Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 10:38   #81
__________________
Kako oblikovati potpise
Piccola_favola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:09   #82
hvala vam svima na odgovorima i trudu da mi objasnite o cemu se radi. Stvarno me cudi to sto to nikada do sada nije radila...pocelo je odjednom, prije par tjedana. Mozda joj ipak fale nekakvivitamini. Kupit cu neki od preparata koje spominjete i mozda uspijemo rjesiti problem.
Jos jednom hvala!!!!
rea2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:37   #83
Quote:
rea2008 kaže: Pogledaj post
hvala vam svima na odgovorima i trudu da mi objasnite o cemu se radi. Stvarno me cudi to sto to nikada do sada nije radila...pocelo je odjednom, prije par tjedana. Mozda joj ipak fale nekakvivitamini. Kupit cu neki od preparata koje spominjete i mozda uspijemo rjesiti problem.
Jos jednom hvala!!!!
Uzmi KAWU on je stavrno dobar a nije skup... u njemu je bas fosfor... pa probaj!
piccola je, ona stvarno pere zube... a naucila je na taj cin od kad je jela drekec pa je smrdila, jos mi onak dodje pa bi me poliazla, mos si mislit

Sad joj samo velim " idemo rpat zubice" a ona odmah u kupatilo one fine djecije pastice sa vocnim okusima, njih najvise voli
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:38   #84
imam stene staro 6 nedelja,juce sam prvi put video da je pojeo svoj izmet. Da li moze da mu se desi nesto,zabrinut sam? Inace je mali crni labrador
share1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:58   #85
Quote:
black_marina kaže: Pogledaj post
o tome sam dosta čitala.... to je čak i moj radio kad je bio mali..... piše da to rade jer im nedostaje vitamina....kao što jedu travu kad im je slabo...

i kao što ti je veterinar reko to je normalno.... iako sad kad je veliki moj to pas više ne radi....
Nema mi baš smisla da jede vlastiti izmet jer joj fali vitamina - mislim, koje će vitamine tamo naći ako ih nije imala dok je to bilo u njoj?

Moja ne jede svoj izmet ali zato ako nađe tuđi - kokošji npr., pojede kao da je čokolada. A suhu hranu gleda kao da je govno. Psi.
VikiBella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 13:07   #86
http://www.youtube.com/watch?v=AplmE...eature=channel
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 23:33   #87
Bok svima,imam i ja problem sa tim izmetom,naime imam psa od 10 mj. i nikad prije mi nije jeo izmet,bilo tudji ili svoj,ali ima dva dana da je to poceo,niti mi je jasno kako ni sta,dobiva tabletice protiv crijevnih parazita,hranim ga super premium hranom..nije mi jasno kako mu je odjednom palo napamet jest tudji izmet.Znaci nece svoj,nego samo tudji
stefany antonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 00:15   #88
Ako je kasnije počeo jesti izmet najprije će bii da mu nešto nedostaje od minerala ili vitamina.

Neki od zaključaka su da u stolici ima nečeg što psu nedostaje.

Moj pasić je od početka jeo izmet, kao da je iz legla to pokupila. Ili do hrane nije stigao od jačih od sebe ili je vidio kako mama čisti leglo.

U tvom slučaju bi bilo dobro dati VMP vitamine bez obzira na te super ordene kod hrane, pitanje je je li to sve super premijum i je li to baš ono najbolje za tvog psa.

