, dijabetičaru i srčanom bolesniku.

Što učiniti?

Moje mišljenje je da bi ga se moža trebalo ponovo otpremi u bolnicu, radi infuzije, transfuzije (krvna slika mu je loša) i da mu se ugradi nazogastriočna sonda za hranjenje (kad već sam neće jesti)...

edit:
Usput, moram još napomenuti i da nesuvislo govori i toliko je onemoćao da više ne može sam ustati iz kreveta.


potpuno te razumijem i znam o čemu pričaš ....
na žalost ne mogu te utješiti ... prošli smo kroz sličnu stvar s mojojm tatom prije 5 godina ... ono što opisuješ skoro pa je identično ... nesuvislo govori, ne jede, ne pije, ne žele ga u bolnicu niti da mu daju infuziju (struka dignula ruke) prestrašno....
držite se
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 23:07   #270
Čini se kao da malo ide na bolje...

A ja dobio gripu si temperaturu 38,5 i sad ga ne smijem ići pojsetit u bolnicu...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 04:48   #271
Ok je prvo ti dobro ozdravi napravio si sve kaj se je dalo drago mi je da ide na bolje a u posjete stigneš
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 07:57   #272
Čitala sam jako puno o Breussovoj terapiji, čak sam kupila i knjigu. usput, fascinirao me forumaš Lepina, koji je učinio čudo tom metodom na sebi, a nije jedini. Moji bliski ljudi poznaju još dvojicu koji su se na taj način izliječili...
Moj tata je operirao adenokarcinom na plućima (odstranjena dva režnja). Patohistološki nalaz čvorova negativan. Tri metastaze u mozgu, od toga jedna u malom. E sad, prošao je 10 zračenja, kažu da će ove dvije u velikom mozgu "ubit" bez problema, ali onu u malom mozgu nisu ni zračili, jer "ne mogu doći do nje", nego se mora kemoterapijom.
E sad, ono što mene muči je: može li se metastaza na mozgu ubiti kemoterapijom, ili je to samo "kupovanje vremena". Isto tako, nemam pojma kojom brzinom te metastaze u mozgu "zaposjedaju" obzirom da matičnog tumora nema. I konačno, imamo li vremena 42 dana gladovati prije kemoterapije...? Help, ako netko nešto, išta zna...
doktori u bolnici se samo samilosno smješkaju i izbjegavaju odgovore na moja pitanja...
nema predaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:50   #273
O Brojsovoj terapiji ti ne mogu ništa reći- ni dobro ni loše. Jednostavno- to nije zvanična medicina.
A što se tiče hemioterapije- DA, ona prolazi hematoencefalnu barijeru i ubija ćelije raka u mozgu.
P.S. Jedan savet- dok otac prima hemioterapiju, neka izbegava da jede grejfrut, nar i ananas!Pozz
tartufa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:10   #274
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Neki specifični simptomi ne postoje no uporan i bolan kašalj, iskašljavanje krvi, i bol u prsima mogu ukazivati da se s plućima nešto događa.(navedeni simptomi mogu ukazivati i na druga oboljenje)
Mene ujutro u zadnje vrijeme nešto lagano pecka u predjelu pluća kad se ustajem i to bude samo nekoliko puta i prestane kasnije,a frka me jer su mi oba djeda umrla zbog problema s plućima,a i ujak mi sad ima karcinom,ali ne na plućima.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:08   #275
Quote:
tartufa kaže: Pogledaj post
A što se tiče hemioterapije- DA, ona prolazi hematoencefalnu barijeru i ubija ćelije raka u mozgu.
A meni rekoše jučer da sumnjaju uopće u učinak kemoterapije obzirom da je u pitanju mali mozak......... eh, kome vjerovati?!
nema predaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:01   #276
cresco,

postoji li ikakav nacin da se dodje do ovog prpravka ili da bar dobijem upustvo za prpremu???