A u biti koja ti je to hrana? Moja je jela Rojal pa je imala gomilu problema
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:50   #89
Ljudi plis ako znate recite mi cime da hranim psa,sad je na trovet odkako sam ga udomila hipoalergena jer je prije "jeo sve" I kad sam ga uzela imao je znakove svih mogucih alergija,proljeva,I sl. I sada nakon 4mj svakodnevno jede travu I danas je pokusao jesti neciji izmet
Citala sam da je moguce da mu u hrani nesto fali, uostalom ni dentastix mu nesmijem dat jer odma sutra dan vidim rijedu stolicu I bojim se analnih zlijezda jer je I tu je osjetljiv a neda se veterinaru imate li neki lijek za nas plis bit cemo vam zahvalni
ambientchillout is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:29   #90
Quote:
ambientchillout kaže: Pogledaj post
I sada nakon 4mj svakodnevno jede travu I danas je pokusao jesti neciji izmet
To ti je normalno kod većine pasa.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 07:01   #91
Quote:
ambientchillout kaže: Pogledaj post
Ljudi plis ako znate recite mi cime da hranim psa,sad je na trovet odkako sam ga udomila hipoalergena jer je prije "jeo sve" I kad sam ga uzela imao je znakove svih mogucih alergija,proljeva,I sl. I sada nakon 4mj svakodnevno jede travu I danas je pokusao jesti neciji izmet
Citala sam da je moguce da mu u hrani nesto fali, uostalom ni dentastix mu nesmijem dat jer odma sutra dan vidim rijedu stolicu I bojim se analnih zlijezda jer je I tu je osjetljiv a neda se veterinaru imate li neki lijek za nas plis bit cemo vam zahvalni
Pas može jest travu iz više razloga a ne samo zbog problema sa želucem, a jedenje govana je potpuno normalno.

Ne znam koji je još problem, ali ovo ti nije nešto strašno. Ako misliš da mu nešto je, odvedi ga kod veta na pretrage pa buš znala, ovako možemo nagađati.

Dentastix je sranje i nemoj muu ga davati. Za glođanje postoje velike kosti pa nek se peso zabavlja.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:42   #92
osim ako se neradi o pasjem govancu onda nisam siguran da ide pod normalno.To jedenje govanaca se kod psa najčešće dešava dok je štene,bar je kod mene takav slučaj.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:03   #93
Mislim da je izmet bio ljudski u sumi dok smo se lovili,joj fuj jos nemogu prestat mislit na to ma grozno.koje kosti su najmanje stetni za probavu ljudi,dentastix sam davala kao za zube I da ga necim nagradim posto jadnom nista osim troveta ne usudim se dat kad mu sve skodi tako je preporucio vet da je najjednostavnije zbog tih alergija al bas bez ikakvih slastica I niceg do kraja zivota malo mi to zvuci grozno...jel postoje neke igracne kosti s mirisom, sta dajete vi koji imate osjetljive peseke , najradije bi mu kupovala svasta da uziva ali ne ide s njim tako
ambientchillout is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:21   #94
Quote:
ambientchillout kaže: Pogledaj post
Mislim da je izmet bio ljudski u sumi dok smo se lovili,joj fuj jos nemogu prestat mislit na to ma grozno.koje kosti su najmanje stetni za probavu ljudi,dentastix sam davala kao za zube I da ga necim nagradim posto jadnom nista osim troveta ne usudim se dat kad mu sve skodi tako je preporucio vet da je najjednostavnije zbog tih alergija al bas bez ikakvih slastica I niceg do kraja zivota malo mi to zvuci grozno...jel postoje neke igracne kosti s mirisom, sta dajete vi koji imate osjetljive peseke , najradije bi mu kupovala svasta da uziva ali ne ide s njim tako
A na sta je alergican pas?

Jedenje trave ti je normalna pojava u pasa. Nije nikome sasvim jasno zasto ju jedu(osim u slucajevima gdje je pojedu da izazovu povracanje),ali nije nesto zbog cega se treba posebno zabrinuti,ako pas ne pokazuje neke znakove bolesti i tegoba.

Izmet...khm... Sto tebi smrdi,psu moguce lijepo mirise,sto se tebi gadi,njemu je moguce sasvim normalno... Ako nije ucestala pojava i ako nije redovito na meniju,isto se ne bih zabrinula,koliko god bilo gadno

Mozes mu vjerovatno davati i poslastice,samo trebas naci sto mu odgovara. Mozes ih i sama praviti. I za kosti i druge ''glodalice'' ti je najbolje da probas do cega mozes doci i pratis reakciju. Dentastix bih preskocila,narocito u psa sa osjetljivom probavom.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:43   #95
Ma nije cesta pojava,jucer sam prvi put to dozivila ufffffff
Nismo utvrdili sta je tocno,ali kad sam ga uzela imao je proljev,povracanje,cesto onakvo kao stucanje kao da mu se povraca,cesao se I grickao po tijelu svugdje,nisam znala gdje prije pocet...onda je dobio inekcije pa dijetu trovet I tu sam ostala jer se tada smirilo bas sve,kad bi pokusala purina hranu po malo davat da kao promjenim umjesto troveta,pa royal c,ma neznam vise nazive odma nakon dana I nekoliko grama u obroku vec bi imao rijedu stolicu I prepala bi se da se ne vrati ono povracanje I sta sve ne,pa bi odustala I nastavila trovet
Iskreno nije lud za njom jedeje jer ono,nedam nista dr jos kad mu ni komad slastice od troveta takoder nesmijem dat jer nemaju tu hypoal.nego objcnu patku s proteinima isto mu smijem dat najvise 2na dan a tako su male
Onda me ne cudi jer popapa I govno ak mu sto kazete zamirise , ne kuzim sta je jeo prije mene kad mu sve smeta
Ufff.a koje su slastice lakoprobavljive,imaju neke ukusno a da mu ne smetaju jadnom
ambientchillout is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:57   #96
Quote:
ambientchillout kaže: Pogledaj post
I danas je pokusao jesti neciji izmet :
Što se tiče psa da jede izmet..provjeri kod veterinara da nema Giardiju..
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:13   #97
Psi vole drek. Točka. Neki više, neki manje. Ljudski i drek biljojeda (konjski, kravlji, zečji, divljač...) većini pasa je poslastica ko tebi čokolada. Fuj i bljak, ali to su psi. Probati će i ostala govanca, štenci ponekad pojedu svoje ili probaju drek od drugih pasa.

Problem je ako pas konstantno jede govna, pa čak i vlastita. Problem može biti bihevioralni ili zdravstveni (gušterača, probavni trakt, nemogućnost apsorpcije nutrijenata...) ili neadekvatna prehrana.

Psi također jedu travu i to je normalno. Ne jedu je isključivo zato što imaju probavne smetnje i zato da bi se ispovraćali već nekima jednostavno paše. Moji obično ujutro jedu malo trave (zezam se da idu na ispašu ko krave) i nikada ne povraćaju nakon toga. Malo si popasu i nastave svojim putem. Također vole pojesti korjenje. Opet - ako je u pitanju povremeno čupkanje i jedenje nije se za brinuti. Opsesivno žderanje trave, pretjerano jedenje i sl. može upućivati na probleme sa probavom ili neadekvatnom prehranom.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 16:06   #98
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
osim ako se neradi o pasjem govancu onda nisam siguran da ide pod normalno.To jedenje govanaca se kod psa najčešće dešava dok je štene,bar je kod mene takav slučaj.
Upravo suprotno je moje iskustvo - nikad nisam vidjela odraslog psa da pojede pseće govno, dok štene istina hoće nekad.

Dosta odraslih pasa znam koji će pokušati pojesti ljudsko govno ili se uvaljati u njega, mačje govno će pojesti i govno biljojeda.

Kao i Smartieni, moja svako jutro malo popase točno određene travice, nikad nije povraćala nakon toga. Skužila sam da joj to paše, pa nek pase.

Zdrav je i aktivan pas i ne vidim ikakve smetnje.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 19:13   #99
Moja dok je bila mala jela je drek... otišli veterinaru, otkrili da ima Giardiju. Dobila tablete i više nikad od onda nije ni okusila
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 19:17   #100
Hvala ljudi koliko sam bila uzrujana zbog prizora rikija I hm govna , uspjeli ste me urazumiti...samo ne kuzim covjece ako hrana od 385kn za 10kg nije adekvatna I toliko fali u njoj cega vec , onda koja je adekvatna dal puno trazim da mi ljubimac ne pase travu I jede izmet
Ociscen je od parazita I cjepljen protiv bolesti,sumnjam da I nakon toga ima te probleme,da bar stvarno ima hrana koja pokriva sve sto njima treba I da se drzim tog,sto sam I vjerovala vetu da je ova,sad vise nisam sigurna a bojim se experimentirat na njemu s promjenom ako me kuzite
ambientchillout is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.