(moja mama boluje vec godinu dana -u pitanju je sarkom i jako je lose nakon zracenja-krva slika,pokretljivost... sve sto sam cula u vezi u vezi alt. medicine smo pokusali,a ovaj tvoj recept mi je dao neku nadu...)

molim te za pomoc!
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:38   #277
Quote:
nema predaje kaže: Pogledaj post
A meni rekoše jučer da sumnjaju uopće u učinak kemoterapije obzirom da je u pitanju mali mozak......... eh, kome vjerovati?!
Ne razumem kako su mogli da kažu da će dve meta promene "zračenjem ubiti" a onu u "malom mozgu ne mogu"??! Zrači se cela glava , samim tim sve su obuhvaćene. Isto važi i za hemioterapiju. Pozz
tartufa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 19:36   #278
Quote:
nema predaje kaže: Pogledaj post
Čitala sam jako puno o Breussovoj terapiji, čak sam kupila i knjigu. usput, fascinirao me forumaš Lepina, koji je učinio čudo tom metodom na sebi, a nije jedini. Moji bliski ljudi poznaju još dvojicu koji su se na taj način izliječili...
Moj tata je operirao adenokarcinom na plućima (odstranjena dva režnja). Patohistološki nalaz čvorova negativan. Tri metastaze u mozgu, od toga jedna u malom. E sad, prošao je 10 zračenja, kažu da će ove dvije u velikom mozgu "ubit" bez problema, ali onu u malom mozgu nisu ni zračili, jer "ne mogu doći do nje", nego se mora kemoterapijom.
E sad, ono što mene muči je: može li se metastaza na mozgu ubiti kemoterapijom, ili je to samo "kupovanje vremena". Isto tako, nemam pojma kojom brzinom te metastaze u mozgu "zaposjedaju" obzirom da matičnog tumora nema. I konačno, imamo li vremena 42 dana gladovati prije kemoterapije...? Help, ako netko nešto, išta zna...
doktori u bolnici se samo samilosno smješkaju i izbjegavaju odgovore na moja pitanja...

Neposredno nakon operacije nesmije se odmah pristupiti liječenju sokovima i treba pričekati od dva do pet mjeseci već prema tome kako se tata osjeća,ali može jesti juhu od zobenih pahuljica,juhu od povrća,povrće, piletinu,teletinu i druga lakša jela .Prije jela uzimati mješavinu sokova od povrća gutljaj po gutljaj dobro izmješati sa slinom,pa tek onda progutati.Svakako uzimati čajnu mješavinus kaduljom i mješavinu čaja za bubrege.Uzto bi mogao posebno uzimati čaj za pluća kako piše u knjizi i matičnjak za mozak.Ako se tata osjeća dovoljno snažnim za gladovanje to on sam mora odlučiti i mora razumjeti terapiju i prihvatiti ju .Ja sam terapiju prihvatio tek kada me dobro stisnulo pred zid,jer sam htio izbjeći operacije koje bi vjerojatno slijedile kao i kemoterapije i zračenja.Teško je reći kako brzo dođe do presadka( metastaze)ili općeg raspršivanja.To je individualno kod nekog brže kod nekog sporije.
lepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:49   #279
Jel mi može netko reći moj ujak ide na operaciju tumora u glavi,za dva tjedna ga pokupilo,na jedno oko ne vidi,a i na drugo slabo,kakve su tu šanse da uspije operacija i kakve bi posljedice mogao imati ako preživi,jel mu se vraća vid uklanjanjem tumora ili ne?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 10:38   #280
Quote:
tartufa kaže: Pogledaj post
Ne razumem kako su mogli da kažu da će dve meta promene "zračenjem ubiti" a onu u "malom mozgu ne mogu"??! Zrači se cela glava , samim tim sve su obuhvaćene. Isto važi i za hemioterapiju. Pozz
Ja nekako sve više imam osjećaj da ni sami liječnici nemaju pojma o čemu pričaju, pa stoga i postoji zid šutnje s njihove strane... drugačije ne mogu objasniti situaciju u kojoj se nalazimo.
nema predaje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.